Σουβλια στο αυτί/δεν μπορω να ξεχωρισω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Σουβλια στο αυτί/δεν μπορω να ξεχωρισω

    Με πιανει απο το πρωι μια σουβλια αριστερά στο αυτί (πισω απο το αυτί κυρίως,όχι μέσα) Και νιώθω πονους και μουδιασματα στο αριστερό χερι. Καποιες φορες αντανακλά και στο αριστερό μπρατσο και στον αριστερό αντίχειρα. Και καποιες φορες έχω πόνο αριστερά στην πλάτη ή στο κεντρο του στήθους. Με όλα αυτά με τους ιούς ,έχω σπασει το ρεκορ μου και δεν έχω επισκεφτει γιατρό εδώ και δυο βδομάδες. Καρδιολογο έχω να δω απο αρχές Γενάρη. Με εξαίρεση ενα καρδιογραφημα που έκανα την προηγουμενη βδομάδα που είχε ερθει να με δει ο γιατρός μου στο σπιτι και μια εξέταση πριν λίγες μέρες στο ιατρείο του χωριού.

    Παιρνω τον καινούργιο γιατρό μου και του περιγραφω τον πόνο αριστερά στο αυτί και το οτι αντανακλα και αλλου και μου λεει "μου περιγραφεις το έμφραγμα". Μετά φυσικά είπε ότι είναι καποιο νεύρο λογικά και να παρω ντεπον αλλά αυτό που ειπε με αγχωσε και πιστευω ότι μπορει να παθω κάτι. Καποιες φορες με πιανει και μια πιεση/πονος στο πάνω μέρος του στόματος εσωτερικά και ένα σφιξιμο στο προσωπο.

    Πήρα ένα ζαναξ 0.25 γιατί με αγχωσε αυτό που είπε ο γιατρός και περιμένω να δω. Τα ζωτικά μου είναι οκ, αν και ο καρδιογραφος τσεπης κανει κάτι περίεργα παρασιτα.

    Πλεον όμως έχω φτάσει σε ένα σημείο που δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να αξιολογω ως σοβαρό ή ως αμελητέο συμπτωμα. Αν πχ αυτό που νιώθω είναι όντως κάτι απο την καρδιά ή σημάδια εγκεφαλικού; Δεν ξέρω πώς να αξιολογω τα συμπτωματα μου και δεν μπορω επ αοριστον να μιλαω κάθε μέρα με γιατρούς στα τηλέφωνα.

    Ή μπορει να προοδευει η αρρώστια μου που σχετιζεται με την ορθοστατικη. Τις τελευταίες ημέρες έχω θερμοκρασία 36.3 ενώ κανονικά έχω 35.4. Και διαφορά αλλά περίεργα συμπτωματα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Να ξέρεις ότι πολλοί (κι εγώ μέσα σαυτούς) έχουν διάφορα συμπτώματα που αλλάζουν κατά καιρούς και δεν υπάρχει εξήγηση. Κατά καιρούς κάποια νεύρα συσπώνται τυχαία, νομίζω δε θα πάθεις κάτι χειρότερο

Similar Threads

  1. Στιγμιαία σουβλια στο κεφάλι, πολύ δυνατή. Σας έχει τύχει;
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 28-10-2019, 17:42
  2. Θερμοκρασία από το ένα αυτί κ μετά και στα δύο τι είναι ;
    By hariiss24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-2019, 17:29
  3. Το αυτι μου κουδουνιζει ασταματητα
    By stefamw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 26-12-2018, 00:03
  4. ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ
    By secretly in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 30
    Last Post: 06-10-2012, 00:51
  5. Replies: 7
    Last Post: 07-10-2011, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •