Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 53
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 53 of 57 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast
Results 781 to 795 of 855
  1. #781
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Οι φίλες μου είχαν γίνει εμμονικες με τις σχέσεις. Χώριζαν για μαλακίες και πάντα έφταιγαν οι άντρες. Στο 80% φταίνε. Αχ πόσο τυχερή είσαι. Αχ που σε αγαπάει τόσο. Αυτός ομορφαίνει όσο γερνάει. Αχ και βαχ. Δεν άκουσα ποτέ ένα κακό λόγο. Τι διαμάντι άνθρωπος. Έξω καρδιά με χιούμορ, κλπ. Έλεγα ή αυτές είναι βλαμμενες ή εγώ έχω πιάσει λαχείο και δεν το ξέρω. Εγώ τα έβλεπα φυσιολογικά. Έλεγα αφού με αγαπάει είναι λογικά πράγματα.

    Πλύση εγκεφάλου ιδιαίτερα οι λίγο μεγαλύτερες. Βρε δεν είναι μαμακιας. Βρε σου κάνει τόσες δουλειές, βρε θα γίνει τρομερός πατέρας. Η καθεμία ανάλογα τι δεν είχε το ήθελε. Βρε θα με τρελάνετε έλεγα εγώ. Εσείς ψάχνεται άντρα ή αυτό που σας λείπει? Τελικά όλες έψαχναν αυτό που τους έλειπε στην δική τους ψυχολογία. Ορισμένες είχαν φτάσει σε ακραίες καταστάσεις για να κρατήσουν έναν άντρα. Άρα έλεγα εγώ είμαι τυχερή. Δεν είχα ζήσει έτσι. Δεν θα μπορούσα άλλωστε. Δεν τις κατηγορώ διότι στην πορεία τους άλλες βρήκαν κάτι καλό και άλλες είναι μόνες. Διαζύγια, παιδιά χωρισμένα κλπ να πηγαίνουν σύννεφο. Καλό εννοεί μια γυναίκα ότι της λείπει και ότι θέλει. Τρελές είμαστε σίγουρα. Αυτό το υπογράφω. Έχουμε και αυτό το γσμημενο βιολογικο ρολόι που μας χαντακωνει. Εγώ ειλικρινά δεν το είχα. Παιδιά ήθελα αλλά δεν το είχα προτεραιότητα. Αυτή την υστερία με τον γάμο και την οικογένεια δεν την είχα. Είχα ακόμα πολλά που έπρεπε να κάνω επαγγελματικά διότι εάν δεν τα έκανα θα έχανα την δουλειά μου. Υπήρχε ανταγωνισμός και από γυναίκες. Εγώ μάλλον ήμουνα σε καλύτερη φάση διότι μιλούσα ελληνικά και. Είχα αρκετά ελληνικά γραφεία πελάτες. Είχα φιλικές σχέσεις και έβγαζα άκρη αλλά ελληνικά. Οι Αμερικάνοι δεν το είχα έχουν.

    Οι κολλητές μου τα είχαν κάνει σκατα στην ζωή τούς. Άλλη αποφάσισε ότι είναι λεσβία αφού παντρεύτηκε και έκανε δύο παιδιά. Άλλη χώρισε διότι είχε φάει πολλά.κερστα. Όσες ήταν παντρεμένες να.μου κλαίγονται που δεν είχαν άντρες. Δουλεύουν πολύ μου έλεγε και νιώθουμε μόνες. Τι δουλειά κάνουν βρε κορίτσια? Είναι στην τράπεζα. Είναι στο δημόσιο, έχει δική του επιχείρηση. Οκ λέω και αυτό σημαίνει ότι δουλεύουν πολύ,? Βέβαια μου.λενε. Οκ πάω πάσο. Τελικά δουλευαν αυτές διότι ενδιάμεσα κσθοντουσσν για καφέδες για πάρλα κλπ. Κορίτσια λέω άνθρωπος που δεν είναι στην τσίτα δεν δουλεύει αλλά δεν σας χαλάω το όνειρο. Μια χρονιά έρχομαι για διακοπές στην Ελλάδα μόνη μου. Ο άντρας μου είχε μπλέξει στην Ασία σε ένα έργο. Άντε λέω στα κορίτσια πάμε διακοπές γυναικείες. Τι ήθελα η άμοιρη να πάω μαζί τους. Ξαφνικά όλες ήθελαν γκόμενους. Κάτσε μου λέει να παίξουμε. Τι να παίξουμε λέω τις ηλίθιες? Με κοιτάει? Σε κοιτάει μωρη αφού έχεις βγάλει τον κώλου έξω. Μου έδειχναν κάποιους άντρες που φώναζαν από μακρυά είμαι μαλακας. Αυτούς έχουμε στην Ελλάδα μου έλεγαν. Θυμάμαι ενσ βράδι είχαμε πάει σε ένα μπαράκι της συμφοράς. Αυτά για τα πιτσιρίκια. Τι θα πάρει η κυρία. Του είχα ζητήσει ένα μπουκάλι μσλτ. Γυρίζει με εξυπνάδα και μου λέει και ειδικό ουσκι και μπουκάλι? Γιατί ρε φιλαράκι θα το πληρώσεις εσύ? Μου την πέφτουν δυο δήθεν άντρες. Μου λέει ο ένας πρώτη φορά βλέπω γυναίκα με μπουκάλι. Γιατί λέω δεν έχω δικαίωμα να πιω. Πίνεις πολύ μου λέει? Ωχ μάνα μου λέω. Φεύγει. Έρχεται ο επόμενος. Με τράβηξε ειλικρινά το γεγονός ότι μια όμορφη γυναίκα πίνει μόνη της τέτοιο εξαιρετικό ποτό. Ξέρετε και έμενα μου αρέσει το ουίσκι. Άντε λέω να δω πότε θα πει την μαλάκια. Τι δουλειά κάνεις,? Του λέω. Τι σε χαλαρώνει η πίστα και η μηχανή μου. Σου αρέσει το μαγαζί. Μπα αλλά έχω τις φίλες μου που το παίζουν γκόμενες και δεν υπάρχει κάτι άλλο στο νησί. Στην νέα Υόρκη μου λέει έχω πάει σε εκείνο το μπαράκι. Ναι του λέω το ξέρω. Δεν μου αρέσει. Εγώ πάω σε εκείνο. Δεν το ξέρω μου λέει. Είναι για καλό ουίσκι του λέω. Δηλαδή βγαίνεις για να πιεις? Εσύ βγαίνεις για να γάμησεις του λέω? Μαλακας ο τυπακος. Τελικά είχε το μαγαζί. Οι ζουρλες οι φίλες μου να λένε αμαν βρε παιδάκι μου τον έστειλες και αυτόν. Γιατί βρε κορίτσια ψάχνω πήδημα και δεν το ξέρω?

    Αυτή ήμουνα και αυτή είμαι. Τώρα γιατί εκείνη την γσμημενη ημέρα ρώτησα εάν τον αγαπώ .... Τι το ήθελα. Δεν καθόμουν στα αβγά μου. Δηλαδή τώρα μετά από αυτά που έχουν γίνει αναρωτιέμαι τι σκατα το έψαχνα τόσο πολύ.

  2. #782
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Αναγκαστικά είμαι εκλεκτική. Θα σου εξηγήσω. έχω γνωρίσει πολύ κόσμο στην ζωή μου. Έκανα ένα επάγγελμα που μαθαίνεις αρκετά πράγματα άγνωστα για τον περισσότερο κόσμο. Στα φορτία γίνεται της *******ς. Βλέπεις και ξέρεις πράγματα που δύσκολα περιγράφονται. Προφανώς δεν θα τα πω. Έζησα σε μια πόλη που σου μαθαίνει πολλά. Ταξίδεψα, έφαγα καλά, συναναστράφηκα με δυνατούς ανθρώπους τόσο οικονομικά όσο και πολιτικά. Έκανα πράγματα που λίγες γυναίκες έχουν κάνει. Έμαθα να οδηγώ σωστά. Έμαθα να πιέζω τον εαυτό μου. Έμαθα να διαβάζω ανθρώπους και καταστάσεις. Με τέτοιες εμπειρίες γίνεσαι εκλεκτική αυτόματα. Το βασικότερο έμαθα τι θέλω, τα δικά μου όρια και τις δικές μου κόκκινες γραμμές. Δεν λέω ψέματα στους ανθρώπους για να τους κερδίσω. Δεν μου αρέσει η μαγκιά χωρίς ουσία. Δεν θα σου δώσω κάτι που δεν θέλω. Είμαι ανοιχτή σαν άνθρωπος. Δεν κρύβομαι. Είτε σου αρέσω είτε όχι. Είτε με παλεύεις είτε όχι. Αν ερχεσε για το πήδημα τότε θα πρέπει να ξέρεις το άθλημα. Δεν θα σε πληγώσω εάν δεν είσαι καλός. Όλα μαθαίνονται. Πρέπει να μάθεις εάν θέλεις και μπορείς.

    Είμαι αρκετά εγκεφαλική. Θα πρέπει να μπορείς να κάνεις μια ανθρώπινη συζήτηση μαζί μου εφόσον μου ανοίγεις θέματα που γνωρίζω. Μην το παίξεις κάτι άλλο για να νιώσεις ισότιμος. Προτιμώ να είσαι ανθρώπινος και με διάθεση να μάθεις.

    Αυτό φοβίζει τους άντρες. Δεν ξέρω το γιατί και δεν θέλω να μάθω. Το έκανα με τον γκόμενο επειδή το είχα ανάγκη. Λέω μέσα μου κάτσε λίγο πίσω διότι διαφορετικά θα φύγει τρέχοντας. Με ερωτεύτηκε πολύ. Εγώ το ίδιο. Ήξερα όμως μέσα μου ότι ήταν ενα ψέμα. Είχα κατεβάσει τους τόνους λόγω πένθους. Τον ανάγκασα με τον τρόπο μου να μου πει
    σε αγαπώ για να με κρατήσει κοντά του. Ένιωθε ότι έφευγα. Ότι με έχανε. Μετέτρεψε τον εγωισμό του σε λέξεις.
    Είσαι όμως προκατειλημένη. Μου λες για παράδειγμα ξέρεις στην πίστα που με βλέπουν οι άνδρες όλοι θέλουν να με πηδήξουν ή με θεωρούν εύκολη, αυτό είναι προκατάληψη. Να το πάρουμε διαφορετικά δηλαδή βλέπει κάποιος εσένα στη πίστα γιατί ας πούμε να βάλει το πήδημα και να μην πει α γουστάρω την Μαρία που είναι εξτρήμ, γουστάρω που έχουμε το ίδιο χόμπι γιατί είναι βασικό στα δικά μου θέλω να έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και για αυτό το λόγο θέλω να της την πέσω. Εγώ για παράδειγμα αν δεν φοράς βέρα και ήμουν ένας τύπος που στη παραμικρή ευκαιρία χρόνου θα κατέβαινα στη πίστα θα σου την έπεφτα. Απλως δεν θα γινόταν τίποτα ή θα έτρωγα ΤΥΝ γιατί είσαι προκατειλημένη, αυτός δεν έρχεται για να περναμε καλά, αλλά για να με πηδηξει αρά ΤΥΝ από το καλημέρα. Το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω;

  3. #783
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Οι φίλες μου είχαν γίνει εμμονικες με τις σχέσεις. Χώριζαν για μαλακίες και πάντα έφταιγαν οι άντρες. Στο 80% φταίνε. Αχ πόσο τυχερή είσαι. Αχ που σε αγαπάει τόσο. Αυτός ομορφαίνει όσο γερνάει. Αχ και βαχ. Δεν άκουσα ποτέ ένα κακό λόγο. Τι διαμάντι άνθρωπος. Έξω καρδιά με χιούμορ, κλπ. Έλεγα ή αυτές είναι βλαμμενες ή εγώ έχω πιάσει λαχείο και δεν το ξέρω. Εγώ τα έβλεπα φυσιολογικά. Έλεγα αφού με αγαπάει είναι λογικά πράγματα.

    Πλύση εγκεφάλου ιδιαίτερα οι λίγο μεγαλύτερες. Βρε δεν είναι μαμακιας. Βρε σου κάνει τόσες δουλειές, βρε θα γίνει τρομερός πατέρας. Η καθεμία ανάλογα τι δεν είχε το ήθελε. Βρε θα με τρελάνετε έλεγα εγώ. Εσείς ψάχνεται άντρα ή αυτό που σας λείπει? Τελικά όλες έψαχναν αυτό που τους έλειπε στην δική τους ψυχολογία. Ορισμένες είχαν φτάσει σε ακραίες καταστάσεις για να κρατήσουν έναν άντρα. Άρα έλεγα εγώ είμαι τυχερή. Δεν είχα ζήσει έτσι. Δεν θα μπορούσα άλλωστε. Δεν τις κατηγορώ διότι στην πορεία τους άλλες βρήκαν κάτι καλό και άλλες είναι μόνες. Διαζύγια, παιδιά χωρισμένα κλπ να πηγαίνουν σύννεφο. Καλό εννοεί μια γυναίκα ότι της λείπει και ότι θέλει. Τρελές είμαστε σίγουρα. Αυτό το υπογράφω. Έχουμε και αυτό το γσμημενο βιολογικο ρολόι που μας χαντακωνει. Εγώ ειλικρινά δεν το είχα. Παιδιά ήθελα αλλά δεν το είχα προτεραιότητα. Αυτή την υστερία με τον γάμο και την οικογένεια δεν την είχα. Είχα ακόμα πολλά που έπρεπε να κάνω επαγγελματικά διότι εάν δεν τα έκανα θα έχανα την δουλειά μου. Υπήρχε ανταγωνισμός και από γυναίκες. Εγώ μάλλον ήμουνα σε καλύτερη φάση διότι μιλούσα ελληνικά και. Είχα αρκετά ελληνικά γραφεία πελάτες. Είχα φιλικές σχέσεις και έβγαζα άκρη αλλά ελληνικά. Οι Αμερικάνοι δεν το είχα έχουν.

    Οι κολλητές μου τα είχαν κάνει σκατα στην ζωή τούς. Άλλη αποφάσισε ότι είναι λεσβία αφού παντρεύτηκε και έκανε δύο παιδιά. Άλλη χώρισε διότι είχε φάει πολλά.κερστα. Όσες ήταν παντρεμένες να.μου κλαίγονται που δεν είχαν άντρες. Δουλεύουν πολύ μου έλεγε και νιώθουμε μόνες. Τι δουλειά κάνουν βρε κορίτσια? Είναι στην τράπεζα. Είναι στο δημόσιο, έχει δική του επιχείρηση. Οκ λέω και αυτό σημαίνει ότι δουλεύουν πολύ,? Βέβαια μου.λενε. Οκ πάω πάσο. Τελικά δουλευαν αυτές διότι ενδιάμεσα κσθοντουσσν για καφέδες για πάρλα κλπ. Κορίτσια λέω άνθρωπος που δεν είναι στην τσίτα δεν δουλεύει αλλά δεν σας χαλάω το όνειρο. Μια χρονιά έρχομαι για διακοπές στην Ελλάδα μόνη μου. Ο άντρας μου είχε μπλέξει στην Ασία σε ένα έργο. Άντε λέω στα κορίτσια πάμε διακοπές γυναικείες. Τι ήθελα η άμοιρη να πάω μαζί τους. Ξαφνικά όλες ήθελαν γκόμενους. Κάτσε μου λέει να παίξουμε. Τι να παίξουμε λέω τις ηλίθιες? Με κοιτάει? Σε κοιτάει μωρη αφού έχεις βγάλει τον κώλου έξω. Μου έδειχναν κάποιους άντρες που φώναζαν από μακρυά είμαι μαλακας. Αυτούς έχουμε στην Ελλάδα μου έλεγαν. Θυμάμαι ενσ βράδι είχαμε πάει σε ένα μπαράκι της συμφοράς. Αυτά για τα πιτσιρίκια. Τι θα πάρει η κυρία. Του είχα ζητήσει ένα μπουκάλι μσλτ. Γυρίζει με εξυπνάδα και μου λέει και ειδικό ουσκι και μπουκάλι? Γιατί ρε φιλαράκι θα το πληρώσεις εσύ? Μου την πέφτουν δυο δήθεν άντρες. Μου λέει ο ένας πρώτη φορά βλέπω γυναίκα με μπουκάλι. Γιατί λέω δεν έχω δικαίωμα να πιω. Πίνεις πολύ μου λέει? Ωχ μάνα μου λέω. Φεύγει. Έρχεται ο επόμενος. Με τράβηξε ειλικρινά το γεγονός ότι μια όμορφη γυναίκα πίνει μόνη της τέτοιο εξαιρετικό ποτό. Ξέρετε και έμενα μου αρέσει το ουίσκι. Άντε λέω να δω πότε θα πει την μαλάκια. Τι δουλειά κάνεις,? Του λέω. Τι σε χαλαρώνει η πίστα και η μηχανή μου. Σου αρέσει το μαγαζί. Μπα αλλά έχω τις φίλες μου που το παίζουν γκόμενες και δεν υπάρχει κάτι άλλο στο νησί. Στην νέα Υόρκη μου λέει έχω πάει σε εκείνο το μπαράκι. Ναι του λέω το ξέρω. Δεν μου αρέσει. Εγώ πάω σε εκείνο. Δεν το ξέρω μου λέει. Είναι για καλό ουίσκι του λέω. Δηλαδή βγαίνεις για να πιεις? Εσύ βγαίνεις για να γάμησεις του λέω? Μαλακας ο τυπακος. Τελικά είχε το μαγαζί. Οι ζουρλες οι φίλες μου να λένε αμαν βρε παιδάκι μου τον έστειλες και αυτόν. Γιατί βρε κορίτσια ψάχνω πήδημα και δεν το ξέρω?

    Αυτή ήμουνα και αυτή είμαι. Τώρα γιατί εκείνη την γσμημενη ημέρα ρώτησα εάν τον αγαπώ .... Τι το ήθελα. Δεν καθόμουν στα αβγά μου. Δηλαδή τώρα μετά από αυτά που έχουν γίνει αναρωτιέμαι τι σκατα το έψαχνα τόσο πολύ.
    Εγω αναρωτιέμαι γιατί είσαι ακόμα παντρεμένη. Και κυρίως ΠΏΣ είσαι ακόμα παντρεμένη με αυτα που λες.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #784
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αφου το συνεχιζεις για πες και παρακατω,οχι τιποτα για να φανει η εξυπνη δικηγορίνα ...

    Γιατι αυτη η δικηγορίνα δεν εκανε κινησει να βγαλει μονη της αυτα τα 5 εκατομυρια ?Θα ειχα εγω τετοια εξυπναδα και θα αφηνα αλλους να ειναι στην κρεμα και δεν θα βουτουσα και εγω σε αυτη ..σιγα τι θα παθαινα?
    Ουτε κεφαλαιο θα εχανα ουτε τιποτα ....Αλλα θα εχανα που εμενα προσωπικα δεν με συγκινουν ...

    Μεταξυ μας τωρα .... σιγα το ποσο για την Ν.Υορκη τα 55 χιλιαρικα

    Και που ηταν ολα αυτα τα λεφτα οταν χρεωκοπησε ο αντρας σου?Ξερεις τοτε που δεν ειχατε ουτε για καφε να παρετε για να παει ο γιος σας ιδιωτικο ή τον καιρο που ρευστοποιησατε το συνταξιοδοτικο προγραμμα του συζηγου ....
    Μην μου πεις τα ξοδεψες σε ολες αυτες τις χλιδες γιατι ειπες ο τελειος αντρας δεν αφηνε να συμβει κατι τετοιο στα ειχε ολα στα ποδια ..Αληθεια για πες που ξοδευσες ολα αυτα τα ποσα σαν εξυπνη δικηγορος που εισαι και δεν εκανες καμια εξυπνη επενδυση ωστε να σου εξασφιλη το μετεπειτα και κυριως τα παιδια σας...
    Θα ανοίξεις στην νέα Υόρκη δικηγορικό γραφείο? Δεν πας καθόλου καλά. Μιλάμε για γραφεία μα 300 άτομα προσωπικό που κάνουν τζίρους δις. Το λες τώρα? Ελλάδα είναι να ανοίξεις γραφείο. Θα γελάνε και οι καβοι. Ένα μικρό γραφείο με 10 δικηγόρους στη νέα Υόρκη θέλει 3εκ χαλαρά για άδειες μόνο. Τι λες τώρα?

    Δεν μαζεύεις χρήματα έτσι απλά. Ενα εκατομμύριο καταφέραμε και βγάλαμε και είμαστε και τυχεροί. Δεν είναι επιχειρήσεις ελληνικές που κάνει ο άλλος ένα μαγαζάκι και τα αρπάζει. Καμία σχέση με την Ελλάδα. Είχα 70000 δολλάρια τον χρόνο δόση δανείου. Τίποτα δεν είναι φθηνό. 500 δολλάρια θέλεις να πληρώσεις για να δεις ένα αγωνα μπάσκετ.

  5. #785
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω αναρωτιέμαι γιατί είσαι ακόμα παντρεμένη. Και κυρίως ΠΏΣ είσαι ακόμα παντρεμένη με αυτα που λες.
    Δεν σε καταλαβαίνω. Τι λέω παράξενο?

  6. #786
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Δεν σε καταλαβαίνω. Τι λέω παράξενο?
    Παράξενο είναι το ότι παντρευτηκες τον τέλειο, ακόμα πιο παράξενο ότι δεν σου αρέσει τελικά ο τέλειος.
    Και το πιο παράξενο από όλα είναι ότι το διατυμπανιζεις τόσο πολύ.

    Θες να έρθεις για ένα διήμερο (ζήτημα αν θα αντέξεις) στα σπίτια μας, των δούλων, υπηρετριων, κατωτερων, απλών γυναικών μήπως και ξεκαβαλησεις το καλάμι?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #787
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εγω αναρωτιέμαι γιατί είσαι ακόμα παντρεμένη. Και κυρίως ΠΏΣ είσαι ακόμα παντρεμένη με αυτα που λες.
    Ε τώρα σου λέει που να κάθομαι να μπλέκω με τον κάθε μαλάκα κάτσε εκεί που κάθεσαι και όσο αντέξω.

  8. #788
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Θα ανοίξεις στην νέα Υόρκη δικηγορικό γραφείο? Δεν πας καθόλου καλά. Μιλάμε για γραφεία μα 300 άτομα προσωπικό που κάνουν τζίρους δις. Το λες τώρα? Ελλάδα είναι να ανοίξεις γραφείο. Θα γελάνε και οι καβοι. Ένα μικρό γραφείο με 10 δικηγόρους στη νέα Υόρκη θέλει 3εκ χαλαρά για άδειες μόνο. Τι λες τώρα?

    Δεν μαζεύεις χρήματα έτσι απλά. Ενα εκατομμύριο καταφέραμε και βγάλαμε και είμαστε και τυχεροί. Δεν είναι επιχειρήσεις ελληνικές που κάνει ο άλλος ένα μαγαζάκι και τα αρπάζει. Καμία σχέση με την Ελλάδα. Είχα 70000 δολλάρια τον χρόνο δόση δανείου. Τίποτα δεν είναι φθηνό. 500 δολλάρια θέλεις να πληρώσεις για να δεις ένα αγωνα μπάσκετ.
    Αληθεια δεν παω καλα ?
    Οκ αφου πας εσυ καλα συνεχισε την μιζερια σου ..Εγω δοξα το θεο οταν μπηκα καταφερα και βγηκα και δεν συμβιμβαστικα με τιποτα λιγοτερο απο αυτα που επιτρεπει η αξιοπρπεια μιας γυναικας ...

    Γραφειο δεν ανοιγεις κουκλα μου ,κανεις γνωριμιες και βουτας και εσυ στην κρεμα ....

    Αυτα κανουν οι εξυπνοι ανθρωποι και κυριοτερα οι εξυπνοι επιχειρηματιες ...Αυτο δεν στο εμαθε ο τελειος συζηγος ,στα κολπα ηταν ..

    Οποτε μην μου λες εμενα για επιχειρησεις ..Μην αγχωνεσαι δεν θαμπωνομαι ουτε απο ποσα ,ουτε απο χλιδατες ζωες ,αν γουσταρα θα τις εκανα ..
    Αλλα γουσταρα και τα εκανα και ελπιζω στα 50 φευγα μου να μην εχω μυαλα για πιστες και μηχανες ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #789
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Παράξενο είναι το ότι παντρευτηκες τον τέλειο, ακόμα πιο παράξενο ότι δεν σου αρέσει τελικά ο τέλειος.
    Και το πιο παράξενο από όλα είναι ότι το διατυμπανιζεις τόσο πολύ.

    Θες να έρθεις για ένα διήμερο (ζήτημα αν θα αντέξεις) στα σπίτια μας, των δούλων, υπηρετριων, κατωτερων, απλών γυναικών μήπως και ξεκαβαλησεις το καλάμι?
    Πλακα κανεις και εσυ?
    Αφου δεν παμε εμεις καλα ,ως γνωστο εδω μεσα ειμαστε του γιατρου ..

    Σου ειπα εγω την λυση ,αν δεν θελει εκεινη να το κανουμε οι δυο μας ..
    Ενα μειλ στον εκδοτικο ,θα τριβει τα ματια της και η Δημουλιδου και η Μαντα με το μυθιστορημα που θα εκδοσουμε ..Τετοιες ευκαριες στις μερες μας με τετοιες αναδουλειες δεν χανονται σκεψου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #790
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ε τώρα σου λέει που να κάθομαι να μπλέκω με τον κάθε μαλάκα κάτσε εκεί που κάθεσαι και όσο αντέξω.
    Μωρέ ας κάτσει και μπράβο της. Γιατί το κουράζει τόσο πολύ ΑΦΟΎ αποφάσισε να κάτσει. Αυτό δεν καταλαβαίνω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #791
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πλακα κανεις και εσυ?
    Αφου δεν παμε εμεις καλα ,ως γνωστο εδω μεσα ειμαστε του γιατρου ..

    Σου ειπα εγω την λυση ,αν δεν θελει εκεινη να το κανουμε οι δυο μας ..
    Ενα μειλ στον εκδοτικο ,θα τριβει τα ματια της και η Δημουλιδου και η Μαντα με το μυθιστορημα που θα εκδοσουμε ..Τετοιες ευκαριες στις μερες μας με τετοιες αναδουλειες δεν χανονται σκεψου!
    Ε τι πλάκα κάνω? Αν είναι έτσι άντε να πούμε και εμείς για το "τέλειο" που ζούμε κάθε μέρα, αλλά τι τους ενδιαφέρει αυτό τους άλλους εδώ?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #792
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ε τι πλάκα κάνω? Αν είναι έτσι άντε να πούμε και εμείς για το "τέλειο" που ζούμε κάθε μέρα, αλλά τι τους ενδιαφέρει αυτό τους άλλους εδώ?
    θες ειλικρινή απάντηση στην ερώτηση σου ή αλλα λόγια να αγαπιόμαστε?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #793
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μωρέ ας κάτσει και μπράβο της. Γιατί το κουράζει τόσο πολύ ΑΦΟΎ αποφάσισε να κάτσει. Αυτό δεν καταλαβαίνω.
    Γιατί είναι κενή μέσα της και την ενοχλεί σε καθημερινή βάση και έρχεται εδώ και βγάζει το πόνο της, αυτό κάνει. Δεν ξέρει τι θέλει από τη ζωή της είναι σε πολύ δύσκολη φάση, από τη μία είναι κάπου που είναι κενή, από την άλλη μπορεί να φύγει από εκεί που είναι και να συνεχίζει να είναι πάλι κενή λόγω προκατάληψης. Αυτοί οι άνθρωποι μια ζωή θα κουράζονται από την σκέψη τους... Και γιατί δεν μπορώ να τον αγαπήσω και αν μπορούσα να τον αγαπήσω τώρα δεν θα ήμουν έτσι και θα ήμουν ευτυχισμένη κτλ. Εντάξει είναι ζόρι... τι να λέμε τώρα, όταν το μυαλό σου κάνει τέτοια παιχνίδια τρως πακέτο και καπου πρέπει να τα πεις

  14. #794
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Είσαι όμως προκατειλημένη. Μου λες για παράδειγμα ξέρεις στην πίστα που με βλέπουν οι άνδρες όλοι θέλουν να με πηδήξουν ή με θεωρούν εύκολη, αυτό είναι προκατάληψη. Να το πάρουμε διαφορετικά δηλαδή βλέπει κάποιος εσένα στη πίστα γιατί ας πούμε να βάλει το πήδημα και να μην πει α γουστάρω την Μαρία που είναι εξτρήμ, γουστάρω που έχουμε το ίδιο χόμπι γιατί είναι βασικό στα δικά μου θέλω να έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και για αυτό το λόγο θέλω να της την πέσω. Εγώ για παράδειγμα αν δεν φοράς βέρα και ήμουν ένας τύπος που στη παραμικρή ευκαιρία χρόνου θα κατέβαινα στη πίστα θα σου την έπεφτα. Απλως δεν θα γινόταν τίποτα ή θα έτρωγα ΤΥΝ γιατί είσαι προκατειλημένη, αυτός δεν έρχεται για να περναμε καλά, αλλά για να με πηδηξει αρά ΤΥΝ από το καλημέρα. Το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω;
    Για τους λόγους αυτούς πάω στην πίστα μόνη μου το πρωί. Να χαλαρώσω θέλω. Δεν θέλω κοινωνικότητες. Δεν γουστάρω αυτή την μαλακια. Σε σε γνωρίσω μας σε κάνω. Δεν θέλω μάνα μου. Το κορίτσι μου θέλω και την πίστα για είκοσι λεπτά. Μετά θα πάω στην δουλειά μου.

  15. #795
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εν τω μεταξύ στηρίζεται σε υποθέσεις που δημιουργούν αντιφάσεις. Θα σας πω ένα παράδειγμα. Λέει ξέρεις αν θες να ζήσεις αδρεναλίνη πρέπει να κατεβείς σε πίστα και μου λέει καπάκι ξέρεις αν προσπαθήσεις να κάνεις κάτω από 70 θα πέσεις τουλάχιστον τρεις φορές. Ε δεν πάει έτσι γλυκιά μου όμως, είτε θα κατεβώ στη πίστα για να νιώσω αδρεναλίνη που σημαίνει πως για εμένα το τι έκαναν οι άλλοι δεν με αφορά, δηλαδή δεν με νοιάζει ας πούμε αν στα 100 άτομα που μπήκανε στη πίστα για πρώτη φορά και οι 100 που προσπάθησαν να κάνουν κάτω από 70 έπεσαν, σεβαστή στατιστική παρατήρηση, αλλά δεν με αφορά, εφόσον ο πρωταρχικός μου στόχος είναι η έκρηξη αδρεναλίνης που σημαίνει πως θα πρέπει να είμαι συνεχώς στα δικά μου όρια γιατί αυτό θα μου δώσει την αδρεναλίνη για την οποία κατεβαίνω στη πίστα. Αν είναι να κατεβαίνω στη πίστα και να πηγαίνω βολτίτσα κάθομαι και στο σπίτι μου. Ποιος ο λόγος να κατεβώ; Οκ και αν φροντίσω να μην έχω την αίσθηση του χρόνου στη πίστα πάνω, που ξέρω εγώ αν έκανα 65 ή έκανα 125; Μπορεί να την βγάλω με 125 να νομίζω πως έκανα 65 και τελικά να μάθω πως έκανα 125 ενώ εγώ πίστευα άλλο νούμερο το 65. Και με το 125 μπορεί να πέσω και 10 φορές ποιος μπορεί να μου εγγυηθεί πως δεν θα πέσω; Κανείς....

    Οι υποθέσεις είναι καλές αλλά για την προσωπική του καθενός, όχι για την ζωή του άλλου γιατί δεν ξέρεις τι νιώθει ο άλλος ή πως θα αντιμετωπίσει ο άλλος κάτι και δεν σημαίνει πως επειδή πχ κάποιοι αντιμετώπισαν κάτι κατα αυτό το τρόπο έτσι θα κάνουν και οι άλλοι. Είμαστε μοναδικές προσωπικότητες.

Page 53 of 57 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •