Σχεση με οριακο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Ναι,μα εχω ξεκόψει ήδη,με εχει μπλοκάρει και από παντού και ήδη ειναι με άλλη κοπέλα. Πήγα κυρίως για να νιώσω εγω καλύτερα γιατί υπέφερα πολυ, ήμουν ράκος. Και εγώ εχω και δύο παιδιά. Τον αγάπησα πάρα πολύ, βασικά αγάπησα όλο αυτό το ξαφνικο και ονειρικό που ήταν στην αρχή, σαν πυροτεχνημα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ωραια, καλά έκανες και πήγες σε ψυχολογο λοιπον κ ελπιζω να σε βοηθησει να ηρεμησεις και να γιατρέψεις τις πληγές που σου άφησε η ιστορια.

    Αφου ομως ο τυπος εχει προχωρήσει ηδη, γιατι θες τοσο πολυ να μιλησεις στους δικους του; Φανταζομαι οτι τωρα αυτος εχει ηρεμησει με το δικο σας θεμα, δεν ασχολειται πια, δεν σε κατηγορει, δεν σε ενοχλει...γιατι να το σκαλίσεις;

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Όχι για μένα, για εκείνον. Για να βοηθηθεί, καθαρά και μόνο για εκείνον.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by User2512 View Post
    Όχι για μένα, για εκείνον. Για να βοηθηθεί, καθαρά και μόνο για εκείνον.
    Εχει βοηθηθει τωρα. Εφοσον προχωρησε, προφανως δεν ειναι ακομα σε ένταση με το δικο σας θέμα. Βέβαια αν έχει όντως προβλημα ο άνθρωπος θα του βγει και στην επόμενη σχέση και στην επόμενη και στην επόμενη....μέχρι να αποφασίσει να το κοιτάξει από μόνος του και να το λύσει. Ομως εσένα δεν νομίζω οτι πρεπει να σε αφορά πια.

    Επειδη ειχα βρεθεί στην θεση σου και ειχα βρεθεί να σκέφτομαι οτι πρέπει να μιλήσω σε κάποιον δικό του και να ενημερώσω για το τι του συμβαίνει, πρεπει να σου πω οτι η δική μου περίπτωση ήταν εντελώς διαφορετική. Ηταν ένας άνθρωπος που δεν είχε επαφή με την οικογένεια του, άρα δεν θα μπορούσαν να ξέρουν αν του συνέβαινε κάτι, κοντινούς φίλους επίσης δεν είχε εκεί που έμενε και ήταν σε μια τρομερή υπερένταση όπου είχε καταπονηθεί υπερβολικά ψυχικά αλλά και σωματικά σε σημείο να φοβάμαι για την υγεία του και την ακεραιότητα του καθώς και άλλων ανθρώπων που είχε βάλει στο στόχαστρο θεωρώντας τους "συνεργούς " μου εναντίον του. Μόνο τότε είχα σκεφτεί να ενημερώσω κάποιον.

    Στη δική σου περίπτωση ειλικρινά δεν βλέπω τον λόγο να το κάνεις.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Ίσως έχεις δικιο, τον νοιαζομαι πολυ και θελω να είναι καλα γι'αυτό το σκεφτόμουν. Και σίγουρα σκέφτομαι την επόμενη κοπελα του και όσες πέσουν στο δρόμο του. Ήταν πολύ επίπονο ολο αυτο και σε κανέναν δεν αξίζει να το περναει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    εδω λενε οτι ειναι 87 χρονων οι μπατσοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by User2512 View Post
    Ίσως έχεις δικιο, τον νοιαζομαι πολυ και θελω να είναι καλα γι'αυτό το σκεφτόμουν. Και σίγουρα σκέφτομαι την επόμενη κοπελα του και όσες πέσουν στο δρόμο του. Ήταν πολύ επίπονο ολο αυτο και σε κανέναν δεν αξίζει να το περναει.
    Οσοι το περνανε καποιον λογο έχουν που το περνάνε.
    Κι ούτε σώζεται κανένας χωρίς να το θέλει, όσο γιαυτό να σαι σίγουρη.

    Κι επειδή το πέρασα θα σου πω, πως όσο κι αν δεν το βλέπεις τώρα ή δεν θες να το δεις, ένα κομμάτι σου θέλει απλά να δικαιωθεί γιαυτό θες να ενημερώσεις τους δικούς του. Θες να ξέρουν όλοι πως δεν έφταιξες. Ή μπορει ακόμα να ελπίζεις πως θα γίνει καλά και θα γυρίσει σε σένα. Σκέψου κι αυτή την οπτική.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Εκείνος σίγουρα δεν θέλει να σωθεί εφόσον αρνείται να δει ότι υπάρχει θεμα. Αυτο που γράφεις για την δικαίωση ισως να είναι και έτσι γιατί με κατηγόρησε σκληρά και αισχρά, καταπάτησε τελειως την αξιοπρέπεια μου για πράγματα που ούτε από το μυαλό μου δεν πέρναγαν,όχι να τα κάνω κιόλας!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by User2512 View Post
    Εκείνος σίγουρα δεν θέλει να σωθεί εφόσον αρνείται να δει ότι υπάρχει θεμα. Αυτο που γράφεις για την δικαίωση ισως να είναι και έτσι γιατί με κατηγόρησε σκληρά και αισχρά, καταπάτησε τελειως την αξιοπρέπεια μου για πράγματα που ούτε από το μυαλό μου δεν πέρναγαν,όχι να τα κάνω κιόλας!
    Σε καταλαβαίνω...
    ¨Οταν συνειδητοποιήσεις πως όλα όσα σου χρέωσε είναι καθαρά δικά του, είναι αυτά που αυτός θα μπορούσε να κάνει και γιαυτό νόμιζε πως μπορρούσες να τα κάνεις και συ, τότε πίστεψε με δεν θα μπορούν να σε αγγίξουν πια οι κατηγορίες του. Θα σου φαίνονται αστείες.

    Την αξιοπρέπεια μας δεν μπορεί κανείς να την πειράξει επειδή απλά μας κατηγορεί. Μόνο εμείς μπορούμε.

    άστον λοιπόν να τραβήξει τον δρόμο του και μακάρι να βρει την άκρη του και να βοηθηθεί όταν θα είναι έτοιμος αλλά ο δικός σου δρόμος είναι άλλος τώρα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Πάρε τους δικούς του να τους πεις ότι είναι τρελός, να ακούσεις και από εκεί καντηλια

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Οι κατηγορίες του στην αρχη με τρελαιναν,μου φαίνονταν αδιανόητες και πραγματικά είναι μιας και εγω εχω δυο μωρα στο σπιτι! Και άντε να αποδείξεις οτι δεν εισαι ελέφαντας! Μετά από κάποιον καιρο μου φαίνονταν αστείες, δεν έμπαινα καν στον κόπο να εξηγήσω, άλλωστε δεν καταλάβαινε τίποτα και ολο και μεγάλωνε το σενάριο που είχε στο μυαλο του! Όσοι ήξεραν μου φώναζαν φυγε είναι άρρωστος, εγω δεν ήθελα να το δω,πραγματικά δεν ήθελα να το δω γιατι εβγαζε ματι! Οσο για την αξιοπρέπεια έχεις δικιο, εκείνος μου μιλούσε με τους χειρότερους χαρακτηρισμούς και με έβαζε να κανω πράγματα και εγώ τα δεχόμουν! Μόνη μου καταπάτησα την αξιοπρέπεια μου!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    14
    Το έχω σκεφτεί αυτο που λες, ότι δηλαδή μπορει να αντιδράσουν ασχημα, από την μια δεν με νοιαζει αν υπάρχει έστω και 1 πιθανότητα να ακούσουν. Φυσικά δεν θα έλεγα ότι είναι τρελός βρε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχεση με οριακο/η.Υπαρχει κανεις που ΔΕΝ κακοπερασε?
    By cod in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 106
    Last Post: 27-02-2024, 12:44
  2. Θα ήθελα να μιλήσω με άτομα που έχουν σχέση με οριακό άτομο!
    By paranoid in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 17-05-2020, 14:39
  3. Πώς βιώνεται μία σχέση με διπολικό/οριακό άτομο;
    By [email protected] in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 18-03-2017, 12:12
  4. ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ
    By ICare in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 127
    Last Post: 18-10-2016, 00:13
  5. ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ?
    By danai2 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 21-08-2015, 17:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •