Διπολική διαταραχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    1

    Διπολική διαταραχή

    Παιδιά σας παρακαλώ χρειάζομαι να μου προτείνεται ένα καλό ψυχίατρο για διπολική διαταραχή. Παίρνω ήδη αγωγή Trileptal 600mg, Seroquel XR 100mg, Seroxat 10mg, Minitran 2-25 και Zyprexa 2,5mg. Ο γιατρός μου είναι χαλαρός αλληλούια. Τι έχω γιατρέ μου? Με κοιτάει δεν μου απαντάει. Σας παρακαλώ έχω σκέψεις δεν νιώθω καλά. Μου απαντάει θα τη δούμε. Τον ξαναπαίρνω τηλέφωνο πάλι μου λεεο θα το δούμε. Δεν πάει άλλο. Ξεκίνησα 70 κιλά και έχω φτάσει 116 με τα ψυχοφάρμακα. Τα χάπια δεν κάνουν τίποτα και το σώμα μου είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση σχεδόν κακοποιημένο. Θέλω να μου προτείνεται ένα καλό ψυχίατρο έμπιστο και ανεκτικό για περίεργες καταστάσεις που να μην δίνει μια χούφτα φάρμακα. Παίρνω Xanax κάθε μέρα.

    Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Δεν επιτρέπεται να σου προτείνουμε ψυχίατρο φανερά και πμ μπορείς να δεχτείς όταν συμπληρώσεις 50 μηνύματα. Είσαι στην Αθήνα;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by TonisJunior View Post
    Παιδιά σας παρακαλώ χρειάζομαι να μου προτείνεται ένα καλό ψυχίατρο για διπολική διαταραχή. Παίρνω ήδη αγωγή Trileptal 600mg, Seroquel XR 100mg, Seroxat 10mg, Minitran 2-25 και Zyprexa 2,5mg. Ο γιατρός μου είναι χαλαρός αλληλούια. Τι έχω γιατρέ μου? Με κοιτάει δεν μου απαντάει. Σας παρακαλώ έχω σκέψεις δεν νιώθω καλά. Μου απαντάει θα τη δούμε. Τον ξαναπαίρνω τηλέφωνο πάλι μου λεεο θα το δούμε. Δεν πάει άλλο. Ξεκίνησα 70 κιλά και έχω φτάσει 116 με τα ψυχοφάρμακα. Τα χάπια δεν κάνουν τίποτα και το σώμα μου είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση σχεδόν κακοποιημένο. Θέλω να μου προτείνεται ένα καλό ψυχίατρο έμπιστο και ανεκτικό για περίεργες καταστάσεις που να μην δίνει μια χούφτα φάρμακα. Παίρνω Xanax κάθε μέρα.

    Σας ευχαριστώ
    φιλε μου, πρωτα απο ολα δεν ξερω αν σου ειπε, αλλα τα φαρμακα δυστυχως θελουν κοντα στον ενα μηνα για να δεις καποια αλλαγη, εχει περασει?
    Ομως αν λες οτι εχεις παρει τοσα κιλα, λογικα θα εννοεις οτι τα περνεις πολυ καιρο ε?
    Συμφορμιτη μου, θα σου ελεγα πρωτειστος να του πεις οτι σκεφτεσαι να αλλαξεις γιατρο, μπας κι ταρακουνηθει, αλλα οχι με τσαμπουκα! πες του οτι θες καποιον πιο κοντα.
    Στην εφαρμογη του υπουργειου για τα ραντεβου με γιατρους - λογικα θα εχεις ΕΦΚΑ -ΙΚΑ ετσι? θελω να πω οτι πηγαινες σε γιατρο μεσα απο το δημοσιο συστημα η σε ιδιοτηκο? Εαν πας στο πρωτο, τωτες προσπαθησαι μεσα απο την εφαρμογη του Π.Φ.Υ. να βρεις τους γιατρους που θες σημπληρωνοντας την φορμα Η.Φ.Υ. Απο εκει θα σου βγαλει τα στοιχεια ολων των ψυχειατρων της περιοχης που θες, και μπορεις να μεταβεις. Μπορεις λοιπον να τους περνεις τηλεφωνο εναν , εναν και να τους λες την ασθενεια σου που εχεις και αν μπορουν να σε αναλαβουν. Εκανα ακριβως αυτην την διαδικασια προ ενος μηνα λογο προβληματος που ειχα κι εγω με τον γιατρο μου, δεν ειναι δυσκολο καντω φιλε μου! , μπορει να μην σηκωνουν αμεσα ολοι το τηλεφωνο αλλα μην απογοητευθεις.
    καλη τυχη και περαστικα σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    κατσε ρε φιλε παιρνεισ φαρμακα ωραια κατα τα αλλα τι κανεισ δε ζεισ τη ζωη σου τι ζεισ ωραια αρα ισχυουν ολα να βρεισ δουλεια να βρεισ λεφτα να κανεισ γυμναστικη κλπ κι αν εισαι ασθενησ στο μετρο του δυνατου εγω δουλευω κλαδευω μια ελια η δουλεια ειναι πεντε δεν πειραζει οσο μπορω για να διατηρουμε υγιεισ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by TonisJunior View Post
    Παιδιά σας παρακαλώ χρειάζομαι να μου προτείνεται ένα καλό ψυχίατρο για διπολική διαταραχή. Παίρνω ήδη αγωγή Trileptal 600mg, Seroquel XR 100mg, Seroxat 10mg, Minitran 2-25 και Zyprexa 2,5mg. Ο γιατρός μου είναι χαλαρός αλληλούια. Τι έχω γιατρέ μου? Με κοιτάει δεν μου απαντάει. Σας παρακαλώ έχω σκέψεις δεν νιώθω καλά. Μου απαντάει θα τη δούμε. Τον ξαναπαίρνω τηλέφωνο πάλι μου λεεο θα το δούμε. Δεν πάει άλλο. Ξεκίνησα 70 κιλά και έχω φτάσει 116 με τα ψυχοφάρμακα. Τα χάπια δεν κάνουν τίποτα και το σώμα μου είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση σχεδόν κακοποιημένο. Θέλω να μου προτείνεται ένα καλό ψυχίατρο έμπιστο και ανεκτικό για περίεργες καταστάσεις που να μην δίνει μια χούφτα φάρμακα. Παίρνω Xanax κάθε μέρα.

    Σας ευχαριστώ
    Πόσο καιρο πινεις τα χάπια??Εχεις διαγνωση για διπολικη??Η αποψη μου ειναι οτι πινεις πολλα απο λιγο,απο λιγη δοση δλδ....δεν εχει και πολυ νοημα αυτο που κανει ο γιατρος σου νομιζω...εξαρταται κ τη φαση....Στειλε μου μυνημα για περισσοτερα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πολυ ειδικο θεμα , μονο ο ψυχοτετοιος μπορει να πει την γνωμη του , εμεις οι ασχετιδηδες οχι.......μην ακουσεις κανεναν , ( σορυ παιδια ) .......................

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Τα πραγματα ειναι απλά στη διπολικη...Αλλα δύσκολα

Similar Threads

  1. Διπολική διαταραχή
    By ΤιΑλλο in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-12-2019, 18:32
  2. διπολική διαταραχή?
    By Mary93 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 56
    Last Post: 11-07-2018, 22:04
  3. διπολικη διαταραχη!
    By jasmine22 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 25-09-2017, 21:57
  4. διπολικη διαταραχη
    By frozen in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-08-2013, 02:45
  5. διπολική διαταραχή
    By fraoulopoulo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2007, 00:03

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •