Οικογενειακό πρόβλημα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 105
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι τρόπο έδωσε εδώ να σκεφτούν ο πνευματικός; Απάντηση έδωσε να μην κάνουν καταγγελία, δεν τους είπε σκεφτείτε το καλά, αν κάνετε καταγγελία μπορεί να γίνει αυτό κι αυτό, αν όχι αυτό κι αυτό, σταθμίστε τα κι αποφασίστε.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Τι τρόπο έδωσε εδώ να σκεφτούν ο πνευματικός; Απάντηση έδωσε να μην κάνουν καταγγελία, δεν τους είπε σκεφτείτε το καλά, αν κάνετε καταγγελία μπορεί να γίνει αυτό κι αυτό, αν όχι αυτό κι αυτό, σταθμίστε τα κι αποφασίστε.
    Αχ βρε Σονια μου, δεν μπορουμε εμεις να κατανοησουμε την σκεψη του πνευματικου ,οπως δεν εχουμε ψυχειατρικες γνωσεις για καποιες συγκεκριμενες ψυχασθενειες! Φαντασου για θεωλογικα ζητηματα οπου δεν εχουν μονον το κρυτιριο της γνωσης αλλα και της θειας χαρης! δεν μπορουμε να κρινουμε την οδηγια του πνευματικου! μερικες φορες μπορει να ειναι αρκετα εξτριμ για τα δικας μας μυαλα! μπορει να υπαρχει κατιις πολυ βαθυ! μπορει, μπορει χιλια δυο! δεν ξερουμε!!
    Απο την στιγμη που εχουν πνευματικο και τον ακουνε, τους γνωριζει και τους καθοδιγει εδω κι χρονια, απο την στιγμη που αποφασησαν να τον εμπιστευτουν πρεπει να κανουν αυτα που τους λεει! Μορουν βεβαια κι να παψουν να τον ακουν και να διαλεξουν εναν αλλο δρομο, τον δρομο της επιστιμης, τον δρομο της λογικης του γιατρου!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Και τόσα χρόνια που τους σπάει ο άλλος στο ξύλο πιο ήταν το αποτέλεσμα της καθοδήγησης του πνευματικού;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αχ βρε κουτοι, δεν μπορουμε να κατανοησουμε την επιδραση του πνευματικου στον συμπαντικο χωροχρονο....

    ...Λοιπον επειδη τα πραγματα ειναι σοβαρα: το μονο που καταφερνει ο πνευματικος ειναι να ενθαρρυνει την τοξικη αρσενικοτητα του κακοποιητη. Που αλλωστε δεν ειναι εννοια ασυνδετη με την ηθικη μιας ορθοδοξου εκκλησιας που θεωρει πχ το εξωσυζυγικο σεξ πορνεια και οτι τη θεση της γυναικας ειναι στην κουζινα.

    Ζητηστε εισαγγελικη εντολη πριν να ειναι αργα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #35
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αχ βρε Σονια μου, δεν μπορουμε εμεις να κατανοησουμε την σκεψη του πνευματικου ,οπως δεν εχουμε ψυχειατρικες γνωσεις για καποιες συγκεκριμενες ψυχασθενειες! Φαντασου για θεωλογικα ζητηματα οπου δεν εχουν μονον το κρυτιριο της γνωσης αλλα και της θειας χαρης! δεν μπορουμε να κρινουμε την οδηγια του πνευματικου! μερικες φορες μπορει να ειναι αρκετα εξτριμ για τα δικας μας μυαλα! μπορει να υπαρχει κατιις πολυ βαθυ! μπορει, μπορει χιλια δυο! δεν ξερουμε!!
    Απο την στιγμη που εχουν πνευματικο και τον ακουνε, τους γνωριζει και τους καθοδιγει εδω κι χρονια, απο την στιγμη που αποφασησαν να τον εμπιστευτουν πρεπει να κανουν αυτα που τους λεει! Μορουν βεβαια κι να παψουν να τον ακουν και να διαλεξουν εναν αλλο δρομο, τον δρομο της επιστιμης, τον δρομο της λογικης του γιατρου!
    Να πάει ο πνευματικός να μένει μαζί τους και να τον βαράει αυτόν..

    Δεν τα έχουν όλοι οι πνευματικοί 400 και πρέπει να σταματήσουν κάποιοι να τους θεοποιουν..

    Κάντε κάτι να βοηθήσετε τον αδελφό σου και εσάς. Μην τον λυπάστε γιατί τα πράγματα θα εξελιχθούν άσχημα. Ούτε πνευματικό να ακούτε, ούτε τίποτα. Εισαγγελέα!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Σήμερα πάλι μάλωσαν ο μπαμπάς μου με τον Γιάννη ο οποίος έπιασε τον μπαμπά και τον πελέκησε στο ξύλο κανονικά και μετά τον απειλούσε ότι θα του κάψει το αυτοκίνητο και είναι ικανός να το κάνει (τι θα κάνουμε). Ο λόγος ήταν ότι ο μπαμπάς δεν χωνεύει την γιαγιά και θέλει να την διώξει από το σπίτι που την έφερε στο σπίτι τελικά εκτός αυτού θέλει να αλλάξει και λάστιχα στην μηχανή και ο μπαμπάς τα θεωρεί τσάμπα λεφτά και εκνευρίστηκε ο Γιάννης που ίσως και να είχε δίκαιο αλλά δεν είχε δίκαιο που έδειρε τον μπαμπά. Και όλα αυτά εν όψη κορονοιού δηλαδή τίποτα δεν τον σταματάει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συγχαρητήρια λοιπόν που δεν κάνετε τίποτα για αυτό και κάθεστε και περιμένετε να σας σκοτώσει κάποια μέρα.
    Εμείς τι θέλεις να σου πούμε;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Συγχαρητήρια λοιπόν που δεν κάνετε τίποτα για αυτό και κάθεστε και περιμένετε να σας σκοτώσει κάποια μέρα.
    Εμείς τι θέλεις να σου πούμε;
    Ετσι ελεγαν και οι γονεις μου με τον αδερφο μου στους συγγενεις μας. Οτι θα τους σκοτωσω και οτι ειναι υποχρεωμενοι να κανουν αυτα που κανουν. Και η μανα μου μου ελεγε ως ποτε θα σε καλυπτουμε; Ενω ημουν εγω αυτος που δεν καλυπτε εκεινους.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις δει τα μηνύματα του δελφινιού στο φορουμ μέσα στα χρόνια, από τότε που γράφτηκε εδώ μέσα (πολύ πριν γίνω μέλος); Εγώ εκτός αππο τα πιο πρόσφατα, έτυχε να δω κάποια γιατί μου τα βγάζει στα προτεινόμενα κατά καιρούς. Συχνά-πυκνά ο αδερφός της τους σπάει στο ξύλο. Οι ειδικοί έχουν συμβουλεύσει θεραπεία και δεν την παίρνει όπως πρέπει. Μιλάμε για πολύ σοβαρά περιστατικά, ξεσπάσματα βίας και θυμού. Εσύ έδερνες κι έστελνες στο νοσοκομείο τη μάνα και τον αδερφό σου; Τι σχέση έχει ο αδερφός της κοπέλας με εσένα; Μιλάμε για ανόμοιες περιπτωσεις.

    Τώρα αν από το 2012 το δελφίνι κάθεται και γράφει ψέματα απλά γιατί έτσι, οκ, τι να σου πω...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Βαραγα τη μανα μου μπουνιες στα χερια γιατι ερχοταν στο δωματιο μου και με ελεγε πουστη.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πάρα πολύ κακώς! Κι αν συνέχιζες να είσαι βίαιος καλά θα κάναν να σε απομακρύνουν μπας και έσπαγε ο κύκλος της βίας έστω και από σπόντα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πάρα πολύ κακώς! Κι αν συνέχιζες να είσαι βίαιος καλά θα κάναν να σε απομακρύνουν μπας και έσπαγε ο κύκλος της βίας έστω και από σπόντα.
    Αρα ειχαν δικιο.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ορέστη, σε θεωρώ πολύ πιο έξυπνο άνθρωπο από ότι προσπαθείς να περάσεις όταν αναφέρεσαι σε δικά σου θέματα. Φυσικά και δεν είχαν δίκιο, αλλά η λύση δεν είναι να απαντάς στη βία με βία ούτε να κάθεσαι εκεί να τρώτε τις σάρκες σας.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Δεν ξέρω τι να κάνω να απευθυνθώ σε δικηγόρο? Θέλω να απαλλαγώ από αυτόν τον τύπο!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοίτα, αν έχω καταλάβει μένετε όλοι μαζί. Με κάποιον τρόπο θα πρέπει να τον απομακρύνεις. Αν θυμάμαι καλά από τα μηνύματά σου, είχε θέμα με ουσίες και έχει ταυτόχρονα ψυχιατρικό πρόβλημα που δεν δέχεται να ακολουθήσει θεραπεία. Είτε στηρίζεσαι στο ψυχιατρικό και στην όλη συμπεριφορά του και ζητάς εισαγγελική εντολή, ψυχιατρική γνωμάτευση και ακούσια νοσηλεία (που δεν είναι πάντα τόσο απλό αν δεν τον πετύχετε σε κάποια έξαρση), είτε κάνεις μήνυση κτλ για τις επιθέσεις να πάει δικαστήριο και ενδεχομένως φυλακή μετά από καιρό, είτε έστω ασφαλιστικά για αρχή ώστε να μην σε πλησιάζει. Αφού μένετε μαζί, τα δύο τελευταία σημαίνουν ότι το παίρνετε απόφαση και τον πετάτε έξω από το σπίτι επιτόπου κι ότι καταλαβαίνει ας κάνει κι όπου θέλει ας πάει. Ένας δικηγόρος θα σε συμβουλεύσει πως να κινηθείς, αλλά το βασικό είναι να το πάρεις απόφαση ότι είναι επικίνδυνος και ότι πρέπει να απομακρυνθεί από εσάς

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ
    By pitpap13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 17-03-2018, 12:10
  2. σε στενο οικογενειακο κυκλο
    By hurt_child1984 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 09-10-2016, 17:06
  3. Οικογενειακο προβλημα..
    By Lisa1990 in forum Κακοποίηση
    Replies: 81
    Last Post: 19-10-2015, 08:44
  4. Οικογενειακό πρόβλημα
    By chard in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-12-2013, 02:46
  5. οικογενειακο!
    By thanos01 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-12-2012, 21:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •