Θέλω παραπανω προσοχή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 295
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Είναι 27 αυτός. Μου έχει πει ότι του αρέσω εμφανισιακά και σεξουαλικά. Εκείνος θέλει να ολοκληρώσουμε κιόλας και εγώ του είχα πει ότι δεν το έχω ξανακάνει και είπε ότι θα περιμένει, γιατί θέλει πολύ να το κάνουμε.

    Αυτό που θέλω εγώ είναι κάποιον που να μου αρέσει και να με σέβεται, να κάνουμε πράγματα μαζί που δεν έχω κάνει με κάποιον (π.χ να πάμε μια εκδρομη, να μου πάρει ένα δώρο,ή έστω για ένα απλό φαγητό)

    Το καλύτερο κοπλιμεντο για εμένα είναι ότι αρέσω εμφανισιακά και ότι τους ανάβω. Παλιά πίστευα ότι δεν είχα τίποτα από τα δύο και τώρα νιώθω ότι δικαιώνομαι.
    Θα ήθελα βέβαια να ακούσω και κάτι του στυλ "είσαι πολύ καλή κοπέλα" αλλά ο,τι μπορώ να πάρω αυτή τη στιγμή...

    Σήμερα κανόνισα να βρεθώ με έναν άλλο.
    Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, παρά μόνο εμφανισιακά. Δεν έχουμε μιλήσει πολύ βασικά για να καταλάβω.

    Ιδανικά θα ήθελα κάποιον από τον κύκλο μου, να γίνει κάτι φυσιολογικά, αλλά εφόσον αυτό δεν γίνεται ( γιατί δεν έχω παρέα) δεν έχω άλλη λύση.

    Και μια χαρά φλερτάρω κι από κοντά. Αλλιώς θα ξενερωναν από την συνάντηση.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Είναι 27 αυτός. Μου έχει πει ότι του αρέσω εμφανισιακά και σεξουαλικά. Εκείνος θέλει να ολοκληρώσουμε κιόλας και εγώ του είχα πει ότι δεν το έχω ξανακάνει και είπε ότι θα περιμένει, γιατί θέλει πολύ να το κάνουμε.

    Αυτό που θέλω εγώ είναι κάποιον που να μου αρέσει και να με σέβεται, να κάνουμε πράγματα μαζί που δεν έχω κάνει με κάποιον (π.χ να πάμε μια εκδρομη, να μου πάρει ένα δώρο,ή έστω για ένα απλό φαγητό)

    Το καλύτερο κοπλιμεντο για εμένα είναι ότι αρέσω εμφανισιακά και ότι τους ανάβω. Παλιά πίστευα ότι δεν είχα τίποτα από τα δύο και τώρα νιώθω ότι δικαιώνομαι.
    Θα ήθελα βέβαια να ακούσω και κάτι του στυλ "είσαι πολύ καλή κοπέλα" αλλά ο,τι μπορώ να πάρω αυτή τη στιγμή...

    Σήμερα κανόνισα να βρεθώ με έναν άλλο.
    Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, παρά μόνο εμφανισιακά. Δεν έχουμε μιλήσει πολύ βασικά για να καταλάβω.

    Ιδανικά θα ήθελα κάποιον από τον κύκλο μου, να γίνει κάτι φυσιολογικά, αλλά εφόσον αυτό δεν γίνεται ( γιατί δεν έχω παρέα) δεν έχω άλλη λύση.

    Και μια χαρά φλερτάρω κι από κοντά. Αλλιώς θα ξενερωναν από την συνάντηση.
    το καλυτερο κομπλιμεντο, ειναι να θελει ο αλλος να ειναι μαζι σου και να επικοινωνει μαζι σου.
    εφοσον δεν θελει σχεση, μην πιστευεις σε κομπλιμεντα. ακομα κι αν στα κανει θα ειναι για να πηδηξει...

    αυτα που λες οτι θελεις, γινονται οταν εχεις μια σχεση. με αυτον δεν εχετε τπτ περα απο καποιες συναντησεις. ουτε μηνυματα δεν στελνει. εκδρομες ονειρευεσαι;
    βρες καποιον που θα τον θελεις και θα σε θελει για κατι παραπανω .

    καλα κανεις και βγαινεις με αλλους, αφου δεν εχετε τπτ, αλλα καλα θα ειναι να βρεις καποιον να σουα ρεσει, οχι να κανεις αγγαρια..

  3. #18
    george1520
    Guest
    Θες κάτι στην ζωή σου αλλά ασχολείσαι με κάτι άλλο. Πως θα έχεις την σχέση που θες αφού αυτό που "διαφημίζεις" είναι το κορμί σου? Εγώ θα έβλεπα σοβαρά μια γυναίκα που είναι έξυπνη και μιλάει σωστά πάρα μια όμορφη που όλη μέρα ασχολείται με την εμφάνιση της για να αρεσει. Η δεύτερη μου δείχνει ότι θέλει μόνο να την πηδ.... Εσύ όμως δεν θες αυτό. Άρα ποιος φταίει? Ο άντρας ή η γυναίκα που δίνει αυτά τα μηνύματα ?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Με αυτόν που θα βγω σήμερα θα το παίξω πιο σοβαρή για να δω αν θα αλλάξει κάτι κι αν θα τον κερδίσω περισσότερο από ότι τον άλλο.

    Όχι, δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα αυτοί που βγαίνω, αλλά αφού δεν μου αρέσει κάποιος τι να κάνω ως τότε?

  5. #20
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Με αυτόν που θα βγω σήμερα θα το παίξω πιο σοβαρή για να δω αν θα αλλάξει κάτι κι αν θα τον κερδίσω περισσότερο από ότι τον άλλο.

    Όχι, δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα αυτοί που βγαίνω, αλλά αφού δεν μου αρέσει κάποιος τι να κάνω ως τότε?
    Πήγαινε σε ένα ψυχολόγο να συζητήσεις αυτά που σκέφτεσαι. Η ανάγκη σου για αποδοχή σε έχει κανει να βλέπεις τα πάντα εντελώς λάθος. Ακόμη και τον ίδιο σου τον εαυτό. Θα πληγωθεις κάποια στιγμή και δεν θα μπορείς να συνέλθεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Το έχω προγραμματίσει αυτό με τον ψυχολόγο από βδομάδα.

    Όταν λες να πληγωθώ τι εννοείς να συμβεί?
    Για εμένα το χειρότερο αυτή τη στιγμή είναι να μην αρέσω

  7. #22
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το έχω προγραμματίσει αυτό με τον ψυχολόγο από βδομάδα.

    Όταν λες να πληγωθώ τι εννοείς να συμβεί?
    Για εμένα το χειρότερο αυτή τη στιγμή είναι να μην αρέσω
    Ψάχνεις την αποδοχή διαφημιζοντας την εμφάνιση σου ενώ στην ουσία θες στην ζωή σου κάτι άλλο.
    Δεν ξέρω τι θα συμβεί.. Αν ήξερα δεν θα ήμουν εδώ..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ναι, αλλά η εμφάνιση δεν είναι το πρώτο πράγμα που τραβάει στην αρχή ? Και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα...

    Και μου αρέσει να διαφημίζω την εμφάνιση μου γιατί είμαι περήφανη για αυτήν.
    Δηλαδή τι να κάνω για να αποκτήσω σχέση? Να μην την διαφημίζω?

  9. #24
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι, αλλά η εμφάνιση δεν είναι το πρώτο πράγμα που τραβάει στην αρχή ? Και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα...

    Και μου αρέσει να διαφημίζω την εμφάνιση μου γιατί είμαι περήφανη για αυτήν.
    Δηλαδή τι να κάνω για να αποκτήσω σχέση? Να μην την διαφημίζω?
    Φτιαχνεσαι για να αρέσεις σε σένα και όχι για να πάρεις αποδοχή έτσι.. Όλοι θέλουμε να αρέσουμε, αν πει κάποιος το αντίθετο θα είναι ψέμα . Αλλά εσυ το πηγες στο αλλο ακρο. Μόνο αυτό σε νοιάζει. Να αρέσεις στον άλλον εμφανισιακά, να τον ανάβεις και μετά πας για τον επόμενο. Ααα και περιμένεις και κοπλιμέντα. Μα αφού εσύ δεν παίρνεις τον εαυτό σου σοβαρά, εγώ γιατι να το κάνω? Η ανασφάλεια ότι και να κάνεις θα φαίνεται. Φεύγεις πριν σε αφήσουν αυτοί γιατί πιστεύεις ότι το μοναδικό σου όπλο είναι η ομορφιά σου και ξέρεις πολύ καλά πως από ένα σημείο και μετά ο άλλος δεν θα κοιτάει μόνο αυτό.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Φεύγω γιατί θέλουν γρήγορα να ολοκληρώσουμε κι εμένα μου είναι δύσκολο από τη στιγμή που δεν με ελκύουν αρκετά για αυτό το πράγμα.

    Τελευταία έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως κάνω υποχώρηση και σε αυτό το θέμα, προκειμένου να γίνω πιο εμπειρη

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Λοιπόν ακούστε...
    Εδώ και μερικές μέρες έχω γνωρίσει ένα παιδί.
    Έχουμε βγει κι έχουμε φασωθει κάποιες φορές.
    Εκείνος δεν θέλει κάτι πιο σοβαρό και συμφώνησα κι εγώ.
    Έτσι δεν μιλάμε πολύ εκτός από το να κανονίζουμε συναντήσεις.

    Εμένα με έχει βολέψει γιατί το συγκεκριμένο παιδί δεν έχει κάποια δουλειά αυτή την περίοδο και έτσι δεν θα ήθελα να τον έχω για σχέση και να τον παρουσιάσω σε άλλους.
    Επίσης έχει κάτι φίλους λίγο χαζουληδες.

    Παρόλα αυτά τον κρατάω σαν γνωριμία για φάσεις γιατί όποτε το κάνω αυτό με βοηθάει ψυχολογικά. Νιώθω πιο γοητευτική και δεν στενοχωριέμαι ούτε με πιάνουν ανασφάλειες.

    Το θέμα ειναι ότι οκ είπαμε δεν θα έχουμε κάτι σοβαρό, αλλά δεν μου λέει τόσα κοπλιμεντα όπως στην αρχή. Θα ήθελα λίγη παραπάνω προσοχή.

    Δεν στέλνουμε μηνύματα πολλά, γιατί σε κανέναν από τους δύο δεν αρέσει. Αλλά θα μπορούσε να με κηνυγαει περισσότερο πιστεύω .
    Ξέρω ότι μιλάει και με άλλες και του έχω πει δεν έχω θεμα, κι εκείνος φαντάζεται ότι μιλάω με άλλους.
    Αλλά είχα πει θέλω ειλικρίνεια με την έννοια ότι αν θέλει σχέση με κάποια άλλη να μου το πει να διακόψουμε.
    Δεν μου έχει πει να σταματήσουμε αλλά δεν μου κάνει τόσα κοπλιμεντα όπως παλιά ούτε μου στέλνει συχνά πρώτος.

    Είμαι στο τσακ να βρω και κανέναν ακόμα σε περίπτωση που στραβωσει η κατάσταση. Σίγουρα μπορώ να βρω και καλυτερο και το έχει πει και ο ίδιος ότι σίγουρα θα μου την πέφτουν πολλοί.
    Η αλήθεια είναι πως όποτε έχω κάποιον έτσι για φάσεις ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση μου και μου την πέφτουν περισσότεροι.

    Οκ, είναι μόνο για φάση. Θα ήθελα όμως λίγα ωραία λόγια παραπάνω.
    Δεν θέλω να του στέλνω περισσότερο για να μην νομίζει ότι τρέχω από πίσω του. Πως να ψαρέψω παραπάνω κοπλιμεντα?
    lemonpie καλημερα...

    Μου φαίνεται αξιολύπητο αυτο που λες το να ψαρεψεις κομπλιμεντα. Σκοπος ειναι να τα κανει γιατι να εννοει, αλλιως ποιο το νοημα?
    Δεν αλλαξες καθολου αν θυμαμαι απο παλια σου ποστ.

    Για να σου ανεβει η αυτοπεποιθηση πρεπει να Κανεις μια κανονικη σχεση με καποιον που θα σε εκτιμαει και προφανως θα υπαρχει αμοιβαια αγαπη.
    Επισης οταν μιλας με εναν ανθρωπο και βγαινετε τα πρωτα ραντεβου για φαση γινεται και μετα προχωραει το πραγμα σε σχεση αν υπαρχει χημεια κ.λ.π.....θα σου τυχει πολλες φορες στην ζωη σου καποιον που θα πεις δν τον/την θελω για σχεση να γινει σχεση οπως και το αντιθετο μπορει να σου αρεσει καποιος/οια και μολις γνωρισεις καλυτερα να μην θες.


    Οσο για ντειτινγκ σαιτ που λες παρακατω...οσοι σου ζητανε τετοια κανε τους μπλοκ...και οταν βρεις καποιον σοβαρο απλα βγες ραντεβου και θα δεις πως παει το πραγμα.

    ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΕΝΗ ΜΕΣΑ ΣΟΥ(ελπιζω να καταλαβεις το νοημα που το γραφω) δεν θα ερωτευτεις και ολοι θα σου φαινονται χαλια και μια ζωη θα ψαχνεις επιβεβαιωση.

    Ισως να σε βοηθουσε ενας ειδικος με το να σε κανει να καταλαβεις λιγο καλυτερα τον εαυτο σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ναι, αλλά τη σχέση που να την βρω?

    Δίνω ευκαιρίες σε αυτούς που φασωνομαι. Βγαίνω κάποιες φορές μέχρι να αρχίσουν να μου αρέσουν, αλλά δεν...
    Μου ζητάνε επιμονα και σεξ και νιώθω ότι με θέλουν μόνο για αυτό και ξενερωνω.

    Για τον ειδικό το είπα και πριν, το έχω κανονίσει ήδη να δω αν θα με βοηθήσει.

    Κατάλαβα πως το εννοείς το κενή. Αλλά αν δεν έχεις εισπράξει αγάπη, πως να έχεις συναισθήματα?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Φεύγω γιατί θέλουν γρήγορα να ολοκληρώσουμε κι εμένα μου είναι δύσκολο από τη στιγμή που δεν με ελκύουν αρκετά για αυτό το πράγμα.

    Τελευταία έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως κάνω υποχώρηση και σε αυτό το θέμα, προκειμένου να γίνω πιο εμπειρη
    οχι, να μην κανεις καμια υποχωρηση.
    σεξ να κανεις οταν νοιωσεις οτι το θελεις κι εσυ.

    εκεινοι ομως μπορει να συνδεουν την σχεση με μια πιο συνολικη γνωριμια, που σημαινει και παρεα, αλλα και σεξ. καποιοι μπορει να θελουν μονο σεξ και να σε παραμυθιαζουν μεχρι να το παρουν, καποιοι ομως μπορει να απωθουνται που δεν θελεις σεξ γιατι θελουν μια συνολικη γνωριμια πριν αποφασισουν αν θελουν κατι πιο σοβαρο, χωρις να αποκλειουν ομως την σχεση αν ολα πανε καλα και ταιριαζετε σε ολα..
    δεν ξερω ποσοι ανδρες θα εμπαιναν σε μια σχεση χωρις να εχουν κανει σεξ, αλλα και να σου πουνε οτι το κανουν, αν δεν ταιριαζετε στο σεξ, θα φυγουν...

  14. #29
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι, αλλά τη σχέση που να την βρω?

    Δίνω ευκαιρίες σε αυτούς που φασωνομαι. Βγαίνω κάποιες φορές μέχρι να αρχίσουν να μου αρέσουν, αλλά δεν...
    Μου ζητάνε επιμονα και σεξ και νιώθω ότι με θέλουν μόνο για αυτό και ξενερωνω.

    Για τον ειδικό το είπα και πριν, το έχω κανονίσει ήδη να δω αν θα με βοηθήσει.

    Κατάλαβα πως το εννοείς το κενή. Αλλά αν δεν έχεις εισπράξει αγάπη, πως να έχεις συναισθήματα?
    Εγώ δεν έχω πάρει αγάπη.. Ξύλο και βρισιές έχω πάρει. Κι όμως μπορώ να δώσω αγάπη και να σέβομαι τους γύρω μου. Αυτό που θέλω από τους άλλους, αυτό δίνω! Φοβάσαι την αγάπη επειδή δεν την είχες ποτέ.. Με την ψυχοθεραπεία θα φύγεις από πάνω σου όλα αυτά που σου φόρτωσαν και θα γίνεις αυτό που θα γινόσουν αν δεν ζούσες κάποια πράγματα. Θα μάθεις τι είναι αγάπη, θα τη δώσεις και θα τη πάρεις. Όσο χρησιμοποιείς το σώμα σου για να πάρεις αποδοχή τόσο οι άλλοι θα θέλουν μόνο αυτό από σένα.. Ότι πουλάς αυτό αγοράζει ο άλλος.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δηλαδή όσο δεν θέλω να κάνω σεξ, δεν θα θέλουν σχέση μαζί μου?

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. τρίο ή και λίγο παραπάνω !
    By alexmtatsag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 17-09-2019, 17:19
  2. Replies: 10
    Last Post: 01-03-2016, 04:09
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 20:22
  4. θελω να εχω παντα την προσοχη του?ελλειψη αυτοπεποιθησης?..
    By depi< in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 21-01-2014, 01:01
  5. Πολλά παραπάνω κιλά
    By redballoon in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 29-08-2011, 04:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •