Εξάρτηση από ουσίες : Παρακαλώ ενδιαφέρομαι για τον γιο μας φιλης που παίρνει ουσίες.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13

    Εξάρτηση από ουσίες : Παρακαλώ ενδιαφέρομαι για τον γιο μας φιλης που παίρνει ουσίες.

    Παρακαλώ πολύ μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποιον ψυχολόγο η ψυχίατρο στην Θεσσαλονίκη εξειδικευμένο σε αυτά τα θέματα και που εχει όντως αποτελέσματα (21 χρονων αγόρι).Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Μπορείς να απευθυνθείς στους ψυχολόγους και κοινωνικούς λειτουργούς του ΚΕΘΕΑ Θεσ/κης. Είναι και δωρεάν! Αυτοί θα σε καθοδηγήσουν

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13
    Ευχαριστώ πολύ !!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13
    Μηπως όμως κάποιος γνωρίζει και κάποιον ιδιωτη εξειδικευμένο σε αυτα τα θέματα που μπορει να βοηθήσει και εχει αποτελέσματα
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εγω ειμαι ασθενησ που μπορω να τον βοηθησω καπωσ μεσα απο εδω δημοσια μαζι με τα παιδια πεσ του να γραψει ο ιδιοσ και θα την βρει την ακρη εγω βοηθαω οσουσ ζουν με το επιδομα δηλαδη δεν εχουν στον ηλιο μοιρα και τουσ βοηθαω λεγοντασ τουσ τι παιρνουν οι πλουσιοι με προβλημα οι γιατροι να ξερεισ κανουν καποιεσ διακρισεισ αν δεν εχεισ λεφτα αν εισαι κωλοπαιδο αυτο αποκαθιστουμε εδω γτ ολοι αξιζουν ειδικα αν δουλευουν εχουν και ταλεντο αυτα να γραψει ο ιδιοσ αν θελει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13
    Ευχαριστω πολυ αλλά δεν νομιζω οτι δεχεται οτι εχει προβλημα γι αυτο ζηταω κάποιον ειδικο να μπορεσει να τον πείσει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    οταν θα εχει προβλημα θα του πεισ να γραψει εδω και να παει σε γιατρο μεχρι τοτε ειναι ελευθεροσ ανθρωποσ πιο πολυ θα τον βοηθουσε να του εβρισκεσ μια δουλεια να ελαττωσει τα πολλα η να γνωρισει κι αλλουσ και να μην τρωει λεφτα αν κανεισ αυτο να ειναι αυτονομοσ τον σωνεισ απο τα δυσκολα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ολο το κουμπι σε ολο τον κοσμο ειναι το οικονομικο οσοι βλεπεισ ειναι καλοι σωστοι κ ομορφοι ειναι επειδη εχουν λεφτα τα λεφτα σου δινουν επιλογεσ δε σε αρεσει το μαλι σου πασ πληρωνεισ ενα 50αρικο και κανεισ μαλλι σουπερ θεσ να κανεισ κατι αλλο πασ πληρωνεισ το κανεισ τοσο απλα τοσο ομορφα αν δεν εχεισ λεφτα θα αναγκαστεισ να πεισ στον εαυτο σου οτι το κουρεμα των 5 ευρω ειναι καλο καταλαβεσ τωρα τι λεω γτ πρεπει να δουλευει γτ στα 40 θα το ριξει πανω σου και θα ψαχνεστε ολοι οικογενειακα κι εσυ περισσοτερο απο ολουσ αστον να βγαλει λεφτα να χορτασει και σε 20 χρονια στα 60 μασ ελα πεσ μου τι εγινε εγω ετσι εσωσα την οικογενεια μου φιλακια πολλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    για να ξερετε εσεισ οι υπολοιποι ειναι μια φιλη στην ηλικια μου που τησ ειπα το συστημα που εχω εγω στην οικογενεια μου δηλαδη οτι καθε ενασ πρεπει να δουλευει και να επιβιωνει μονοσ του δηλαδη αν εχεισ 4 παιδια που παιρνουν απο 600 ευρω ειναι σαν να καθονται και να παιρνει ο γονιοσ 2400 και να τα μοιραζει ξερετε κανεναν γονιο να παιρνει 2400 εγω δεν ξερω κανεναν ετσι πρεπει ο καθενασ να δουλευει να εχει 600 ευρω δικα του ο καθενασ αυτο το συστημα εχω εγω στην οικογενεια μου και τσονταρω κι εγω δηλαδη το 600 το κανω 700 αυτα πιστευω ειναι αχαστο γτ ετσι μεγαλωσα εγω για αλλουσ λογουσ κι ειμαι ευχαριστημενοσ απο τα οικονομικα μου αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    zoi lela, το φόρουμ δεν λειτουργεί έτσι, κατ΄αρχήν απαγορεύεται να γράφουμε ονόματα και τέτοια. Μόνο κάποιος σε ΡΜ θα μπορούσε να σου στείλει, αλλά ΠΜ μπορείς να στείλεις και να λάβεις μόνο αν έχεις συμπληρώσει 50 μηνύματα εδώ.
    Επίσης εσύ ζητάς εγγυημένα αποτελέσματα, αλλά αυτό δεν υπάρχει. Δυστυχώς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το παιδί, είτε δικό σου είναι είτε φίλης. Να ξέρεις ότι αν δεν το πάρει απόφαση ο ίδιος πάντως να ξεκόψει, είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα και απο εμενα zoi lela! Συμφωνω και επαυξανω τα λεγομενα της Σονιας! δεν μπορουμε να σου πουμε ονομαστικα ,μειτε λεπτομερειες. Συμφωνω και σε αυτο που σου λεει οτι ο ιδιος θα πρεπει να ενδιαφερθει και οχι εσυ, η καποιος αλλος ακομα και η μητερα του αν εισαι δεν αρκει! πρεπει ο ιδιος να το θελησει.
    Εχω υπαρξει πολυτοξικομανης, και δυστυχως πολλα χρονια! αυτο που εχω να σου προτεινω ,αυτο που μπορεις εσυ να κανεις στον γιο σου η στο οτι σου ειναι αυτο το νεο παιδι , ειναι να προσπαθησεις να τον πησεις να θελησει να γινει καλα! Αν ομως πας με το ζορι, με απηλες και με τσαμπουκαδες μαλον το αντιθετο θα καταφερεις! Αν εισαι μητερα του πρωτα απο ολα θα πρεπει να καταλαβεις και να αποδεχτεις τις δικες σου ευθηνες! διοτις οταν ενα παιδι μπλεκει με τα ναρκωντικα σε ηλικα εφηβιας οι γονεις του φταινε !! και μαλιστα παρα πολυ!! αρα πριν αρχισεις να ριχνεις ευθηνες στον γιο σου θα πρεπει να βρεις που φταις εσυ! να παραδεχτεις τα δικα σου λαθοι! και μετα να μηλησεις στο παιδι σου!!
    Αρα το ερωτημα σο θα πρεπει να αλλαξει και να γινει που , και πως θα βρεις καποιον ειδικο να σε βοηθησει ωστε να βρεις που ετεξες και ο γιος σου εμπλεξε με τις ουσιες!
    Υ.Γ. συγνωμη που τα λεω ετσι, αλλα ετσι ειναι. Βεβαια ,ειναι ετσι εαν ειναι γιος σου.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13
    Ευχαριστώ πολύ Σόνια για την ενημέρωση .Εχεις δίκιο απλά δεν ήξερα τι να κάνω και δεν ξέρω ακόμη .

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες .Δεν είναι δικό μου παιδί αλλά η μάνα είναι πολύ αδιάφορη .Αυτό ειναι το δράμα

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    13
    Δυστυχώς πιστεύω ότι τα τελευταία χρόνια υπάρχει μία σχετική απενενοχοποιηση των ουσιών μιλάω για κάνναβη (χασις ,χόρτο κ.λ.π.) και υπάρχει μια γενικευμένη άποψη ότι δεν είναι κακό να παίρνει κανείς τέτοια και κυρίως στις ηλικίες των νέων .Δυστυχώς .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικα και ουσιες
    By Loko2112 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 35
    Last Post: 27-08-2019, 00:41
  2. θεραπεία και ουσίες.
    By drums_of_doom in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 30-01-2013, 01:02
  3. τσιγάρο και ουσίες
    By flu in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 17-11-2011, 22:50
  4. Ψυχεδελικές ουσίες
    By apathy in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 2
    Last Post: 02-10-2009, 17:14
  5. Εθιστικές ουσίες
    By anasia in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 0
    Last Post: 10-06-2006, 23:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •