Seroquel +xanax - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: Seroquel +xanax

  1. #16
    Και εγώ γενικά ήμουν πάντα καταθλιπτικος τύπος και για αυτό περνώ από το 2009 το σεροκουελ, τότε βέβαια επερνα μόνο 200 mg πριν τον ύπνο και κανένα άλλο φάρμακο και μου ήταν αρκετό και κοιμόμουν φυσιολογικά, αλλά πριν με αποκοιμίσει μου έκανε σχεδόν πάντα κάποιες ταχυκαρδιες, αρρυθμίες. Από το 2016 λόγω χωρισμού και απογοητευσης η διάθεση μου έπεσε ακόμα πιο πολυ και η γιατρός μου το αύξησε στα 300mg και πάλι με βοηθούσε στον υπνο. Τον Οκτώβριο του 2018 αναγκαστικά να κάνω εγχειρηση λόγω πέτρας στη χολή και από τότε ο οργανισμος έπεσε γενικά λόγω εξαντλιτικης δίαιτας που έπρεπε να κάνω για την χολή. Το Μάρτιο του 2019 αποφάσισα να πάω γυμναστήριο και έκανα το λάθος να μπλέξω με συμπληρώματα, αναβολικά ενώ επερνα παράλληλα και το σεροκουελ αλλά και πριν το γυμναστήριο έπινα που και που αλκοόλ που κανονικά δεν έπρεπε λόγω του σεροκουελ.Γενικά εσκαψα μόνος το λάκκο μου. Αρχές Οκτώβρη σταμάτησα το γυμναστήριο και τα συμπληρωματα/αναβολικά λόγω ενοχλησεων στο λαιμό και πήγα σε ένα γενικό γιατρό ο οποίος μου έδωσε claricid ενώ δεν επρεπε όπως μου είπε ο ειδικός παθολόγος μου, η οποία αντιβίωση μου έκανε διαρροιες και μου έριξε το ανοσοποιητικο. Επίσης σαν μην έφταναν όλα αυτά έκανα και το αντιγριπικο εμβόλιο με αποτέλεσμα να κατάρρευση ο οργανισμός μου ακόμα χειρότερα. Μετά από αυτό ένιωθα χάλια, γιαυτό και η ψυχίατρος μου αύξησε το σεροκουελ και μου πρόσθεσε το ζαναξ. Γύρισα όλους σχεδόν τους γιατρούς χωρίς να βρίσκουν κατι. Ώσπου κατέληξα στο ειδικό παθολόγο που του είπα το ιστορικό μου και όλα αυτά που είχα πάρει και μου έκανε ειδικές εξετάσεις από τις οποίες είδε ότι πρόσφατα πέρασα λοιμωδη μονοπυρινωση και τον κυτταρομεγαλοιο που μου δημιούργησε το σύνδρομο χρονιάς κόπωσης. Σήμερα μετά από ενάμιση μήνα τον επισκέφτηκα ξανά όπως μου είχε πει για δει πως είναι η κατάσταση μου και αν οι βιταμίνες που είχε δωσει με βοήθησαν. Του είπα ότι δεν είδα διαφορά και ότι ενώ στην αρχή ένιωθα κάπως καλυτερα, τώρα χειροτερεψα παλι. Μου πρότεινε να συνεχίσω να περνώ βηταμινη c, εχινακεια και μαγνήσιο, να προσέχω διατροφή και μου έγραψε πάλι κάποιες ειδικές εξετάσεις για να δει αν έχει επιδεινωθεί το σύνδρομο χρονιάς κόπωσης ή αν η κόπωση μου προερχετε από κάτι άλλο.Και τώρα τις τελευταίες δύο μέρες έχω έντονη ξηροστομια, δίψα, πόνο στο στομάχι, εντερο σαν διάρροια. Ανχωνομαι γενικά γιατί δεν ξέρω αν είναι κάποια ίωση, ή από τις βιταμίνες ή από την διατροφή.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    43
    Seroquel. Ρώτα αυτόν τον ειδικό παθολόγο για το τι σου κάνει το Seroquel. Φίλε η ξηροστομία που λες είναι στάνταρ των αντιψυχωτικών εξαιρετικά πιθανό να ευθύνεται και απλά τα άλλα να συνεπικουρούν. Για τη καρδιά δε το συζητάω γι αυτό και πρέπει να τη παρακολουθείς, τωρα για πόνους σε στήθος και όλα που λες πάλι το αντιψυχωτικό διαδραματίζει ρόλο σημαντικό και για όλα τα άλλα που έχεις πει, τα αναβολικά από μόνα τους είναι βόμβα για τον οργανισμό σε συνδυασμό με αντιψυχωτικό φίλε έχεις βάλει δύο βόμβες. Για τα ορμονολογικά που σου είπα φύγε τρέχοντας και κάνε ειδικά αμά πήρες και αναβολικά το ξεφτύλισες το θέμα και δεν εξετάζεσαι. Απορώ αυτός ο ειδικός παθολόγος μόνο με την χρόνια κόπωση ασχολείται. Εξωπυραμιδική συνδρομή ρώτα τι είναι όπως και πυραμιδίκο και εξωπυραμιδικό σύστημα και θα κατάλαβεις πολλά, οι γιατροί που λες πας και ψάχνεις δεν θα κάνουν διδακτορική διατριβή απάνω σου ούτε καν σε εξετάζουν από ότι κατάλαβες αφού δε τους νοιάζει η υγεία σου. Η εγκληματική πρακτική που ακολουθεί ο ψυχιατρός σου και δεν τον ενδιαφέρουν οι ορμόνες σου αν δε βγάλεις γάλα από το στήθος είναι τρανταχτό παράδειγμα. Τα αναβολικά που λες άστο, όσο για τα συμπληρώματα αν είναι κάλα μόνο να σε βοηθήσουνε μπορούν αλλά θέλει πολύ προσοχή τι θα πάρεις δεν είναι αθώα όμως υπάρχουν και αθώα. Είμαι σίγουρος πως σε ζαλίζα αλλά οι γιατροί δε κάθονται η δε μπορούν η ακόμη δε ξέρουν να εξηγήσουν και γι αυτό εσύ κάθεσαι τώρα και παιδεύεσαι γιατί μου συμβαίνει αυτό και γιατί μου συμβαίνει το άλλο. Επίσης φίλε κάτι που μπορεί να εξηγειται ως ψυχολογικό μπορεί να είναι καθαρά βλάβη του εγκεφάλου μετά τη λήψη αντιψυχωτικών και οι εξετάσει για να διαπιστωθεί πόσο σε εππηρέασαν τα αντιψυχωτικά είναι επιπέδου έρευνας και πρέπει να γίνουν πρωτού τη λήψη τους για να καθοριστει αυστηρα το ποσο σε επηρεασαν οπως και να έχει αφού δεν έχεις λεφτά δε τα κάνεις γιατί μιλαμε για λεφτα οχι για ψωροχιλλιαδες. Βρες μου εναν ανθρωπο που παιρνει αντιψυχωτικα και σφηζει απο υγεια. Είναι απλο δεν υπαρχει απλα το μόνο που υπαρχει είναι οτι καποιος μπορει να ειναι πολυ δυνατός και να μην τον εππηραζουν τόσο. Γιατί φίλε θες δε θες το αντιψυχωτικο θα επηρεασει το εξωπυραμιδικο σου συστημα οι γιατροι θα ενδιαφερθουν και θα σε εξετασουν μονο αμα δουν με το ματι κατι περιεργο. Μεχρι και για τα ορμονολογικα περιμενουν να βγαλεις γάλα για να σε εξετασουν ποσο μαλλον που είναι μια απλη εξεταση οχι τωρα να καθορισουν ας πουμε το τρόμο ηρεμίας συχνότητας και αν είναι 4-6Hz αυτά είναι για τους πλουσιους μονο που μπορουν να βρουν καποιον να ενδιαφερθει γι αυτους.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. zanax 0.5 ερωτηση
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 23
    Last Post: 07-05-2019, 22:31
  2. κρίση πανικού ενώ έχω πάρει zanax
    By Pantelhs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 24-02-2019, 18:47
  3. zanax se event prwti fora.?
    By Magician in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 27-05-2015, 15:16
  4. zanax
    By painkiller2121 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-04-2013, 22:46
  5. SOS ZANAX και αλλα φαρμακα
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 15-03-2011, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •