Μονοπλευρος ερωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110

    Μονοπλευρος ερωτας

    Καλησπέρα σας,

    Έχω περάσει στη ζωή μου απο χίλια δυο κύματα και τα καταφερα να βγω αλώβητος. Είναι ενα εξάμηνο όμως τωρα που δεν αντέχω άλλο. Έχω ερωτευτεί τη λάθος γυναίκα. Δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινήσω. Είναι τοσο δύσκολο αλλά συνάμα είναι γλυκός πόνος. Είναι δεκα χρονια μικρότερη μου με πολλές εμπειρίες κάτι που μου δημιουργεί ανασφάλεια. Δείχνει να μ αγαπάει αλλα δεν ειναι ερωτευμένη όπως εγώ. Δεν αντέχω να λιώνω για εκείνη και εκείνη να είναι χαλαρή. Έχω κουραστεί αλλά δεν μπορώ να τη χωρίσω γιατι τη βλέπω και ζώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by gamder11 View Post
    Καλησπέρα σας,

    Έχω περάσει στη ζωή μου απο χίλια δυο κύματα και τα καταφερα να βγω αλώβητος. Είναι ενα εξάμηνο όμως τωρα που δεν αντέχω άλλο. Έχω ερωτευτεί τη λάθος γυναίκα. Δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινήσω. Είναι τοσο δύσκολο αλλά συνάμα είναι γλυκός πόνος. Είναι δεκα χρονια μικρότερη μου με πολλές εμπειρίες κάτι που μου δημιουργεί ανασφάλεια. Δείχνει να μ αγαπάει αλλα δεν ειναι ερωτευμένη όπως εγώ. Δεν αντέχω να λιώνω για εκείνη και εκείνη να είναι χαλαρή. Έχω κουραστεί αλλά δεν μπορώ να τη χωρίσω γιατι τη βλέπω και ζώ
    Όταν λες "την λάθος γυναίκα" τι εννοείς ακριβώς?

    Το ήξερες από την αρχή ότι δεν είναι ερωτευμένη μαζί σου?Γιατί αν το ήξερες και έμεινες είναι καθαρά δική σου επιλογή..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    Οχι εδω ειναι το θέμα. στην αρχη ηταν πολυ ερωτευμενη μαζι μου και εγω ο αδιαφορος. γυρισε ομως ο τροχος και αντιστραφηκαν οι ρολοι. δεθηκα μαζι της και σε συνδυασμο οτι περνουσα καλα σεξουαλικα κολλησα. οταν λεω λαθος γυναικα εννοω οτι ειναι μικρη εχει κανει πολλα πραγματα στη ζωη της με αντρες και ειναι κατι που μ ενοχλει. δεν ξερω εχω ενα απιστευτο βαρος. εισπραττω απορριψη και αδιαφορια. δεν με αφηνει ομως κιολας ισως απο συνηθεια

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by gamder11 View Post
    Οχι εδω ειναι το θέμα. στην αρχη ηταν πολυ ερωτευμενη μαζι μου και εγω ο αδιαφορος. γυρισε ομως ο τροχος και αντιστραφηκαν οι ρολοι. δεθηκα μαζι της και σε συνδυασμο οτι περνουσα καλα σεξουαλικα κολλησα. οταν λεω λαθος γυναικα εννοω οτι ειναι μικρη εχει κανει πολλα πραγματα στη ζωη της με αντρες και ειναι κατι που μ ενοχλει. δεν ξερω εχω ενα απιστευτο βαρος. εισπραττω απορριψη και αδιαφορια. δεν με αφηνει ομως κιολας ισως απο συνηθεια
    Τι είναι αγάπη και τι είναι έρωτας για σένα?
    Εχεις σκεφτεί πως αυτή μπορεί να σου δίνει ότι έχει μέσα της αλλά εσύ λόγω ανασφάλειας να μην σου φτάνουν?
    Γιατι σε ενοχλεί που είχε κι άλλους άντρες στην ζωή της? Μήπως σκέφτεσαι ότι κάνει σύγκριση και εσύ θα της βγαίνεις λίγος?? Γιατί αν θεωρείς ότι οι προηγούμενοι ήταν καλύτεροι δεν θα ήταν "πρώην". Ίσως θα ήταν καλύτερα να δεις πως βλέπεις εσύ τον εαυτό σου, πόσο εσύ τον θεωρείς σημαντικό και έτσι ίσως μάθεις να ξεχωρίζεις ποτέ ο άλλος σε αποδέχεται και πότε σε απορρίπτει..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by gamder11 View Post
    Οχι εδω ειναι το θέμα. στην αρχη ηταν πολυ ερωτευμενη μαζι μου και εγω ο αδιαφορος. γυρισε ομως ο τροχος και αντιστραφηκαν οι ρολοι. δεθηκα μαζι της και σε συνδυασμο οτι περνουσα καλα σεξουαλικα κολλησα. οταν λεω λαθος γυναικα εννοω οτι ειναι μικρη εχει κανει πολλα πραγματα στη ζωη της με αντρες και ειναι κατι που μ ενοχλει. δεν ξερω εχω ενα απιστευτο βαρος. εισπραττω απορριψη και αδιαφορια. δεν με αφηνει ομως κιολας ισως απο συνηθεια
    Τώρα τι ακριβώς σε ενοχλεί?Απο την στιγμή που δεν θέλει να χωρισετε..Γιατί εξαρτάται και πόσο καιρό είστε μαζί..Ο έρωτας δεν κρατάει για πάντα. Το θέμα είναι τα άλλα πράγματα μέσα στη σχέση..Εμπιστοσύνη κτλ..
    Για το παρελθόν της .. Δεν πρέπει να σε ενοχλεί τι έχει κάνει..Ο καθένας είχε μια προσωπική ζωή πριν μπει σε μια σχέση..Και εσύ λογικά είχες και άλλες πρίν από αυτήν..Και εγώ και ολοι...Το σημαντικό είναι τι κάνει τώρα και όσο καιρό είναι μαζί σου..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    Για την ιστορία και μόνο τελικα χωρισα και σε όσα εχω γραψει παραπανω δεν ειχα αδικο. Νιώθω μοναξια αλλα ο ερωτας με ερωτα περναει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    Δεν μπορώ ρε φίλοι μου να την ξεπεράσω την σκέφτομαι συνέχεια. Την πάτησα πρώτη φορά στη ζωή μου τόσο. Δεν έχω διάθεση και έμαθα ότι γνώρισε άλλον. Αντί να την ξεπεράσω κόλλησα πιο πολυ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by gamder11 View Post
    Δεν μπορώ ρε φίλοι μου να την ξεπεράσω την σκέφτομαι συνέχεια. Την πάτησα πρώτη φορά στη ζωή μου τόσο. Δεν έχω διάθεση και έμαθα ότι γνώρισε άλλον. Αντί να την ξεπεράσω κόλλησα πιο πολυ
    Δεν κόλλησες πιο πολύ. Μάλλον πληγώθηκε ο εγωισμός σου....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #9
    Elenia781
    Guest
    θα την κλαις 80 τερμινα? Love is a losing game

Similar Threads

  1. 1ος έρωτας
    By Xristina1906 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 16-11-2019, 16:50
  2. Μονοπλευρος ερωτας
    By iwannaaa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 06-06-2018, 23:23
  3. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 13:52
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 21:45
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 14:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •