Ειμαι τόσο μπερδεμένη - Page 31
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 31 of 57 FirstFirst ... 21293031323341 ... LastLast
Results 451 to 465 of 855
  1. #451
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Ο γκόμενος μετά από σχεδόν ενάμιση χρόνο δείχνει ότι θέλει επαναπροσέγγιση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν μου φαίνεται λογικό για να τον εμπιστευτώ. Εγώ πλέον έχω ξενερώσει και μαζι του αλλά έχω σκέψεις. Με τον άντρα μου τι να σας πω. Δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω είναι λογικό. Φεύγει τόσο εύκολα ? Πώς φτάνει μια γυναίκα να μισήσει κάποιον που είναι καλός και την αγαπάει? Πώς φτάνεις σε τετοιο στάδιο? Μήπως τελικά έχω πάψει και να τον αγαπάω? Τελικά μια απιστία δρα τόσο καταλυτικά για.μια γυναίκα? Δεν ξέρω ειλικρινά. Σας είπα αυτό με γεμίζει κατάθλιψη.

  2. #452
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Ο γκόμενος μετά από σχεδόν ενάμιση χρόνο δείχνει ότι θέλει επαναπροσέγγιση. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν μου φαίνεται λογικό για να τον εμπιστευτώ. Εγώ πλέον έχω ξενερώσει και μαζι του αλλά έχω σκέψεις. Με τον άντρα μου τι να σας πω. Δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω είναι λογικό. Φεύγει τόσο εύκολα ? Πώς φτάνει μια γυναίκα να μισήσει κάποιον που είναι καλός και την αγαπάει? Πώς φτάνεις σε τετοιο στάδιο? Μήπως τελικά έχω πάψει και να τον αγαπάω? Τελικά μια απιστία δρα τόσο καταλυτικά για.μια γυναίκα? Δεν ξέρω ειλικρινά. Σας είπα αυτό με γεμίζει κατάθλιψη.
    Να σου πω κάτι εγώ?
    Αν ο άντρας μου με κερατωνε και μου φερόταν όπως εσύ και σε βαθιά κατάθλιψη να ήμουν όπως λες όπως ήταν ο άντρας σου, δεν θα μπορούσα να τον ξαναγαπησω ..
    Τι να αγαπήσω από αυτών ? έχει μείνει κάτι από αυτό που γνώρισα και ερωτεύτηκα?
    Όχι φυσικά ..

    Άρα ο άντρας σου πως λες ότι σ αγαπάει ...τι να αγαπήσει...Έχει μείνει τίποτα από την γυναίκα που παντρεύτηκε ...ακόμα και το σώμα της αλλού ανήκει πλέον...
    Πόσο μυθοπλασία ακόμα θα πλασάρεις στον ευατο σου ..

    Ο γκόμενος που σε προηγούμενα μηνύματα σου μας είχες πει ότι είναι καθηγητής στο μπλα μπλα και είναι το στοιχείο του να ρίχνει γυναίκες ,εσένα κάθεται και παρακαλάει νομίζεις ?
    Έχει προχωρήσει ήδη παρακάτω και έχει βρει την επόμενη να είσαι σίγουρη..
    Πήγαινε αν θες και πες του ότι τα παρατάς όλα και θα ζήσετε μαζί ..Μέτρα μετά μέρες,μήνες και εγώ δεν ξέρω μέχρι να κερατωσει εσένα αυτή την φορά ..

    Εκεί θες να πας ?Σε κάποιον που σε βλέπει μόνο σαν όργανο ικανοποίησης των σεξουαλικών του φαντασιώσεων ?
    Αν σ αγαπούσε θα σε εφτανε σε τέτοιο σημείο που θα ήσουν ήδη κοντά του...
    Όλα τα αλλα πους μας λες είναι απλά δικαιολογίες ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #453
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να σου πω κάτι εγώ?
    Αν ο άντρας μου με κερατωνε και μου φερόταν όπως εσύ και σε βαθιά κατάθλιψη να ήμουν όπως λες όπως ήταν ο άντρας σου, δεν θα μπορούσα να τον ξαναγαπησω ..
    Τι να αγαπήσω από αυτών ? έχει μείνει κάτι από αυτό που γνώρισα και ερωτεύτηκα?
    Όχι φυσικά ..

    Άρα ο άντρας σου πως λες ότι σ αγαπάει ...τι να αγαπήσει...Έχει μείνει τίποτα από την γυναίκα που παντρεύτηκε ...ακόμα και το σώμα της αλλού ανήκει πλέον...
    Πόσο μυθοπλασία ακόμα θα πλασάρεις στον ευατο σου ..

    Ο γκόμενος που σε προηγούμενα μηνύματα σου μας είχες πει ότι είναι καθηγητής στο μπλα μπλα και είναι το στοιχείο του να ρίχνει γυναίκες ,εσένα κάθεται και παρακαλάει νομίζεις ?
    Έχει προχωρήσει ήδη παρακάτω και έχει βρει την επόμενη να είσαι σίγουρη..
    Πήγαινε αν θες και πες του ότι τα παρατάς όλα και θα ζήσετε μαζί ..Μέτρα μετά μέρες,μήνες και εγώ δεν ξέρω μέχρι να κερατωσει εσένα αυτή την φορά ..

    Εκεί θες να πας ?Σε κάποιον που σε βλέπει μόνο σαν όργανο ικανοποίησης των σεξουαλικών του φαντασιώσεων ?
    Αν σ αγαπούσε θα σε εφτανε σε τέτοιο σημείο που θα ήσουν ήδη κοντά του...
    Όλα τα αλλα πους μας λες είναι απλά δικαιολογίες ...
    Το ότι με αγαπάει δεν χωρά αμφιβολία. Και ερωτευμένος είναι μαζί μου. Αν δεν με αγαπούσε δεν θα είχα κατάθλιψη. Θα έλεγα λογικό είναι. Βέβαια δεν ξέρει ότι εγώ συνεχίζω έστω και πλατωνικά. Αν το μάθει θα γίνει έξαλλος και θα φύγει. Αυτό το δούλεμα με έχει κουράσει υπερβολικά. Φταίω εγώ τώρα αλλά δεν θέλω να το παραδεχτώ. Εγώ το παίζω υπεράνω και ότι για όλα φταίει εκείνος πριν από 6 χρόνια. Αυτά του λέω.

    Δεν μπορώ να αναλάβω και άλλες ευθύνες. Τον εκμεταλευομαι αυτή την στιγμή ώστε να ξεπεράσω την κατάθλιψη και να τον χωρίσω. Τόσο σκύλα έχω γίνει.

  4. #454
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    If you wanna be rich you got to be a bitch
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #455
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Το ότι με αγαπάει δεν χωρά αμφιβολία. Και ερωτευμένος είναι μαζί μου. Αν δεν με αγαπούσε δεν θα είχα κατάθλιψη. Θα έλεγα λογικό είναι. Βέβαια δεν ξέρει ότι εγώ συνεχίζω έστω και πλατωνικά. Αν το μάθει θα γίνει έξαλλος και θα φύγει. Αυτό το δούλεμα με έχει κουράσει υπερβολικά. Φταίω εγώ τώρα αλλά δεν θέλω να το παραδεχτώ. Εγώ το παίζω υπεράνω και ότι για όλα φταίει εκείνος πριν από 6 χρόνια. Αυτά του λέω.

    Δεν μπορώ να αναλάβω και άλλες ευθύνες. Τον εκμεταλευομαι αυτή την στιγμή ώστε να ξεπεράσω την κατάθλιψη και να τον χωρίσω. Τόσο σκύλα έχω γίνει.
    Και γιατί δεν του το λες να σε σιχαθει να φύγει τελείως ο άντρας σου..
    Αφού αυτό ήθελες και το είπες πάλι εσύ η ίδια πάλι στα αρχικά σου μηνύματα ...

    Ρε συ μην εκτιθεσαι άλλο σε μια ήδη αρρωστημένη κατάσταση ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #456
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #457
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by elis View Post
    If you wanna be rich you got to be a bitch
    Respect elis χαχα!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #458
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Thanks marilou :)
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #459
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Δεν το κάνω για τα λεφτά. Εάν το έκανα θα το είχα γεμίσει στο ψέμα. Εγώ του φέρομαι άσχημα. Του λέω την αλήθεια μέχρι εκεί που μπορώ να αντέξω. Δεν τον καλοπιάνω. Ποτέ δεν το έκανα. Νόμιζα ότι οι σωστοί άνδρες δεν θέλουν κανακευμα. Βρήκα έναν που δεν ήθελε και τώρα θέλω να δώσω κανακευμα σε έναν άντρα. Τρέλα. Τελικά όλα λάθος τα έκανα στην ζωή μου. Τώρα καταλαβαίνω ότι όταν θέλεις κάποιον σου αρέσει να τον φροντίζεις. Με τον άντρα μου δεν το έκανα ποτέ. Να τον βλέπω να λιώνει από την κούραση και να μην τον παίρνω αγκαλια.

    Δεν ήθελα ποτέ να δείξω αδυναμία σαν γυναίκα. Τελικά όταν ερωτεύτηκα μου βγήκε όλα το γυναικείο συναίσθημα. Ο άντρας μου ήταν πάντα τρυφερός.

    Είπαμε σκατα τα έχω κάνει στην ζωή μου και πλέον μετανιώνω. Τώρα είναι αργά και νιώθω πολλές τύψεις. Τώρα συνηδειτοποιεω ότι μια σχέση είναι 50/50. Νόμιζα ότι έδινα πολλά σε όλους. Νόμιζα ότι ο άντρας είναι το μεγάλο στήριγμα. Έτσι είχα μάθει.

    Τελικά έδινα αυτά που ήθελα εγώ όπως ήθελα εγω. Ξέρω τι φταίει.

  10. #460
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    Δεν το κάνω για τα λεφτά. Εάν το έκανα θα το είχα γεμίσει στο ψέμα. Εγώ του φέρομαι άσχημα. Του λέω την αλήθεια μέχρι εκεί που μπορώ να αντέξω. Δεν τον καλοπιάνω. Ποτέ δεν το έκανα. Νόμιζα ότι οι σωστοί άνδρες δεν θέλουν κανακευμα. Βρήκα έναν που δεν ήθελε και τώρα θέλω να δώσω κανακευμα σε έναν άντρα. Τρέλα. Τελικά όλα λάθος τα έκανα στην ζωή μου. Τώρα καταλαβαίνω ότι όταν θέλεις κάποιον σου αρέσει να τον φροντίζεις. Με τον άντρα μου δεν το έκανα ποτέ. Να τον βλέπω να λιώνει από την κούραση και να μην τον παίρνω αγκαλια.

    Δεν ήθελα ποτέ να δείξω αδυναμία σαν γυναίκα. Τελικά όταν ερωτεύτηκα μου βγήκε όλα το γυναικείο συναίσθημα. Ο άντρας μου ήταν πάντα τρυφερός.

    Είπαμε σκατα τα έχω κάνει στην ζωή μου και πλέον μετανιώνω. Τώρα είναι αργά και νιώθω πολλές τύψεις. Τώρα συνηδειτοποιεω ότι μια σχέση είναι 50/50. Νόμιζα ότι έδινα πολλά σε όλους. Νόμιζα ότι ο άντρας είναι το μεγάλο στήριγμα. Έτσι είχα μάθει.

    Τελικά έδινα αυτά που ήθελα εγώ όπως ήθελα εγω. Ξέρω τι φταίει.
    Πριν μας "κουφανεις" εντελώς, θα σου κάνω μια ερώτηση και περιμένω μία σοβαρή απάντηση.
    ΤΙ ΑΚΡΙΒΏΣ ΘΈΛΕΙΣ χριστιανη μου??
    Γιατί εσύ δεν θες να χωρίσεις για να μην χάσεις την βολή σου αλλά θες και τον γκομενο έτσι γιατί σου αρέσει. Και για αγάπες μη μιλάς γιατί δεν αγαπάς κανέναν.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #461
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Την βολή μου ... Χμ αν την ήθελα δεν θα τον έκανα να νιώθει έτσι. Τον γκόμενο δεν ξέρω αν τον θέλω διότι κάτι τέτοιο θα διαλύσει τα πάντα. Προφανώς και φοβάμαι.

    Ιδανικά θα ήθελα να ζήσω μακρυά από τον άντρα μου και να δω εάν θα μου έλειπε. Εκείνος δεν το δέχεται. Έχει την λογική ότι όταν θέλεις θέλεις και δεν χρειάζονται τέτοια τέστ. Δεν είμαστε 20 χρόνων. Με παιδιά σκυλιά και υποχρεώσεις πως είναι δυνατόν να θέλεις να τα παρατήσεις όλα για έξι μήνες? Εάν στο ζητούσα εγώ δεν θα έλεγες πάει τρελάθηκε?

    Η αλήθεια είναι όμως ότι τώρα αυτό θέλω. Ούτε παιδιά ούτε σκυλιά, υποχρεώσεις ... Τίποτα. Να μείνω μόνη και να ηρεμησω. Μετά βλέπουμε.

    Τον γκόμενο... Αφού δεν μου φεύγει,? Το έχω συζητήσει με τον άντρα μου και μου λέει καταλαβαίνω ότι το ανεκπλήρωτο δεν φεύγει εύκολα. Πώς να τον αγαπήσω πάλι όταν του λέω τέτοια πράγματα. Αυτό με τον άντρα μου δεν το καταλαβαίνω πλέον.

    Είχε και ο άντρας μου μια περιπέτεια πριν από 8 χρόνια. Μου είπε ότι ήταν ενθουσιασμός αλλά δεν την άγγιξα. Δεν κάνω τέτοια πράγματα εγώ. Ήθελα ναι αλλά δεν σημαίνει αυτό τίποτα. Δεν το άφησα και το έκλεισα διότι δεν γουστάρω τέτοιες καταστάσεις. Μου έχει πει ότι η άλλη σκυλιασε και το ξέρω διότι τον παρενοχλούσε για πέντε χρόνια. Κορίτσι μου μου λέει εγώ τέτοια φάρμακα δεν παίρνω. Δεν παίζω με τους άνθρωπους. Έπαθα κατάθλιψη διότι έφτασα να χρωστάω 1 εκ ευρώ. Στα παπάρια μου τα συναισθήματα και οι έρωτες σε τέτοιες φάσεις.

    Τον αμφισβήτησα και σε αυτό για πολλά χρόνια. Μου φαινόταν πιο λογικό για εμένα να έχει πάει μαζί της παρά να ξεκόβει με τέτοιο τρόπο. Νόμιζα ότι είχε κατάθλιψη για εκείνη. Εκεί τον έχασα. Εκεί τον έκανα να μου βγάλει πλέον μαγκιά και αδιαφορία. Κάποια στιγμή μου είπε ... Κορίτσι μου δεν είσαι η καλύτερη γυναίκα του κόσμου αλλά είσαι η επιλογή μου και σε αγαπώ. Αυτό δεν το κατάλαβα τότε. Είχα κολλήσει ότι την πήδηξε. Βρε παιδί μου άντρας που δεν πηδάει δεν νιώθει τίποτα παραπάνω από ενθουσιασμό. Εγώ είχα φτάσει να τον ρωτάω πως την πηδούσε. Τον εξαγριώνε αυτό.

    Κάποια στιγμή μου πετάει μια σποντα. Άκου κορίτσι μου άντρες που παίζουν με τόσες αγαμητες στο Facebook να πάνε να βάλουν φούστες. Ήθελε να με πληγώσει. Πολύ σκληρός με τον εαυτό του αλλά χαλί με τους ανθρώπους που αγαπά. Τελευταία μου λέει η σύγκριση είναι άδικη. Μπορώ να τα βάλω με τον διάολο και να αντέξω αλλά είναι επιλογή μου. Θέλω να αντέξω να σε δω ξανά κοντά μου διότι σε αγαπώ. Όπλα δεν έχω μάθει να αφήνω και δεν θα έκανα ποτέ για εσένα ή τα παιδιά. Έχουμε και αυτή την λοξά. Για εμένα οικογένεια είσαι εσύ και μετά τα παιδιά. Τα παιδιά είναι το αποτέλεσμα και τα αγαπάμε επειδή τα κάναμε. Εσένα σε αγαπώ από επιλογή.

    Ο άλλος είπαμε έχει την παπατζα που θέλω να ακούσω διότι είμαι ερωτευμένη.

    Το τι θέλω είναι τραγικά δύσκολο για εμένα. Αν αφήσω τον άντρα μου θα νιώθω τύψεις διότι έχει αυτή την κυριλέ μαγκιά, τον θαυμάζουν, όσοι τον ξέρουν εκτός από την περίοδο που ήταν χάλια θα πούνε τα καλύτερα. Ερωτικά όμως δεν μου βγαίνει. Ο γκόμενος αν τον ζήσω ... Θα ήθελα να τον ζήσω κάποια στιγμή θα συγκριθεί. Από λεπτομέρειες μέχρι σοβαρά. Αυτό με φοβίζει.

    Να μείνω μόνη το σκέφτηκα αλλά με θα σου πω ανοιχτά τι πρόβλημα που έχω. Η κόρη μου θα τρελαθεί. Ο γιος μου θα με κρίνει πολύ αυστηρά. Θα χάσω την ζωή μου όπως την ξέρω και τους φίλους μας. Θα ντρέπομαι να τους δω στα μάτια. Το τελευταίο θα έχω χάσει τον άντρα μου που πολεμάει εδώ και 10 χρόνια για εμάς και τώρα μόνο για εμένα. Μου λέει μια ημέρα. Πολλές φορές ήμουνα καλύτερα όταν είχα να παλέψω για τα λεφτά διότι έβλεπα τον εχθρό. Τώρα πολεμάω ενάντια στα συναισθήματα της γυναίκας που αγαπώ και δεν υπάρχει εχθρός.

    Αυτό που θέλω λοιπόν είναι ουτοπία πλέον. Θα ήθελα να μην νιώθω τόσο σκύλα απέναντι στον άντρα μου. Θα ήθελα να μπορώ να του δείξω αγάπη. Θα ήθελα να μην έχω τα τραύματα από τις δικές μου επιλογές. Να μην έχω αρρωστήσει.

    Θα ήθελα να μπορέσω να τον αγαπήσω ξανά. Αυτή είναι η κατάθλιψη μου.

    Γίνεται τίποτα από αυτά που θέλω ή θα ήθελα? Όχι βέβαια.

    Το γράφω καιρό και δεν μπορείτε να καταλάβετε το πρόβλημα. Πώς αφήνεις έναν άνθρωπο μετά από τόσα πολλά χρόνια που σε αγαπάει, που τα ξέρει όλα και σε λατρεύει που σου προσφέρει τα πάντα με αγάπη? Που δεν ζητάει τίποτα από εσένα όταν του το ζητάς? Έχω χάσει όμως αυτό το 50/50 σε σχέση.

    Μου λέει μια ημέρα. Εσύ αυτά τα έξι χρόνια τα ονομάζεις υπομονή. Έγω υπομονή δεν έχω σαν άνθρωπος και το ξέρεις. Εγώ το ονομάζω αγάπη και αφοσίωση.

    Να ακούς τέτοια λόγια και να μην σε αγγίζουν. Το λέω και στην ψυχίατρο. Πλέον της λέω πληρώνει και τα δικά μου λάθη. Αυτό δεν με φέρνει όμως κοντά του. Γιατί έχω φτάσει στο σημείο αυτό δεν ξέρω?

    Μου έφυγε το ξέρω. Αλλά να τον πληγώνω επειδή νιώθω ότι μου κατέστρεψε τον έρωτα με κάνει και νιώθω τύψεις.

    Ξέρεις πως είναι μετά από τόσα χρόνια που τα έχεις πλέον όλα να μην νιώθεις ερωτικά? Να θες και να μην μπορείς. Έκανα το μεγαλύτερο λάθος της ζωής μου με την απιστία μου και μετά με την επιλογή μου να μείνω από ανάγκη για τα παιδιά μου. Εκείνος να προσπαθεί να με κερδίσει και εγώ να σκέφτομαι άλλον. Το ήξερε. Χαζος δεν είναι. Τώρα μετά από τέτοια κατάσταση τι μένει δεν ξέρω. Αφοσίωση που λέτε και αγάπη. Παράξενη αγάπη που σου αδειάζει την ψυχή διότι χωρίς να το κάνει επίτηδες σε τιμωρεί για το λάθος σου.

    Οι νορμάλ ανθρώποι θα το διαλύσουν και μετά θα προσπαθήσουν αν μπορούν από την αρχή. Τον ρωτάει η σύμβουλος γάμου μπροστά μου. Πληγώθηκες που το έμαθες? Προφανώς της λέει αλλά ήτανε σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση με εμένα απών και άρα συμβαίνει. Αναλαμβάνω πλήρως τις ευθύνες και συνεχίζω. Τόσα απλά του λέει. Απλό δεν είναι αλλά όταν αγαπάς συγχωρείς. Της έχεις εμπιστοσύνη? Οι ανεκληρωτοι έρωτες χαράζουν ψυχές. Θα μας πάρει πολλά χρόνια. Πόσα νομίζεις? Μου είναι αδιάφορο της λέει διότι ακόμα στα μάτια της βλέπω την γυναίκα που αγαπώ. Απλά, λιτά και ντόμπρα. Δεν θέλεις την αγάπη της γυναίκας που αγαπάς? Την θέλω αλλά τώρα είναι νωρίς. Μπορεί και να μην γίνει ποτέ.

    Κάγκελο και η σύμβουλος γάμου. Μου λέει δεν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι τον άντρα σου. Είναι ξεκάθαρος. Έχει μια λογική που δεν της λείπει το συναίσθημα. Εσύ έχεις το πρόβλημα. Εσύ δεν νιώθεις και έχεις δίκιο.

    Κάποια στιγμή μου λέει η κολλητή μου. Γελάς περνάς καλά τα έχεις όλα και δεν σου βγαίνει. Κέρατο δεν έφαγες, κέρατο έριξες, δεν θέλεις να χωρίσεις ... Τι σκατα θέλεις? Κατάθλιψη δεν έχεις διότι γελάς και περνάς καλά και δεν είναι έτσι οι καταθλιπτικοί άνθρωπο.

    Να μην ήμουν δειλή και να μην είχα γνωρίσει ποτέ έναν τέτοια άντρα σαν τον άντρα μου. Έναν άντρα φυσιολογικό και ας ήτανε μαλακας. Πιο εύκολα θα μπορούσα να συγχωρέσω κάποιον που με είχε απατήσει κανονικά παρά κάποιον που δεν με απάτησε και έβαλε φρένο επειδή με αγαπάει.

    Ο άντρας μου έχει ένα βασικό μειονέκτημα. Άλλες θα το πούμε προτέρημα. Συναισθηματικός είναι. Ερωτικός ειναι. Εραστής ειναι. Πατέρας ειναι. Σύζυγος είναι. Ενσυναίσθηση έχει και με το παραπάνω. Αυτό όμως το φιλοσοφικό το λίγο στο περίπου στο λίγο πιο ανθρώπινο δεν το έχει. Δεν είναι ψεύτικος. Αληθινός κάργα είναι. Το τι νοιώθει, γιατί το νιώθει και πως αντιδράει όσα χρόνια και να περάσουν δεν το καταλαβαίνω. Δεν θα εκφράσει τα δικά του συναισθήματα. Δεν είναι κλειστός. Εμένα μου τα λέει. Τα φιλτράρει όμως με ένα τρόπο που απλά δείχνουν τόσο λογικά. Μπορεί να σου λέει πεθαίνει η μάνα μου και να σου λέει οκ με στεναχωρεί αλλά αυτά συμβαίνουν. Να τον βλέπεις να κλαίει και την επόμενη να πηγαίνει για δουλειά χαλαρός. Οκ από τα 14 έχει μεγαλώσει μόνος του. Είναι σαν να βλέπεις έναν άνθρωπο που δεν αφήνει το εαυτό του να τον πάρει από κάτω. Με μένα γίνετε κουρέλι. Μου το δείχνει. Τώρα όμως που ξέρει ότι εγώ δεν μπορώ να διαχειριστώ και τα δικά του .. γίνετε κουρέλι μόνος του. Βρε παιδί μου σου έχω πει τα χίλια μύρια... Τι νιώθεις? Σκατα αλλά τι να κάνουμε. Γίνε καλά εσύ. Αυτό είναι το βασικό για εμένα. Εσύ που είσαι ρε φίλε? Σου αμολαει την ατάκα. Τώρα πολεμώ τον δικό σου πόλεμο. Τον δικό μου μετά. Επειδή έχω ήδη κουραστεί τον δικό μου θα τον αναβάλλω επ αόριστον. Μπορεί εμένα να μου πονάει ο κωλος και εκείνου το συκώτι θα σου πει δεν έχω τίποτα πάμε να δούμε τον κωλο σου. Εμένα αυτό με έχει κουράσει.

    Βέβαια ποτέ δεν ήθελα άντρα να του το παίζω μαμά και Πασσα μου. Οπότε βρήκα αυτό που έψαχνα. Σήμερα όμως που κατάλαβα ότι θα μου άρεσε να φροντίζω έναν άντρα με τέτοιο τρόπο ...εδώ ξεκινάει το πρόβλημα. Ο γκόμενος είναι άντρας που γουστάρει το κανακεμα.

  12. #462
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Επειδή στον άνδρα σου βλέπω τον εαυτό μου με τη διαφορά ότι είμαι αθυρόστομος κάπου-καπου και δεν χρωστάω αλλά μου χρωστάνε, κάνε κάτι έχουμε Νοέμβριο πες, πιάσε το θέμα σου από την αρχή διαβάσε το πάλι δες τι θέλω είχες τον Μάρτιο, δες τι γράφεις τώρα και όταν μου πεις ότι τα διάβασες θα το συζητήσουμε...

  13. #463
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Επειδή στον άνδρα σου βλέπω τον εαυτό μου με τη διαφορά ότι είμαι αθυρόστομος κάπου-καπου και δεν χρωστάω αλλά μου χρωστάνε, κάνε κάτι έχουμε Νοέμβριο πες, πιάσε το θέμα σου από την αρχή διαβάσε το πάλι δες τι θέλω είχες τον Μάρτιο, δες τι γράφεις τώρα και όταν μου πεις ότι τα διάβασες θα το συζητήσουμε...
    Ο άντρας μου έκανε δημόσιας έργα. Το ελληνικό δημόσιο από την μια δεν τον πλήρωσε λόγω χρεωκοπιας, του ζητούσε ΦΠΑ και εφορία σε τιμολόγιο που δεν είχε πληρώσει και μετά του έστειλε και κατασχετηριο.
    Δεν βλέπω να έχω γράψει κάτι διαφορετικό τον προηγούμενο Μάρτιο. Το ίδιο πρόβλημα έχω.

  14. #464
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ενταξει καταλαβα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #465
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εγώ δεν σου ζήτησα να μου εξηγήσεις την αιτία που χρωστάει δεν με αφορά, απλως ειναι η μοναδική διαφορά που έχω με εκείνον α και το οτι ειμαι αθυροστομος όταν εξοργίζομαι. Λοιπον για πες μου τι απο αυτά που έγραψες εσύ η ίδια τον Μάρτιο δεν σου δίνει ο άντρας σου.

    Quote Originally Posted by mariasilk View Post
    θα σου πω τι ήθελα απο τον συντροφό μου με βάσει αυτά που έχω μεγαλώσει

    1. Συναισθηματική ασφάλεια και αγάπη.
    2. Οικονομική ασφάλεια διότι έχουμε παιδιά.
    3. Μια βοήθεια στο σπίτι. Δεν είναι τραγικό να μην νιώθεις δούλα και να έχεις μια γυναίκα να σε βοηθάει
    4. Να μην αναγκάζομαι να μεγαλώνω παιδιά μόνη χωρίς βοήθεια
    5. Να μην ξεσπάνε τα νεύρα τους επάνω μου
    6. Να με σέβονται για τον κόπο μου.
    7. να μου δείχνουν οτι είμαι γυναίκα
    8. να με φροντίζουν σαν γυναίκα

    3.

Page 31 of 57 FirstFirst ... 21293031323341 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι μπερδεμένη
    By ariana in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 03-11-2019, 12:58
  2. Είμαι μπερδεμένη
    By mperdemeni88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 29-05-2015, 21:57
  3. Ειμαι μπερδεμενη!!!
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2012, 12:32
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. ειμαι μπερδεμενη
    By kelly2008 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 17-05-2008, 12:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •