Θέλω παραπανω προσοχή - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 20 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 295
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Γιατί να μην ασχοληθώ ξανά?

    Κοίτα, σκέφτομαι μήπως στείλω όταν περάσει όλο αυτό με τον ιό και αν δεν έχω γνωρισει κάτι καλύτερο ως τότε. Αλλά φοβάμαι μήπως δεν με θέλει πια
    Μπορεις να του πεις ακριβως αυτο: οτι λογω ιου δεν μπορεις τωρα, οταν ομως ηρεμησουν τα πραγματα θα ηθελες να βρεθειτε.

    Ξερεις, αν φοβασαι την απορριψη σε σημειο να απορριπτεις καθε θετικο ενδεχομενο, θα καταληγεις παραλυμενη ακριβως οταν ειναι πιο λογικο να ενεργησεις.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Μήπως με περάσει για φοβητσιαρα με τον ιό?
    Δεν θέλω να.σκεφτει ότι είμαι υστερική
    Πριν λίγες μέρες δεν φοβόμουν
    Αλλά τώρα που απαγορεύονται όλα δεν μπορώ να κάνω του κεφαλιού μου
    Οι δικοί μου ανησυχούν πολυ

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αρα εχεις ηδη αποφασισει οτι δεν ειναι ασφαλες σε αυτη τη φαση. Γιατι να πρεπει να γινεις ελαστικη γυρω απο ενα θεμα που κι εσυ αναγνωριζεις οτι εχει προτεραιοτητα;
    Κατι ακομα: σε ενδιαφερει η αποψη που εχει για το θεμα το παιδι αυτο, περα απο το οποιο ενδεχομενο απορριψης; Τι γνωμη θα ειχες για εκεινον αν θεωρουσε πχ υστεριες τα περι πανδημιας, και τι γνωμη θα ειχες αν συμμεριζοταν την ανησυχια σου; Ασχετα απ' το αν εμμεσως θα σε απερριπτε η αποδεχοταν με το να εκφρασει αυτη τη γνωμη. Σαν χαρακτηρας.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #229
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 18-03-2020 at 18:52.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν νομίζω ότι είμαι πια επιλεκτική
    Έχω κάνει πολλές υποχωρήσεις... Έχω βγει με άτομα που δεν μου άρεσαν καν, που ήταν άνεργοι, ψώνια κλπ και τους άφησα να με φασωσουν κιόλας.

    Δεν λέω ή σχεση ή τιποτα, αλλά να μπορούμε να πούμε και μια κουβέντα, να κάνουμε κι άλλα πράγματα εκτός από φασωματα. Δεν μπορώ να κάνω σεξ έτσι σε μια βραδιά...
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Πρώτον δεν ζούσα σε πόλη
    Ζούσα σε επαρχία που οι άνθρωποι ήταν ηλίθιοι, σχολίαζαν και δεν με ελκυε κανένας τότε. Μόνο ένα παιδί, με το οποίο φλερταραμε αλλά είχε ήδη σχέση.
    Επίσης δεν ήμουν ούτε τόσο όμορφη (τουλάχιστον εγώ δεν με θεωρούσα, πράγμα που σε εμποδίζει πολύ να προχωρήσεις σε φλερτ, αν δεν έχεις αυτοπεποίθηση)
    Από εκεί και πέρα, όταν άρχισα να βγαίνω με αγόρια συνήθως έπεφτε φιλί και φασωμα από το πρώτο ραντεβού και ήθελαν να ολοκληρώσουμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ πραγμα που δεν με έκανε να νιώσω άνετα.
    Εγώ θέλω να γνωρίσω λιγάκι τον άλλο, να νιώσω μια οικειότητα πριν ολοκληρώσω μαζί του. Έτσι δεν λειτουργω. Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ή όχι αυτό που λέω, σου εξηγω γιατί δεν ολοκλήρωσα.
    Ωραίο κορμί έχω φτιάξει τα τελευταία δύο χρόνια. Δεν ήμουν ποτέ χοντρή η κατι τέτοιο, είχα απλά μερικά κιλακια και δεν ήμουν τόσο γυμνασμενη. Απλώς είμαι τελειομανής και για να νιώσω ωραία θέλω να είμαι ακριβώς όπως με ονειρεύομαι.

    Όσο για το 10 χρόνια, μάλλον εσύ το θεωρείς νορμάλ.να πηδιομαστε από τα 15. Οκ, δεκτό τι να σου πω....
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το ποιος χάλασε το θέμα φαίνεται ξεκάθαρα
    Δεν χρειάζεται να ζητάτε συγγνώμη οι υπόλοιποι
    Αρκετά ασχοληθηκαμε νομίζω...

    Sonia εγώ όμως του έδωσα το.πρασινο φως να μου ξαναμιλήσει όταν θέλει
    Δεν ξέρω, όσο το σκέφτομαι από τη μια μου άρεσε τόσο πολυ στην αρχή , βασικά ήταν αυτός που γουσταρα περισσότερο από όσους έχω κάνει κάτι. Μου φερόταν πολύ ωραία πριν το φιλί. μετά είχε το νου του στο κρεβάτι. Πήγαμε σπίτι του και κατευθείαν όρμησε.
    Δεν μπορώ να πω ότι δεν με σεβάστηκε, αλλά έκανε σαν να ήθελε μόνο αυτό από εμένα και τίποτα άλλο.
    Ήθελα να του προτείνω να καθίσουμε απλά να μιλήσουμε λίγο και δεν το έκανα γιατί φοβήθηκα μήπως ξενερώσει.
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μόλις με άφησε με φίλησε και μου είπε "χάρηκα"
    Και του είπα " κι εγώ. ΑΝ ΘΕΣ ξαναστείλε μου"
    βασικα, "χαρηκα" λες οταν θες να την κανεις. αλλιως λες "χαρηκα που γνωριστηκαμε . θελω να σε ξαναδω". το σκετο "χαρηκα", ειναι "αντε γεια!".
    κοιτα...
    εχει πολλα θεματα το σκεπτικο σου και η συμπεριφορα σου, γι αυτο μπερδευεσαι τοσο και δεν εχεις αυτα που θελεις.

    κατ αρχας, ποιος σου ειπε να βγαινεις με ανδρες που δεν σου αρεσουν καν; αυτο ειναι καταναγκαστικα εργα και δειχνει απελπισια . εγω δεν θα εβγαινα με ανδρα που δεν μου αρεσει που να ημπυν 5 χρονια μονη σαν την καλαμια. δειχνει οτι νοιωθεις να εισαι στα αζητητα και αυτο εκπεμπεις καποια στιγμη και στους αλλους.

    κι επειτα, τι θα πει οτι ενω δεν γουσταρεις καν "καθοσουν να σε φασωσουν";; τι θα πει "καθοσουν";;;;; οι κοτες καθονται να τις φασωνει ο κοκκορας. οι γυναικες δεν "καθονται". φασωνονται οταν γουσταρουν.

    και τριτον, αν δεν ειχες σοβαρο προβλημα εμφανισης οπως μας λες εδω, αλλα καποια λιγα κιλακια που ηθελες να ξεφορτωθεις, στο υπογραφω οπου θελεις, οτι το προβλημα σου δεν ηταν τα λιγα (λεμε) αυτα κιλα, και αποδειξη ειναι οτι και τωρα που τα εχασες και γυμναστηκες δεν ερχεται η πολυποθητη σχεση.
    το προβλημα ειναι στην συμπεριφορα σου.
    πιο αναλυτικα θα στα πει ο ψυχ που θα πειτε και περισσοτερα, αλλα να σου πω καποια βασικα εκτος απο τα "καθισματα"και τις "υποχωρησεις".

    το βασικο προβλημα με τις γνωριμιες που κανεις ειναι οτι στελνεις λαθος μηνυματα και μαλιστα αντικρουομενα.
    οταν δεν ξερεις καν τον αλλον, και ερχεται να σου μιλησει επειδη εβαλες μια φωτο με μαγιω, για το σεξ θα σου μιλησει. για τι θες να σου μιλησει; για αστροφυσικη;
    αλλα πες οτι το ξεπερναμε αυτο. ας εχεις φωτο με μαγιω, πιανεις κουβεντα με εναν αγνωστο στο ιντερνετ και βγαινετε, μιλατε για εσας.
    ΦΥΣΙΚΑ και δεν ειναι υποχρεωτικο το σεξ, ουτε στο πρωτο ουτε στο δευτερο, ουτε ποτέ αν δεν το θελησεις κι εσυ πραγματικα. δεν υπογραφεις καποιο συμβολαιο επειδη βγηκατε οτι θα αυτωθειτε κιολας! αυτο μας ελειπε, οποιον γνωριζουμε να του καθομαστε (που λες κι εσυ) για να μην ζητησει τα λεφτα του πισω!

    το λαθος που κανεις εσυ , επειδη δεν εχεις κανει ακομα σεξ, ειναι οτι θεωρεις το φασωμα κατι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικο απο το σεξ.
    εκει γινεται το μπερδεμα και φευγουν.
    ενας ανθρωπος ενεργος σεξουαλικα, ειτε ανδρας ειτε γυναικα, οταν φτασει στο φασωμα, ειναι διατεθιμενος/επιθυμει να κανει σεξ. δεν φασωνεται καποιος (πανω απο 17 χρονων) για να παει μετα σπιτι του, ΕΚΤΟΣ κι αν τον ξενερωσει στο φασωμα, οποτε οχι μονο παει σπιτι του αλλα εξαφανιζεται.
    οταν εσυ φασωνεσαι με τον αλλο και δεν προχωρας, αφενος τους ξενερωνεις, αφετερου δινεις το μηνυμα οτι δεν γουσταρεις και πολυ, η οτι θεωρεις το σεξ ανταλλαξιμο με σχεση η γαμο και επισης ξενερωνουν.
    καταλαβες τωρα;
    αυτα ειναι τα αντιφατικα μηνυματα που δινεις.
    φασωνεσαι και μετα παραπονιεσαι οτι θελουν αμεσα σεξ. ε σεξ θα θελουν αφου ταβλωσαν ρε κοπελια! τι να θελουν; να κανελωσετε το ριζογαλο;;

    αλλα το σεξ δεν ειναι υποχρεωτικο, ειπαμε. δικαιουσαι να μην εισαι ετοιμη ουτε εκεινη τη φορα ουτε την επομενη ουτε καμια αν δεν γουσταρεις.
    αλλα αν δεν γουσταρεις σεξ, δεν φασωνεσαι.
    αυτο ειναι το θεμα
    το φασωμα χωρις σεξ, ισχυει μονο στο γυμνασιο. οι ενηλικες φασωνονται οταν θελουν να κανουν σεξ. να στο πω ξεκαθαρα, για να μην προβληματιζεσαι.

    ΕΚΤΟΣ , αν σε καποιον εχεις ξεκαθαρισει οτι δεν εχεις κανει σεξ, και το πατε οσο αργα θελεις . τοτε μονο δεν θα του φανει περιεργο να φασωνεσαι χωρις να θελεις σεξ.
    διαφορετικα η θα νομιζει οτι εισαι γεια σου, η θα νομιζει οτι τον απορριπτεις.
    αυταααα.
    Last edited by Remedy; 18-03-2020 at 21:59.

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Βγαίνω και με άτομα που δεν μου αρέσουν για επιβεβαιωση και για εμπειρίες.

    Δηλαδή αν δεν θέλω ακόμα σεξ να μην φασωνομαι καν?
    Στους δύο τελευταίους εξήγησα πως δεν έχω ολοκληρώσει και μου είπαν δεν πειράζει, ας μην κάνουμε σεξ αλλά ήθελαν επίμονα προκαταρκτικά για εκείνο το βράδυ.

    Τώρα μου ρίχνονται πάλι δύο άτομα.
    Ένας που είχαμε φασωθεί παλιά και όποτε θέλει σεξ με θυμάται και μου στέλνει (δεν του έχω πει ότι δεν έχω ολοκληρώσει και δεν θέλω να κάνω κάτι μαζί του)
    Και ένας από το παλιό γυμναστηριο που πήγαινα και τον ανέφερα και πιο πάνω. Και στέλνει μηνύματα που πάνε στο σεξουαλικό και θέλει να βρεθούμε σε σπίτι. Εγώ απαντάω απλά για να παίρνω επιβεβαιωση , όμως του το αναβαλω συνέχεια. Και εκείνος επιμένει

  7. #232
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Με αυτούς τους 2,εσύ τι θα ηθελες?
    (πέραν της επιβεβαίωσης)

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Από τους συγκεκριμένους δύο τίποτα.
    Δεν θέλω δηλαδή ούτε για φάση
    Ίσως τους αφήσω για να βγω σαν έσχατη λύση

  9. #234
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Από τους συγκεκριμένους δύο τίποτα.
    Δεν θέλω δηλαδή ούτε για φάση
    Ίσως τους αφήσω για να βγω σαν έσχατη λύση
    Γενικά δεν παίζει κάποιος άλλος γύρω σου που να μην θέλει εξ αρχης σεξ?

    Και ελπίζω να ηρεμησες χθες από τον Πάνου.

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Κανένας απολύτως...

  11. #236
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Κανένας απολύτως...
    Κρίμα.Μην τα παρατας πάντως περί γκομενικού.

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν τα παρατάω.
    Προσπαθώ κι αυτό είναι που με στενοχωρει

  13. #238
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Kράτα σαν θετικό όμως ότι για να ''κερδίζεις'' βλέμματα,αρέσεις.

    Ξέρω ότι δεν σου αρκεί αυτο,αλλά είναι θετικό.

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Αυτό μου δίνει θάρρος
    Το μόνο θετικό είναι ότι έχω ξεθαρρεψει με το φλερτ,έχω αποκτησει κάποιες εμπειρίες και νιώθω ότι τουλάχιστον εμφανισιακά μετράω
    Επίσης σκέφτομαι ότι αυτές που με έκριναν σίγουρα δεν έχουν φασωθει με τόσους, ούτε έχουν κάνει τόσες γνωριμίες, ούτε κάποιοι πολύ ωραίοι (άσχετα αν αποδείχθηκαν ζώα) που κοιτάνε εμένα θα τις κοίταζαν ποτέ

  15. #240
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτό μου δίνει θάρρος
    Το μόνο θετικό είναι ότι έχω ξεθαρρεψει με το φλερτ,έχω αποκτησει κάποιες εμπειρίες και νιώθω ότι τουλάχιστον εμφανισιακά μετράω
    Επίσης σκέφτομαι ότι αυτές που με έκριναν σίγουρα δεν έχουν φασωθει με τόσους, ούτε έχουν κάνει τόσες γνωριμίες, ούτε κάποιοι πολύ ωραίοι (άσχετα αν αποδείχθηκαν ζώα) που κοιτάνε εμένα θα τις κοίταζαν ποτέ
    Απλά μην ασχολείσαι αλλο με αυτές.
    Ασχολήσου με εσένα.

Page 16 of 20 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Similar Threads

  1. τρίο ή και λίγο παραπάνω !
    By alexmtatsag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 17-09-2019, 17:19
  2. Replies: 10
    Last Post: 01-03-2016, 04:09
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 20:22
  4. θελω να εχω παντα την προσοχη του?ελλειψη αυτοπεποιθησης?..
    By depi< in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 21-01-2014, 01:01
  5. Πολλά παραπάνω κιλά
    By redballoon in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 29-08-2011, 04:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •