Απελπισμένη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686

    Απελπισμένη

    Έφτασα τα 95 κιλά αισίως και χτυπώ από χθες το κεφάλι μου στον τοίχο..... τι θα κάνω πώς θα τα χάσω ??? Απελπισμένη είμαι με τα κιλά και τις δίαιτες δεν μπορώ να κάνω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έφτασα τα 95 κιλά αισίως και χτυπώ από χθες το κεφάλι μου στον τοίχο..... τι θα κάνω πώς θα τα χάσω ??? Απελπισμένη είμαι με τα κιλά και τις δίαιτες δεν μπορώ να κάνω
    Δύσκολο πράγμα η διατροφή, θέλει πειθαρχία και πρόγραμμα.δυστηχως τα αντικαταθλιπτικά και τα αντιψυχωσικα δεν βοηθάνε καθόλου την κατάσταση.εχεις δοκιμάσει το xenical?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    δελφινι θα σου πω κατι η μικρη μου ιστορια αν θυμασε πασχω απο ψυχωση και λαμβανω θεραπεια, γενικως γυμναζομαι καθημερινα, παλια εκανα 12 χιλιομετρα τρεξιμο, 50 χιλλιομετρα ποδηλασια και 2 χιλλιομετρα κολυμπι, εκανα δικες μου διατροφες και ειχα φθαση απο 115 κιλα στα 93, λοιπων προπερσι κατα τον αυγουστο μου ξεκινησε νυχτερινη υπερφαγια ( λογο ευαισθησίας αντιψυχωσικα διαιτολογιο λανθασμενο κλπ) μετα απο εξι μηνες περυσι το μαρτιο επαθα θλάση και τενοντίτιδα στο δεξί τετρακέφαλο (απο τη γυμναστικη επηδη ειμουν ακομα βαρυς για ολλα οσα εκανα), εκανε μηνες να μου περαση και εμεινα χωρις να γυμνάζομαι με νυχτερινή υπερφαγια δηλαδή ανέβηκα 103 κιλα, μονο κολυμπι μπορουσα να κανω, απο τον ορθοπεδικο... κατά τον ιουνιο πηγα και βρηκα μια διατροφολογο που ειχαι αδυνατηση εναν φιλο μου...... λοιπων μου πηρε ιστορικο μια ωρα περιπου και μου ειπε εσει δεν μπορεις να χανεις πανω απο ενα δυο κιλα το μηνα, γιατι ο οργανισμος σου δεν πρεπει να στρεσαρετε καθολου, μου εφτιαξε διατροφη την αποια ακολουθησα (βεβαια τη νυχτα ξυπνουσα και ετρωγα λογο νυχτερινης υπερφαγιας) ισοροπισα, το ποδι μου εφτιαξε σχεδον (η τεντονιτιδες ποτε δεν φτιαχνουν πληρως) τωρα κανω 40 λεπτα τζοκινγκ και καμια 20αρια χιλλιομετρα ποδηλατο και της ειδικες ασκησης του φυσιοθεραπευτη...... μετα απο οκτω μηνες περιπου της τελευταιες βδομαδες η νυχτερινη υπερφαγια μου εφυγε...... και επιτελους ελπιζω να αρχισω να χανω κιλα ξανα, Η διατροφη θελει υπομονη για να δουλεψει και δεν πρεπει να απογοητευεσαι υπομονη δελφινακι.......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    δελφινι θα σου πω κατι η μικρη μου ιστορια αν θυμασε πασχω απο ψυχωση και λαμβανω θεραπεια, γενικως γυμναζομαι καθημερινα, παλια εκανα 12 χιλιομετρα τρεξιμο, 50 χιλλιομετρα ποδηλασια και 2 χιλλιομετρα κολυμπι, εκανα δικες μου διατροφες και ειχα φθαση απο 115 κιλα στα 93, λοιπων προπερσι κατα τον αυγουστο μου ξεκινησε νυχτερινη υπερφαγια ( λογο ευαισθησίας αντιψυχωσικα διαιτολογιο λανθασμενο κλπ) μετα απο εξι μηνες περυσι το μαρτιο επαθα θλάση και τενοντίτιδα στο δεξί τετρακέφαλο (απο τη γυμναστικη επηδη ειμουν ακομα βαρυς για ολλα οσα εκανα), εκανε μηνες να μου περαση και εμεινα χωρις να γυμνάζομαι με νυχτερινή υπερφαγια δηλαδή ανέβηκα 103 κιλα, μονο κολυμπι μπορουσα να κανω, απο τον ορθοπεδικο... κατά τον ιουνιο πηγα και βρηκα μια διατροφολογο που ειχαι αδυνατηση εναν φιλο μου...... λοιπων μου πηρε ιστορικο μια ωρα περιπου και μου ειπε εσει δεν μπορεις να χανεις πανω απο ενα δυο κιλα το μηνα, γιατι ο οργανισμος σου δεν πρεπει να στρεσαρετε καθολου, μου εφτιαξε διατροφη την αποια ακολουθησα (βεβαια τη νυχτα ξυπνουσα και ετρωγα λογο νυχτερινης υπερφαγιας) ισοροπισα, το ποδι μου εφτιαξε σχεδον (η τεντονιτιδες ποτε δεν φτιαχνουν πληρως) τωρα κανω 40 λεπτα τζοκινγκ και καμια 20αρια χιλλιομετρα ποδηλατο και της ειδικες ασκησης του φυσιοθεραπευτη...... μετα απο οκτω μηνες περιπου της τελευταιες βδομαδες η νυχτερινη υπερφαγια μου εφυγε...... και επιτελους ελπιζω να αρχισω να χανω κιλα ξανα, Η διατροφη θελει υπομονη για να δουλεψει και δεν πρεπει να απογοητευεσαι υπομονη δελφινακι.......
    Πολύ σωστός σε αυτά που γράφεις!πάσχω και εγώ από νυχτερινή υπερφαγία και μου έχει κάνει μεγάλη ζημιά.καθε βράδυ ξυπνάω χωρίς λόγο και θέλω φαγητό,και δυστυχώς κακό φαγητό (γλυκά,junk food) κτλπ.προσπαθω να έχω στο ψυγείο και στην κουζίνα κανένα γιαούρτι,ζελε,μπάρα δημητριακών, έστω να μην παίρνω πολλές θερμίδες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    αν τρώς το βράδυ καλύτερα να την κόψεις την συνήθεια αυτήν. κι εγώ πολλές φορές πεινάω το βράδυ αλλά δεν τρώω τίποτα μόνο νερό πίνω κ πέφτω για ύπνο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Μια από τα ίδια δελφίνι και εγώ 95 πήγα με παταγωδώς αποτυχία σε ότι έχω κάνει και έχω προσπαθήσει να τ χάσω μήπως σκέφτομαι από το να απελπίζεσαι να μην σε νοιάζει καθόλου ξέρω γω ίσως το αχγος μας και ο πανικός για χάσιμο κιλών τα κάνει χειρότερα εγώ προσωπικά δεν ξανά ασχολούμαι με τα κιλά μ βαρέθηκα ας γίνει ότι θέλει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έφτασα τα 95 κιλά αισίως και χτυπώ από χθες το κεφάλι μου στον τοίχο..... τι θα κάνω πώς θα τα χάσω ??? Απελπισμένη είμαι με τα κιλά και τις δίαιτες δεν μπορώ να κάνω
    διατροφη και γυμναστήριο, ως δια μαγειας δεν χανονται παντως.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    δελφινακι δυστυως εχεις βρει παριγορια στην ικανοποιση της αισθησης της γευσης.Λυπαμαι που στο λεω αλλα ειναι μια μικρη ενδηξη καταθλιψης.
    Μπορει να μην ειναι ευκολο να το αλλαξεις μπορει να μν ειναι τοσο ευκολο οσο ακουγετε η οσο γραφετε το να τρως ενα γιαουρτακι αντι ενος παχυντικου γευματος.
    Σε καταλαβαινω,μπορει να μην εχω τετοιο προβλημα αλλα εν μερη εχω κατι παρομοιο, κατις που με πιανει κι εμενα μερικες φορες να το παιρνω με μανια!
    Υπαρχουν πολλα φαρμακα για τ προβλημα σου, αλλα νομιζω οτι θα πρεπει να εξαντλησεις πρωτα ολες τις φυσικες προσπαθειες.Ετσι λοιπον , οπως σου λενε κι πιο πριν, η καλητερη λυση ,και η πιο λιγοτερο εποδνη, δλδ η λυση στην οποια θα μπορεις να τρως ακριβως τα ιδια φαγητα, χωρις να στερηθεις τπτα κι ταυτχρωνος να αδυνατησεις ειναι οι ακολουθες ενεργειες. Πρωτα απο ολα να διαμερησεις τα γευματα σου σε πολλαπλασιο αριθμο ανα μερα, εαν για παραδηγμα τρως 3 φορες την ημερα 1800 θερμιδες ,θα μπορουσες να διπλασιασεις τα γευματα, και φυσικα να κανεις γυμναστικη ωστε να υπαρχει μεγαλητερος ο πολαλασιαστης του δεικτη φυσικης δραστιριοτητας ,ετσι θα μπορεις με τις ιδιες θερμιδες ,ιδια φαγητα δλδ να αδυνατησεις!!!! ΜΠΟΡΕΙΣ!!!
    και επειδη οι ανδρες θελουν τις γυναικες με λυγνο κορμι, θα δεις ποσο θα αλλαξει και η ψυχολογια σου!

Similar Threads

  1. Είμαι απελπισμένη!!
    By Monaxiki_gia_mia_zwi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 07-03-2020, 18:12
  2. Είμαι απελπισμένη...
    By koloku8aki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 16-01-2014, 11:06
  3. HELP είμαι απελπισμένη...
    By chloe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 23-05-2011, 17:11
  4. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ......
    By matsoulinako in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 20-05-2010, 19:31
  5. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΜΑΜΑ!!!
    By chrysa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 16
    Last Post: 30-12-2009, 12:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •