Παραίτηση από όλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Παραίτηση από όλα

    Είμαι 24 ετών άνεργη προς το παρόν σε 3 μήνες ειναι να φύγω για δουλειά σε νησί αλλά δηλωσα παραίτηση έφτασα τα 95 κιλά δεν έχω φίλους έχω γνώστους απλά π θ βγω 1 φορά το χρόνο έχω ν βγω με αγόρι 4 χρόνια.. Νιώθω νέκρα μέσα μου πραγματικά θέλω να τα παρατήσω όλα να μην ξαναδώ άνθρωπο δεν θέλω ούτε ν συζητήσω με κανέναν πια απλά ν γράψω αυτά π θέλω για να τα διαβάσω μετά.. Δεν ξέρω η μεγαλύτερη μ απελπισία προέκυψε όταν έβγαινα με την παρέα που ήμουν το καλοκαίρι και ένιωθα κενό μπορείς ν με πεις και μοναχική έως και πολύ.. Βαρέθηκα και δεν ξανά προσπαθώ για τίποτα δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτή η ζωή την έχω γραμμένη αν υπάρχειι δεύτερη ζωή ελπίζω σε αυτήν ν ειμ καλύτερα δεν μπορώ ν περιγράψω την αδιαφορία μ για το μέλλον πρώτου μ πείτε πήγαινε σε ψυχολόγο δεν γουστάρω να λύσω προβλήματα δεν θέλω ν προσπαθήσω απλά να αφήσω την ζωή έτσι όπως είναι κ όπου πάει και αυτό πιστεύω ειν η καλύτερη λύση ούτε αχγος ούτε τπτ απλά αδιαφορώ για όλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Όμως, το να έχεις στόχους σου δίνει νόημα και κίνητρο να ζεις! Μια ζωή χωρίς στόχους κατά τη γνώμη μου δεν παλεύεται. Μην αφήνεις αυτό το μηδενισμό να σε παρασύρει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    θα τα παρατησεις τωρα και οταν σου ερθει το κινητρο θα ειναι αργα...
    οποτε δεν πρεπει να τα παρατησεις...ολη η ζωη παλη ειναι....
    keep going
    παρεες θα ξαναβρεις , τα κιλα χανονται εγω δν βλεπω κατι αδυνατο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    λεναλε σε ειπε χοντρη ειπε δεν βλεπει κατι αδυνατο αρα βλεπει κατι χοντρο προσβολλα πω πω πωσ μιλατε ετσι μεταξυ σασ οι νεοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Όταν έχεις μια μάνα π κάθε τρεις και λίγο σ τονίζει τα ελάττωματα σ κ πως την κάνεις ρεζίλι και ειν ντροπή το ένα κ ντροπή το άλλο ναι δεν γουστάρω ν συνεχίσω για τίποτα και κανέναν

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Όταν έχεις μια μάνα π κάθε τρεις και λίγο σ τονίζει τα ελάττωματα σ κ πως την κάνεις ρεζίλι και ειν ντροπή το ένα κ ντροπή το άλλο ναι δεν γουστάρω ν συνεχίσω για τίποτα και κανέναν
    To οτι δεν εχεις την μαμα σου να σε υποστηριζει ειναι ασχημο. Βρες εναν ειδικο να σε βοηθησει και θα δεις οτι δεν θα τα βλεπεις ολα αρνητικα. Εχω δει παιδια στην ηλικια σου στο βλεμμα τους μια μελαγχολια να μην σκεφτονται τιποτα, να αδιαφορουν να μην πηγαινουν στις σχολες τους κτλ. Και το κακο ειναι που δεν μπορω να μιλησω για ειδικους γιατι δεν γνωριζουν για μενα. Βαλε στοχους στην ζωη σου εισαι μικρη και σκεψου αυτους που εχασαν το τρενο γιατι τα χρονια περασαν γι αυτους....
    Τα κιλα τα εβαλες επειδη ξεσπασες εκει ή σου αρεσει να τρως? Και να σε παρηγορησω εγω ειμαι 98 αλλα αυτα χανονται εαν ανεβει η ψυχολογια σου. Προσπαθησε να κανεις παρεες το μυαλο σου θα ξεφυγει απο τις αρνητικες σκεψεις θα συζητατε για διαφορετικα πραγματα ή μιλα και διαμεσου fb σε γνωστους. Να αγαπησεις τον εαυτο σου για να αποκτησεις αυτοεκτιμηση αυτα που σου λεω ειναι για να τα ακουω και γω στην προσπαθεια ειμαστε ολοι. Φιλια οτι αλλο θελεις να πεις εδω ειμαστε!!!!
    Last edited by Delmember2052020; 18-03-2020 at 08:49.

Similar Threads

  1. Παραίτηση
    By ioannis2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 08-03-2020, 20:43
  2. Παραίτηση
    By Lenale in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 1
    Last Post: 01-10-2018, 10:50
  3. Παραίτηση....
    By agp in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-2017, 23:48
  4. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2014, 12:33
  5. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
    By Karmen_30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 13-05-2012, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •