Κορονοιος -Ψυχραιμια.... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 216
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειναι λαθος να πανικοβαλετε ο κοσμος! ,ειναι κριμας να σπαταλουντε χρηματα σε πραγματα οποτ μπορει και να μην καταναλοθουν πωτες!
    Ομως , νομιζω, οτι στη ζυγαρια του να πανικοβληθουμε! αλλα ταυτοχρονα να προσεχουμε και να λαμβανουμε μετρα προφυλαξης! με το να μην πανικοβληθυμε καθολου, και να ειμαστε καποιοι απο εμας χαλαροι, αρα απροσεχτοι, να μην κανουμε δλδ ολα οσα μας πρωτεινει ο ΠΟΥ , νομιζω οτι καλητερα ειναι να υπαρχει προσοχη απο τον κοσμο και ας υπαρχει πανικος , στην τελικη ο ιος ειναι πολυ πιο επικυνδηνος απο τον συγκεκριμενο πανικο.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μεγαλη σημαδια για το ανοσοποιητικο εχει ο καλος υπνος

  3. #63
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    προχθες ειχα παει για ενα ποτο ,μετα την δουλεια ,ξυμεροματα. Διαλεξα το συγκεκρημενο μαγαζι λογο του οτι εχει μια μπαργουμαν πολυ ομορφη καιαφου ο κοσμος ηταν πολυ λιγος ειχα την ευκερια για κουβεντα οπως κι εκανα.Αυτο ομως που προεκιψε ηταν απροσμενο κι εντυποσιακο.
    Η κοπελα ηταν νοσηλευτρια ,ειχε δουλεψει σε νοσοκομεια της ΕΑΥΡΩΠΗς. Η κουβεντα μας πηγε στον προβλημα του κορονοιου.Οι γνωσεις της ηταν εντυπωσιακες οπως ηταν και η ομορφια της. Τωτες δεν ειχε γινει γνωστο ακομα το κρουσμα της 38ης στο ΑΧΕΠΑ., ετσι λοιπον δεν ξεραμε για το οτι η χωρα μας ειχε θεμα. Η μπαργουμαν μου ειπε οτι υπαρχουν ατομα στην χωρα μας με τον ιο και μαλιστα μου ειπε οτι υπαρχει και ενας νεκρος.Την ρωτησα που το γνωριζει και μου ειπε οτι εχει φιλες συναδελφους της και απο εκει γνωριζει παρα πολλα.Μου ειπε πραγματα τρομακτικα!! ενα απο αυτα ηταν οτι ο κορονοιος δεν εχει καποια εντονα ξεχωριστα χαρακτηριστικα απο τους κοινους ιους ωστε να μπορουμε να τον διακρινουμε!
    Με τρομαξε πολυ, σαν μου ειπε πως αυτο που θα συμβει ειναι πολυ τρομακτικο και πως εμβολιο κατα του ιου δεν θα μπορεσει γρηγορα να βρεθει, μαλιστα θα αργησει να βρεθει και πρωτα θα βρεθει εμβολιο που να το κανεις οσο εισαι υγειες με σκοπο να σε προστατευει απο τον ιο και οχι εμβολιο θεραπειας.Μου ειπε -αυτο το ειχα φανταστει και εγω - οτι λογικα σαν ο καιρος αλλαξει, σαν εθει καλοκαιρι λογικα θα σταματησει ο ιος.
    Μου ειπε το οτι τα παιδια δεν νοσουν ειναι κακο σημαδι διοτις ο ιος εχει αναγκη απο προτεινες που υπαρχου σε μεγαλους ηλικιας ανθρωπους μς αποτελλεσμα να ειναι πολυ δυνατος ο ιος. Μου ειπε οτι οσο περναει ο καιρος, οσο μεταλλασετε ο ιος τοσο και πιο θανασημος θα γινετε, εαν τωρα ειναι στο 2/100 η κοπελα μου ειπε οτι σε 1 μηνα θα γινει 30/100!!! , συμφωνα με αυτη η φυση σαν διαισθανετε οτι καποιο μερος της βιοπυκιλιοτητα της επανω σε ολοκληρη την γη ,δημιουργει μεγαλο προβλημα υπαρξης στα υπολοιπα ωντα και οργανισμους, οτι κινδυνευει η υπαρξη της ιδια της γης δλδ τωτες σαν αμυντικο μηχανισμο δημιουργει μηχανισμους αντιμετοπισης του προβληματος. Ρωτονταςτηννα γινει πιο ξεκαθαρη μου ειπε οτι μαλον ο ιος αυτος θα ειναι ο πιο θανατηφορος στην ιστορια του ανθρωπου!! οτι επειδη οι ανθρωποι εχουμε αυξιθει παρα πολυ η φυση αποφασισαι να μας περιορηει αν οχι να μας εξαλυψει! κι αυτο ειναι που εξιγει τον λογο που δεν σκοτωνει τα μικρα παιδια! Συμφωνα με αυτην λογικα ο πλανιτης θα αλλαξει κατ πολυ στους επομενους μηνες!! Πιστευει οτι εαν δεν αφανηστει ο ιος απο μονος του το καλοκαιρι ,το φθινοπορο θα εχει απομεινει στην γη το 10/100 των ενηλικων ανθροπων.
    Της ειπα οτι ειναι πολυ απαισιοδοξη!! οτι τα βλεπει μαυρα!! ,και οτι εαν ειναι να γινουν ετσι τα πραματα, εαν θα αφανιστουμε τοσο γρηγορα! τωτες ας χαρουμε τις τελευταιες μερες της ζωης μας μαζι! της προτινα ,ν παρατησει την δουλεια της, να χωρισει τον αραβονιστηκο της! και να εθει μαζι μου!!


    1. Πολύ αξιόπιστη πηγη μια νοσηλεύτρια που δεν έχει καν γνώσεις ιατρικής.
    2.Καμία λογική στο "ο ιός θέλει πρωτείνες και διαλέγει ενήλικες για να περιορίσει το ανθρώπινο είδος" Αν ήταν έτσι θα σκότωνε κατά βάση παιδιά, γιατί οι ηλικιωμένοι θα πέθαιναν λόγω ηλικίας κάποια στιγμή, έτσι κι αλλιώς. Αν είχες την παραμικρή γνώση για τις αιτίες περιορισμού ενός πληθυσμού, ο πρώτος θα ήταν να πέθαιναν πιο εύκολα τα παιδιά.
    3. Ποιος ακριβως σου είπε ότι τα παιδιά δεν νοσούν;


    Για ποιο λόγο η διαχείρηση επιτρέπει τέτοια παραπληροφόρηση; Το έχετε τερματήσει πια. Βλέπω τροποποιημένα μηνύματα στο παρόν θέμα από διαχειριστή, και αφήσατε αυτό;

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Κατα κανονα εχω παρατηρησει σβηνουν τα ευθεως επικινδυνα ποστ του και αφηνουν οσα αλλα μπορουν. Ειναι ελαχιστα επεμβατικοι στην περιπτωση του, και μονο η τεραστια παραγωγικοτητα του σε τοξικα ποστ ειναι που ισως δινει την εικονα οτι του τροποποιουν πολλες καταχωρησεις.

    (παω στοιχημα οπως δεν φαγαμε εμεις ποινες, δε εφαγε κι εκεινος...)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Μεγαλη σημαδια για το ανοσοποιητικο εχει ο καλος υπνος
    Ναι κι επισης η απουσια αγχους και υπερεντασης... Μια κουβεντα ειναι βεβαια ολα αυτα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ανεβαζω πυρετο παιδια. Δεν εχω βηχα ομως, οποτε μαλλον απλη ιωση.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ανεβαζω πυρετο παιδια. Δεν εχω βηχα ομως, οποτε μαλλον απλη ιωση.
    ο Μάρτης κάθε χρόνο σταθερά είναι ο κατεξοχήν μήνας των ιώσεων, των λοιμώξεων, της γρίπης. Δεν υπάρχει πιο νορμάλ πράγμα το Μάρτη από το να φυσήξεις τη μύτη σου, να φταρνιστείς, να βήξεις, ή και να ανεβάσεις πυρετό. Ψυχραιμία, ανάπαυση και περαστικά!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    ο Μάρτης κάθε χρόνο σταθερά είναι ο κατεξοχήν μήνας των ιώσεων, των λοιμώξεων, της γρίπης. Δεν υπάρχει πιο νορμάλ πράγμα το Μάρτη από το να φυσήξεις τη μύτη σου, να φταρνιστείς, να βήξεις, ή και να ανεβάσεις πυρετό. Ψυχραιμία, ανάπαυση και περαστικά!
    Ωραιος φιλε!

  9. #69
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Κατα κανονα εχω παρατηρησει σβηνουν τα ευθεως επικινδυνα ποστ του και αφηνουν οσα αλλα μπορουν. Ειναι ελαχιστα επεμβατικοι στην περιπτωση του, και μονο η τεραστια παραγωγικοτητα του σε τοξικα ποστ ειναι που ισως δινει την εικονα οτι του τροποποιουν πολλες καταχωρησεις.

    (παω στοιχημα οπως δεν φαγαμε εμεις ποινες, δε εφαγε κι εκεινος...)
    Δεν γίνεται να επιτρέπουν ποστ παραπληροφόρησης, καταντά αηδία πια.

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δυστυχως και συμφωνα με την ιατρικη κοινωτιτα η εξαρσηση του κορονιου στην χωρα μας ειναι μπρωστα μας! και οχι στο παρον! αρα συμφωνα με αυτους τα κακα ερχοντε! και δεν εχουμε δει τυποτα ακομα! Αυτο που φοβιζει πιο πολυ απο ολα ειναι η μεταλλαξη του στοιχειου του ιου, ετσι ωστε να γινει πιο δυνατος .Ευχομαστε να μην υπαρξη κατι τετοιο. Αποτην αλλη οπως ειναι τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα για την χωρα διοτις ο ιος αυτος χτυπαει αρκετα τις μεγαλες ηλικιες, κι οπως ξερουμε η χωρα μας ειναι χωρα γερωντων! αυτο θα φερει μεγα προβλημα σε οικονομικο επιπεδο, διοτις θα χρειαστουν τεραστιοι ποροι για περιθαλψη και φαρμακα!.
    Δυστυχως εχει περασει τα συνορα ο ιος και εφοσον η πιο χτυπιμενη χωρα της ευρωπης ειναι η ιταλια το προβλημα δυστυχως ειναι πολυ ευκολο να περασει σε εμας! Εαν διαβασει κανεις τα περιστατικα στην γειτωνα χωρα πργματικα θα απογοητευθει! οταν η ιταλια εχει ενα σηστυμα υγειας μακραν καλητερο απο το δικο μας και δεν καταφερνει να σταματησει τον ιο φανταστητε τι θα γινει στην χωρα μας.
    Απο την αλλη τα δεδωμενα του ιου μας δινουν μια ανασα χαλαρωσης, οταν ειναι λιγοτερο επικυνδηνος απο τον συνηθη ιο της γριπης στις νεανικες ηλικιες! οταν τα τεκνα δεν εχουν κανενα κυνδινο ,αυτα μας κανουν να χαλαρονουμε.
    Αποψη μου ειναι οτι το μονο οπλο που εχουμε απεναντι στον ιο αυτον ειναι η πληροφορια και η αληθεια! δεν πρεπει ουτε να υπαρχουν υπερβολες προς το κακο η προς το καλο , και ουτε ψεματα! Οπως θεωρω μεγα λαθος το να λεμε στον κοσμο οτι δεν υπαρχει κινδυνος, οτι ολα ειναι καλα! για να μην υπαρχει τρομος η πανικος. Αυτο ειναι βλακεια διοτις ενδεχομενος σε καποιον η σε καποιο μερος να μπορουσε να αποφευφθει η μεταδοση του ιου και αυτο να μην εγινε λογο της μη προστασιας ,αφου δεν θελουν να δεχτουν το προβλημα,δεν θελουν τον πανικο! η τον φοβο! Δεν μπορουμε να παμε κοντρα σε ενα αρχαιο αισθημα προστασιας του ειδους μας, τον φοβο, αυτος μας βοηθαει να υπαρχουμε ακομα !! καλητερα καποιος φοβισμενος, η ακομα και τρομαγμενος παρα να ειναι αρρωστος με τον κοροναιο!

  11. #71
    Ειχα στειλει μνμ στην διαχειριση και πολλοι καναμε αναφορα.Το ειδαν κ μου απαντησαν αρκετες μερες μετα.Καλο θα ηταν να ηταν πιο δυναμικη αυτη η παρεμβαση.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καλο θα ηταν να φαει πιο δυναμικα ban ο πανεκδιηγητος.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,745
    ο πανου ειναι ασφαλιτης στουρναρια κι εγω ειμαι στρατιωτης
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #74
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δυστυχως και συμφωνα με την ιατρικη κοινωτιτα η εξαρσηση του κορονιου στην χωρα μας ειναι μπρωστα μας! και οχι στο παρον! αρα συμφωνα με αυτους τα κακα ερχοντε! και δεν εχουμε δει τυποτα ακομα! Αυτο που φοβιζει πιο πολυ απο ολα ειναι η μεταλλαξη του στοιχειου του ιου, ετσι ωστε να γινει πιο δυνατος .Ευχομαστε να μην υπαρξη κατι τετοιο. Αποτην αλλη οπως ειναι τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα για την χωρα διοτις ο ιος αυτος χτυπαει αρκετα τις μεγαλες ηλικιες, κι οπως ξερουμε η χωρα μας ειναι χωρα γερωντων! αυτο θα φερει μεγα προβλημα σε οικονομικο επιπεδο, διοτις θα χρειαστουν τεραστιοι ποροι για περιθαλψη και φαρμακα!.
    Δυστυχως εχει περασει τα συνορα ο ιος και εφοσον η πιο χτυπιμενη χωρα της ευρωπης ειναι η ιταλια το προβλημα δυστυχως ειναι πολυ ευκολο να περασει σε εμας! Εαν διαβασει κανεις τα περιστατικα στην γειτωνα χωρα πργματικα θα απογοητευθει! οταν η ιταλια εχει ενα σηστυμα υγειας μακραν καλητερο απο το δικο μας και δεν καταφερνει να σταματησει τον ιο φανταστητε τι θα γινει στην χωρα μας.
    Απο την αλλη τα δεδωμενα του ιου μας δινουν μια ανασα χαλαρωσης, οταν ειναι λιγοτερο επικυνδηνος απο τον συνηθη ιο της γριπης στις νεανικες ηλικιες! οταν τα τεκνα δεν εχουν κανενα κυνδινο ,αυτα μας κανουν να χαλαρονουμε.
    Αποψη μου ειναι οτι το μονο οπλο που εχουμε απεναντι στον ιο αυτον ειναι η πληροφορια και η αληθεια! δεν πρεπει ουτε να υπαρχουν υπερβολες προς το κακο η προς το καλο , και ουτε ψεματα! Οπως θεωρω μεγα λαθος το να λεμε στον κοσμο οτι δεν υπαρχει κινδυνος, οτι ολα ειναι καλα! για να μην υπαρχει τρομος η πανικος. Αυτο ειναι βλακεια διοτις ενδεχομενος σε καποιον η σε καποιο μερος να μπορουσε να αποφευφθει η μεταδοση του ιου και αυτο να μην εγινε λογο της μη προστασιας ,αφου δεν θελουν να δεχτουν το προβλημα,δεν θελουν τον πανικο! η τον φοβο! Δεν μπορουμε να παμε κοντρα σε ενα αρχαιο αισθημα προστασιας του ειδους μας, τον φοβο, αυτος μας βοηθαει να υπαρχουμε ακομα !! καλητερα καποιος φοβισμενος, η ακομα και τρομαγμενος παρα να ειναι αρρωστος με τον κοροναιο!
    Αισιόδοξο μήνυμα.. Όπως πάντα άλλωστε.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Επεσε ο πυρετος αλλα εχω λιγο βηχα. Ισως απο το τηγανι που αφησε ο αδερφος μου στο ματι να καιγεται. Πιο ανευθυνο ανθρωπο δεν εχω γνωρισει. Την αλλη φορα αφησε ξεκλειδωτα και μας διαρρηξανε. Ολα στον πουτσο του.

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •