LYRICA και ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast
Results 256 to 270 of 281
  1. #256
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Πιστεύω σιγά σιγά θα μου βάλει ασκήσεις ο φυσικοθεραπεύτης αρχή είναι ακόμα, να δούμε πως θα πάει και προπάντως να υπάρξει βελτίωση αλλιώς θα έχει πάλι νυστέρι... αλλά κ νυστέρι να έχει αν δεν γίνει πάλι φυσικοθεραπεία θα χρειαστεί και 3ο χειρουργείο μετά και πάει λέγοντας.

    Μην το βλέπεις έτσι γιατί όπως ξέρεις μέχρι δύο χειρουργεία το πολύ επιτρέπεται, μετά είναι πολύ επικυνδινο το νηστερι ...
    Υπάρχουν και οι τελευταίες μέθοδοι που είναι πολύ αποτελεσματικές όσο αφορά την σμίκρυνση των κηλων και καλό είναι να αρχίσεις να ενημερώνεσαι.
    Το δεύτερο χειρουργείο να το έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου σαν έσχατη λύση...

  2. #257
    YokoChoco
    Guest
    Σήμερα έχω ακόμα κοκκινίλα στο σημείο που μπήκαν οι βεντούζες ειδικά στο 04 αριστερά πολύ κόκκινο σαν μελανό, εκεί έχει μεγάλο πρόβλημα... δεν νοιώθω σήμερα κάποιον ιδιαίτερο πόνο, πιο απόγευμα θα βγώ για λίγο περπάτημα να'χει πέσει ο ήλιος και θα δώ πως θα πάει. Ισως κρεμαστώ κι απ'το μονόζυγο της παιδικής χαράς πάλι. Έκανα το πρωί τις ασκήσεις, το βράδυ πάλι 2 φορές την ημέρα, θα δούμε πως θα πάει. Αν είναι να αποδώσει θα αποδώσει εν καιρώ. Μην συζητάμε καν για β' χειρουργείο ούτε να το ακούω δεν θέλω, αρκετά πέρασα με το πρώτο.

  3. #258
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Σήμερα έχω ακόμα κοκκινίλα στο σημείο που μπήκαν οι βεντούζες ειδικά στο 04 αριστερά πολύ κόκκινο σαν μελανό, εκεί έχει μεγάλο πρόβλημα... δεν νοιώθω σήμερα κάποιον ιδιαίτερο πόνο, πιο απόγευμα θα βγώ για λίγο περπάτημα να'χει πέσει ο ήλιος και θα δώ πως θα πάει. Ισως κρεμαστώ κι απ'το μονόζυγο της παιδικής χαράς πάλι. Έκανα το πρωί τις ασκήσεις, το βράδυ πάλι 2 φορές την ημέρα, θα δούμε πως θα πάει. Αν είναι να αποδώσει θα αποδώσει εν καιρώ. Μην συζητάμε καν για β' χειρουργείο ούτε να το ακούω δεν θέλω, αρκετά πέρασα με το πρώτο.
    Πιστεύω είμαι ο μοναδικός άνθρωπος που θα σού πω το ενδεχόμενο του δεύτερου χειρουργείου να το διαγράψεις και να κάνεις υπομονή.
    Πέρασα πολλά για να καταφέρω να ξεπεράσω την δική μου κατάσταση και να αποδεχτώ ότι τελικά ότι έγινε έγινε για καλό...
    Είναι το μοναδικό γεγονός που όσο και να το δουλέψω δεν φεύγει..
    Ο παραμικρός πόνος πλέον στην μεση που μπορεί να τον έχει και ένας άνθρωπος που δεν έχει θέμα ειναι ικανός με ριξει ψυχολογικά....
    Το μόνο που είπα από εδώ και πέρα η γυμναστική θα είναι ο τρόπος ζωής μου και μέρα με την μέρα θα νοιώθω καλύτερα ,δεν θα αφεινω το οτιδήποτε να με ρίχνει ψυχολογικά γιατί να ξέρεις πως όταν δεν νοιώθεις καλά και ο ελάχιστος πόνος που νοιώθεις πολλαπλασιάζεται.
    Λοιπόν εγώ σου λέω τελευταία φορά να δείξεις δύναμη και υπομονή .θέλουν χρόνο όλα αυτά..
    Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου πραγματικά να φύγουν αυτοί οι πόνοι (οποίους τους έχει νοιώσει μόνο αυτός καταλαβαινει) και να ξαναεπανελθει η ζωή σου στους ρυθμούς που επιθυμείς!

  4. #259
    YokoChoco
    Guest
    Συνέχισα σήμερα τις ασκήσεις, περπάτημα περίπου 30', και μονόζυγο 15'' από 2 φορές κρέμασμα... νοιώθω ελαφρώς καλύτερα την μέση, αλλά θα αφήσω τον χρόνο να δείξει, νομίζω στις 15 μέρες θα φανεί τι γίνεται.
    Φοβάμαι πολύ να μπώ 2ο χειρουργείο, είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά, μπορεί να μου κάνει σοβαρή ζημιά στο νεύρο και να παραλύσω.

  5. #260
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Συνέχισα σήμερα τις ασκήσεις, περπάτημα περίπου 30', και μονόζυγο 15'' από 2 φορές κρέμασμα... νοιώθω ελαφρώς καλύτερα την μέση, αλλά θα αφήσω τον χρόνο να δείξει, νομίζω στις 15 μέρες θα φανεί τι γίνεται.
    Φοβάμαι πολύ να μπώ 2ο χειρουργείο, είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά, μπορεί να μου κάνει σοβαρή ζημιά στο νεύρο και να παραλύσω.
    Λογικός ο φόβος σου γι αυτό θα το παλεύεις κάθε μέρα όλο και πιο πολύ με την αποκατάσταση Σου!
    Μπράβο ρε συ Yoko..Εγώ μετά την Πρώτη θεραπεία ενεργοποιήσεις την άλλη μέρα ήμουν με παυσιπονα και δεν έκανα τίποτα από ασκήσεις .....
    Έτσι να συνεχίσεις ,εντάξει θα υπάρχουν και οι δύσκολες μέρες αλλά κάτι μου λέει ότι θα πας πολύ καλά !

    Και είπαμε την λέξη χειρουργείο δεν την ξαναλέμε σε σημείο που θα φτάσουμε να την ξεχάσουμε κ ιολλας!!!!
    Καλή ξεκούραση τώρα και δεν ξερω αν στο είπε αλλά την ημέρα που κανείς ενεργοποίηση και θεραπεία μετά δεν κάνεις τίποτα ....

  6. #261
    YokoChoco
    Guest
    Νυστάζω πολύ με το Lyrica 150mg πρέπει να σου πώ... ακόμα δεν το έχω συνηθίσει.

  7. #262
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Νυστάζω πολύ με το Lyrica 150mg πρέπει να σου πώ... ακόμα δεν το έχω συνηθίσει.
    Αυτό δυστηχως θα το έχεις ....Δεν θα σου φύγει ,είναι η φύση του φαρμάκου αυτή γι αυτό όσο το πέρνεις σε μεγάλη δοση ίσως πρέπει να πίνεις κάποιο καφέ να σε τόνωση λιγακι..
    Δεν είναι ανάγκη δυνατό ,κάτι έτσι ίσα να σε κρατάει.
    Κάποιο τσάι τονωτικό ,βρες τέτοια λύση προς το παρον.

  8. #263
    YokoChoco
    Guest
    Καφέ δεν πίνω με πειράζει στο στομάχι, περισσότερο κακάο ζεστό προτιμώ ή μαύρη σοκολάτα συνήθως. Εντάξει πόσο θα το παίρνω ακόμα σε τόση δόση, κανά 2μηνο κ μετά θα πέσουμε στα 75mg. Από 1/5 το παίρνω. Τα Neurobion τα σταμάτησα σε κανά μήνα θα τα ξαναρχίσω...

  9. #264
    ntinti
    Guest
    Καφέ και εγώ τον είχα σταματήσει ένα διάστημα για τον ίδιο λόγο αλλά ξεκίνησα φίλτρου και δεν με ενοχλεί καθόλου .
    Γενικά ο καφές που φιλτραρετε δεν με ενοχλεί και τόσο ...
    Neurobion Είναι βιταμίνες και μόλις κάνεις τρίμηνο τα σταματάς αναγκαστικα ,κανεις αιματολογικές και μετά αν χρειαστείς τις ξαναπερνεις....

    Σήμερα τι λέει κάναμε πρόγραμμα ?

  10. #265
    YokoChoco
    Guest
    Σήμερα είχε ασκήσεις πρωί κ απόγευμα + λίγο περπάτημα μέχρι το ζαχαροπλαστείο :) τώρα το απόγευμα θα βγω να περπατήσω λίγο ακόμα. Μονόζυγο αύριο βαριέμαι σήμερα να κρεμαστώ...

  11. #266
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Σήμερα είχε ασκήσεις πρωί κ απόγευμα + λίγο περπάτημα μέχρι το ζαχαροπλαστείο :) τώρα το απόγευμα θα βγω να περπατήσω λίγο ακόμα. Μονόζυγο αύριο βαριέμαι σήμερα να κρεμαστώ...
    Ελπίζω το περπάτημα να ήταν μέχρι την πόρτα του ζαχαροπλαστείου Και όχι μέσα !!!!

    Περπατα και για εμένα που έχω να κάνω ασκήσεις τόσες μέρες και νοιώθω σαν το ψάρι έξω από την γυάλα ....

  12. #267
    YokoChoco
    Guest
    Μέσα ήταν, πάστα με πραλίνα φουντουκιού κ φυστίκι αιγίνης κ δύο μπάλες παγωτό πραλίνα, ντάξει δεν ξετρελάθηκα έχω φάει κ καλύτερα. Τέσπα απόψε βγήκα και περπάτησα 25' και κρεμάστηκα τελικά απ'το μονόζυγο.
    Να σου πώ αν εξαιρέσουμε κανά γλυκό, γενικά κάνω διατροφή.
    Πχ σήμερα έφαγα το πρωί τα γλυκά μετά ήπια ρόφημα με κεφίρ, πρωτεινη γάλακτος, κακαο, κανελα, γλυκοριζα, μπανανα, ροδακινο
    το μεσημερι εφαγα μπιφτεκι κοτοπουλου σπιτικο με βραστο καλαμποκι και γιαουρτι κ λίγο άρτο που ήταν της Αγίας Μαρίνας σήμερα
    και τώρα μετά την άσκηση θα φάω φρούτα με λίγο γάλα μάλλον
    πιο βραδυ δεν ξέρω θα δείξει κανά ψωμοτύρι ίσως...

  13. #268
    YokoChoco
    Guest
    Σήμερα είχαμε ασκήσεις το μεσημέρι(ξύπνησα 1μμ έλιωσα στον ύπνο κυριολεκτικά), μετά ρόφημα πρωτείνης 3 ποτήρια και το απόγευμα έφαγα μία σοκολάτα dark 70%... φαί δεν έχω φάει σήμερα, πιο μετά σκέφτομαι μπιφτέκι κοτόπουλο με κότατζ και βραστό καλαμπόκι + φάρμακα και φυσικά πριν θα γίνουν οι βραδυνές ασκήσεις. Είμαστε στην 4η μέρα σήμερα, νομίζω στις 25-30 μέρες θα φανεί το πρώτο αποτέλεσμα.

  14. #269
    ntinti
    Guest
    Καλημερα!
    Ενα εχω να πω καθε φορα που διαβαζω μηνυμα σου πειναω!!!!!!!
    Μπορει ολα αυτα που τρως να ειναι υγιεινα αλλα εχε τον νου σου στις θερμιδες που καταναλωνεις ημερησιως απο την στιγμη που εισαι σε διατροφη.
    Οταν ξαναπας για θεραπεια πεστου να σε βγαλει ποσο κιλα πρεπει να εισαι συμφωνα με τον σωματοτυπο σου για να μπορεσεις να αποσυμφωρισεις την μεση αν σε περιπτωση εχεις παραπανω κιλα ή να αποκτησεις μυικη μαζα για σταθεροποιηση της σπονδυλικης .....



    Εγω οταν με επιασε το δευτερο επεισοδιο με την μεση ημουν 64 κιλα και για το υψος μου (1,76)μπορουσα ανετα να παω και πιο πανω αλλα πρ΄ολα αυτα η μεση επιβαρυνοταν ..
    Εφτασα 55 (αθελα μου βεβαια λογο πιεσης και στεναχωριας)και πηγα στο αλλο ακρο με αποτελεσμα η μεση να χασει την σταθεροποιηση γιατι με τα κιλα εχασα και μυικη μαζα...
    ξεκινησα με το γιατρο προγραμμα (επρεπε να μπουν αμεσα 5 κιλα)
    Καταφερα να βαλω μονο τα 3 κιλα αλλα η μυικη μαζα εχει φτασει στο σημειο που πρεπει και το καταλαβα αμεσως γιατι σταματησε να την νοιωθω καποιες φορες ασταθης ...
    Οποτε δες αν αυτη η διατροσφη που κανεις ειναι ιδανικη για μυικη μαζα ,παιζει πολυ σημαντικο ρολο ειδικα τωρα που ξεκινησες και γυμναστικη.

  15. #270
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλημερα!
    Ενα εχω να πω καθε φορα που διαβαζω μηνυμα σου πειναω!!!!!!!
    Μπορει ολα αυτα που τρως να ειναι υγιεινα αλλα εχε τον νου σου στις θερμιδες που καταναλωνεις ημερησιως απο την στιγμη που εισαι σε διατροφη.
    Οταν ξαναπας για θεραπεια πεστου να σε βγαλει ποσο κιλα πρεπει να εισαι συμφωνα με τον σωματοτυπο σου για να μπορεσεις να αποσυμφωρισεις την μεση αν σε περιπτωση εχεις παραπανω κιλα ή να αποκτησεις μυικη μαζα για σταθεροποιηση της σπονδυλικης .....



    Εγω οταν με επιασε το δευτερο επεισοδιο με την μεση ημουν 64 κιλα και για το υψος μου (1,76)μπορουσα ανετα να παω και πιο πανω αλλα πρ΄ολα αυτα η μεση επιβαρυνοταν ..
    Εφτασα 55 (αθελα μου βεβαια λογο πιεσης και στεναχωριας)και πηγα στο αλλο ακρο με αποτελεσμα η μεση να χασει την σταθεροποιηση γιατι με τα κιλα εχασα και μυικη μαζα...
    ξεκινησα με το γιατρο προγραμμα (επρεπε να μπουν αμεσα 5 κιλα)
    Καταφερα να βαλω μονο τα 3 κιλα αλλα η μυικη μαζα εχει φτασει στο σημειο που πρεπει και το καταλαβα αμεσως γιατι σταματησε να την νοιωθω καποιες φορες ασταθης ...
    Οποτε δες αν αυτη η διατροσφη που κανεις ειναι ιδανικη για μυικη μαζα ,παιζει πολυ σημαντικο ρολο ειδικα τωρα που ξεκινησες και γυμναστικη.
    Η σοκολάτα που έφαγα ήταν πολύ απόγευμα τελικά με συνέπεια να κοιμηθώ 06:00, τώρα 15:30 ξύπνησα, ούτε Lexo με πιάνει ούτε τίποτα. Αναγκάστικά 05:00 να φάω ένα μπιφτέκι κ να πιω σοκολατούχο γάλα λόγω τρομερής πείνας ε μετά ναρκώθηκα κ με πήρε ο ύπνος. Ισως τρώω παραπάνω θερμίδες κ θα τις μειώσω κάπως αλλά η πρωτεινή είναι οκ για αύξηση μυικής μάζας.

Page 18 of 19 FirstFirst ... 816171819 LastLast

Similar Threads

  1. Οριακή διαταραχή!!!
    By Mary1989 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 39
    Last Post: 12-04-2022, 13:34
  2. Οριακή η ναρκισσιστικη διαταραχή;
    By Melina27 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 18
    Last Post: 11-06-2020, 21:53
  3. Οριακη διαταραχη.
    By mpoufos in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 29-01-2016, 23:19
  4. ΕΧΩ ΟΡΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ
    By KIM in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 08-12-2010, 13:59
  5. οριακή διαταραχή και χρήματα
    By lucifair100 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 14-01-2010, 21:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •