Καρκίνος στον οισοφάγο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    βικη τωρα ξεχνα τους γιατρους και ολα..... τα πραγματα ειναι πιο σοβαρα...... με τον κοροναϊό ........
    Κάθε μέρα ξυπνάω χάλια και να θέλω να ξεχάσω δεν μπορώ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Κάθε μέρα ξυπνάω χάλια και να θέλω να ξεχάσω δεν μπορώ.
    το καταλαβαινω.... αλλα εγω που ειμαι θετικος σε αυτο τον ιο δεν εχεις ιδεα ποσο χαλια ξυπναω και πως ειμαι...... :/

    φοβομουν μην κολησω και κολησα στο τελος........ και 3 εβδομαδες σε καραντινα και τωρα σπιτι και ακομα δεν ειμαι εντελως καλα......

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το καταλαβαινω.... αλλα εγω που ειμαι θετικος σε αυτο τον ιο δεν εχεις ιδεα ποσο χαλια ξυπναω και πως ειμαι...... :/

    φοβομουν μην κολησω και κολησα στο τελος........ και 3 εβδομαδες σε καραντινα και τωρα σπιτι και ακομα δεν ειμαι εντελως καλα......
    Σιγουρα έχεις τον ιό; πέφτει καθόλου ο πυρετός; τι παίρνεις βασικά από χάπια; καλά που μένεις και κόλλησες; Περαστικά εύχομαι να περάσει γρήγορα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Σιγουρα έχεις τον ιό; πέφτει καθόλου ο πυρετός; τι παίρνεις βασικά από χάπια; καλά που μένεις και κόλλησες; Περαστικά εύχομαι να περάσει γρήγορα.

    απο μια φιλη μου που ειναι νοσηλεύτρια... ήμασταν σε καραντίνα με την κοπέλα μου..... τώρα κόλλησε και αυτή χωρίς να έχει έρθει σε επαφή με άλλο άτομο..... ενώ τηρούσε όλους τους κανόνες υγιεινής καθημερινά ήταν με αντισηπτικά και όλα τα σχετικά....... τώρα το περνάμε και η 2 στο σπίτι.......

    είναι το χειρότερο πράγμα που έχω περάσει ποτε στην ζωή μου.............

    δεν περνω τπτ απο φαρμακα τωρα..... μονο xanax.....

    ευχομαι να μην το περασει κανενας αυτο το πραγμα............. δεν υπαρχουν λογια να περιγραψεις αυτα τα συμπτωματα που προκαλεει.... νιωθεις λες και καταπινεις καρφια... και ξαφνικες μαχαιριες στο σωμα... ειναι απαισιο......... ο πυρετος δεν πευτει με κανενα φαρμακο..........

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    απο μια φιλη μου που ειναι νοσηλεύτρια... ήμασταν σε καραντίνα με την κοπέλα μου..... τώρα κόλλησε και αυτή χωρίς να έχει έρθει σε επαφή με άλλο άτομο..... ενώ τηρούσε όλους τους κανόνες υγιεινής καθημερινά ήταν με αντισηπτικά και όλα τα σχετικά....... τώρα το περνάμε και η 2 στο σπίτι.......

    είναι το χειρότερο πράγμα που έχω περάσει ποτε στην ζωή μου.............

    δεν περνω τπτ απο φαρμακα τωρα..... μονο xanax.....

    ευχομαι να μην το περασει κανενας αυτο το πραγμα............. δεν υπαρχουν λογια να περιγραψεις αυτα τα συμπτωματα που προκαλεει.... νιωθεις λες και καταπινεις καρφια... και ξαφνικες μαχαιριες στο σωμα... ειναι απαισιο......... ο πυρετος δεν πευτει με κανενα φαρμακο..........
    Έχεις και πονόλαιμο; τι συμπτώματα έχει βασικά όπως η γρίπη;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Έχεις και πονόλαιμο; τι συμπτώματα έχει βασικά όπως η γρίπη;
    πολυ χειροτερο απο μια απλη γριπη..... αναλογα βεβαια και πως θα το περασει ο καθενας.......

    προσεχε και να φορας μασκα και γαντια οταν πας για ψωνια κλπ.... και να μενεις σπιτι...... τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Καλησπέρα, φοβάμαι μήπως έχω καρκίνο στον οισοφάγο κι αυτό γιατί όταν καταπίνω νιώθω το φαγητό που κατεβαίνει, δεν κολλάει πουθενά αλαλ νιώθω σφίξιμο σαν να κατεβαίνει με το ζόρι και γενικά νιώθω πίεση και αίσθημα πληρότητας άρον οισοφάγο στην πλάτη και στο στερνό νιώθω πίεση σαν σφίξιμο φοβάμαι πάρα πολύ ότι έχω κάτι σοβαρο.
    Πω ρε τι βλακειες σκεφτόμουν! Εν τω μεταξύ είχα τόσο άγχος μου σφιγγοταν ο οισοφάγος μου και το φαγητό κατεβαίνε με δυσκολια. Πω πω ήταν πολύ επώδυνο όλο αυτό που πέρασα ευτυχώς άλλαξα διατροφή και Ηρέμησε το στομάχι μου.. Τι ήταν κι αυτό... Αντε ένα ένα να τα βλέπω και να μπαίνω να γραφω το ξεπέρασα!!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    Εγώ φοβάμαι για καρκίνο οισοφάγου γιατί έχω πρόβλημα με το στομάχι μου.περασα γαστριτιδα πριν 2 χρόνια και τώρα πάλι με έπιασε και αυτή τη φορά και πονος στο στηθος που με έστειλε νοσοκομείο και μετά στο γιατρό μου που μου είχε κάνει γαστροσκοπηση πριν 2 χρόνια και μου είπε δεν χρειάζεται να κάνω πάλι. Τότε δεν μου είχε βρει ούτε καν σημασία οισοφαγιτιδας αλλά εγώ νιώθω το κάψιμο στον οισοφάγο και είχα και χρόνια βουλιμία και τώρα φοβάμαι πολύ μήπως έχω καρκίνο. Έχω και ένα γρομπαλακι κάτω από τη γναθο που μεγαλώνει και μικραίνει. Έκανα εξετάσεις αίματος στο νοσοκομείο μου είπαν ήταν καλές. Θα φαινόταν κάτι αν ήταν εκεί? Τι άλλο να κάνω και πως να ηρεμήσω και το στομάχι μου. Παίρνω αγωγή αλλά θέλει πολύ υπομονή και δεν αντέχω ώρες ώρες. Κάθε φορά που πίνω κάτι κρύο νιώθω μια ευχάριστη αίσθηση να κατεβαίνει στον οισοφάγο μου. Φοβάμαι πολύ. Ότι μου πείτε θα με βοηθήσει πολύ.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 37
    Last Post: 08-08-2023, 01:39
  2. Έχει κάνει κάποιος αυτήν την εξέταση για οισοφάγο;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-02-2020, 03:40
  3. Πόνος στο στήθος δύσπνοια .. οισοφάγο; η ψυχολογικό ;
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 18-04-2018, 15:50
  4. Ατονία και κοπωση, απιστευτη καουρα στον οισοφαγο.
    By Subliminal167 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-11-2013, 17:07
  5. καρκινος
    By mateo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-07-2012, 02:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •