Σας αγχώνει ο κορωνοιος;; - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 251
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εκανα μια μικρη βολτα σε ερημικους δρομους. Παρατηρω πρωτον οτι οι χειρουργικες μασκες ειναι καλυτερες. Αυτες που παραγγειλα και κενα εχουν, και περιεργη μυρωδια που μου ερεθιζει την αναπνευστικη οδο. Χυμα σε μια σακουλα μου τις φερανε. Δευτερον βλεπω πολυ κοσμο να σουλατσαρει στους δρομους σα να μη συμβαινει τιποτα και χωρις μασκες. Μηπως εμεις τα παιρνουμε ολα πιο σοβαρα;

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Να προσθεσω επισης οτι τα σουπερ μαρκετ μού φαινονται επικινδυνοι χωροι. Καλυτερα να γινει καποιο ειδος επιταξης. Οι υπαλληλοι των σουπερ μαρκετ να εξυπηρετουν τηλεφωνικες παραγγελιες και ισως να αρχισουν να λειτουργουν παραλληλα υπαιθριες αγορες σε κυκλικο σχημα ωστε να μη συνωστιζεται ο κοσμος.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Να προσθεσω επισης οτι τα σουπερ μαρκετ μού φαινονται επικινδυνοι χωροι. Καλυτερα να γινει καποιο ειδος επιταξης. Οι υπαλληλοι των σουπερ μαρκετ να εξυπηρετουν τηλεφωνικες παραγγελιες και ισως να αρχισουν να λειτουργουν παραλληλα υπαιθριες αγορες σε κυκλικο σχημα ωστε να μη συνωστιζεται ο κοσμος.
    όντως, και εμένα τα σούπερ μάρκετ δεν μου αρέσουν ακόμα και με τα νέα μέτρα. Πήγα τις προάλλες στο Σκλαβενίτη όπου περίμενα λίγο έξω μέχρι να ανοίξει η πόρτα και να μου δώσουν κάρτα. Υποτίθεται οτι υπάρχει μια άπλα στο κατάστημα αλλά στο ταμείο χάνονται όλα. Η απόσταση ταμία - πελάτη είναι πολύ μικρότερη του ενός μέτρου και πέρασε και μια μαλάκω δίπλα μου που δεν αγόρασε τίποτα σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
    Μου λείπουν κρεμμύδια, χλωρά κρεμμύδια, στιφάδο, πιπεριές, σκόρδο, μελιτζάνες, πατάτες και καρότα. Βρήκα ένα μανάβικο που όλα τα προιόντα τα έχει έξω και δεν έχει πολύ κόσμο λόγω περιοχής. Θα προσπαθήσω να πάω αύριο.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    όντως, και εμένα τα σούπερ μάρκετ δεν μου αρέσουν ακόμα και με τα νέα μέτρα. Πήγα τις προάλλες στο Σκλαβενίτη όπου περίμενα λίγο έξω μέχρι να ανοίξει η πόρτα και να μου δώσουν κάρτα. Υποτίθεται οτι υπάρχει μια άπλα στο κατάστημα αλλά στο ταμείο χάνονται όλα. Η απόσταση ταμία - πελάτη είναι πολύ μικρότερη του ενός μέτρου και πέρασε και μια μαλάκω δίπλα μου που δεν αγόρασε τίποτα σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
    Μου λείπουν κρεμμύδια, χλωρά κρεμμύδια, στιφάδο, πιπεριές, σκόρδο, μελιτζάνες, πατάτες και καρότα. Βρήκα ένα μανάβικο που όλα τα προιόντα τα έχει έξω και δεν έχει πολύ κόσμο λόγω περιοχής. Θα προσπαθήσω να πάω αύριο.
    Σωστος, κι εγω μαναβικο εψαχνα.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Δεν υπάρχει επιστροφή στην κανονικότητα όπως την ξέραμε

    Τα πράγματα δεν θα είναι ξανά τα ίδια ούτε μετά από μερικές εβδομάδες, ούτε καν μετά από μερικούς μήνες. Κάποια πράγματα δεν θα είναι ποτέ τα ίδια......

    https://www.lifo.gr/articles/opinion...os-tin-kserame

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Δεν υπάρχει επιστροφή στην κανονικότητα όπως την ξέραμε

    Τα πράγματα δεν θα είναι ξανά τα ίδια ούτε μετά από μερικές εβδομάδες, ούτε καν μετά από μερικούς μήνες. Κάποια πράγματα δεν θα είναι ποτέ τα ίδια......

    https://www.lifo.gr/articles/opinion...os-tin-kserame
    Σε διαβάζω μέρες και συνέχεια με τρομοκρατεις και φαντάζομαι όχι μόνο εμένα. Και επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται δεν στο λέω με κακία. Αλλά ειδικά σε ένα τέτοιο φόρουμ με την πληοψηφια των ανθρώπων να υποφέρουν από αγχώδης διαταραχές, καλό θα ήταν να υπάρχει και κάτι αισιόδοξο. Όχι μόνο η καταστροφή και ο πανικός. Πριν προλάβεις να σου πω ότι γνωρίζω την σοβαρότητα της κατάστασης και είμαι κλεισμένη 2 εβδομάδες μαζί με τα 3 μικρά μου. Οκ θα περάσει και αυτό. Προσέχουμε όσο μπορούμε περισσότερο. Τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε αλλά θα περάσει.

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Υπάρχει και γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης για τον κορονοιο.

    https://atlantea.news/tilefoniki-gra...-ton-koronoio/

  8. #173
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Δεν υπάρχει επιστροφή στην κανονικότητα όπως την ξέραμε

    Τα πράγματα δεν θα είναι ξανά τα ίδια ούτε μετά από μερικές εβδομάδες, ούτε καν μετά από μερικούς μήνες. Κάποια πράγματα δεν θα είναι ποτέ τα ίδια......

    https://www.lifo.gr/articles/opinion...os-tin-kserame
    Μια συμβουλή μην διαβάζετε @α@αριες.

  9. #174
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Δεν υπάρχει επιστροφή στην κανονικότητα όπως την ξέραμε

    Τα πράγματα δεν θα είναι ξανά τα ίδια ούτε μετά από μερικές εβδομάδες, ούτε καν μετά από μερικούς μήνες. Κάποια πράγματα δεν θα είναι ποτέ τα ίδια......

    https://www.lifo.gr/articles/opinion...os-tin-kserame
    βρεσυ Ακη μου, εαν νοσισουν τοσοι πολλοι!! θα υπαρξει ανοσια στους ιδιους πρτειστους! ,μετα λογο καλοκαιριου δεν θα γινει μειωσει? κι τελος αν βρεθει το εμβολιο? δεν θα γινουν ολα οπως πριν?

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Σε διαβάζω μέρες και συνέχεια με τρομοκρατεις και φαντάζομαι όχι μόνο εμένα. Και επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται δεν στο λέω με κακία. Αλλά ειδικά σε ένα τέτοιο φόρουμ με την πληοψηφια των ανθρώπων να υποφέρουν από αγχώδης διαταραχές, καλό θα ήταν να υπάρχει και κάτι αισιόδοξο. Όχι μόνο η καταστροφή και ο πανικός. Πριν προλάβεις να σου πω ότι γνωρίζω την σοβαρότητα της κατάστασης και είμαι κλεισμένη 2 εβδομάδες μαζί με τα 3 μικρά μου. Οκ θα περάσει και αυτό. Προσέχουμε όσο μπορούμε περισσότερο. Τίποτα άλλο δεν μπορούμε να κάνουμε αλλά θα περάσει.
    σε καμια περίπτωση δεν έχω καμια πρόθεση να τρομοκρατήσω κανέναν σας... απλά είπα αυτά που διαβάζω.... όλοι γνωρίζουμε πως η κατάσταση είναι σοβαρή...... δεν ύπαρxει λόγος να ανησυχεί κανένας.... χρειάζεται ψυχραιμία όλη η κατάσταση..... ότι και να γίνει... όλοι μας θέλουμε να ελπίζουμε ότι σύντομα θα περάσει όλο αυτό...

    το οτι απλα ποσταρω καπια αρθρα που αναφερουν καποιες σελιδες δεν λεει κατι αυτο..... πολλα ατομα εχουν τρομοκρατηθει απο αυτα που βλεπουν στην tv.......
    Last edited by akis1; 21-03-2020 at 00:12.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    βρεσυ Ακη μου, εαν νοσισουν τοσοι πολλοι!! θα υπαρξει ανοσια στους ιδιους πρτειστους! ,μετα λογο καλοκαιριου δεν θα γινει μειωσει? κι τελος αν βρεθει το εμβολιο? δεν θα γινουν ολα οπως πριν?
    κοιταξε δεν ειμαι γιατρος.... και δεν μπορω να απαντησω πανω σε αυτη την ερωτηση... αλλα ουτε και καποιος επιστημονας δεν μπορει ακομα να ξερει τι θα γινει μεχρι το καλοκαιρι... ολοι θελουμε να εχουμε θετικες εξελιξεις σε μερικους μηνες...... εμβολιο εγινε μεχρι στιγμης σε ανθρώπους οπως επισης υπαρχουν και καπια φαρμακα που εχουν αποτελεσμα... αρα πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.. αρκει να προσεχουμε ολοι μας και να ακουσουμε τα μετρα με το να μεινουμε σπιτι...

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Κορονοϊός: Προσοχή στους μύθους που κυκλοφορούν στο ίντερνετ – Επισημάνσεις από τον Π.Ο.Υ.


    https://www.iatropedia.gr/ygeia/koro...mpaign=top5box

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σιγα μην με αγχωσει ο κορονοιος περισσοτερο με αγχωνει το να μην εχω .... κωλοχαρτα
    Last edited by mindcrime; 21-03-2020 at 15:47.

  14. #179
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ειδη το ελληνικοσυστημα υγειας εχει καταρεψει! δεν υπαρχει αμεση περιθαλψη σε οποιον δηλωσει οτι πασχει απο συμπτωματα του κορονναιου! η απαντηση των νοσοκομειων ειναι οτι πρεπει να ειστε συγουροι! δλδ ειναι για γελια τα πραματα!!! μας λενε να γινουμε εμειςοι ιδιοι γιατροι!!
    Ευτηχως οπου πειρε το κρατος γρηγορα τα μετρα περιορισμου του ιου και της μη ταυτοχρωνη εξαπλοσης του, διοτις αυτος ειναι ο σκοπος των μετρων οπου πειραν! και αυτος ειναι ο φοβος , εαν δλδ υπαρξει τατοχρωνη εξαρξη, ταυτοχρωνη εκδηλωση των συμπτωματων του ιυ στον πληθισμο, εκει ειναι που θα υπαρξει κατι χειροτερο απο την ιταλια στην χωα μας.Ενω εαν καταφερουμε να το εξαπλοσουμε σε χρονικο δυαστημα τωτες μπορει να υπαρξει κατα καποιο τροπο ελεγχος του ιου και της νοσηλειας των ασθενων,δλδ οταν καποιος μπαινει στην εντατικη την ιδια ωρα καποιος να βγαινει απο αυτην ετσι καθε κρεβατι να μετραει για δυο.

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Δεν με αγχώνει καθόλου, ίσα ίσα υπάρχει και μια σχολή 500 χιλιομετρα μακρία απο εδώ που μένω, ευκαιρία να παρακολουθήσω μαθήματα με τηλεδιάσκεψη και γιατί όχι να πάρω πτυχίο!

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με αγχώνει πολύ κάτι που είχε γίνει παλιότερα, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας?
    By Stavrosbmw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 19-07-2017, 17:32
  2. με αγχωνει η πραγματικοτητα
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 16-09-2016, 18:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •