Κορονοιος -Ψυχραιμια.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 216
  1. #16
    george1520
    Guest
    Γιώργο βρίσκεσαι σε ένα φόρουμ με ανθρώπους που φοβούνται ακόμη και τον αέρα που αναπνέουν.. Και όχι επειδή το θέλουν.. Σκέψου πόσο τρέμουν στην ιδέα του ιού. Έρχεσαι και γράφεις κάτι που σου είπε μια. Κι εγώ μπορεί να γράψω βιβλίο για τον ιό.. Τι σημαίνει? Ότι εσύ θα υιοθετήσεις αυτά που θα γράψω και θα τα λες αλλού??
    Αυτά που λέω εγώ συνήθως είναι αισιόδοξα με σκοπό να ηρεμήσουν τον θεματοθετη.. Τα περισσότερα θέματα που σχολιάζω (ίσως και όλα) είναι θέματα που έχω περάσει ο ίδιος..
    Κάποιες φορές είναι καλό να προσέχουμε τι λέμε και να μη ξεχνάμε την χρησιμότητα του φορουμ.
    Το γεγονός ότι διαφώνησα με κάτι που είπες δεν είναι απόδειξη ότι δε σε συμπαθώ. Έχουμε κάνει τόσες συζητήσεις και έχω συμφωνήσει αρκετές φορές μαζί σου. Αλλά αυτό εδώ ήταν φάουλ. Όπως και ο τρόπος που βλέπεις τις γυναίκες είναι λάθος...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    πρωτον ! Τις γυναικες τις εβλεπα ,τις βλεπω, και θα τις βλεπω με θαυμασμο, ρομαντισμο και παιδικο αφθορμητισμο! Καθε γυναικα την βλεπω διαφορετικα! καθε γυναικα, οπω καθε ανθρωπο τον αντιμετοπιζω σαν μοναδικο! , και ειδικα καθε γυναικα της μιλω σαν να ειναι η μοναδικη εκεινη την στιγμη γυρο μου! τις σεβομαι και μου αρεσει να ειμαι μαζι τους. Αφου λοιπον τις βλεπω ισες και ισοτημα με τους ανδρες , ετσι και οταν νιωσω οτι καποια ειναι λιγο περιεργη θα της φερθω και αναλωγα! Οπως και επειδη ειμαι ανδρας, εαν μια γυναικα μου αρεσει πολυ, ειναι υπερβολικα προκλιτικη και δεχτικη δεν βλεπω τον λογο να μην προσπαθησω, και να μην κανω αυτο που πρεπει! Οπως και δεν καταλααινω για πιο λογο οταν θες μια γυναικα για σεξουαλικους λογους να πρεπει σονι και καλα να την ξανα βρω την επομενη! η να πρεπει να ειμαι μαζι της και για παρεα! αυτο δε μπορει το μυαλο μου να το χονεψει! οπως το οτι εαν ειναι αραβωνιασμενη με καποιον και αυτη μου την πεση για πιο λογο να την χωρισω???? με τον δικο της? εξαλου αν δεν παω εγω μαζι της, απλα θα παει με καποιον αλλον!! παει πολλα χρονια πισω που ειχα τυψες για τετοια! Και δεν υπαρχει περιπτωση να εκανα κατις σοβαρο με τετοια γυναικα διοτις απλα θα ειμαι εγω στη θεση του κερατα μετα! δεν ειμαι ψωνιο να νομιζω οτι με εμεν θα ειναι πιστη! αυτοι που το πιστευουν, ειναι αυτοι που τρονε το κερατο μια ζωη!! και κανουν τους χαζους!!
    Οσο για το φορουμ φιλε μου Γιωργο, δεν ειμαστε! και δεν εισαι ο θεραπευτης κανωνος ωστε να γραφεις απλα με θετικο λογο για να μην νιωσουν ασχημα! Διοτις θα πρεπει να γνωριζεις οτι ορισμενες ψυχικες παθησεις, η απλα ψυχολογικοι προβληματισμοι θελουν αποτομο και ειλικρινη αντιλογο! ,αλλοι θελουν ακομα και σοκαριστικη την εννοια της αληθειας! , δεν ειναι κανωνας αυτο που νομιζεις εσυ ! Επισης, το φορουμ φιλε μου ειναι μερος οπου ο καθε ενας εκφραζετ με την ελευθερια που ειναι αναφερετο δικαιωματου! βεβαια ως εκει οπου δεν πειωνει, δν ξεφτιζει προσωπικοτητες των συμφορμητων του οπω μου κανουν εμενα για παραδηγμα! απλα εγω γνωριζω και καταλαβαινω την αξια οσων το κανουν!! για αυτο και δεν ανταμπαντω με βρισιες και εγω! ,διοτις απλα θα γινομουν σαν αυτους, εξαλλου δεν με αγγιζουν .

  3. #18
    george1520
    Guest
    Φίλε Γιώργο.. Όπως δεν μαρεσει να μου χαϊδεύουν τα αφτιά.. Δεν το κάνω ούτε εγώ.. Ξέρω που βρίσκομαι και κάνω αυτό που δεν έκαναν οι άλλοι για μένα. Να μου εξηγήσουν, να με καταλάβουν. Να με στηρίξουν.

    Όσο για τον τρόπο που βλέπεις τις γυναίκες.. Τον ξέρεις πολύ καλά.. Και τον έχεις δείξει πάρα πολλές φορές.

    Δεν θα επεκταθώ άλλο... Είναι η γνώμη μου. Αν θες την ακούς, αν θες την πετάς.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αν αναρωτιοσασταν μου περασαν τα συμπτωματα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ο πανου πρεπει να ειναι ασφαλιτησ @ george
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    elis , mpesedw/-https://www.youtube.com/watch?v=U_3lJQmMrgc-

  7. #22

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    παιδια αν καποιος κολησει καπια γριπη μην πανικοβληθει οτι επαθε τον Κορονοιο.......

    ψυχραιμια αν και τα πραγματα ειναι αρκετα σοβαρα.......

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ειδα μολις ενα στορυ απο Πατρα. Παρελαυνουν ντυμενες διαβολιτσες και τραγουδανε εεε ωωω στ' @@ μας τον γραφουμε τον κορωνοιο!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ntinti View Post


    Ποια η άποψη σας ????
    εγώ πάλι εντάξει ......θέλω να πιστεύω ότι είναι μια γρίπη που απλά θέλει άμεση και σωστή αντιμετώπιση .
    Η αποψη μου , ειναι οτι τα ΜΜΕ , τρομαζουν τον κοσμο, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας , τρομολαγνεια οπως ειχα ανοιξει ενα θρεντ ......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    παιδια αν καποιος κολησει καπια γριπη μην πανικοβληθει οτι επαθε τον Κορονοιο.......

    ψυχραιμια αν και τα πραγματα ειναι αρκετα σοβαρα.......
    Ελα , κοφτο κι εσυ, επιτεινεις τον κ@λοπανικο......και φοβιζεις τον κοσμο.......οι ειδησεις το παρουσιαζουν ΜΕΓΑΛΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ......μην τις ακουτε .......αυτο κανω κι εγω , κι ειμαι 60αρης .......

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φανταζομαι οτι θα εχετε ακουσει και θα γνωριζετε σχεδον καθε τροπο προστασειας απο τον κορονοιο, θα εχετε μαθει πους και ποσο κινδυνευουμε να κολησουμε απο τον ιο! Εκτως απο την ασχημη πλευρα ο ιος ηταν μια μεγα ευκερια να μας θυμισει οτι ειμαστε ολοι μας το ιδιο!! οτι θελουμε την υγεια μας και τις οικογενειες μας καλα! Επισης βοηθησε να τονωθει η παγκοσμια αλληλεγγυη .
    Ο κορονοιος μπορει να μην ειναι θανατηφορος στην υγεια των πιο πολλων ανθρωπων αλλα δυστυχως ειναι στην οικονομια! Εν αρχη εχει μειωθει κατα μεγαλο ποσωστο η παραγωγη προιοντων στην Κινα με αποτελλεσμα να μην υπαρχουν πληθωρα προιοντων στην αγορα. Εχουν ακυρωθει παρα πολλες τουριστικες δυακοπες , ετσ χωρες σαν την δικη μας θα εχουν καποιο προβλημα εαν το καλοκαιρι δεν εξαφανηστει ο ιος.
    Δυστυχως η Ελλαδα ανηκει στις ευπαθεις ομαδες ,και ο ιος μπορει να αρρωστησει κατα πολυ την ειδη προβλημτικη οικονομια μας.Ισως αυτο πρεπει να μας προβληματισει λιγακι.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οτι συμβαινει αυτη τη στιγμη ειναι γραμενο στην αποκαλυψη του Ιωαννη και αν τον ενδιαφερει καπιον να σωθει πρεπει να τη διαβασει και ας διαβασει το κειμενο με τους 4 ιπποτες της αποκαλυψης και ας το συγκρινει με οτι συμβαινει σημερα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η αποψη μου , ειναι οτι τα ΜΜΕ , τρομαζουν τον κοσμο, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας , τρομολαγνεια οπως ειχα ανοιξει ενα θρεντ ......
    Συμφωνώ..Υπερβαλλουν όπως πάντα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #30
    ntinti
    Guest
    Εγώ πάντως είχα τον μικρό με 40 πυρετό 3 μέρες ,ευτυχώς πέρασε δεν ξερω τι ήταν μάλλον κοινή γρίπη μιας Ιταλία δεν πήγαμε αυτές τις μέρες ......

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •