Σ αυτη την περιπτωση τι κανουμε ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    32

    Σ αυτη την περιπτωση τι κανουμε ;

    Ζητω συγνωμη για αυτο που ρωταω γιατι ειναι φορουμ ψυχολογιας . Το ερωτημα μου ειναι νομικης φυσεως .Δεν ρωταω δικηγορο γιατι αντιμετωπιζω οικονομικα προβληματα . Το ερωτημα μου ειναι το εξης : οταν καποιος ξερει ποιος ειναι ο δραστης τον ξερει με βαση τη λογικη αλλα δεν εχει τις αποδειξεις στο 100 % που να μη μπορει να τις αμφισβητησει κανεις εχει ελαχιστα στοιχεια που και παλι δε ταυτοποιουν στο 100 % το δραστη υποβαλει εγκληση αγνωστων δραστων η εγκληση κατα ορισμενου προσωπου αυτου που θεωρει δραστη; θα σας πω συντομα την ιστορια ! Η μητερα εχει χωρισει με τον πατερα μου εδω και 20 χρονια με οχι ενα καλο διαζυγιο . Πριν 6 χρονια εκανε δεσμο με τον τριτο της συζυγο τον οποιο για λογους που γνωριζει η ιδια δεν ηθελε να μου τον γνωρισει ποτε. Ως επισης μου απογορευσε να ξαναπαω σπιτι της . Μονο η αδερφη μου μπορουσε να παει κι αυτο οχι παντα ! Ολα αυτα χωρις να εχει δημιουργηθει κατι αναμεσα μας . Πρεπει να πω οτι το συζυγο δεν τον εχω δει ποτε ! Η μητερα μου δε θελει να μου τον γνωρισει . Μετα απο λιγο διαστημα αρχισε να λεει οτι βαζω ουκρανους και αλβανους μαζι με τον πατερα μου να σκοτωσω τον αντρα της . Χωρις να εχει στοιχεια . Μετα επαιρνε διαφορετικες καρτες και του εστελνε μηνυματα λεγοντας του οτι δηθεν τα ελεγα εγω ρε καριολη εσυ και η βρωμοκορη σου δε θα φατε την περιουσια της μανας μου . Επομενο μηνυμα βρωμιαρη ντροπη σου χωρισε τη μανα μου . Μετα απο ολα αυτα η μητερα μου εφτιαξε email στη google χρησιμοποιωντας το ονοματεπωνυμο μου και αρχισε να στελνει καθημερινα στο συζυγο της μηνυματα υβριστικου περιεχομενου .Η συγκεκριμενη ηλεκτρονικη διευθυνση εμφανιζεται με το ονοματεπωνυμο μου . Ο συζυγος ηθελε να μου κανει μηνυση αλλα τον σταματησε η μητερα μου . Που να ξερε ποιος του τα στελνει . Το μονο στοιχειο που εχω ειναι οτι σ αυτο το μειλ στη google σε περιπτωση απωλειας κωδικων φαινονται τα δυο τελευταια ψηφια του κινητου της μητερας μου . Καποια μηνυματα που υποτιθεται οτι της στελνω τα εκτυπωσε και τα εδωσε στην αδερφη μου . Και με βαση αυτα τα μηνυματα εκανα και μια γραφολογικη εξεταση σαν επιπλεον στοιχεια ! Τωρα θελω να κινηθω νομικα εναντιον της . Ενας πολυ καλος ηλεκτρονικος μου ειπε οτι πρεπει ζητησω την εισαγγελικη παραγγελεια και αυτη να παει στη google ωστε να μου δωσει την ip διευθυνση για να δουμε απο ποια διευθυνση προερχονται και ποια περιοχη . Ποια ειναι η διαδιακασια που πρεπει να ακολουθησω για αυτο το πραγμα . Κανω μηνυση κατ αγνωστων , κανω μηνυση κατα της μανας μου η απλα αιτουμαι απο τον εισαγγελεα οτι ζητω την εισαγγελικη παραγγελια για τη διερευνηση της ip περιγραφοντας φυσικα ολη την ιστορια με ολα τα γεγονοτα ; οποιος εχει καποια ιδεα ας μου την πει . Στη διωξη που πηρα δεν ηξεραν να μου πουν . Με δικηγοτουν δεν μπλεκω δεν εχω λεφτα . Το κατα αγνωστων διαβασα οτι 100% θα τεθει στο αρχειο αγνωστων δραστων . Μηπως δεν μπορω να κινηθω καθολου νομικα λογω του οτι δεν εχω στοιχεια ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά χωρίς πολύ χρόνο και χρήμα δεν θα βγάλεις άκρη. Θα πρέπει να βρεις έναν καλό δικηγόρο να το κυνηγήσετε και να σε συμβουλεύσει. Χωρίς στοιχεία, μόνο με υποψίες δεν κινείται εύκολα εισαγγελέας. Βέβαια δεν χάνεις και τίποτα να το προσπαθήσεις.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    32
    Το ειχα συζητησει πιο παλια με δυο δικηγορους αλλα τελικα απογοητευτικα απο αυτα που ακουσα . Ο ενας δεν ασχοληθηκε γιατι δεν ειχε στοιχεια . Εντιμος ! Ο αλλος μου ζητησε 3000 ευρω για αυτη την υποθεση χωρις να εχω ολα τα στοιχεια . Και ακου και το καλυτερο ! Μου ειπε οτι πρεπει να διαχειριστουμε την υποθεση ως εξης ! Να κανουμε εγκληση κατα αγνωστων . Του λεω θα το σκεφτω . Ρωτησα εναν αλλο νομικο γι αυτο που μου προτεινε και μου ειπε οτι αποτυχια ειναι 100 % και ο εισαγγελεας θα το θεσει στο αρχειο αγνωστων δραστων γιατι δε θα βρει δραστη και δεν εχει ολα τα στοιχεια ! Αρα μου κανει αποτυχια εκ των προτερων . Αυτο μου κανει εμεις οι δικηγοροι τα ξερουμε απο την αρχη. Απατεωνας αυτος με τα 3000 ;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    32
    Για ποιο λογο το εκανε αυτο η μητερα μου ;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    32
    Δηλαδη δεν μπορει απλα να μου δωσει την εισαγγελικη παραγγελεια για να γινει μετα η διερευνηση της ip ωστε να ταυτοποιηθει ο δραστης ;αλλιως δε γινεται ! Και μονο με την εισαγγελικη παραγγελεια μπορω να βρω την ip.

Similar Threads

  1. Θα σας πω την περιπτωσή μου...
    By Spitzaki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 21-03-2012, 14:56
  2. Τι κάνεις σε αυτή τη περίπτωση ?
    By Rubia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-2011, 10:03
  3. Απο περίπτωση...σε περίπτωση..!!
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 141
    Last Post: 06-08-2011, 05:01
  4. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ
    By letos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 28-07-2011, 06:23
  5. Ειδική περίπτωση
    By ΒΑΡΒΑΡΑ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 04-06-2008, 22:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •