Θέλω παραπανω προσοχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 295
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Θέλω παραπανω προσοχή

    Λοιπόν ακούστε...
    Εδώ και μερικές μέρες έχω γνωρίσει ένα παιδί.
    Έχουμε βγει κι έχουμε φασωθει κάποιες φορές.
    Εκείνος δεν θέλει κάτι πιο σοβαρό και συμφώνησα κι εγώ.
    Έτσι δεν μιλάμε πολύ εκτός από το να κανονίζουμε συναντήσεις.

    Εμένα με έχει βολέψει γιατί το συγκεκριμένο παιδί δεν έχει κάποια δουλειά αυτή την περίοδο και έτσι δεν θα ήθελα να τον έχω για σχέση και να τον παρουσιάσω σε άλλους.
    Επίσης έχει κάτι φίλους λίγο χαζουληδες.

    Παρόλα αυτά τον κρατάω σαν γνωριμία για φάσεις γιατί όποτε το κάνω αυτό με βοηθάει ψυχολογικά. Νιώθω πιο γοητευτική και δεν στενοχωριέμαι ούτε με πιάνουν ανασφάλειες.

    Το θέμα ειναι ότι οκ είπαμε δεν θα έχουμε κάτι σοβαρό, αλλά δεν μου λέει τόσα κοπλιμεντα όπως στην αρχή. Θα ήθελα λίγη παραπάνω προσοχή.

    Δεν στέλνουμε μηνύματα πολλά, γιατί σε κανέναν από τους δύο δεν αρέσει. Αλλά θα μπορούσε να με κηνυγαει περισσότερο πιστεύω .
    Ξέρω ότι μιλάει και με άλλες και του έχω πει δεν έχω θεμα, κι εκείνος φαντάζεται ότι μιλάω με άλλους.
    Αλλά είχα πει θέλω ειλικρίνεια με την έννοια ότι αν θέλει σχέση με κάποια άλλη να μου το πει να διακόψουμε.
    Δεν μου έχει πει να σταματήσουμε αλλά δεν μου κάνει τόσα κοπλιμεντα όπως παλιά ούτε μου στέλνει συχνά πρώτος.

    Είμαι στο τσακ να βρω και κανέναν ακόμα σε περίπτωση που στραβωσει η κατάσταση. Σίγουρα μπορώ να βρω και καλυτερο και το έχει πει και ο ίδιος ότι σίγουρα θα μου την πέφτουν πολλοί.
    Η αλήθεια είναι πως όποτε έχω κάποιον έτσι για φάσεις ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση μου και μου την πέφτουν περισσότεροι.

    Οκ, είναι μόνο για φάση. Θα ήθελα όμως λίγα ωραία λόγια παραπάνω.
    Δεν θέλω να του στέλνω περισσότερο για να μην νομίζει ότι τρέχω από πίσω του. Πως να ψαρέψω παραπάνω κοπλιμεντα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Μας ρωτάς πώς να χειριστείς έναν άνθρωπο με τέτοιο τρόπο ώστε να τον φέρεις στην θέση να σου κάνει κοπλιμέντα;

    Θυμάμαι και τα προηγούμενα σου θέματα και τα περισσότερα μέλη εδώ σου είχαμε πει πως θα ήταν καλή ιδέα να δεις ψυχολόγο γιατί φαίνεται πως έχεις μια στρεβλή εικόνα για τον εαυτό σου και τις σχέσεις.

    Αυτό που κάνεις τώρα με τον συγκεκριμένο είναι σα να προσπαθείς να καλύψεις τα θέματα που ξέρεις οτι έχεις. Τι νομίζεις πως θα καταφέρεις με αυτό; Τίποτα δεν θα καταφέρεις.

    Χρειάζεσαι ψυχοθεραπεία να σε βοηθήσει να τα βρεις με τον εαυτό σου ώστε να μπορείς να βρίσκεσαι σε υγιείς σχέσεις ισότιμα.

  3. #3
    george1520
    Guest
    Στην ουσία θες ένα άνθρωπο δίπλα σου να σου ανεβάζει το εγώ σου γιαυτό έχεις ανάγκη τα κοπλιμέντα. Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Αντί να θες να φτιάξεις την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου περιμένεις από ένα τρίτο να το κάνει ή μάλλον να επισκιάσει για λίγο αυτό που πιστεύεις για σένα..
    Χρειάζεσαι δουλειά με ένα ψυχολόγο για να δεις τους άλλους διαφορετικά αλλά κυρίως τον εαυτό σου. Αυτή είναι η μόνη συμβουλή που έχω να σου δωσω, για ακόμη μια φορά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    όμοιος όμοιό αει πελαζει. Δεν σου κάνει κοπλιμέντα, δεν θέλει κάτι παραπάνω από εσένα εκτός το πήδημα, διότι ούτε αυτός θέλει να σε παρουσιάσει σε άλλους για σχέση του. Όπως τον βλέπεις έτσι σε βλεπει

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι περισσοτεροι αυτου του ειδους τις σχεσεις κανουν γιατι ετσι νιωθουν ανετα οπως το πες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ναι, παραδέχομαι ότι τον χρησιμοποιώ για να ανεβάσω την αυτοπεποίθηση μου και να προσθέσω +1 στις φάσεις μου.
    Οπότε έχω κάποιον έτσι, αισθάνομαι ότι μπορώ κι εγώ να αρέσω σε αγόρια, να τους ανάβω και γενικά ότι δεν μου λείπει κάτι.
    Αν ένιωθα κάποια αισθήματα κιόλας για αυτούς ίσως και να το προχωρούσα.

    Να μην θέλει να με παρουσιάσει αυτός δεν νομίζω. Ίσα ίσα θα έκανε και φιγούρα, αφού είμαι αρκετά ωραία για εκείνον.

    Από κοντά και από μηνύματά μου λέει ότι είμαι όμορφη, ότι θέλει να με φιλάει συνέχεια και ότι τον ανάβω. Αλλά ως εκεί.

    Τώρα έχω ξενερώσει λίγο που δεν μου δίνει αυτά που θέλω και έχω αρχίσει μέσω σάιτ να ψάχνω άλλους.

    Οι περισσότεροι μου ζητάνε φωτό με μαγιό και τέτοια και ψάχνουν μόνο για σεξ. Είναι σαν να ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα για να βρεις έναν νορμάλ.
    Γνώρισα έναν που δεν φαίνεται για λιγουρης και αν πάει καλά θα βγω και με αυτόν.

    Αλλά χθες είχα μια άσχημη συζήτηση με έναν λιγουρης, που επέμενε να μου ζητάει φωτό και το έπαιζε καλός για να με ψήσει και με είπε υστερική που δεν ήθελα να του στείλω ημίγυμνη φωτο και που δεν ήθελα να έρθει στο σπίτι μου.
    Και ένιωσα χάλια, έβαλα τα κλάματα.
    Γιατί να μην έχω κάνει μια νορμάλ σχέση από κοντά και να αναγκάζομαι να ψάχνομαι ετσι και να πέφτω σε τόσο χάλια άτομα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Μα σου λενε γιατι τα παιδια εδω μεσα, απλα δε θελεις να ακουσεις. Αυτα που συνειδητα η μη αναζητας απο τους αλλους περνουν πρωτα απο την εικονα που εχεις σχηματισει για τον εαυτο σου μεσα σου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δηλαδή? Τι εικόνα έχω?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δηλαδή? Τι εικόνα έχω?
    Της γυναίκας που της αρέσει οι άντρες να ανάβουν σεξουαλικά μαζί της και ψαχνεται για φασωματα, αυτό δεν είναι μυστικό σου, κάνει μπαμ. Οπότε τι θες να σου ζητήσουν από σάιτ γνωριμιών, μεταπτυχιακό? Σου ζητάν αυτό που σου αρέσει.

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Της γυναίκας που της αρέσει οι άντρες να ανάβουν σεξουαλικά μαζί της και ψαχνεται για φασωματα, αυτό δεν είναι μυστικό σου, κάνει μπαμ. Οπότε τι θες να σου ζητήσουν από σάιτ γνωριμιών, μεταπτυχιακό? Σου ζητάν αυτό που σου αρέσει.
    Ξέρεις αυτό δεν είναι απόλυτο....

    Οι άντρες γενικά οι περισσότεροι μέσω σαιτ γνωριμιών το πάνε στο σεξτινγκ και στις προκλητικές φωτο (φυσικά και οι περισσότερες γυναίκες πλεον) ακόμα και σεμνά να ντύνεσαι και για σχέση να ψάχνεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ναι, μου αρέσει να ακούω ότι τους ανάβω.
    Δεν το κρύβω.

    Αλλά όντως οι περισσότεροι ψάχνουν για σεξ. Εγώ δεν έχω προκλητικές φωτο στα σοσιαλ
    Μόνο δύο με μαγιό, αλλά χωρίς να φαίνεται όλο το σώμα και μου λένε να στείλω κι άλλες γιατί θα έχει ενδιαφέρον και το υπόλοιπο και αφού ανέβασα αυτές γιατί να μην τους στείλω κι άλλες και τέτοια.

    Αλλά σκέφτομαι τώρα εγώ
    Προσπαθώ να γίνω καλύτερη από τις περισσότερες κοπέλες προκειμένου να αποκτήσω κάποια στιγμή αυτά που αξίζω. Έφτιαξα την εμφάνιση μου και τώρα θέλω να αποκτήσω και παραπάνω εμπειρία, ώστε να μην μειονεκτω σε τίποτα.
    Γι' αυτό κάνω κάτι με άτομα που δεν με ελκύουν καν, αλλά κολλάω πάντα στο να ολοκληρώσω μαζί τους. Τώρα σκέφτομαι μήπως προσπαθήσω να καταπιεστώ για να ξεπεράσω κι αυτο το φραγμό.
    Φοβάμαι μην με απορρίψει ποτέ κάποιος επειδή δεν έχω ολοκληρώσει, βασικά τρέμω στην ιδέα...

    Και ναι, μόνο από τέτοια σάιτ μπορώ να βρω αγόρι, αφού δεν έχω κύκλο.
    Σίγουρα το 99% σεξ θέλουν και βαρέθηκα να απογοητεύομαι συνεχώς από τέτοια λιγουρια.
    Πως θα βρω κάποιον να ερωτευτώ, έστω κΙ λίγο?
    Πως θα γλιτώσω από όλο αυτό?
    Θέλω να κάνω μια φυσιολογική σχέση με λίγη αγαπη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ξέρεις αυτό δεν είναι απόλυτο....

    Οι άντρες γενικά οι περισσότεροι μέσω σαιτ γνωριμιών το πάνε στο σεξτινγκ και στις προκλητικές φωτο (φυσικά και οι περισσότερες γυναίκες πλεον) ακόμα και σεμνά να ντύνεσαι και για σχέση να ψάχνεις
    Δεν είναι απαραίτητο το προκλητικό ντύσιμο, φαίνεται και από το βλέμμα τι ρόλο βαράει η κάθε κοπέλα. Είναι όπως και έξω, ενώ 10 άντρες πχ θα την πέσουν σαν λιχουρια σε κάποια κοπέλα, οι ίδιοι άντρες δεν θα το κάνουν σε άλλες παρόμοιας εμφάνισης γιατί απλά η εικόνα τους, η αύρα τους, δεν θα τους δώσει το οκ του εύκολου θύματος που τουμπαρετε από 1-2 κοπλιμέντα. Αυτοπεποίθηση λέγεται και εκπέμπεται, όσο λιγότερη τόσο πιο ευάλωτο το θύμα σε λιγουρια

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν θελεις σχεση μαζι του, επειδη δεν τον γουσταρεις αρκετα, ουτε και ειναι αρκετα καλος για να τον παρουσιασεις, γιατι ειναι ανεργος.
    μα κι αυτος γι αυτο δεν θελει σχεση μαζι σου. επειδη δεν του αρεσεις αρκετα.
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν του αρεσει η εμφανιση σου. μπορει να μην του ταιριαζει η παρεα που κανετε, η η σεξουαλικοτητα σου.
    γιατι να σου κανει κομπλιμεντα; αυτα τα εκανε για να σε ριξει. εφοσον εχει αυτο που θελει μαζι σου, τις φασεις που λες δηλαδη, τι τα θελει τα κομπλιμεντα;
    τι ηλικια εχει αυτος;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    όμοιος όμοιό αει πελαζει. Δεν σου κάνει κοπλιμέντα, δεν θέλει κάτι παραπάνω από εσένα εκτός το πήδημα, διότι ούτε αυτός θέλει να σε παρουσιάσει σε άλλους για σχέση του. Όπως τον βλέπεις έτσι σε βλεπει
    δεν υπαρχει πηδημα. δεν κανουν σεξ. μονο φασωνονται.
    συμφωνω οτι και οι δυο δεν γουσταρουν αρκετα. επομενως γιατι να της κανει κομπλιμεντα; εκεινη, του κανει;;;

  15. #15
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι, μου αρέσει να ακούω ότι τους ανάβω.
    Δεν το κρύβω.

    Αλλά όντως οι περισσότεροι ψάχνουν για σεξ. Εγώ δεν έχω προκλητικές φωτο στα σοσιαλ
    Μόνο δύο με μαγιό, αλλά χωρίς να φαίνεται όλο το σώμα και μου λένε να στείλω κι άλλες γιατί θα έχει ενδιαφέρον και το υπόλοιπο και αφού ανέβασα αυτές γιατί να μην τους στείλω κι άλλες και τέτοια.

    Αλλά σκέφτομαι τώρα εγώ
    Προσπαθώ να γίνω καλύτερη από τις περισσότερες κοπέλες προκειμένου να αποκτήσω κάποια στιγμή αυτά που αξίζω. Έφτιαξα την εμφάνιση μου και τώρα θέλω να αποκτήσω και παραπάνω εμπειρία, ώστε να μην μειονεκτω σε τίποτα.
    Γι' αυτό κάνω κάτι με άτομα που δεν με ελκύουν καν, αλλά κολλάω πάντα στο να ολοκληρώσω μαζί τους. Τώρα σκέφτομαι μήπως προσπαθήσω να καταπιεστώ για να ξεπεράσω κι αυτο το φραγμό.
    Φοβάμαι μην με απορρίψει ποτέ κάποιος επειδή δεν έχω ολοκληρώσει, βασικά τρέμω στην ιδέα...

    Και ναι, μόνο από τέτοια σάιτ μπορώ να βρω αγόρι, αφού δεν έχω κύκλο.
    Σίγουρα το 99% σεξ θέλουν και βαρέθηκα να απογοητεύομαι συνεχώς από τέτοια λιγουρια.
    Πως θα βρω κάποιον να ερωτευτώ, έστω κΙ λίγο?
    Πως θα γλιτώσω από όλο αυτό?
    Θέλω να κάνω μια φυσιολογική σχέση με λίγη αγαπη
    Δηλαδή αν γίνεις καλύτερη εμφανισιακά από τις άλλες νομίζεις ότι αυτό είναι αρκετό για να κρατήσεις ένα άντρα? Αν ένας άνθρωπος είναι ωραίος αλλά ο χαρακτήρας του είναι απαίσιος πιστεύεις ότι θα κάνει κάποιος κίνηση για να τον πλησιάσει (παράδειγμα);
    Τι είναι για σενα έρωτας? Κι αν ερωτευτείς πιστεύεις ότι σου αξίζει να το σεβαστεί ο άλλος από την στιγμή που εσύ δεν σέβεσαι τους γύρω σου?
    Έχεις σκεφτεί ότι το πρόβλημα είσαι εσύ κι όχι οι αλλοι? Γιαυτό δεν έχεις φίλους κι γιαυτό δεν μπορείς να φλερτάρεις με κάποιον πέρα από το ίντερνετ? Με ποιον θα μπορούσες να συμβιωσεις? Με ένα άνθρωπο με όμορφο περιτύλιγμα και απαίσιο εσωτερικό κόσμο ή με ένα άνθρωπο λιγότερο όμορφο και με ωραία ψυχή?

    Φτιάξε το μέσα σου για να γίνει πιο όμορφο το εξω σου. Όσο όμορφος και να είναι κάποιος εξωτερικά πάντα τα μάτια του θα δείχνουν τι κρύβει η ψυχή του.

    Βοήθησε τον εαυτό σου και άρχισε να τον γνωρίζεις και σιγά σιγά να τον αγαπήσεις. Δεν θα σε βοηθήσει η κα.... ανενός άντρα και πάντα μα πάντα κάτι θα σου λείπει. Όταν αγαπήσεις τον εαυτό σου τότε θα βρεις κάτι άλλο σαν όπλο σου και αυτό θα θες να δουν οι άλλοι σε σένα.. Κι όχι μόνο το κορμί σου. Αυτό θες να βλέπουν? Αυτό θες να θαυμάζουν? Ποιο είναι για σενα το καλύτερο κοπλιμέντο?

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. τρίο ή και λίγο παραπάνω !
    By alexmtatsag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 17-09-2019, 18:19
  2. Replies: 10
    Last Post: 01-03-2016, 05:09
  3. φιλος η κατι παραπανω
    By Macgyver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 28-11-2015, 21:22
  4. θελω να εχω παντα την προσοχη του?ελλειψη αυτοπεποιθησης?..
    By depi< in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 21-01-2014, 02:01
  5. Πολλά παραπάνω κιλά
    By redballoon in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 29-08-2011, 05:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •