Οικογενειακό πρόβλημα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 105
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ο αδελφός μου παρουσιάζει βίαιη συμπεριφορά κατα διαστήματα μας έχει στείλει όλους μας στο νοσοκομείο από ξύλο. Εμείς πήγαμε σε ειδικούς και μας έβγαλαν ότι ο αδελφός μου πάσχει από οριακή διαταραχή προσωπικότητας και κατάθλιψη πράγμα που δεν το πιστεύω σίγουρα πάσχει από ....σχιζοφρένεια ή ψύχωση ή κατι τέτοιο αν ρωτήσεις εμένα. Είναι του 1982 γεννημένος περίπου 39 χρονών. Παίρνει χάπια από μόνος του όπως το seroquel. το zoloft από μόνος του . Προσπαθούμε να τον πείσουμε να πάει και σε άλλον ειδικό και δεν θέλει έχει χάσει την εμπιστοσύνη του στους γιατρούς.
    Συγγνώμη, σας σπάει στο ξύλο και δεν κάνετε τίποτα? Σόρρυ το ηλικία έχεις? Είσαι ανεξάρτητη οικονομικά? Δεν μπορείς να νοικιάσεις ένα δικό σου σπίτι έστω και υπόγειο είκοσι τετραγωνικά και να φύγεις από εκεί? Η να πηγαίνει ς αν βλέπεις τους δικούς σου κατά διαστήματα? Πρέπει να υποχρεώσετε τον αδελφό σου να τον δει ένας γιατρός σοβαρός. Μήπως όλα αυτά που κάνει τα κάνει επειδή πειραματίζεται από μόνος του με φαρμακα? Έλεος ρε κοπέλα μου , δηλαδή πόσο θα αντέξετε εκεί μέσα χωρίς να σας σαλεψει κι εσάς λόγω του αδελφού σου?

    Συγγνώμη αν τα ερωτήματα αυτά τα ακούς για πολλοστή φορά, αλλά δεν ξέρω. Και από μια γρήγορη ματιά που έριξα σε ;όλα θέματα σου, είναι χρόνια αυτό το προβλημα

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ο αδελφός μου παρουσιάζει βίαιη συμπεριφορά κατα διαστήματα μας έχει στείλει όλους μας στο νοσοκομείο από ξύλο. Εμείς πήγαμε σε ειδικούς και μας έβγαλαν ότι ο αδελφός μου πάσχει από οριακή διαταραχή προσωπικότητας και κατάθλιψη πράγμα που δεν το πιστεύω σίγουρα πάσχει από ....σχιζοφρένεια ή ψύχωση ή κατι τέτοιο αν ρωτήσεις εμένα. Είναι του 1982 γεννημένος περίπου 39 χρονών. Παίρνει χάπια από μόνος του όπως το seroquel. το zoloft από μόνος του . Προσπαθούμε να τον πείσουμε να πάει και σε άλλον ειδικό και δεν θέλει έχει χάσει την εμπιστοσύνη του στους γιατρούς.
    Και δεν είναι απλά ότι σας ρίχνει κάνα χαστούκι ξέρω γω. Που και αυτό απαράδεκτο θα ήταν. Εδώ μου λες σας στέλνει στο νοσοκομείο. Δηλαδή τι περιμένετε για να κάνετε κάτι? Να σας στείλει και τσα θυμαράκια???

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δεν παίρνει ναρκωτικά ούτε καν καπνίζει!!!
    Θυμάμαι που έλεγες ότι παίρνει χάπια μόνος του και νομίζω είχατε υποψίες κι ότι είχε μπλέξει και δοκίμαζε κι από τ' άλλα κάποια στιγμή. Μπορεί να θυμάμαι λάθος.
    Δεν είναι εκεί το θέμα έτσι κι αλλιώς.


    Η μαμά μου υποστηρίζει ότι χρειάζεται πολύ αγάπη για να το ξεπεράσουμε το όλο θέμα !!!

    Η μάνα σου εθελοτυφλεί όπως και όλοι σας.


    Αλήθεια, τόσο χρόνια μπαίνεις και γράφεις τα ίδια, τα ίδια και χειρότερα, τι περιμένεις να αλλάξει αφού δεν αλλάζετε τακτική;

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Δελφίνι καλησπέρα. Έριξα μια γρήγορη ματιά στα θεματα που έχεις ανοίξει στο προφίλ σου και θέλω να σου πω κάποια πράγματα.

    Αρχικά, φαίνεται να έρχεσαι εδώ στο φόρουμ μόνο για να μιλάς. Δεν έχεις κάποιον να μιλήσεις? Να πεις τα προβλήματα σου? Την καθημερινότητά σου? Άνοιξες θέμα πχ για το ότι έχεις πάρει κιλά η πως θα κλείσεις το σκαιπ η αν είσαι χαζή και τέτοια. Ειλικρινά, νομίζω ότι δεν έχει κάποιον να μιλήσεις ούτε καν φιλικά. Δεν έχεις κάποια κοινωνική γνωριμία?

    Δεύτερον, βλέπω ότι έχεις βάλει πάνω από όλα την οικογένεια σου. Πχ γιατί παίρνεις άδεια από τον αδελφό σου αν θα πάρεις άδεια από τη δουλειά? Τι σου είναι, ο εργοδότης σου? Προισταμενος? Και στην ανάγκη αν φοβάσαι να του το πεις, πάρε άδεια και λέγε ότι δουλεύεις κανόνικα. Και τις εργάσιμες ώρες στέλνει μήνυμα για άσκηση και βγες έξω και κάνε βόλτες. Είναι και κλειστά τα ακάρεα αλλιώς θα σου έλεγα να κάτσεις εκεί.

    Τρίτον, νομίζω προσωπικά ότι έχεις βολευτει σε όλην αυτήν την κατάσταση και δεν θες να ξεφύγεις. Αν το ήθελες, και σε παγκάκι στον εθνικό κήπο θα εμένες για να μην βλέπεις όλα αυτά που βλέπεις σπίτι σου

    Τέταρτον, να σηκωθείς να φύγεις και να ρίξεις μαύρη πέτρα πίσω σου έχεις σκεφτεί ποτέ? Δεν έχεις καθόλου λεφτά η από τη δουλειά σου δεν μπορείς να νοικιάσεις ένα σπίτι? Λυπάμαι αλλά όπως τα περιγράφεις ο μόνος τρόπος είναι αυτός. Πει να μάθεις να αγαπάς τον ευατο σου και μόνο και να καταλάβεις ότι αυτά τα πράγματα είναι τοξικά για σένα. Μπορείς να πηγαίνεις καμία φορά σπίτι να βλέπεις και τους δικούς σου. Θα σε συμβουλευα φιλικα, να πηγαίνεις όταν δεν είναι εκεί ο αδελφός σου

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Δελφίνι καλησπέρα. Έριξα μια γρήγορη ματιά στα θεματα που έχεις ανοίξει στο προφίλ σου και θέλω να σου πω κάποια πράγματα.

    Αρχικά, φαίνεται να έρχεσαι εδώ στο φόρουμ μόνο για να μιλάς. Δεν έχεις κάποιον να μιλήσεις? Να πεις τα προβλήματα σου? Την καθημερινότητά σου? Άνοιξες θέμα πχ για το ότι έχεις πάρει κιλά η πως θα κλείσεις το σκαιπ η αν είσαι χαζή και τέτοια. Ειλικρινά, νομίζω ότι δεν έχει κάποιον να μιλήσεις ούτε καν φιλικά. Δεν έχεις κάποια κοινωνική γνωριμία?

    Δεύτερον, βλέπω ότι έχεις βάλει πάνω από όλα την οικογένεια σου. Πχ γιατί παίρνεις άδεια από τον αδελφό σου αν θα πάρεις άδεια από τη δουλειά? Τι σου είναι, ο εργοδότης σου? Προισταμενος? Και στην ανάγκη αν φοβάσαι να του το πεις, πάρε άδεια και λέγε ότι δουλεύεις κανόνικα. Και τις εργάσιμες ώρες στέλνει μήνυμα για άσκηση και βγες έξω και κάνε βόλτες. Είναι και κλειστά τα ακάρεα αλλιώς θα σου έλεγα να κάτσεις εκεί.

    Τρίτον, νομίζω προσωπικά ότι έχεις βολευτει σε όλην αυτήν την κατάσταση και δεν θες να ξεφύγεις. Αν το ήθελες, και σε παγκάκι στον εθνικό κήπο θα εμένες για να μην βλέπεις όλα αυτά που βλέπεις σπίτι σου

    Τέταρτον, να σηκωθείς να φύγεις και να ρίξεις μαύρη πέτρα πίσω σου έχεις σκεφτεί ποτέ? Δεν έχεις καθόλου λεφτά η από τη δουλειά σου δεν μπορείς να νοικιάσεις ένα σπίτι? Λυπάμαι αλλά όπως τα περιγράφεις ο μόνος τρόπος είναι αυτός. Πει να μάθεις να αγαπάς τον ευατο σου και μόνο και να καταλάβεις ότι αυτά τα πράγματα είναι τοξικά για σένα. Μπορείς να πηγαίνεις καμία φορά σπίτι να βλέπεις και τους δικούς σου. Θα σε συμβουλευα φιλικα, να πηγαίνεις όταν δεν είναι εκεί ο αδελφός σου
    Δεν συμφωνώ με αυτά που λες όμως καθόλου!!!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δεν συμφωνώ με αυτά που λες όμως καθόλου!!!
    Που δαιφωνεις? Βρε κοπέλα μου εσύ η ίδια λες ότι σας σπάει στο ξύλο ο αδελφός σου. Τι περιμένετε για να κάνετε κάτι? Ανά διαστήματα έρχεσαι εδώ, γράφεις ότι κάποιος πήγε στο νοσοκομείο επειδή του τις έβρεξε ο Γιάννης, ζητάς συμβουλές, ακούς τις ίδιες, για να τις απορρίψεις και να ξαναρχίσεις από την αρχή. Είσαι σε ένα φαύλο κύκλο δηλαδή. Έχεις σκεφτεί ποτέ να μείνεις μόνη σου? Έχεις την οικονομική δυνατότητα? Άλλη λύση δεν υπάρχει, έτσι όπως μου τα περιγράφεις. Δυστυχώς. Εντάξει, είναι βαριά η έκφραση ρίξε μαύρη πέτρα. Μπορεί να μην σου άρεσε, αλλά πχ αποστασιοποίησου λίγο. Γιατί βλέπω ότι δεν μπορεί κανένας από την οικογένεια να κάνει κάτι. Κά φοβάμαι ότι ουσιαστικά δεν θέλετε και να κάνετε.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Tώρα άλλο πάλι και τούτο λέει να στους γονείς μου να μην κάνουν το εμβόλιο....

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Tώρα άλλο πάλι και τούτο λέει να στους γονείς μου να μην κάνουν το εμβόλιο....
    Σόρρυ αλλά γιατί τον ακούτε? Θα σας δείξει επειδή θα το κάνετε, ενώ εκείνος όχι? Και τι τον νοιάζει? Από τη μια σας μπαουλιαζει στο ξύλο και από την άλλη νοιάζεται για την υγεία σας? Επίσης εσύ γιατί δεν πας να μείνεις κάπου μόνη σου?

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Σόρρυ αλλά γιατί τον ακούτε? Θα σας δείξει επειδή θα το κάνετε, ενώ εκείνος όχι? Και τι τον νοιάζει? Από τη μια σας μπαουλιαζει στο ξύλο και από την άλλη νοιάζεται για την υγεία σας? Επίσης εσύ γιατί δεν πας να μείνεις κάπου μόνη σου?
    Που να πάω να μείνω μόνη μου η μοναξιά δύσκολο πράγμα....

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Που να πάω να μείνω μόνη μου η μοναξιά δύσκολο πράγμα....
    δελφίνι, νομίζω ότι τσάμπα γράφουμε στα θέματά σου γιατί δεν αλλάζει τίποτα, αλλά όλοι οι 40+ που δεν μένουν με την μαμά, τον μπαμπά και τον αδερφό τους και δεν έχουν σύντροφο είναι μόνοι τους; Όταν το παραμικρό μέσα στην μέρα σου και στην σκέψη σου περνάει απο τα φίλτρα της οικογένειας πως να κοινωνικοποιηθείς; Τη δουλειά σου την έχεις, με τον καιρό αν αποκοβόσουν λίγο θα άρχιζες να σκέφτεσαι αλλιώς, να ωριμάζεις και να νοιώθεις ελευθερία και να κάνεις και φίλους ή και σχέσεις.
    Αν η ζωή σου γυρνάει συνεχώς γύρω απο τον Γιάννη και τους γονείς πόσο ανοιχτή να είσαι σε γνωριμίες και το κυριότερο γιατί να ενδιαφερθεί κάποιος για εσένα; Για να ακούει ότι η μαμά σου πιστεύει αυτό κι αυτό, ότι πριν πάτε κάπου πρέπει να σκεφτείς αν θα αγριέψει ο Γιάννης αν αργήσεις κι όλα αυτά που γράφεις κατα καιρούς; Εγώ βλέπω ένα άτομο που δεν εκφράζεται και δεν σκέφτεται σαν ανεξάρτητος άνθρωπος, παρά μόνο υπο το πρίσμα και την επήρεια της στενής οικογένειας. Εσύ που είσαι; Ποια είσαι; Τον εαυτό σου τον σκέφτεσαι καθόλου; Αν δεν τον σκέφτεσαι εσύ, γιατί να τον σκεφτεί κάποιος τρίτος;

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Που να πάω να μείνω μόνη μου η μοναξιά δύσκολο πράγμα....


    Δελφίνι ο αδελφός σου σας έχει "ευνουχίσει" οικογενειακώς με όλη αυτή του την κατάσταση .

    Σας έχει βάλει σε ένα συγκεκριμένο τροπο σκέψεις και αντιδρασης που μόνο αυτών εξυπηρετεί και κανένα άλλων δυστηχως κοριτσι μου ...

    Όλοι οικογενειακώς έχετε μετατρέψει τις ζωές σας σε κολαστήρια στη πραγματικότητα για ποιο λόγο?
    Για να μην κάνετε κινήσεις που μόνο καλό θα κάνει σε όλη αυτή την κατσταση?

    Σας έχει γαλουχισει πλέον να σκεφτεσται με την δική του παράλογη 'λογικη".
    Ξανασκέφτειται το πριν να είναι αργά μιας που δεν έχεις σκοπό να τους αφήσεις και να φύγεις τουλάχιστον εσύ από όλη αυτή την κατάσταση ...

    Προτιμάς δηλαδή την τυραννία παρά την μοναξιά ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Που να πάω να μείνω μόνη μου η μοναξιά δύσκολο πράγμα....
    Ρε δελφίνι να σου πω κάτι? Είδα κάτι άλλα θέματα που έχεις ανοίξει και σκέφτομαι δεν έχεις κάποιο γνωστό να συζητήσεις όλα αυτά? Σε τι ηλικία περιμένεις να φύγεις από το σπίτι σου? Δεν σου λέω να μην ξαναμιλήσεις στους δικούς σου, αλλά να αυτονομηθεις λίγο. Δουλειά έχεις, δεν μπορείς να βρεις ένα φτηνό σπίτι να ας να ζήσεις μόνη σου? επίσης γιατί δίνεις λογαριασμό για το παραμικρό στον αδελφό σου? Ακόμα και για το αν θα πάρεις αναρρωτική? Τι είναι, ο κηδεμόνας σου? Μήπως φοαβασια να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου? Και κρύβεσαι πίσω από τις διακιολογιες και την ποδιά του αδελφού που σας δέρνει κάθε λίγο και λιγάκι? Μήπως πρέπει να πάτε σε έναν ειδικό όλοι μαζί, εσύ και οι γονείς σου, αρχικά για να δείτε τι θα κάνετε με τον αδελφό σας και , στη συνέχεια, για να δείτε τι θα κάνετε με τον ευατο σας?

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Yugi m View Post
    Ρε δελφίνι να σου πω κάτι? Είδα κάτι άλλα θέματα που έχεις ανοίξει και σκέφτομαι δεν έχεις κάποιο γνωστό να συζητήσεις όλα αυτά? Σε τι ηλικία περιμένεις να φύγεις από το σπίτι σου? Δεν σου λέω να μην ξαναμιλήσεις στους δικούς σου, αλλά να αυτονομηθεις λίγο. Δουλειά έχεις, δεν μπορείς να βρεις ένα φτηνό σπίτι να ας να ζήσεις μόνη σου? επίσης γιατί δίνεις λογαριασμό για το παραμικρό στον αδελφό σου? Ακόμα και για το αν θα πάρεις αναρρωτική? Τι είναι, ο κηδεμόνας σου? Μήπως φοαβασια να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου? Και κρύβεσαι πίσω από τις διακιολογιες και την ποδιά του αδελφού που σας δέρνει κάθε λίγο και λιγάκι? Μήπως πρέπει να πάτε σε έναν ειδικό όλοι μαζί, εσύ και οι γονείς σου, αρχικά για να δείτε τι θα κάνετε με τον αδελφό σας και , στη συνέχεια, για να δείτε τι θα κάνετε με τον ευατο σας?
    Συγνώμη τώρα εσύ προσπαθείς να βρεις λύση στο πρόβλημα; Είναι αυτό φόρουμ υποστήριξης; Δηλαδή επειδή υπάρχει ένα πρόβλημα σε ένα σπίτι έχουμε και οι υπόλοιποι πρόβλημα;;; ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ Και γιατί είδες άλλα θέματά μου είσαι κανένας αστυνόμος ή ερευνητής ;;; Μια χαρά είμαι σε πληροφορώ εγώ δεν έχω πρόβλημα. Και γνωστούς έχω άλλα αυτά δεν λέγονται γιαυτό τα συζητώ ανώνυμα και δεν θέλω να πάω σε υπόγειο όπως είπε κάποιος από εδώ να μείνω

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    381
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Συγνώμη τώρα εσύ προσπαθείς να βρεις λύση στο πρόβλημα; Είναι αυτό φόρουμ υποστήριξης; Δηλαδή επειδή υπάρχει ένα πρόβλημα σε ένα σπίτι έχουμε και οι υπόλοιποι πρόβλημα;;; ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ Και γιατί είδες άλλα θέματά μου είσαι κανένας αστυνόμος ή ερευνητής ;;; Μια χαρά είμαι σε πληροφορώ εγώ δεν έχω πρόβλημα. Και γνωστούς έχω άλλα αυτά δεν λέγονται γιαυτό τα συζητώ ανώνυμα και δεν θέλω να πάω σε υπόγειο όπως είπε κάποιος από εδώ να μείνω
    Δελφίνι, αρχικά, ηρέμησε. Δεν ήθελα να σε προσβάλλω και σου ζητώ συγγνώμη αν το έκανα.

    Τα θέματα και τα ποστ τα οποία γράφουμε όλοι εδώ είναι δημόσια. Με άλλα λόγια, φαίνονται στο προφίλ του καθενός. Επομένως, δεν χρειάστηκε να το παίξω ούτε αστυνομικός ούτε ερευνητής για να το κάνω αυτό. Όπως ακριβώς κι εσύ μπορείς να μπεις στο προφίλ μου και να δεις τα ποστ που έχω κανει. Δημόσια ειναι. Αν δεν ήθελες να μπω εγώ η οποιαδήποτε άλλος και να τα δει, καλό θα ήταν να μην τα άνοιγες. Απλά μπήκα στο προφίλ σου. Είμαι καινούριος εδώ και ήθελα απλά να δω αν ξαναειχες εσύ θέματα.

    Από όσο βλέπω, πάνω κάτω τα ίδια σου λέμε όλοι, όχι μόνο εγώ. Εσύ έχεις απορρίψει τις λύσεις που κατά καιρούς σου προτείνουν άλλοι, οι οποίες είναι δύο τρεις ουσιαστικά. Γιατί δεν υπάρχουν άλλες. Εγώ προσπάθησα να σε βοηθήσω και σου είπα τη γνώμη μου. Αν δεν τη θες, δεν την ακούς η δεν την κρατάς. Δεν είσαι υποχρεωμένη.

    Τρίτον, δεν είπα ποτέ ότι έχεις πρόβλημα. Είπα απλά ότι άνοιγες θέματα για πολλά θέματα εδώ, κάτι το οποίο με οδήγησε εμένα στην υπόθεση ότι δεν είχες κάποιο φίλο να τα συζητήσεις μαζί του. Έκανα λάθος, οκ, σόρρυ.

    Τέταρτον, σου πρότεινα μια λύση να πας να μείνεις κάπου μόνη σου, επειδή και δουλειά έχεις και είσαι και σε ηλικία κατά την οποία μια χαρά μπορείς να ζήσεις και μόνη και να φροντίσεις τον ευατο σου. Κατά την προσωπική μου γνώμη τουλάχιστον. Για αυτό και σου είπα, πήγαινε ζήσε κάπου μόνη. Εσύ απερριψες τη λύση που σου πρότεινα. Οκ. Δεν έχω κάτι άλλο να πω. Στα έχουν προτείνει και οι άλλοι κατά καιρούς και τα έχεις απορρίψει, συνεπώς, θα γίνω κουραστικός αν επαναληφθω.

    Αν θεωρείς ότι δεν σε βοηθάω, πες το μου και δεν ξανασχολιαζω στο ποστ σου. Καλά να περνάς και εύχομαι να βρεθεί γρήγορα λύση στο πρόβλημα σου. :)

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Η λύση είναι να φύγει ο αδελφός μου και να πάει να μείνει στο άλλο μας σπίτι με την μαμά και την γιαγιά και να μείνω εγώ με τον μπαμπά σε αυτό το σπίτι που είναι και κοντά στην δουλειά μου. Μόνο αυτό βλέπω σαν λύση που μπορεί να γίνει τώρα.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ
    By pitpap13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 17-03-2018, 11:10
  2. σε στενο οικογενειακο κυκλο
    By hurt_child1984 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 09-10-2016, 16:06
  3. Οικογενειακο προβλημα..
    By Lisa1990 in forum Κακοποίηση
    Replies: 81
    Last Post: 19-10-2015, 07:44
  4. Οικογενειακό πρόβλημα
    By chard in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-12-2013, 01:46
  5. οικογενειακο!
    By thanos01 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-12-2012, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •