Αλκοολ και ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Αλκοολ και ψυχωση

    Παιδια εσεις οι ψυχωτικοι δεν πινεται αλκοολ;Εγω σαν πρωιν τοξικομανης και παραλιγον αλκοολικος απο τον δευτερο χρονο τα σταματησα.Χτες βραδυ ιπια 1 ποτο και 3 λιτρα μπυρα λετε να παθω ζημια;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    με μία φορά δεν νομίζω να πάθεις τίποτα.καλό όμως θα ήταν να πίνεις όσο πιο σπάνια μπορείς γιατί αλκοόλ, ψυχικές παθήσεις(ψύχωση,κατάθλιψη κλπ) και ψυχοφάρμακα δεν κάνουν καθόλου καλό \"συνδυασμό\".
    εγώ-ως καταθλιπτική- και πρώιν αλκοολική,από όταν έκοψα το αλκοόλ έχω δει βελτίωση στην ψυχική μου διάθεση.
    φαντάζομαι,ότι το ίδιο θα ισχύει και στις ψυχώσεις.
    οπότε προσοχή!:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ο λέτζερ (που υποδυόταν τον joker στον batman και πήρε το όσκαρ) πέθανε επειδή ανακάτεψε ψυχοφάρμακα με αλκοόλ !
    Για αυτό μέγα προσοχή ! Δεν αξίζει ! Πήγαινε σε ένα διατροφολόγο για να σου πεί πως να πάρεις τα \"πάνω\" σου ώστε να μην έχεις ανάγκη το ποτό...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν πρεπει να πινω αλλα που και που πινω...οπως δεν πρεπει να καπνιζω,να πινω πολλους καφεδες να μην περναω ολη την ημερα στον υπολογιστη να ... να ...να και η λιστα δεν εχει τελος:p
    Σοβαρα τωρα εγω πινω που και που αλλα δεν ειναι το πιο εξυπνο πραγμα που μπορεις να κανεις,ειδικα για μενα που εχω κατι \"περιεργες\" τιμες στο συκωτι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    pote min perneis to risko na anakatepseis psyxofarmaka kai alkool eloxeuoyn sovaroi kindinoi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •