Χάπια - ιψδ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    1 φορα τη βδομαδα, γιατι εχω σκαμπανευασματα στην ψυχολογια μου

  2. #17
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    1 φορα τη βδομαδα, γιατι εχω σκαμπανευασματα στην ψυχολογια μου
    Και εγώ μια φορά την βδομάδα πάω. Πόσο καιρό πας? Είδες γενικά διαφορά;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    πηγαινα για 1 χρόνο σε εναν που εκανε υποτιθεται γνωσιακη συμπεροφοριστικη και απλα μιλαγαμε για το πως περασα την βδομαδα μου και καταληγαμε πολλες φορες να μιλαμε για ασχετα.!!!!σ αυτη τωρα παω απ τον οκτωβριο αλλα ειχαμε και κατι μεγαλα κενα γιατι δεν υπηρχαν ωρες για ραντεβου μ αρεσει ειναι πολυ καλη μου δινει ασκησεις για το σπιτι και με βοηθαει αυατο να βαζω τις σκεψεις μου σε κουτακια αργοτερα ειπε θα με εκθεσει και στους φοβους μου ..μεχρι στιγμης κανεις δεν μου το χει κανει αυτο...

  4. #19
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    πηγαινα για 1 χρόνο σε εναν που εκανε υποτιθεται γνωσιακη συμπεροφοριστικη και απλα μιλαγαμε για το πως περασα την βδομαδα μου και καταληγαμε πολλες φορες να μιλαμε για ασχετα.!!!!σ αυτη τωρα παω απ τον οκτωβριο αλλα ειχαμε και κατι μεγαλα κενα γιατι δεν υπηρχαν ωρες για ραντεβου μ αρεσει ειναι πολυ καλη μου δινει ασκησεις για το σπιτι και με βοηθαει αυατο να βαζω τις σκεψεις μου σε κουτακια αργοτερα ειπε θα με εκθεσει και στους φοβους μου ..μεχρι στιγμης κανεις δεν μου το χει κανει αυτο...
    Κατάλαβα.. Είναι μέχρι να βρεις το γιατρό που θα σου ταιριάζει. Μακάρι να είναι όντως καλή και να ηρεμησεις

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    Εσύ πας? Σου δίνει ασκήσεις σε εκθέτει σ αυτά που φοβάσαι?

  6. #21
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    Εσύ πας? Σου δίνει ασκήσεις σε εκθέτει σ αυτά που φοβάσαι?
    Καλησπέρα.. Όχι δεν μου έδωσε ποτέ ασκήσεις.. Πάω εκεί και μιλάμε για κάποιο θέμα που μπορεί να προέκυψε μέσα στην βδομάδα ή πάμε πίσω στο υπεεεεεροχο παρελθόν μου και προσπαθούμε να σώσουμε ότι σώζεται. Γενικά έχω δει τεράστια αλλαγή με την ψυχοθεραπεία. Ηρέμησα, είδα πτυχές του εαυτού μου που δεν ήξερα.. Γνώρισα εμένα. Έχω ακόμη δρόμο αλλά πάμε καλά.
    Πέρασα από όλες τις φοβίες, δεν έχω παράπονο.. Διασκέδασα αρκετά..
    Το μονο που θέλω πολύ να φτιάξω είναι να μην αποσυντονιζομαι όταν γίνεται κάτι άσχημο στην ζωή μου.. Και σε αυτή την φάση βρίσκομαι και αυτές τις μέρες.. Το καλό είναι ότι επανέρχομαι γρήγορα.. Με βοηθάνε σε αυτό οι ασκήσεις με τις αναπνοές που μου έχει δείξει..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    καλησπέρα δεν κάνεις δηλ γνωσιακη? αυτα τα προς πισω με μπερδευουν εμενα και γενικα το θεμα συζητησης να ειναι πως περασε η εβδομαδα, μ αρεσει η πιο δομημενη συνεδρια, αλλα αφου εσενα σου εκανε καλο ...

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    καλησπέρα δεν κάνεις δηλ γνωσιακη? αυτα τα προς πισω με μπερδευουν εμενα και γενικα το θεμα συζητησης να ειναι πως περασε η εβδομαδα, μ αρεσει η πιο δομημενη συνεδρια, αλλα αφου εσενα σου εκανε καλο ...
    Μα πάω εκεί για να φτιάξω ότι μου χάλασαν.. Λογικό είναι να τα φέρω μπροστά μου και να τα αντιμετώπισω. Η συζήτηση πάει όπου θέλω εγώ.. Πάω και σπίτι και σκέφτομαι όλα αυτά που συζητήσαμε και κάνω δουλειά και με τον εαυτό μου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    με τι τροπο φτιαχνεις οτι χαλασε σου δινει συμβουλες δηλ...και μονος σου τι δουλεια κανεις σπιτι..?εμενα ας πουμε γι αυτη την εβδομαδα μου εδωσε εργασια να γραψω ενα γραμμα για την ζωη μου πως μεγαλωσα πως ηταν οι γονεις μου κλπ..οποτε ξερω οτι στην επομενη συνεδρια θα μιλησουμε γι αυτο εχω προετοιμαστει δηλ, δεν αποσυντονιζομαι να μιλαω πχ για την δουλεια μου η οτι αλλο μπορει να προεκυψε μεσα στην εβδομαδα,εκτος αν αυτο ειναι κατι πολυ σημαντικο οποτε θα το συζητησουμε!!! αυτο με βοηθαει και να προετοιμαζομαι και να βαζω σε κουτακια τις σκεψεις μου,κι να μην ξεχασω καποια σημαντικη λεπτομερεια

  10. #25
    george1520
    Guest
    Ίσως να ειναι αυτός ο τρόπος σου γιαυτό οι συνεδρίες είναι έτσι.
    Θα σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ σαν άνθρωπος γενικά όπου έβλεπα αδικία ήθελα να επέμβω, να πάρω θέση και να στηρίξω τον αδικημένο. Σε ένα καβγά που είχε ο πατέρας μου με την μητέρα μου, εγώ μπήκα να υπερασπιστώ τον πατέρα μου. Όταν το έκανα ο πατέρας μου δεν συνέχισε και η μάνα μου άρχισε να κάνει επίθεση σε εμένα. Το συζήτησα με την ψυχολόγο και θυμήθηκα πολλές περιπτώσεις όπου εγώ πήγαινα να βοηθήσω και αυτός που βοηθούσα εκανε πίσω. Και μου εκανε διάφορες ερωτήσεις. Τι θα μπορούσα να κάνω εκείνη την στιγμή? Ίσως θα ήταν καλύτερα να μη μιλούσα? Αφου αποφάσισα να μιλήσω μήπως θα ήταν καλύτερα να έλεγα αλλα πράγματα?
    Όλες αυτές οι ερωτήσεις με βοήθησαν να δω τα πράγματα διαφορετικά.. Τις χρησιμοποιώ όταν βρεθώ σε ανάλογη περίπτωση.
    Γενικά σαν άνθρωπος θέλω να βοηθώ και το κανω. Θεωρώ ότι είναι ένα από τα θετικά στοιχεία του χαρακτήρα μου. Απλά πλέον έχω βάλει ορια

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    και εγω ετσι δεν μπορω την αδικια ουτε σε μενα ουτε στους διπλα μου..εγω παλι χανω το δικιο μου αν μαλωσω και ενω εχω σιγουρα δικιο με τον τροπο που αντιδρω δεν μου το αναγνωριζουν εκεινη την ωρα αλλα αργοτερα το ειπα στην ψυχολογο και μου λεει οτι εχω θεμα με την διαχειριση θυμου αλλα δεν μου ειπε τι πρεπει να κανω..οσον αφορα την συνεδρια η γνωσιακη συμπεριφοριστικη ειναι ετσι εχει αρχη και τελος ειναι δομημενη

  12. #27
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    και εγω ετσι δεν μπορω την αδικια ουτε σε μενα ουτε στους διπλα μου..εγω παλι χανω το δικιο μου αν μαλωσω και ενω εχω σιγουρα δικιο με τον τροπο που αντιδρω δεν μου το αναγνωριζουν εκεινη την ωρα αλλα αργοτερα το ειπα στην ψυχολογο και μου λεει οτι εχω θεμα με την διαχειριση θυμου αλλα δεν μου ειπε τι πρεπει να κανω..οσον αφορα την συνεδρια η γνωσιακη συμπεριφοριστικη ειναι ετσι εχει αρχη και τελος ειναι δομημενη
    Εγώ πριν την ψυχοθεραπεία θυμωνα και απλά πετούσα δηλητήριο.. Τώρα ειμαι σκληρός ακόμη (δυστυχώς) αλλά μιλάω με επιχειρήματα..
    Ασκήσεις με αναπνοές σου έχει δείξει?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    οχι,δεν παθαινω κρισεις πανικου, ισως γι αυτο

  14. #29
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleni.p View Post
    οχι,δεν παθαινω κρισεις πανικου, ισως γι αυτο
    Ναι ίσως γιαυτό. Και είναι καλό αυτό.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι ακριβως ειναι και αν εχω παθει καποια στιγμη,εγω εχω κυριως φοβιες και ιδεοληψιες,που δεν τις λες και καλυτερες απ την κρισεις πανικου..ολα ειναι...αστα..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΧΑΠΙΑ & ΙΔΨ
    By currant in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 79
    Last Post: 13-11-2014, 13:24
  2. Χάπια...
    By kallia13 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 25-02-2014, 03:33
  3. Χάπια & σεξ
    By Konstantinoss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-01-2013, 15:01
  4. εγκυμοσυνη-χαπια
    By kath in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 16-06-2011, 19:56
  5. ΧΑΠΙΑ & ΧΑΠΙΑ
    By Sofia in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 61
    Last Post: 20-01-2007, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •