Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 36
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 36 of 57 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast
Results 526 to 540 of 855
  1. #526
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Μια ισορροπία ήθελα και εγώ. Δεν την είχα ποτέ. Τα έκανα σκατα επάγγελμστικα. Δεν μου βγήκαν πράγματα. Ένιωθα μάνα σκύλα. Δουλειά στο εξωτερικό και το παιδί στον παιδικό σταθμό. Δεν ειχαμε καμία βοήθεια. Πάντα οι δύο μας. Δεν είχαμε χρόνο για εμάς από τα 34 και μετά. Χάνω ένα παιδί ενδιάμεσα. Κάνω την κόρη μου πλέον μεγάλη. Εκεί ξεκινάει ο Γολγοθάς. Όλα τα.προβληματα να σκανε χωρίς σταματημό.

    Κουράστηκα κάποια στιγμή και είπα δεν αντέχω άλλο. Το κερασάκι η μάνα μου. Γαμηθηκα τελείως. Μετά αντέδρασα.

  2. #527
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Nα σε ρωτήσω κάτι άλλο. Θεωρείς πως αν κάποιος δεν ξέρω τις προτιμήσεις σου για αυτό θα πω σαραντάρης ή εξηντάρης ενθουσιαζόταν για εσένα και θα ήθελε να σε είχε σπίτι του παρέχοντας σου ό,τι θες θα τον παρατούσες τον άνδρα σου;
    Όχι δεν εμπιστεύομαι κανενα πλέον. Πλέον δεν εμπιστεύομαι τον εαυτό μου. Σήμερα ξέρω ότι απλά θα πεθάνω και θα έχω χάσει την ζωή μου. Έχω πολλά προβλήματα υγείας. Είμαι σε κατάθλιψη κλπ.

  3. #528
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Μια ισορροπία ήθελα και εγώ. Δεν την είχα ποτέ. Τα έκανα σκατα επάγγελμστικα. Δεν μου βγήκαν πράγματα. Ένιωθα μάνα σκύλα. Δουλειά στο εξωτερικό και το παιδί στον παιδικό σταθμό. Δεν ειχαμε καμία βοήθεια. Πάντα οι δύο μας. Δεν είχαμε χρόνο για εμάς από τα 34 και μετά. Χάνω ένα παιδί ενδιάμεσα. Κάνω την κόρη μου πλέον μεγάλη. Εκεί ξεκινάει ο Γολγοθάς. Όλα τα.προβληματα να σκανε χωρίς σταματημό.

    Κουράστηκα κάποια στιγμή και είπα δεν αντέχω άλλο. Το κερασάκι η μάνα μου. Γαμηθηκα τελείως. Μετά αντέδρασα.
    Ξέρεις τι γίνεται δεν απαντάς ξεκάθαρα για να σου βγάλουμε αυτά που πραγματικά νιώθεις μέσα σου. Οπότε σε ρωτάω πάλι αυτά που δεν μου έχεις απαντήσει.

    1) Έχεις σκεφτεί στα 62 πως θα είσαι; Δηλαδή αντέχεις πιστεύεις να ζεις καθημερινά την κατάσταση που ζεις τώρα;
    2) Αν γνωριζες κάποιον 40 ή 60 που ενθουσιαζόταν μαζί σου και σου έκανε πρόταση να μετακομίσεις σπίτι του θα χώριζες και θα το έκανες;
    3) Θεωρείς σφάλμα το οτι εκανες παιδιά; Σε κρατάνε πίσω πιστεύεις;

  4. #529
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ο τσιπρασ μασ εκανε ολουσ να μετανιωσουμε κ τον αερα που αναπνεουμε να ξερεισ ποιοσ φταιει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #530
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Θεραπεια για κορωνοιο πρωτεινεσ μαγνησιο βιταμινη ντε για οσουσ δεν ξερουν η μαφια εχει θεραπεια με 80 ευρω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #531
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εμένα δεν μπορεί να με προσβάλει η γυναίκα μου όχι γιατί είμαι κάποιος, αλλά επειδή της έχω δώσει ότι δεν κατάφεραν να της δώσουν όλοι οι άνδρες που είχε γνωρίσει μέχρι τα 38 της. Επειδή όλες οι φίλες της χωρισμένες ή μη της λένε που τον ψώνισες να βρούμε έναν τέτοιον και εμείς. Εγώ δεν μπορώ να προσβάλω τον φύλακα άγγελο μου, γιατί έτσι είναι αυτή για εμένα. Η μοναδική φορά που με πρόσβαλε ήταν και είχε δίκιο όταν ανεβήκαμε σε ένα βουνό για περπάτημα και πηγαινα να αφήσω τα πνευμόνια μου και εκείνη με έσπρωχνε με το χέρι της στη μέση μου για να μην σταματήσω λέγοντας μου θα αφήσεις τα λυσακά σου σαπάκι στο βουνό. Και μου έκοψε το τσιγάρο μαχαίρι.
    Μην το λες mind αυτό ...
    Να ξέρεις πως το μυαλό της γυναίκας είναι πολύ περίεργο..
    Μπορεί να τις έχεις προσφέρει τα πάντα ,μπορεί να είσαι γι αυτην ο άντρας που ονειρευόταν να βρει αλλά σε μια στιγμή να βρεθεί κάτι το οποίο να τις πάρει το μυαλό και να τα διαλύσει όλα ...

    Ποτέ δεν με ενδιαφέρουν εμένα τι θα πουν οι φίλες μου για τον άντρα μου ..
    Μπορεί για τις άλλες να είναι ο ιδανικός έξω από το σπίτι και μόλις γυρίσουμε σπίτι να είναι ο χειρότερος ή και τι αντίθετο...
    Έξω να είναι ο πολλά βαρύς ,ξέρεις αυτά τα τυπακια πιυ ντε και καλά δεν κολωνουν πουθενά και μόλις γυρνάνε σπίτι τους να τρέμουν μην τους πάρει χαμπάρι η γυναίκα τους τι ώρα γύρισαν ...

    Οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν με συγκινούν αυτά και ούτε πιστεύω καμία αλλη γυναίκα που ξέρει πολύ καλά τι θέλει...

    Δεν θα καθήσω να πω αναλυτικά τι γίνεται στην κρεβατοκάμαρα μου ..
    Τα άλλα μπορεί να τα συζητήσω αλλα ως ένα σημείο.
    Αν περνάω καλά στο κρεβάτι μου αν βγάζω γούστα η οτιδήποτε άλλο αφορά μόνο τους δυο μας και δεν έχω κανένα λόγο να το αναφέρω πουθενά ..

    Με τους γκόμενους και τις γκόμενες δεν είναι το ίδιο ..θα πούμε και Πέντα πράγματα παραπάνω...για τον άντρα σου όμως και την γυναίκα σου δεν λες ...

    Είναι το μόνο πράγμα που δεν γουστάρω να συζητάω ..και βασικά δεν βρίσκω και τον λόγο..

    Αν ένα ζευγάρι δεν τα βρίσκει μεταξύ τους ότι και να λέμε εμείς οι υπόλοιποι δεν τους αγγίζουν ...

    Αν χαθεί η εκτίμηση και ο σεβασμός χάθηκαν όλα ..

    Και ο σεβασμός μπορεί να χαθεί ακόμα και πάνω σε ένα καυγά λέγοντας μόνο μια λέξη..αρκεί για να σε κάνει να μην θες να τον ξαναδείς όση αγάπη και να έχεις για εκείνων ...
    Και άσε τους άλλους να λένε πόσο τυχερός η τυχερή είσαι που σε έχουν στην ζωή τους ..

    Όλα είναι θέμα χειρισμών...

    Τα εν οίκο όμως mind μη εν δήμω ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #532
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ξέρεις τι γίνεται δεν απαντάς ξεκάθαρα για να σου βγάλουμε αυτά που πραγματικά νιώθεις μέσα σου. Οπότε σε ρωτάω πάλι αυτά που δεν μου έχεις απαντήσει.

    1) Έχεις σκεφτεί στα 62 πως θα είσαι; Δηλαδή αντέχεις πιστεύεις να ζεις καθημερινά την κατάσταση που ζεις τώρα;
    2) Αν γνωριζες κάποιον 40 ή 60 που ενθουσιαζόταν μαζί σου και σου έκανε πρόταση να μετακομίσεις σπίτι του θα χώριζες και θα το έκανες;
    3) Θεωρείς σφάλμα το οτι εκανες παιδιά; Σε κρατάνε πίσω πιστεύεις;
    1. Δεν ξέρω

    2. Όχι

    3. Όχι βέβαια

  8. #533
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μην το λες mind αυτό ...
    Να ξέρεις πως το μυαλό της γυναίκας είναι πολύ περίεργο..
    Μπορεί να τις έχεις προσφέρει τα πάντα ,μπορεί να είσαι γι αυτην ο άντρας που ονειρευόταν να βρει αλλά σε μια στιγμή να βρεθεί κάτι το οποίο να τις πάρει το μυαλό και να τα διαλύσει όλα ...

    Ποτέ δεν με ενδιαφέρουν εμένα τι θα πουν οι φίλες μου για τον άντρα μου ..
    Μπορεί για τις άλλες να είναι ο ιδανικός έξω από το σπίτι και μόλις γυρίσουμε σπίτι να είναι ο χειρότερος ή και τι αντίθετο...
    Έξω να είναι ο πολλά βαρύς ,ξέρεις αυτά τα τυπακια πιυ ντε και καλά δεν κολωνουν πουθενά και μόλις γυρνάνε σπίτι τους να τρέμουν μην τους πάρει χαμπάρι η γυναίκα τους τι ώρα γύρισαν ...

    Οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν με συγκινούν αυτά και ούτε πιστεύω καμία αλλη γυναίκα που ξέρει πολύ καλά τι θέλει...

    Δεν θα καθήσω να πω αναλυτικά τι γίνεται στην κρεβατοκάμαρα μου ..
    Τα άλλα μπορεί να τα συζητήσω αλλα ως ένα σημείο.
    Αν περνάω καλά στο κρεβάτι μου αν βγάζω γούστα η οτιδήποτε άλλο αφορά μόνο τους δυο μας και δεν έχω κανένα λόγο να το αναφέρω πουθενά ..

    Με τους γκόμενους και τις γκόμενες δεν είναι το ίδιο ..θα πούμε και Πέντα πράγματα παραπάνω...για τον άντρα σου όμως και την γυναίκα σου δεν λες ...

    Είναι το μόνο πράγμα που δεν γουστάρω να συζητάω ..και βασικά δεν βρίσκω και τον λόγο..

    Αν ένα ζευγάρι δεν τα βρίσκει μεταξύ τους ότι και να λέμε εμείς οι υπόλοιποι δεν τους αγγίζουν ...

    Αν χαθεί η εκτίμηση και ο σεβασμός χάθηκαν όλα ..

    Και ο σεβασμός μπορεί να χαθεί ακόμα και πάνω σε ένα καυγά λέγοντας μόνο μια λέξη..αρκεί για να σε κάνει να μην θες να τον ξαναδείς όση αγάπη και να έχεις για εκείνων ...
    Και άσε τους άλλους να λένε πόσο τυχερός η τυχερή είσαι που σε έχουν στην ζωή τους ..

    Όλα είναι θέμα χειρισμών...

    Τα εν οίκο όμως mind μη εν δήμω ....
    Εγώ δεν έχω ιδιαίτερες εμπειρίες από άντρες. Από τα 19 μαζί του. Επειδή τα κάναμε όλα μαζί δεν έμαθα να κρίνω τους άντρες. Μπορεί να έκανε χιλιάδες πράγματα που θα έκαναν μια γυναίκα να αγαπήσει και να ξεχωρίσει. Να την κάνουν να σεβαστεί αλλά εγώ επειδή τα ζούσα καθημερινά δεν μου έκαναν εντύπωση. Δεν μπορώ να δω τον άντρα μου όπως αν τον γνώριζα στα 30. Κάποια πράγματα τα θεωρώ δεδομένα. Δεν τους δίνω σημασία. Έβλεπα από τότε κάποιες συμπεριφορές που δεν μου άρεσαν. Κόλλημα με την δουλειά του σε σημείο τραγικό. Θα μου πεις λογικό είναι στα 28 να τα δίνεις όλα στην δουλειά σου. Έβαζε πάντα στόχους που εγώ δεν θα έβαζα. Δεν είχα την δύναμη. Μπορεί άλλη γυναίκα να της αρέσει. Εγώ επειδή το ζούσα δεν μου έκανε εντύπωση.

    Επειδή μεγαλώσαμε παρέα πλέον δεν με αφήνει να κρίνω σωστά τον χαρακτήρα του. Ακόμα και αυτό που κάνει σήμερα για εμένα δεν μου φαίνεται τίποτα το ιδιαίτερο. Αφού είμαστε μαζί τόσα χρόνια πρέπει να το κάνει. Έχουμε παραγνωριστει και πλέον δεν μου κάνει αίσθηση τίποτα. Το να περάσω μαζί του ένας τριήμερο σε ένα ωραίο μέρος δεν με γεμίζει πλέον το ίδιο. Το να τον βλέπω να είναι ερωτικός και να με προσέχει ούτε αυτό. Έχουμε και την απιστία μου και δεν βοηθάει. Εμένα δεν βοηθάει διότι έχω συνηθίσει.

    Αυτό μου δημιουργεί μια παγίδα στο μυαλό. Απο την μια ξέρω ότι έχει μοναδικά χαρακτηριστικά διότι γυναίκα είμαι και μπορώ να κρίνω αλλά από την άλλη τα θεωρώ δεδομένα.

    Αναγκάζομαι να κρίνω πλέον τον άντρα μου μέσα από τους άντρες που έχουν φίλες μου. Φανταζόμαστε πράγματα διότι ποτέ δεν ξέρεις και μάλιστα ωραιοποιουμαι ανθρώπους που δεν ξέρουμε. Το τι δείχνει ο καθένας έξω είναι διαφορετικό.

    Λέω να ο τάδε που έχει την γυναίκα του κορώνα στο κεφάλι του και μετά μαθαίνω ότι την έχει γεμίσει κερατα. Ο άλλος που της αγόρασε αυτοκίνητο και πάει τα παιδιά στο σχολείο και τελικά έχει ένα εξώγαμο. Γνωστή μου έμαθε μετά από 13 χρόνια γάμου με παιδιά ότι ο άντρας της είναι αδελφή.

    Κολλητή μου παντρεύτηκε έναν που της έκρυβε ότι έχει καρκίνο. Δεν έχει πεθάνει αλλά από μικρή κάνει την νοσοκόμα. Πλέον στην ηλικία μου δεν κρίνω χαρακτήρες αλλά καταστάσεις ζωής. Θα μου πείτε αυτά είναι ακραία. Δεν γίνετε όμως διότι τα πολλά ακραία φαινόμενα κάποια στιγμή αποκτούν στάση ζωής.

    Άλλη έχει να κάνει δύο χρόνια έρωτα με τον άντρα της διότι όταν έχασε την δουλειά του και αναγκάστηκε να κάνει κάτι απαίσιο για να ζήσουν έχασε τον σεβασμό της. Να σου ζητάει άντρας λεφτά για να πάρει τσιγάρα είναι ξενέρωμα.

    Εγώ επειδή ακριβώς πέρασα τόσα χρόνια μαζί του έχασα το μέτρο αυτό. Οκ το ξαναλέω δεν είμαι η τυπική γυναίκα. Θεωρώ ότι είναι καλύτερη σαν ψυχοσύνθεση από πολλούς άντρες. Έγινα σκληρή καθώς ζούσα με έναν άνθρωπο πολύ δυνατό σαν χαρακτήρα. Έχω κολλήματα, νιώθω ότι έχω πάντα δίκιο, κλπ. Αν θέλεις έγινα εγώ ο μεγάλο εργολάβος. Πολλές φορές είμαι πιο σκληρή από τον άντρα μου. Δεν είμαι όμως εγώ. Εγώ κατάλαβα ότι είμαι ευαίσθητη, ότι είμαι στοργική και θέλω πλέον να κατεβάσω τους τόνους.

    Θα μου πείτε στα 52 το θυμήθηκες? Έχετε δίκιο. Η ηλικία και οι υποχρεώσεις δεν βοηθάνε. Δειλή για να πάρω την ζωή μου διαφορετικά διότι δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο. Φοβισμένη από αυτά που συμβαίνουν δίπλα μου. Άρρωστη ψυχικά και σωματικά.

  9. #534
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Εγώ δεν έχω ιδιαίτερες εμπειρίες από άντρες. Από τα 19 μαζί του. Επειδή τα κάναμε όλα μαζί δεν έμαθα να κρίνω τους άντρες. Μπορεί να έκανε χιλιάδες πράγματα που θα έκαναν μια γυναίκα να αγαπήσει και να ξεχωρίσει. Να την κάνουν να σεβαστεί αλλά εγώ επειδή τα ζούσα καθημερινά δεν μου έκαναν εντύπωση. Δεν μπορώ να δω τον άντρα μου όπως αν τον γνώριζα στα 30. Κάποια πράγματα τα θεωρώ δεδομένα. Δεν τους δίνω σημασία. Έβλεπα από τότε κάποιες συμπεριφορές που δεν μου άρεσαν. Κόλλημα με την δουλειά του σε σημείο τραγικό. Θα μου πεις λογικό είναι στα 28 να τα δίνεις όλα στην δουλειά σου. Έβαζε πάντα στόχους που εγώ δεν θα έβαζα. Δεν είχα την δύναμη. Μπορεί άλλη γυναίκα να της αρέσει. Εγώ επειδή το ζούσα δεν μου έκανε εντύπωση.

    Επειδή μεγαλώσαμε παρέα πλέον δεν με αφήνει να κρίνω σωστά τον χαρακτήρα του. Ακόμα και αυτό που κάνει σήμερα για εμένα δεν μου φαίνεται τίποτα το ιδιαίτερο. Αφού είμαστε μαζί τόσα χρόνια πρέπει να το κάνει. Έχουμε παραγνωριστει και πλέον δεν μου κάνει αίσθηση τίποτα. Το να περάσω μαζί του ένας τριήμερο σε ένα ωραίο μέρος δεν με γεμίζει πλέον το ίδιο. Το να τον βλέπω να είναι ερωτικός και να με προσέχει ούτε αυτό. Έχουμε και την απιστία μου και δεν βοηθάει. Εμένα δεν βοηθάει διότι έχω συνηθίσει.

    Αυτό μου δημιουργεί μια παγίδα στο μυαλό. Απο την μια ξέρω ότι έχει μοναδικά χαρακτηριστικά διότι γυναίκα είμαι και μπορώ να κρίνω αλλά από την άλλη τα θεωρώ δεδομένα.

    Αναγκάζομαι να κρίνω πλέον τον άντρα μου μέσα από τους άντρες που έχουν φίλες μου. Φανταζόμαστε πράγματα διότι ποτέ δεν ξέρεις και μάλιστα ωραιοποιουμαι ανθρώπους που δεν ξέρουμε. Το τι δείχνει ο καθένας έξω είναι διαφορετικό.

    Λέω να ο τάδε που έχει την γυναίκα του κορώνα στο κεφάλι του και μετά μαθαίνω ότι την έχει γεμίσει κερατα. Ο άλλος που της αγόρασε αυτοκίνητο και πάει τα παιδιά στο σχολείο και τελικά έχει ένα εξώγαμο. Γνωστή μου έμαθε μετά από 13 χρόνια γάμου με παιδιά ότι ο άντρας της είναι αδελφή.

    Κολλητή μου παντρεύτηκε έναν που της έκρυβε ότι έχει καρκίνο. Δεν έχει πεθάνει αλλά από μικρή κάνει την νοσοκόμα. Πλέον στην ηλικία μου δεν κρίνω χαρακτήρες αλλά καταστάσεις ζωής. Θα μου πείτε αυτά είναι ακραία. Δεν γίνετε όμως διότι τα πολλά ακραία φαινόμενα κάποια στιγμή αποκτούν στάση ζωής.

    Άλλη έχει να κάνει δύο χρόνια έρωτα με τον άντρα της διότι όταν έχασε την δουλειά του και αναγκάστηκε να κάνει κάτι απαίσιο για να ζήσουν έχασε τον σεβασμό της. Να σου ζητάει άντρας λεφτά για να πάρει τσιγάρα είναι ξενέρωμα.

    Εγώ επειδή ακριβώς πέρασα τόσα χρόνια μαζί του έχασα το μέτρο αυτό. Οκ το ξαναλέω δεν είμαι η τυπική γυναίκα. Θεωρώ ότι είναι καλύτερη σαν ψυχοσύνθεση από πολλούς άντρες. Έγινα σκληρή καθώς ζούσα με έναν άνθρωπο πολύ δυνατό σαν χαρακτήρα. Έχω κολλήματα, νιώθω ότι έχω πάντα δίκιο, κλπ. Αν θέλεις έγινα εγώ ο μεγάλο εργολάβος. Πολλές φορές είμαι πιο σκληρή από τον άντρα μου. Δεν είμαι όμως εγώ. Εγώ κατάλαβα ότι είμαι ευαίσθητη, ότι είμαι στοργική και θέλω πλέον να κατεβάσω τους τόνους.

    Θα μου πείτε στα 52 το θυμήθηκες? Έχετε δίκιο. Η ηλικία και οι υποχρεώσεις δεν βοηθάνε. Δειλή για να πάρω την ζωή μου διαφορετικά διότι δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο. Φοβισμένη από αυτά που συμβαίνουν δίπλα μου. Άρρωστη ψυχικά και σωματικά.
    Κανεις το μεγαλυτερο λαθος που μπορεί να κάνει μια γυναίκα ...
    Συγκρινεις τον άντρα σου με άλλους άντρες ...
    Γιατι?Ποιος ο λόγος?Αφου αυτόν διάλεξες ,αρα κατι παραπάνω θα είχε .....

    Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα ...Τι συγκρινεις ?
    Εναν άνθρωπο που ξερεις μεχρι και την τελευταια του επιθυμία,ιδιοτροπία και οτι αλλο υπάρχει με μια βιτρίνα ανθρώπου?

    Βιτρινες ειναι ολοι αυτοι που αναφέρεις .....Βλεπεις μονο αυτα που θελουν εκείνοι να παρουσιάζουν.....και να ξέρεις ολοι παρουσιάζουν την καλύτερη εκδοχή τους ,την χειρότερη δυστυχώς σε αφήνουν να την ανακαλύψεις εσυ κάτω απο ιδιαιτερες συνθήκες όπου εκει καταλαβαινεις απόλυτα τι ειναι ο άλλος....


    Αν ο αλλος πήρε στην γυναικα του αυτοκίνητο ή τις προσφέρει κοσμήματα και ταξίδια και απο την άλλη την εχει κερατώσει ας πρόσεχε και εκεινη ...

    Αν γι αυτη εχουν περισσότερη αξία τα υλικα αγαθα απο τα συναισθήματα, αυτα τις προσφέρει ο άλλος για να την έχει ευχαριστημενη...
    Μην έχουμε αυταπάτες ,ξέρουμε καλυστα ποτε ενας άντρας παει με άλλη και πότε οχι ....

    Εγω ετσι τα βλεπω ....ενταξει σε ποια γυναικα δεν εχει κανει δωρα ο αντρα της ή ποια γυναικα δεν εχει κανει δωρο στον αντρα της...Τι θα κανουμε δηλαδή ,θα βγουμε να το κανουμε σημαια μας οτι μας πηρε αυτο και μας πηρε εκεινο.....

    Οπου βλέπεις καλη μου πολλά κεράσια κρατα μικρο καλαθι...ολα με μετρο ,το λεω και το ξαναλέω..

    Υπερηφανια για τις συμπεριφορές που αναπτύσσει ο άνθρωπος μας ,τα παιδιά μας ,οι φίλοι μας να έχουμε ...και οχι ψορουπερηφανεια για τα υλικά αγαθά που μπορούμε να αποκτήσουμε ή που μας έχουν κανει δώρο...

    Το μονο που σε δικαιολογει σε πολλα ειναι οτι δεν ειχες εμπειρίες και παντρεύτηκες μικρη ...Ισως σου εμεινε κάτι σαν αποθημενο ,δεν ξερω και κατεληξες με καποιον αλλον..

    Και εγω μικρη παντρευτικα αλλα οκ ,απωθημένα δεν έχω ...ή τουλαχιστον οχι ακομα ...ποτε δεν ξερεις ...
    Ποια γυναίκα δεν κολακεύεται οταν ενας άλλος αντρας της δείχνει το ενδιαφέρων του?Αυτο δεν παίζει ρολο, οσο χρονών και να είναι ,οσες εμεπιριες και να εχεις ...

    Μαθε ομως να ξεχωριζεις αυτον που σε κολακευει απο σεβασμό και οχι μονο και μονο επειδη θελει να σε πηδήξει ...

    Μην συγκρινεις λοιπον μια βιτρίνα που σου εχει παρουσιαστεί στην καλύτερη εκδοχή της που είναι ο γκόμενος.....γιατι ο γκόμενος αν σε νοιαζόταν πραγματικα σαν άνθρωπο θα φρόντιζε να σου απάλυνε αυτο που ενοιθες χωρις να σε πηδήξει ...φιλος σου θα μπορούσε να ηταν ανετα και να συζητούσατε μερες ,ώρες και θα ένοιωθες το ιδιο ομορφα....
    Θα σεβοταν το γεγονός οτι ησουν παντρεμενη και δεν θα προχωρουσε ακομα και να ηθελε ...Πολυ απλα θα σου ελεγε ξεκαθαρισε και εγω εδω ειμαι ..
    Ετσι ναι να το δεχτω οτι αυτος ο άνθρωπος πραγματικα σε νοιάζεται ......


    Ολα τα αλλα καλή μου ειναι να είχαμε να λέγαμε...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #535
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κανεις το μεγαλυτερο λαθος που μπορεί να κάνει μια γυναίκα ...
    Συγκρινεις τον άντρα σου με άλλους άντρες ...
    Γιατι?Ποιος ο λόγος?Αφου αυτόν διάλεξες ,αρα κατι παραπάνω θα είχε .....

    Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα ...Τι συγκρινεις ?
    Εναν άνθρωπο που ξερεις μεχρι και την τελευταια του επιθυμία,ιδιοτροπία και οτι αλλο υπάρχει με μια βιτρίνα ανθρώπου?

    Βιτρινες ειναι ολοι αυτοι που αναφέρεις .....Βλεπεις μονο αυτα που θελουν εκείνοι να παρουσιάζουν.....και να ξέρεις ολοι παρουσιάζουν την καλύτερη εκδοχή τους ,την χειρότερη δυστυχώς σε αφήνουν να την ανακαλύψεις εσυ κάτω απο ιδιαιτερες συνθήκες όπου εκει καταλαβαινεις απόλυτα τι ειναι ο άλλος....


    Αν ο αλλος πήρε στην γυναικα του αυτοκίνητο ή τις προσφέρει κοσμήματα και ταξίδια και απο την άλλη την εχει κερατώσει ας πρόσεχε και εκεινη ...

    Αν γι αυτη εχουν περισσότερη αξία τα υλικα αγαθα απο τα συναισθήματα, αυτα τις προσφέρει ο άλλος για να την έχει ευχαριστημενη...
    Μην έχουμε αυταπάτες ,ξέρουμε καλυστα ποτε ενας άντρας παει με άλλη και πότε οχι ....

    Εγω ετσι τα βλεπω ....ενταξει σε ποια γυναικα δεν εχει κανει δωρα ο αντρα της ή ποια γυναικα δεν εχει κανει δωρο στον αντρα της...Τι θα κανουμε δηλαδή ,θα βγουμε να το κανουμε σημαια μας οτι μας πηρε αυτο και μας πηρε εκεινο.....

    Οπου βλέπεις καλη μου πολλά κεράσια κρατα μικρο καλαθι...ολα με μετρο ,το λεω και το ξαναλέω..

    Υπερηφανια για τις συμπεριφορές που αναπτύσσει ο άνθρωπος μας ,τα παιδιά μας ,οι φίλοι μας να έχουμε ...και οχι ψορουπερηφανεια για τα υλικά αγαθά που μπορούμε να αποκτήσουμε ή που μας έχουν κανει δώρο...

    Το μονο που σε δικαιολογει σε πολλα ειναι οτι δεν ειχες εμπειρίες και παντρεύτηκες μικρη ...Ισως σου εμεινε κάτι σαν αποθημενο ,δεν ξερω και κατεληξες με καποιον αλλον..

    Και εγω μικρη παντρευτικα αλλα οκ ,απωθημένα δεν έχω ...ή τουλαχιστον οχι ακομα ...ποτε δεν ξερεις ...
    Ποια γυναίκα δεν κολακεύεται οταν ενας άλλος αντρας της δείχνει το ενδιαφέρων του?Αυτο δεν παίζει ρολο, οσο χρονών και να είναι ,οσες εμεπιριες και να εχεις ...

    Μαθε ομως να ξεχωριζεις αυτον που σε κολακευει απο σεβασμό και οχι μονο και μονο επειδη θελει να σε πηδήξει ...

    Μην συγκρινεις λοιπον μια βιτρίνα που σου εχει παρουσιαστεί στην καλύτερη εκδοχή της που είναι ο γκόμενος.....γιατι ο γκόμενος αν σε νοιαζόταν πραγματικα σαν άνθρωπο θα φρόντιζε να σου απάλυνε αυτο που ενοιθες χωρις να σε πηδήξει ...φιλος σου θα μπορούσε να ηταν ανετα και να συζητούσατε μερες ,ώρες και θα ένοιωθες το ιδιο ομορφα....
    Θα σεβοταν το γεγονός οτι ησουν παντρεμενη και δεν θα προχωρουσε ακομα και να ηθελε ...Πολυ απλα θα σου ελεγε ξεκαθαρισε και εγω εδω ειμαι ..
    Ετσι ναι να το δεχτω οτι αυτος ο άνθρωπος πραγματικα σε νοιάζεται ......


    Ολα τα αλλα καλή μου ειναι να είχαμε να λέγαμε...

    Το θέμα είναι οτι με τον άντρα μου δεν νιώθω ερωτικά και νιώθω μόνη μου. Έχασα τον πόθο που έχει μια γυναίκα για τον άντρα της. Δεν θέλω να χωρίσω με την καμία. Εχω παιδιά, νιώθω οτι ο άντρας μου ειναι καλός άνθρωπος και ενω έχει κάνει λάθη εγω τον διάλεξα. Ξέρω οτι δεν με υποχρεωσε κανένας να κάνω τις επιλογές μου. Ετσι ειμαι σαν άνθρωπος και έκανα επιλογές που αλλη γυναίκα δεν θα έκανε. Στην πορεία όμως έχασα την επαφή με τον άντρα μου. Έχασα τον θαυμασμό που του είχα. Δεν μπορώ να τον συγχωρέσω που δεν μου στάθηκε με την μάνα μου. Μπορεί και εκείνος και μην μπορούσε αλλά πιστεύω οτι όταν αγαπάς πραγματικά βρίσκεις την δύναμη. Ξέρω ότι βρήκε την δύναμη να τα παρατήσει όλα για δυο μήνες. Έκλεισε το γραφείο του. Ένιωσε ότι χάνει τα λεφτά που είχαμε τόσο ανάγκη. Φάγαμε ότι έτοιμο είχαμε και δεν ήταν πολλά. Πολλά έξοδα. Ξέρω οτι μετά απο το σοκ που πέρασε αυτα τα 6 χρόνια μπορεί να του γύρισε στραβά.

    Εμένα πλέον δεν με νοιάζει. Εζησα έστω και φανταστικά μια περίοδο που κάποιος νοιαζόταν για εμένα και κατάλαβα πλέον τα λάθη μου. Πάλι εγω δυνατή να στηρίξω τον άντρα μου που τρελάθηκε όταν του είπα για διαζύγιο και την απιστία. Η απιστία δυστυχώς έγινε διότι ήθελα να νιώσω οτι κάποιος νοιάζεται για εμένα. Μετά κατέρρευσα. Εχω φτάσει σε ενα στάδιο που πλέον δεν νιώθω τίποτα ερωτικό για τον άντρα μου. Ναι περνάμε καλά, έχουμε οικογένεια και υποχρεώσεις και πλέον νιώθω μόνη. Αυτό το νορμαλ το έχασα. Ξέρεις πόσο δύσκολο ειναι για μια γυναίκα να εχει τον άντρα της δίπλα της να θέλει να την φροντίσει και εκείνη να τον διώχνει διότι δεν νιώθει. Πλέον πρέπει να αποδεχτω την πραγματικότητα. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στην ζωή. Δυστυχώς νιώθω πολύ μικρή για να χάσω το ερωτικό στοιχείο. Το θέλω διότι με ολοκληρώνει. Να χωρίσω δεν θέλω. Κάποια άλλη θα έλεγε δεν πάτε να γαμηθείτε όλοι. Εμένα δεν μου βγαίνει. Νοοτροπία, φοβίες, δειλία .... πες οτι θέλεις. Κάθομαι μερικές φορές και αναρωτιέμαι πως μερικές γυναίκες αντέχουν μετά από κέρατα να μην χάνουν τον θαυμασμό για τον άντρα τους και να τα ξεπερνούν. Πως μπορούν να απατούν τον άντρα τους και μετά να βρίσκουν πάλι συναισθήματα. Εγω πλέον έχω ολα αυτά που ήθελα τότε αλλα δεν νιώθω. Το συναίσθημα το απόλυτου κενού. Ειμαι μάνα το λέω και το πιστεύω και ξέρω ότι δεν θέλω να πληγώσω τα παιδιά μου. Κενή σύζυγος όμως και γυναίκα. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να τα ξεπεράσω. Όταν τρυπιέσαι κάθε 2 εβδομάδες σου θυμίζει που κατάντησες που σε κατάντησε εκείνος που αγάπησες. Πως να το γυρίσω αυτό? ποιο ερωτικό να μου βγει. Τι να βάλω πίσω? Ξέρω ότι αν χωρίσουμε θα δυστυχήσουμε και οι δυο και σίγουρα η κόρη μου. Ξέρω οτι οικονομικά δεν αντέχουμε. Ξέρεις όμως πως είναι να σε σκεπάζει ο άντρας σου οταν κοιμάσαι στον καναπε να σου φέρνει λουλούδια, να σου λέει σε αγαπώ και να νιώθεις κενή? Δεν υπάρχει τίποτα πιο καταθλιπτικό στην ζωή. Οπότε και εγω το κατατάσσω σε μια πολυτέλεια που δεν χρειάζεται. Ξέρεις πως είναι να τα λες ολα αυτά στον άντρα σου και εκείνος επειδή σε αγαπάει να σε ακούει και να σου λέει σε αγαπω? Βρε σε αγαπώ σου λέει ο άνθρωπος που λάτρεψες και έζησες μισό αιώνα μαζί που έχεις δυο παιδιά που δεν θυμάσαι τίποτα άλλο απο την ζωή σου και εσυ να μην νιώθεις. Τον μυαλό σου να μένει στο παρελθόν. Πλέον τα έχω με το μυαλό μου. Λέω εγω δεν πάω καλά. Εσπασα όμως και διαλύθηκα. παράπονα έχω για τις επιλογές μου. Παράπονα που ερωτεύτηκα ενω δεν έπρεπε. Νιώθω οτι εγω πλέον φταίω. Φταίω που δεν νιώθω. Εγωιστικά μιλώντας εχω επιλέξει να ζήσω μαζί του χωρίς συναίσθημα. Πες οτι με φοβίζει το καινούργιο. Πες οτι δεν έχω δυνάμεις να ζήσω μόνη μου. πες οτι δεν θα βρω κάτι καλύτερο ή δεν με νοιάζει. Αν χωρίσω θα είμαι τελείως μόνη. Χωρίς γονείς. Χωρίς έναν άνθρωπο δίπλα μου. Χωρίς τα παιδιά μου. Κακά τα ψέμματα τα παιδιά διαλύονται και δεν συγχωρούν. Αφήστε τις μαλακίες μεταξύ μας και τα ψυχιατρικά. Οταν τα παιδία είναι ευτυχισμένα σε ένα σπίτι οταν τους το χαλάσεις διαλύονται. Πέρασα την γυναικεία εφηβεία με μια μάνα άρρωστη. Ξέρω πως είναι τα πράγματα. Σου αφήνουν σημάδια.

    Ξέρω οτι μπορεί στο μέλλον να παραιτηθεί και εκείνος. Ξέρω μέσα μου οτι δεν θα το κάνει. Ξέρω πως είναι σαν άντρας να ζεις με μια γυναίκα που αγαπάς και δεν σε νιώθει ερωτικά. Το έχω βιώσει προσωπικά και δεν θα πω παραπάνω. Ξέρω ότι αυτό που κάνει δεν το κάνουν άνθρωποι χωρίς αγάπη. Εγωιστής δεν είναι το ξέρω. Μου λέτε ψυχολόγοι και ψυχίατροι. Να μου πούνε να χωρίσω επειδή δεν νιώθω? Δεν στο λένε. Να μου πούνε οτι αν συνεχίσω έτσι θα διαλυθώ τελείως? δεν θα διαλυθώ. Είμαι ήδη διαλυμένη. Νομίζεται οτι δεν ξέρω οτι και αυτός έχει στερηθεί ενα γυναικείο χάδι. Δεν το έβαλε όμως κάτω. Δεν το αναζήτησε. Σήμερα θέλω τόσο πολύ να νιώσω ξανά γυναίκα αλλά με τι τίμημα? Τον καλύτερο άντρα να γνώριζα σήμερα θα ένιωθα τύψεις που θα με έκαναν κομμάτια. οπότε έχω χάσει και αυτό. Περιμένω μέσα μου μήπως μετά απο χρόνια νιώσω κάτι για τον άντρα μου. Μια ελπίδα να γίνω ξανά γυναίκα. Αυτά πρέπει να τα παθαίνεις είτε στα 40 είτε στα 60.
    Last edited by mariasilk; 27-10-2020 at 15:00.

  11. #536
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μάλιστα ....δηλαδή εγώ τώρα που βαδίζω τα σαραντα λες να βρω κανα άλλον και να πέσω ξερή ? Αλλιώς να περιμένω να πάω εξήντα?

    Τι να τον κάνω παιδί μου στα εξήντα ??Να ανταλλάσσουμε τα χάπια μας ???

    Αν είναι νόμος αυτό το πράγμα να κοιτάξω τώρα που περνάει η μπογιά μου ακόμα να βρω κανέναν άλλον ..

    Τι άλλο θα μας γράψεις πες μας σε παρακαλώ ..

    Πόσα θες ακόμα για να μας τα τρελλανεις ...

    Δηλαδή να μείνει μια γυναίκα με τον ίδιο άντρα δεν παίζει λες ε????
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #537
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μάλιστα ....δηλαδή εγώ τώρα που βαδίζω τα σαραντα λες να βρω κανα άλλον και να πέσω ξερή ? Αλλιώς να περιμένω να πάω εξήντα?

    Τι να τον κάνω παιδί μου στα εξήντα ??Να ανταλλάσσουμε τα χάπια μας ???

    Αν είναι νόμος αυτό το πράγμα να κοιτάξω τώρα που περνάει η μπογιά μου ακόμα να βρω κανέναν άλλον ..

    Τι άλλο θα μας γράψεις πες μας σε παρακαλώ ..

    Πόσα θες ακόμα για να μας τα τρελλανεις ...

    Δηλαδή να μείνει μια γυναίκα με τον ίδιο άντρα δεν παίζει λες ε????
    Δεν κατάλαβες τι γράφω. Μιλάω για την έλλειψη ερωτικού ενδιαφέροντος. Λέω ότι δεν νιώθω πλέον κοντά στον άντρα μου. Λέω ότι νιώθω κενή και μόνη. Απλά αυτο που λέω είναι ότι όταν νιώθεις αυτά καλύτερα να τα νιώθεις είτε στα 40 που ακόμα μπορείς να τα διαχειριστείς ή στα 60 που δεν περιμένεις και πολλά. Διάβασε σε παρακαλώ τι γράφω.

  13. #538
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Δεν κατάλαβες τι γράφω. Μιλάω για την έλλειψη ερωτικού ενδιαφέροντος. Λέω ότι δεν νιώθω πλέον κοντά στον άντρα μου. Λέω ότι νιώθω κενή και μόνη. Απλά αυτο που λέω είναι ότι όταν νιώθεις αυτά καλύτερα να τα νιώθεις είτε στα 40 που ακόμα μπορείς να τα διαχειριστείς ή στα 60 που δεν περιμένεις και πολλά. Διάβασε σε παρακαλώ τι γράφω.
    Χαχαχ πλάκα μου κάνεις ?

    Πρώτη φορά τα γράφεις όλα αυτά ή νομίζεις ότι δεν κατάλαβα ...
    Και να θέλω να το παραβλέψω τριάντα έξι σελίδες το ίδιο ποίημα λες ...

    Πολλές γυναίκες μπορεί να μην ζουν στο έπακρο τον ερωτισμό σε ένα γάμο ...
    Αυτές δηλαδή στις συγκεκριμένες ηλικίες πρέπει να ψάξουν να τον βρουν αλλού???
    Όχι δηλαδή αν έχουν αποφασίσει ότι θέλουν να μείνουν στον γάμο τους να καθήσουν να βρουν τρόπους να το πετύχουν μέσα σε αυτόν και ΑΝ δεν μπορούν να τον ξαναβρούν να καθήσουν χωρίς αυτον ΓΙΑΤΙ γάμος και γκόμενος δεν πάει .....

    Μάλλον κάποιος άλλος εδώ μέσα δεν παίρνει χαμπάρι τι τον γράφουν όλοι οι άλλοι και συνεχίζει την ίδια καραμέλα ...

    Γάμος και γκόμενος καλή μου δεν πάνε ..
    Θες να το καταλάβεις καλώς ,δεν θες κάτσε και ζήσε όπως νομίζεις εσύ ...

    Και επειδή πολλές φορές αναφέρεις τα παιδιά σου...

    Σκέψου αυτά μια φορά τουλάχιστον και δείξε τον σεβασμό που αξίζει να δείχνει και ένα παιδί στον πατέρα του.
    Καλώς ή κακώς τα παιδιά μας αντιγράφουν συμπεριφορές ...ιδικά της μάνας...

    Αν εσύ η ίδια δεν σέβεσαι τον άντρα σου σταματά την καραμέλα ότι αν θα φύγεις θα πληγωθούν τα παιδιά σου..
    Τα παιδιά πληγώνονται πάρα πολύ όταν βλέπουν ότι οι γονείς δεν τρέφουν τον στοιχειώδες σεβασμό μεταξύ τους ..
    Και μην μου πεις τις γνωστές μαλακίες ότι μπροστά τους είσαι μια χαρά ..γιατί πλέον μιλάμε για εφήβους και όχι παιδιά ..
    Μην μειώνεις και την αντίληψη αυτών τώρα γιατί τους έχεις βγάλει όλους σκαρτους σε αυτό το σπίτι....
    Και το θέατρο του Καραγκιόζη να παίζεται στο σπίτι σας μην ξαφνιαστεις αν μια μέρα σου ζητήσουν ευθύνες ...

    Αυτά για να μην μου λες εμένα ότι δεν καταλαβαίνω...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #539
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Χαχαχ πλάκα μου κάνεις ?

    Πρώτη φορά τα γράφεις όλα αυτά ή νομίζεις ότι δεν κατάλαβα ...
    Και να θέλω να το παραβλέψω τριάντα έξι σελίδες το ίδιο ποίημα λες ...

    Πολλές γυναίκες μπορεί να μην ζουν στο έπακρο τον ερωτισμό σε ένα γάμο ...
    Αυτές δηλαδή στις συγκεκριμένες ηλικίες πρέπει να ψάξουν να τον βρουν αλλού???
    Όχι δηλαδή αν έχουν αποφασίσει ότι θέλουν να μείνουν στον γάμο τους να καθήσουν να βρουν τρόπους να το πετύχουν μέσα σε αυτόν και ΑΝ δεν μπορούν να τον ξαναβρούν να καθήσουν χωρίς αυτον ΓΙΑΤΙ γάμος και γκόμενος δεν πάει .....

    Μάλλον κάποιος άλλος εδώ μέσα δεν παίρνει χαμπάρι τι τον γράφουν όλοι οι άλλοι και συνεχίζει την ίδια καραμέλα ...

    Γάμος και γκόμενος καλή μου δεν πάνε ..
    Θες να το καταλάβεις καλώς ,δεν θες κάτσε και ζήσε όπως νομίζεις εσύ ...

    Και επειδή πολλές φορές αναφέρεις τα παιδιά σου...

    Σκέψου αυτά μια φορά τουλάχιστον και δείξε τον σεβασμό που αξίζει να δείχνει και ένα παιδί στον πατέρα του.
    Καλώς ή κακώς τα παιδιά μας αντιγράφουν συμπεριφορές ...ιδικά της μάνας...

    Αν εσύ η ίδια δεν σέβεσαι τον άντρα σου σταματά την καραμέλα ότι αν θα φύγεις θα πληγωθούν τα παιδιά σου..
    Τα παιδιά πληγώνονται πάρα πολύ όταν βλέπουν ότι οι γονείς δεν τρέφουν τον στοιχειώδες σεβασμό μεταξύ τους ..
    Και μην μου πεις τις γνωστές μαλακίες ότι μπροστά τους είσαι μια χαρά ..γιατί πλέον μιλάμε για εφήβους και όχι παιδιά ..
    Μην μειώνεις και την αντίληψη αυτών τώρα γιατί τους έχεις βγάλει όλους σκαρτους σε αυτό το σπίτι....
    Και το θέατρο του Καραγκιόζη να παίζεται στο σπίτι σας μην ξαφνιαστεις αν μια μέρα σου ζητήσουν ευθύνες ...

    Αυτά για να μην μου λες εμένα ότι δεν καταλαβαίνω...
    O γκόμενος είναι μόνο στο μυαλό μου. Δεν έχω επαφή μαζί του. Ναι δεν τον έχω ξεπεράσει. Ανοιχτά το λεω. Το ξέρει ο άντρας μου. Μου λέει οκ δεν είναι εύκολο. Το θέμα μου όμως είναι ότι δεν θέλω τον άντρα.μου. Ερωτικά και συντροφικα δεν μου βγαίνει τίποτα. Άσε το σεξ που το έκανα επειδή πίεζα τον εαυτό μου. Το χάδι και το φιλί που έχουν πάει?

  15. #540
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    O γκόμενος είναι μόνο στο μυαλό μου. Δεν έχω επαφή μαζί του. Ναι δεν τον έχω ξεπεράσει. Ανοιχτά το λεω. Το ξέρει ο άντρας μου. Μου λέει οκ δεν είναι εύκολο. Το θέμα μου όμως είναι ότι δεν θέλω τον άντρα.μου. Ερωτικά και συντροφικα δεν μου βγαίνει τίποτα. Άσε το σεξ που το έκανα επειδή πίεζα τον εαυτό μου. Το χάδι και το φιλί που έχουν πάει?
    Εγω διαβάζω. Αλλά όσο και να διαβάζω δεν καταλαβαίνω γιατί μένεις με αυτόν τον άντρα. Και ούτε γιατί αυτός συνεχίζει να μένει μαζί σου.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 36 of 57 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 13:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 22:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 13:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 13:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •