Σας έχει συμβεί;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Σας έχει συμβεί;

    Καλησπέρα παιδιά σας έχει συμβεί να νιώθετε άγχος μια ανησυχία ένα πλακωμα στο στήθος μια δύσπνοια έτσι χωρίς λόγο; Που και που στα ξαφνικά; Τι είναι αυτό το πράγμα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Ουυυυυυ μη σου πω πως όλοι εδώ μέσα το έχουν νιώσει λίγο η πολύ. Το μόνο σίγουρο πως δεν είναι έτσι ξαφνικά... Κάτι υπάρχει μέσα σου και ξεσπάει το σώμα σου

  3. #3
    ntinti
    Guest
    Welcome to the club! !!!!

    Οι περισσότεροι παλεύουμε με αυτό ,αρκεί να βρεις την πηγή και να το πολεμήσεις .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Παρα πολλές φορές μου έχει συμβεί και μου συμβαίνει ακόμα.. Χωρίς λόγο πάντως δεν είναι.. Το άγχος που μαζεύουμε μέσα μας, κάποια στιγμή θα ξεσπάσει.. Και δεν ξεσπάει το ίδιο σε όλους..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Εμένα μου προέρχεται από την κατάθλιψη που βίωσα και βιώνω μετά το θάνατο ενός πολύ αγαπημένου μου ανθρώπου.. αλλά πως ξεπερνιέται δεν ξέρω ο χρόνος δε βοηθάει και τόσο που λένε..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Το ίδιο βιωνω κ εγώ μεταβαπο απωλεια θέλει πολυ πολυ χρόνο μάλλον να φυγει αυτό το ψυχοπλακωμα π λένε!!

  7. #7
    Παιδιά είναι κρίσεις πανικού αυτό το πράγμα; Επειδή το έχω ακούσει αρκετά μήπως παθαίνω κρίσεις πανικού;

  8. #8
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Παιδιά είναι κρίσεις πανικού αυτό το πράγμα; Επειδή το έχω ακούσει αρκετά μήπως παθαίνω κρίσεις πανικού;
    Περιέγραψε αυτό που σου συμβαίνει..

    Κάνεις ψυχοθεραπεία;

  9. #9
    Όχι δεν κάνω.. ξαφνικά με πιάνει ένα άγχος χωρίς λόγο μια ανησυχία ένα πλακωμα στο στήθος με δύσπνοια και νιώθω και πόνους ενοχλήσεις σε διάφορα σημεία κυρίως κοιλιά καρδιά και πνεύμονες
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Περιέγραψε αυτό που σου συμβαίνει..

    Κάνεις ψυχοθεραπεία;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    136
    Εδω λιγο πολυ όλοι τα ίδια νιώθουμε, παθαίνουμε.
    Η διαδικασία ειναι στάνταρ:
    - πρώτα στους γιατρούς (παθολ, καρδιο κτλ κτλ).
    - μετά ψυχολόγο
    - και προσωπική προσπάθεια

  11. #11
    Πήγα σε ΩΡΛ για το βουητό στο αφτί που συνεχίζει ένα χρόνο τώρα και έκανε πάλι εξετάσεις μια χαρά η ακοή λέει είναι ψυχολογικό και μου έγραψε βιταμίνες β50 και μαγνήσιο.. που θα βοηθήσουν; Τις παίρνω εδώ και μια βδομάδα

  12. #12
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Πήγα σε ΩΡΛ για το βουητό στο αφτί που συνεχίζει ένα χρόνο τώρα και έκανε πάλι εξετάσεις μια χαρά η ακοή λέει είναι ψυχολογικό και μου έγραψε βιταμίνες β50 και μαγνήσιο.. που θα βοηθήσουν; Τις παίρνω εδώ και μια βδομάδα
    Ειναι ψυχολογικό όλο αυτό.. Το ξέρεις άλλωστε.. Θα ήταν καλο να πας σε ένα ψυχολόγο να δειτε μαζί πως θα προχωρήσετε.. Εγώ τα είχα σε έντονο βαθμό. Τώρα όχι... Άρα μη φοβάσαι. Ψυχοθεραπεία, δουλειά με τον εαυτό σου, πεισμα κι όλα θα πάνε καλά.

  13. #13
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ειναι ψυχολογικό όλο αυτό.. Το ξέρεις άλλωστε.. Θα ήταν καλο να πας σε ένα ψυχολόγο να δειτε μαζί πως θα προχωρήσετε.. Εγώ τα είχα σε έντονο βαθμό. Τώρα όχι... Άρα μη φοβάσαι. Ψυχοθεραπεία, δουλειά με τον εαυτό σου, πεισμα κι όλα θα πάνε καλά.
    Απευθύνθηκα σε κέντρο ψυχικής υγείας και με κάλεσαν μια φορά και από τότε δεν με ξανακαλεσαν αν δεν πληρώσεις δεν έχει ψυχολογική υποστήριξη δωρεάν.. και πρέπει να πληρώνω 30 ευρώ την επίσκεψη μια ή δύο φορές την εβδομάδα και δεν μπορώ να δίνω τόσα χρήματα..

  14. #14
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Απευθύνθηκα σε κέντρο ψυχικής υγείας και με κάλεσαν μια φορά και από τότε δεν με ξανακαλεσαν αν δεν πληρώσεις δεν έχει ψυχολογική υποστήριξη δωρεάν.. και πρέπει να πληρώνω 30 ευρώ την επίσκεψη μια ή δύο φορές την εβδομάδα και δεν μπορώ να δίνω τόσα χρήματα..
    Το ξέρω πως η ψυχοθεραπεία είναι γενικά ακριβή.. Δεν ξέρω πως αλλιώς μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου.. Σου είπα πως ένιωσα εγώ καλύτερα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Απευθύνθηκα σε κέντρο ψυχικής υγείας και με κάλεσαν μια φορά και από τότε δεν με ξανακαλεσαν αν δεν πληρώσεις δεν έχει ψυχολογική υποστήριξη δωρεάν.. και πρέπει να πληρώνω 30 ευρώ την επίσκεψη μια ή δύο φορές την εβδομάδα και δεν μπορώ να δίνω τόσα χρήματα..
    Εμένα με καλούσαν κανονικά πάντως και πήγαινα μια φορά την εβδομάδα. Ήταν ψιλοτραγική η φάση βέβαια γενικώς, αλλά σαν πρώτο βήμα να ζητήσω βοήθεια δε με χάλασε εν τέλει
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εχει συμβει σε κανεναν αλλον;
    By Pako23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 22:58
  2. Σας έχει συμβεί;
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-03-2019, 21:58
  3. Σας έχει συμβεί ποτέ????
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 94
    Last Post: 06-06-2016, 23:31
  4. Τι έχει συμβεί στην ψυχολογία της;
    By Pcychelp in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-2014, 11:35
  5. Τί μπορεί να έχει συμβεί?Υποτροπή?
    By Nikos2006 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 31-05-2006, 23:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •