LYRICA και ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast
Results 241 to 255 of 281
  1. #241
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Συμβαίνει να ξαναβγεί γιατί δενκαθαριστικε καλα και υπήρχαν υπολοιματα...έτυχε σε μια κοπέλα που χειρουργηθηκαμε μαζί και μιλάμε ακόμα και ταλαιπωρείται γιατί ήταν σε δύσκολο σημείο και ο χειρουργός δεν μπόρεσε να την καθαρίσει καλά οπότε ξανά δημιουργήθηκε. ....
    Ότι και να είναι κοίταξε να το αντιμετωπίσεις συντηρητικά ,Κάνε τις θεραπείες σου και σίγουρα και τα βελονάκια θα σε βοηθήσουν.

    Με την μετακόμιση όλα καλα?
    Η μετακόμιση καλά πήγε, ξεπακέταρα ολομόναχος.. τεσπα πριν 10 μέρες όλα αυτά. Σήμερα έβαλα και το ίντερνετ.

    Σίγουρα στο χειρουργείο κάτι δεν εγινε σωστά, μετά την επέμβαση πονούσα πάρα πολύ, το αριστερό πόδι ήταν μουδιασμένο 2 μήνες το ίδιο κ ο δεξιός αστράγαλος, ενώ η τομή μέχρι κ σήμερα πονάει, κι οταν τον 3ο μήνα αρχισα να βγάζω την ζώνη επανήλθαν ολοι οι πόνοι μαζεμένοι και στον 5ο μήνα αν θυμάσαι δεν μπορούσα σχεδόν να περπατήσω. Εννοείται δεν τα έκανε όλα σωστά ο νευροχειρουργός και έχει ευθύνες που δεν με άφηνε να κάνω φυσικοθεραπείες... Ελπίζω να σώζεται η κατάσταση, αλλιώς..

  2. #242
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Συμβαίνει να ξαναβγεί γιατί δενκαθαριστικε καλα και υπήρχαν υπολοιματα...έτυχε σε μια κοπέλα που χειρουργηθηκαμε μαζί και μιλάμε ακόμα και ταλαιπωρείται γιατί ήταν σε δύσκολο σημείο και ο χειρουργός δεν μπόρεσε να την καθαρίσει καλά οπότε ξανά δημιουργήθηκε. ....
    Ότι και να είναι κοίταξε να το αντιμετωπίσεις συντηρητικά ,Κάνε τις θεραπείες σου και σίγουρα και τα βελονάκια θα σε βοηθήσουν.

    Με την μετακόμιση όλα καλα?
    Η μετακόμιση καλά πήγε, ξεπακέταρα ολομόναχος.. τεσπα πριν 10 μέρες όλα αυτά. Σήμερα έβαλα και το ίντερνετ.

    Σίγουρα στο χειρουργείο κάτι δεν εγινε σωστά, μετά την επέμβαση πονούσα πάρα πολύ, το αριστερό πόδι ήταν μουδιασμένο 2 μήνες το ίδιο κ ο δεξιός αστράγαλος, ενώ η τομή μέχρι κ σήμερα πονάει, κι οταν τον 3ο μήνα αρχισα να βγάζω την ζώνη επανήλθαν ολοι οι πόνοι μαζεμένοι και στον 5ο μήνα αν θυμάσαι δεν μπορούσα σχεδόν να περπατήσω. Εννοείται δεν τα έκανε όλα σωστά ο νευροχειρουργός και έχει ευθύνες που δεν με άφηνε να κάνω φυσικοθεραπείες... Ελπίζω να σώζεται η κατάσταση, αλλιώς..

    Η πλάκα είναι ότι εμένα θεωρούνταν επέμβαση ρουτίνας..

  3. #243
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Η μετακόμιση καλά πήγε, ξεπακέταρα ολομόναχος.. τεσπα πριν 10 μέρες όλα αυτά. Σήμερα έβαλα και το ίντερνετ.

    Σίγουρα στο χειρουργείο κάτι δεν εγινε σωστά, μετά την επέμβαση πονούσα πάρα πολύ, το αριστερό πόδι ήταν μουδιασμένο 2 μήνες το ίδιο κ ο δεξιός αστράγαλος, ενώ η τομή μέχρι κ σήμερα πονάει, κι οταν τον 3ο μήνα αρχισα να βγάζω την ζώνη επανήλθαν ολοι οι πόνοι μαζεμένοι και στον 5ο μήνα αν θυμάσαι δεν μπορούσα σχεδόν να περπατήσω. Εννοείται δεν τα έκανε όλα σωστά ο νευροχειρουργός και έχει ευθύνες που δεν με άφηνε να κάνω φυσικοθεραπείες... Ελπίζω να σώζεται η κατάσταση, αλλιώς..

    Η πλάκα είναι ότι εμένα θεωρούνταν επέμβαση ρουτίνας..
    Όλα παίζουν ρόλο ...Ειδικά η αποκατάσταση είναι το άλφα και το ωμέγα ...Ότι έγινε έγινε τώρα κοίτα να ξεκουραστείς γιατί κάνεις πάρα πολλά πράγματα και ακόμα είναι νωρίς ...
    Η επέμβαση δεν ειναι καθολου ρουτινας...όποιος το είπε είναι άσχετος και μόνο που έχεις μεγαλο ποσοστό να μην ξανερπατησεις αυτό τα λέει όλα...

    Άκουσε τώρα το φυσιοθεραπευτή σου και θετικές σκέψεις ότι όλα θα πάνε καλά!!!

  4. #244
    YokoChoco
    Guest
    Ηταν λογια του νευροχειρουργου ''περι επέμβασης ρουτίνας''.

    Θέλω τώρα να δώ τι δυνατότητες έχει ο βελονιστής/φυσικοθεραπεύτης.. και κατά πόσον φτιάχνει το πρόβλημα μου.

    Στο Lyrica είμαι στα 150 mg σερί 20 μέρες, σύνολο 2,5 περίπου μήνες.. υπάρχει μία σχετική βελτίωση.

  5. #245
    ntinti
    Guest
    Εγώ είδα μεγάλη διαφορά με τα βελονάκια πάντως αρκεί να κάνεις υπομονή ,θέλουν τον χρόνο τους και με σε συνδιασμό με τα χάπια θα δεις θα πάνε όλα καλά !!!

    Ξέρω άτομα που ήταν για χειρουργείο και με τα χάπια πλέον είναι μια χαρά αλλά θα τα παιρνουν σε μικρή δόση για τουλάχιστον δύο χρόνια .....

    Όλα καλά ξεκούραση και σε περιμένει δουλειά τώρα !

  6. #246
    YokoChoco
    Guest
    @ntinti καλησπέρα

    αύριο το μεσημέρι έχω την 1η μου φυσικοθεραπεία και θα δούμε πως θα πάει, θα κρατάω όλες τις εξετάσεις να τις δεί, θα μιλήσει εκείνος με τον νευροχειρουργό να συννενοηθούν πως θα προχωρήσουμε, θα δείξει το επόμενο διάστημα αν θα υπάρξει βελτίωση, δεν θέλω να λέω τίποτα, περιμένω και θα δούμε.
    Ο πόνος τις τελευταίες ημέρες έχει μειωθεί φαίνεται πως το Λυρίκα κάνει δουλειά αλλά είναι κάπως βαρύ, νυστάζω λίγο κατά την διάρκεια της ημέρας, αλλά τι να κάνω πρέπει να το παίρνω αλλιώς ο πόνος θα επιστρέψει.

  7. #247
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    @ntinti καλησπέρα

    αύριο το μεσημέρι έχω την 1η μου φυσικοθεραπεία και θα δούμε πως θα πάει, θα κρατάω όλες τις εξετάσεις να τις δεί, θα μιλήσει εκείνος με τον νευροχειρουργό να συννενοηθούν πως θα προχωρήσουμε, θα δείξει το επόμενο διάστημα αν θα υπάρξει βελτίωση, δεν θέλω να λέω τίποτα, περιμένω και θα δούμε.
    Ο πόνος τις τελευταίες ημέρες έχει μειωθεί φαίνεται πως το Λυρίκα κάνει δουλειά αλλά είναι κάπως βαρύ, νυστάζω λίγο κατά την διάρκεια της ημέρας, αλλά τι να κάνω πρέπει να το παίρνω αλλιώς ο πόνος θα επιστρέψει.
    Από τις τώρα κινήσεις του φυσικοθεραπευτη σου φαίνεται ότι γνωρίζει πολύ καλά το πρωτόκολλο που ακολουθείται σε αυτές τις περιπτώσεις οπότε να είσαι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά !
    Να το παλέψεις με το χάπι γιατί με την εικονα τις μαγνητικής σου μέχρι να αρχίσουν να "δουλέψουν " όλα αυτά που θα κάνετε θέλει πολύ χρόνο και το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να πονάς.Ο πόνος ο συγκεκριμένος οποίος δεν τον ξέρει...Δεν παλεύεται τουλάχιστον για εμένα ...

    Εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδια μου να πανε όλα καλα και να σταματήσεις να πονάς !

    Κάνε μια συζήτηση αργότερα αφού θα μπεις στην διαδικασια της βελόνας αν σου βάλει και κάποια που ενεργοποιούν την διάθεσή ...
    Πεσμου κάτι θα κάνεις τοπικό βελονισμο στη μεση και τα πόδια δηλαδή ή στα αυτιά θα έχεις τα μόνιμα?

  8. #248
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Από τις τώρα κινήσεις του φυσικοθεραπευτη σου φαίνεται ότι γνωρίζει πολύ καλά το πρωτόκολλο που ακολουθείται σε αυτές τις περιπτώσεις οπότε να είσαι αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά !
    Να το παλέψεις με το χάπι γιατί με την εικονα τις μαγνητικής σου μέχρι να αρχίσουν να "δουλέψουν " όλα αυτά που θα κάνετε θέλει πολύ χρόνο και το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να πονάς.Ο πόνος ο συγκεκριμένος οποίος δεν τον ξέρει...Δεν παλεύεται τουλάχιστον για εμένα ...

    Εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδια μου να πανε όλα καλα και να σταματήσεις να πονάς !

    Κάνε μια συζήτηση αργότερα αφού θα μπεις στην διαδικασια της βελόνας αν σου βάλει και κάποια που ενεργοποιούν την διάθεσή ...
    Πεσμου κάτι θα κάνεις τοπικό βελονισμο στη μεση και τα πόδια δηλαδή ή στα αυτιά θα έχεις τα μόνιμα?
    Δεν γνωρίζω τι θα κάνουμε αύριο θα ξέρω. Πάντως σε άλλο φόρουμ που συζητάω με νευρολόγο για το ίδιο θέμα μου λέει ότι μάλλον χρειάζομαι νέο χειρουργείο.... πιστεύω ότι έχει αποτύχει το χειρουργείο ντίντι δεν το έκανε σωστά ο γιατρός. Με έχει τραυματίσει πολύ σοβαρά. Βγήκα απόψε περπάτησα 30' και με τράβαγε πάλι η μέση. 8,5 μήνες μετά έπρεπε να είμαι καλά. Σε καμία περίπτωση δεν τον αφήνω να με ξανακουμπήσει θα πάω σε ιδιώτη που να με προσέξει και ίσως καταθέσω αγωγή εναντίον του δεν ξέρω θα δώ.

  9. #249
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Δεν γνωρίζω τι θα κάνουμε αύριο θα ξέρω. Πάντως σε άλλο φόρουμ που συζητάω με νευρολόγο για το ίδιο θέμα μου λέει ότι μάλλον χρειάζομαι νέο χειρουργείο.... πιστεύω ότι έχει αποτύχει το χειρουργείο ντίντι δεν το έκανε σωστά ο γιατρός. Με έχει τραυματίσει πολύ σοβαρά. Βγήκα απόψε περπάτησα 30' και με τράβαγε πάλι η μέση. 8,5 μήνες μετά έπρεπε να είμαι καλά. Σε καμία περίπτωση δεν τον αφήνω να με ξανακουμπήσει θα πάω σε ιδιώτη που να με προσέξει και ίσως καταθέσω αγωγή εναντίον του δεν ξέρω θα δώ.
    Κοίταξε ,στην παρούσα φάση θα δεις τι μπορείς να κάνεις ώστε να αντιμετωπίσεις την όλη κατάσταση συντηριτικα Μήπως καταφέρεις και αποφύγεις το δευτερο χειρουργείο.
    Σε όποιον και να πας αυτή την μαγνητική , σίγουρα θα σου πει αυτά που λέει ο νευρολόγος γιατί έχεις στενώσεις ,εκφυλισεις και νέες κοιλιές ...
    Ευρήματα δηλαδή που σε οδηγούν εκεί κατευθείαν....
    Τώρα στο διαταυτα ...μήνυση και να κάνεις πιστευω δεν θα πετύχεις τίποτα γιατί πολύ απλά θα υποστηρίξει ότι δεν έγινε αποκατάσταση ...
    Μου το τόνισε ο γιατρός μου η επιτυχία του χειρουργείου εξαρτάται από τον ασθενή ....Τρεις μήνες δεν έπρεπε καν να καθησεις και σε αυτό το διάστημα έπρεπε να κανεις καποια πράγματα με φ υσικοθεραπευτη ...αν αποδειχθούν αυτά δυστηχως άνετα βγαίνει χωρίς καμία ευθύνη ...
    Και πολλά άλλα ,που φυσικα δεν φταις εσύ αλλά δυστηχως δεν αποδεικνύονται εύκολα..
    Εκτός πια αν ειναι τόσο εμφανείς η ζημιά που έγινε και έχεις την όρεξη και τα χρήματα φυσικά να στηρίξεις κάτι τέτοιο...

    Θα περιμένω νέα σου να δούμε τι θα πει και εκείνος γιατί συνήθως η πρώτη θεραπεία είναι αναγνωριστική για να δει πως θα δουλέψει.

  10. #250
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Κοίταξε ,στην παρούσα φάση θα δεις τι μπορείς να κάνεις ώστε να αντιμετωπίσεις την όλη κατάσταση συντηριτικα Μήπως καταφέρεις και αποφύγεις το δευτερο χειρουργείο.
    Σε όποιον και να πας αυτή την μαγνητική , σίγουρα θα σου πει αυτά που λέει ο νευρολόγος γιατί έχεις στενώσεις ,εκφυλισεις και νέες κοιλιές ...
    Ευρήματα δηλαδή που σε οδηγούν εκεί κατευθείαν....
    Τώρα στο διαταυτα ...μήνυση και να κάνεις πιστευω δεν θα πετύχεις τίποτα γιατί πολύ απλά θα υποστηρίξει ότι δεν έγινε αποκατάσταση ...
    Μου το τόνισε ο γιατρός μου η επιτυχία του χειρουργείου εξαρτάται από τον ασθενή ....Τρεις μήνες δεν έπρεπε καν να καθησεις και σε αυτό το διάστημα έπρεπε να κανεις καποια πράγματα με φ υσικοθεραπευτη ...αν αποδειχθούν αυτά δυστηχως άνετα βγαίνει χωρίς καμία ευθύνη ...
    Και πολλά άλλα ,που φυσικα δεν φταις εσύ αλλά δυστηχως δεν αποδεικνύονται εύκολα..
    Εκτός πια αν ειναι τόσο εμφανείς η ζημιά που έγινε και έχεις την όρεξη και τα χρήματα φυσικά να στηρίξεις κάτι τέτοιο...

    Θα περιμένω νέα σου να δούμε τι θα πει και εκείνος γιατί συνήθως η πρώτη θεραπεία είναι αναγνωριστική για να δει πως θα δουλέψει.
    Oι στενώσεις και η εκφύλιση υπήρχαν πριν το χειρουργείο, ο γιατρός απλά αφαίρεσε την κήλη που πίεζε το νεύρο έκανε σπονδυλοδεσία και σταθεροποίηση, δεν άλλαξε κάτι άλλο στην σπονδ.στήλη. Εμφανίστηκαν όμως κήλες ξανά κι αυτό είναι το περίεργο ενώ μετά το χειρουργείο πόναγα συνέχεια κ εκείνος αρνιόταν να κάνω φυσικοθεραπεία, έλεγε μόνο περπάτημα. Σίγουρα αν κάνω μήνυση θα την γλυτώσει, τόσοι κ τόσοι άφησαν τόσα άτομα παράλυτα κ παραμένουν ελεύθεροι.
    Για να δούμε αύριο τι θα πει ο φυσικοθεραπεύτης... θέλω να ακούσω την εκτίμηση του.

  11. #251
    YokoChoco
    Guest
    Με είδε ο Φυσικοθεραπεύτης, έχουμε υποτροπή της δισκοκήλης στο 05-Ι1 και νέο πρόβλημα στο 04-05 περισσότερό εκεί είναι ο πόνος αριστερά στο 04. Κάναμε βεντούζες, Tecar και κινέζικο βελονισμό. Μου είπε να κάνω σπίτι ραχιαίους 5χ3 κάθε μεριά(αντίθετο πόδι χέρι) και ασκήσεις στην μέση ανάσκελα 10χ5sec... επίσης εκτάσεις και μάζεμα ποδιών 10χ3. Να μην ζοριστώ μέχρι το σημείο που θα νοιώσω πόνο, αν πονέσω σταματάω.
    Περπάτημα 30' ημερησίως (15' πήγαινε 15' έλα ενδιάμεσα 5-10' ξεκούραση).
    Στόχος να βάλουμε μέσα τις κήλες, να αιματώσουμε και ενδυναμώσουμε την περιοχή.
    Μονόζυγο αν δεν πονάω να πηγαίνω να κάνω δλδ να κρέμομαι για λίγο.
    Καλή ασκηση θεωρεί το Pilates αλλά πιο μετά.
    Ποδήλατο ίσως ξανακάνω αλλά μετά από 8-10 μήνες αφού γίνω αρκετά καλά.
    Ο νευροχειρουργός ευθύνεται στο ότι δεν ήθελε να κάνω φυσικοθεραπείες με συνέπεια να υπάρξει υποτροπή.
    Θα δούμε πως θα πάει το επόμενο διάστημα. Θέλω αρκετή δουλειά είμαι σαράβαλο.

  12. #252
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Με είδε ο Φυσικοθεραπεύτης, έχουμε υποτροπή της δισκοκήλης στο 05-Ι1 και νέο πρόβλημα στο 04-05 περισσότερό εκεί είναι ο πόνος αριστερά στο 04. Κάναμε βεντούζες, Tecar και κινέζικο βελονισμό. Μου είπε να κάνω σπίτι ραχιαίους 5χ3 κάθε μεριά(αντίθετο πόδι χέρι) και ασκήσεις στην μέση ανάσκελα 10χ5sec... επίσης εκτάσεις και μάζεμα ποδιών 10χ3. Να μην ζοριστώ μέχρι το σημείο που θα νοιώσω πόνο, αν πονέσω σταματάω.
    Περπάτημα 30' ημερησίως (15' πήγαινε 15' έλα ενδιάμεσα 5-10' ξεκούραση).
    Στόχος να βάλουμε μέσα τις κήλες, να αιματώσουμε και ενδυναμώσουμε την περιοχή.
    Μονόζυγο αν δεν πονάω να πηγαίνω να κάνω δλδ να κρέμομαι για λίγο.
    Καλή ασκηση θεωρεί το Pilates αλλά πιο μετά.
    Ποδήλατο ίσως ξανακάνω αλλά μετά από 8-10 μήνες αφού γίνω αρκετά καλά.
    Ο νευροχειρουργός ευθύνεται στο ότι δεν ήθελε να κάνω φυσικοθεραπείες με συνέπεια να υπάρξει υποτροπή.
    Θα δούμε πως θα πάει το επόμενο διάστημα. Θέλω αρκετή δουλειά είμαι σαράβαλο.
    Δεν είσαι σαραβαλω είσαι άτυχος που έπεσε σε λάθος γιατρό....
    Ακολουθείς καταγραμμα τις συμβουλές του θεραπευτή σου.Σε έχει βάλει σε πρόγραμμα κανονικής αποκατάστασης .Σε αντιμετωπίζει σαν φρεσκοχεορουργημενο γιατί οι ασκήσει είναι ακριβως αυτές που έκανα και εγώ ....
    Πρόσεχε με το που νοιώθεις πόνο σταματάς αμέσως και πιστεύω να σου έδειξε τον τρόπο που θα κάνεις τις ασκήσεις για αρχή .
    Εξοπλισμού με πολύ υπομονή , Yoco.. φτιάξε ένα καθημερινό πρόγραμμα που θα περιλαμβάνει τις ασκήσεις σου και δεν θα τις παραλείψεις ποτέ και για τίποτε..
    Ξεκινά και πρόγραμμα διατροφής θα σε βοηθήσει πολύ σε ολο αυτό και θα δεις θα νοιώθεις μέρα με την μέρα πολύ καλύτερα!
    Να ξέρεις οι βεντουζες είναι θαυματουργές ,ενεργοποιούν και αιματονουν την περιοχή που υπάρχει πρόβλημα και βοηθούν στον πόνο...
    Εγώ της εχω πάρει ήδη στο σπίτι μου έχει δείξει τον τρόπο και κάποιες φορές όταν με ενοχλεί τις χρσημημοποιω...
    Όταν ποναμε σταματάμε άσκηση ,χρησημοποιουμε θερθμαντικα μέσα και βεντουζες και μόλις σταματήσει ο πόνος ξεκινάει και πάλι η άσκηση...
    Θα του ζητάς να σου εξηγεί και να σου δείχνει τα πάντα ,να μάθεις να ακούς το σώμα σου και να βρίσκεις λύσεις Μ τέτοια μέσα με σκοπό να μάθει το σώμα σου να πολεμά τον πόνο χωρίς χάπια ...
    Καλώς ή κακός θα πρέπει να αλλάξει τελείως ο τρόπος ζωής σου ...

    Να ξέρεις θα ταλαιπωρηθείς λιγακι παραπανω αλλά να έχεις καλή ψυχολογία .Ειναι το αλφα και το ωμεγα στην αποκατασταση !!
    Όλα καλα Θα πάνε ειμαι σιγουρη και σε λίγους μήνες θα μιλαμε για την θετικη σου εξελιξη

    Μην ξανακούσω την λέξη σαραβαλω θες ενα καλο service και Θ βγεις καινούργιος!

  13. #253
    YokoChoco
    Guest
    Τώρα πέρασα από μία παιδική χαρά που έχει ένα μονόζυγο κ κρεμάστηκα 20'' μιλάμε όλη η πλάτη ''κρακ'' έκανε.. αποσυμφόρηση, μου είπε αν δεν με πονάει να πηγαίνω να κρεμιέμαι μερικά δευτερόλεπτα.

    Εντάξει θα δουμε πως θα πάει ίσως την Άνοιξη να ξανακαβαληκέψω το ποδήλατο μου.

    Σε ευχαριστώ ^__^

  14. #254
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Τώρα πέρασα από μία παιδική χαρά που έχει ένα μονόζυγο κ κρεμάστηκα 20'' μιλάμε όλη η πλάτη ''κρακ'' έκανε.. αποσυμφόρηση, μου είπε αν δεν με πονάει να πηγαίνω να κρεμιέμαι μερικά δευτερόλεπτα.

    Εντάξει θα δουμε πως θα πάει ίσως την Άνοιξη να ξανακαβαληκέψω το ποδήλατο μου.

    Σε ευχαριστώ ^__^
    Την αντιβίωση δεν την πέρνουμε 3 φορες την ημέρα?
    Θα πάρεις ένα μονόζυγο θα το βάλεις στο σπίτι στην κασα μιας πορτας και θα το κάνεις για 10 δευτερόλεπτα..
    Αυτό θα είναι το φάρμακο σου μου είχε πει ο γιατρός ...
    Τον πρώτο καιρό κανεις αυτο και μετά θα περάσει και στις ελξεις και η μυϊκή σου μάζα στην πλάτη θαέ ερθει σε τέτοια κατάσταση που θα στηρίζει άψογα την σπονδυλική σου στυλ η και δεν θα πονάς ,αυτός είναι ο σκοπός του....

    Έχει πολλές μετα ασκησεις ,λάστιχα βαρακια μέχρι κιλό βέβαια αλλά σιγά σιγά όλα θα τα κάνεις ,αρκεί να σταθεροποίησης και να δυναμωσης πλάτη και Μέση !


    Ότι χρειαστείς πεσμου μετα από τόσα χρόνια είναι η καθημερινότητα μου πλέον όλα αυτά και θα δεις η άσκηση και γενικά η γυμναστική θα αλλάξει εκτός από το σώμα σου Και την ψυχολογία σου!!!!

  15. #255
    YokoChoco
    Guest
    Πιστεύω σιγά σιγά θα μου βάλει ασκήσεις ο φυσικοθεραπεύτης αρχή είναι ακόμα, να δούμε πως θα πάει και προπάντως να υπάρξει βελτίωση αλλιώς θα έχει πάλι νυστέρι... αλλά κ νυστέρι να έχει αν δεν γίνει πάλι φυσικοθεραπεία θα χρειαστεί και 3ο χειρουργείο μετά και πάει λέγοντας.

Page 17 of 19 FirstFirst ... 71516171819 LastLast

Similar Threads

  1. Οριακή διαταραχή!!!
    By Mary1989 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 39
    Last Post: 12-04-2022, 13:34
  2. Οριακή η ναρκισσιστικη διαταραχή;
    By Melina27 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 18
    Last Post: 11-06-2020, 21:53
  3. Οριακη διαταραχη.
    By mpoufos in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 29-01-2016, 23:19
  4. ΕΧΩ ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ
    By KIM in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 08-12-2010, 13:59
  5. οριακή διαταραχή και χρήματα
    By lucifair100 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 14-01-2010, 21:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •