Προτροπη σε μελος χρηση σωματικης βιας προς γυναικα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Τωρα που το σκεφτομαι πιο ψυχραιμα, ημουν μαλλον επιεικης - δεν προκειται απλα για προτροπη σε σωματικη, αλλα και σεξουαλικη βια. Εκανα ηδη εντιτ το ποστ και τον υπερτιτλο αν και δυστυχως το φορουμ δεν επιτρεπει την τροποποιηση του κυριως τιτλου ενος θρεντ.
    τωρα καταλαβαινω το πραγματικο σου προβλημα!! Μαλον δεν εχεις εμπειρια απο σεξουαλικες επαφες.Εχεις πολυ πλκα, νομιζεις οτι ειναι βιασμος αυτο !! χαχα ποσο ανιδεος εισαι κακομοιρε.Αχ αυτη η χηρα με τα πεντε ορφανα σου εχει καψει την καρδια ε?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Οταν ο αλλος γραφει για μια κοπελα που οπως ολα δειχνουν τον αγνοει, και η λυση του εν λογω μελους ειναι η "παλαιικη" του σκληρου σεξ, προφανως αυτο το τεραστιο αλμα παρακαμπτει καθε λογικη συναινεσης απο τη μερια της κοπελας. Περναει το μηνυμα πως για να τον προσεξει, πρεπει να "παρει το μαθημα της". Να δει το φως το αληθινος τελος παντων. Φυσικα σε οσους και οσες ασχολουνται με τις μαστιγες του μισογυνισμου και της τοξικης αρρενωποτητας το σκεπτικο και η παθογενεια πισω απο τετοιου ειδους "συμβουλες" ειναι πολυ γνωριμες.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Οταν ο αλλος γραφει για μια κοπελα που οπως ολα δειχνουν τον αγνοει, και η λυση του εν λογω μελους ειναι η "παλαιικη" του σκληρου σεξ, προφανως αυτο το τεραστιο αλμα παρακαμπτει καθε λογικη συναινεσης απο τη μερια της κοπελας. Περναει το μηνυμα πως για να τον προσεξει, πρεπει να "παρει το μαθημα της". Να δει το φως το αληθινος τελος παντων. Φυσικα σε οσους και οσες ασχολουνται με τις μαστιγες του μισογυνισμου και της τοξικης αρρενωποτητας το σκεπτικο και η παθογενεια πισω απο τετοιου ειδους "συμβουλες" ειναι πολυ γνωριμες.
    ευχομαι να εισαι πολυ νεος, διοτις αν δεν εισαι η αγνοια σου ειναι που δικαιολογει ολα αυτα που κανεις, τα κολληματα που τρως μαζι μου, τον τρπο που μιλας σε οσους εδω μεσα δεν συμβαδιζουν με τις αποψεις σου, γενικα μαλον το κομπλεξ που εχεις στην εκει εξω ζωη σου, οπου επαληθευετε και με την αγνοια σου στο σεξ ,ισως εν μερη δικαιολογουν την ολη συμπεριφορα σου.Οσα κανεις, οσα γραφεις δειχνουν εναν ανθρωπο με πολλα κομπλεξ, με νευρα και με ανανδρες συμπεριφορες.Το οτι ασχολεισαι μονο μαζι μου στα τελευταια σου μηνυμαα,- φενεται ολοφανερα απο το λινκ που εχω βαλει - δεινει οτι εχεις σοβαρο προβλημα. Και φυσικα επειδη στην πραγματικη σου ζωη δεν θα τολμουσες να τα κανεις αυτα , θα φοβοσουν, βρησκεις εδω μεσα την ανονυμια που σου προσφερει το φορουμ και με ανανδρο τροπο συνεχως προσβαλεις τους ανθρωπους που δεν εχουν ασχοληθει μαζι σου, η μημπος για αυτο το κανεις, επειδη δεν ασχολιετε κανεις μαζι σου? σε αυτην την περιπτωση υπεπεσα σε σφαλμα και μπηκα σε αντιπαραθεση μαζι σου, μαλον αν σε "εγραφα" οπως πριν θα ταν το καλητερο.Ομως το οτι εκανες θρεντ για μενα επρεπε να απαντησω. Ευχομαι η διαχηρηση να καταλαβει τον ρολο σου και να πραξει οπως με τοσου που μπαινουν καθε χρονο και κανουν τα ιδια με εσενα πανω κατω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ξεχασα εδω να αναφερθω στο χθεσινο ποστ του οπου ανεσυρε παλιοτερο θρεντ αλλης κοπελας που ζητουσε συμβουλες για σχεσεις της, απλα και μονο για να την παρενοχλησει "ρομαντικα" με τροπο συναμα παραληρηματικο και ανατριχιαστικο. Εκανα και εκει αναφορα στη διαχειριση και θυμαμαι ποσο απροκαλυπτο μου ειχε φανει το συγκεκριμενο ποστ. Δεν φανταζομουν βεβαια τι θα ακολουθουσε.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Έκανα κι' εγώ αναφορά γράφοντας και τον λόγο (την προσωπική μου εμπειρία - την εξομολογήθηκα σε ένα μέλος εδώ, τώρα θα το δει και ο διαχειριστής). Ε ντάξει τα όρια ξεπεράστηκαν προ πολλού.

    Δεν έχω κάνει ποτέ αναφορά σε κανένα φόρουμ αλλά κάποιοι άνθρωποι την αξίζουν τελικά. Ειδικά σε τέτοιο χώρο.

  6. #21
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Ένα μικρό φλας μπακ

    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Έχουμε και λέμε:

    1)Το γεγονός που ανέφερε ο oboro
    2)Ότι το sexting είναι αμαρτωλό και δεν θα ήταν κακό αν ο άντρας έριχνε και μια δυο σφαλιάρες(αν το μάθαινε)
    3)Ότι οι ναζί δεν μας έκαναν καθόλου κακό(με δικαιολογία το ''Περιμένοντας τους βαρβάρους'' του Καβάφη)
    4)Σε μια κοπέλα που δημοσίευσαν φώτο της στο νετ ή κάτι τέτοιο,να εκμεταλλευτεί ότι της συνέβη,για δικό της οικονομικό όφελος
    5)Σε έναν διάλογο με την Ελισάβετ,την απείλησε
    6)Συνεχής θρησκοληψία
    7)Ο φόβος που θέλησε να προκαλέσει στην Νεφέλη

    Need I say more?
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Συν τις θρησκοληπτες καταρες απειλες που σκορπιζε κατα των σεξουαλικων βοηθηματων στο θρεντ μιας αλλης κοπελας...

    Στο θρεντ της magenda πριν λιγες μερες παλι εκανε επικινδυνες τοποθετησεις σχετικα με τον αυτοκτονικο ιδεασμο της.

    Τιποτε δε διαγραφτηκε. Ο τυπος εχει ασυλια.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    δεν νομιζω να εχει καμια ασυλια ο πανου. νομιζω ομως οτι η διαχειριση εχει ολο και λιγοτερο χρονο να ασχοληθει...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    εχω μια απορια, πανου.
    εφοσον το μηνυμα λεει οτι η κοπελα τον αγνοει, οταν προτεινεις να κανει βιαιο σεξ μαζι της, πως ειναι δυνατον να το κανει εφοσον τον αγνοει; πως γινεται να κανεις βιαιο σεξ με καποια που σε αγνοει αν δεν το επιβαλεις;

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν νομιζω να εχει καμια ασυλια ο πανου. νομιζω ομως οτι η διαχειριση εχει ολο και λιγοτερο χρονο να ασχοληθει...
    remendy, εαν διαβασες το μυνημα θα ειδες οτι δεν αναφερω πουθενα να ξυλοφορτοση την συντροφο του. Μπορει να μην με συμπαθεις αλλα πιστευω στην αντικειμενικοτητα σου.Εισαι απο τα παλια μελοι του φορουμ ,εχεις δει πολλα εδω μεσα! ξερεις πολυ καλα φανταζομαι οτι το συγκεκριμενο θεμα ειναι απεναντι στους κανωνες του φορουμ , δεν επιτρεπετε να υπαρχει θεμα οπου να αναφερετε σε καποιο μελος του φορουμ ποσο μαλον με λασπολογια και με καθετη επιθεση .Οπως αναφερες δυστυχως οι διαχηρηστες του φορουμ δεν μπορουν πλεον να ελεγχουν τα μηνυματα με αποτελσμα να υπαρχουν παρα πολλα τετοια προβληματα.Καπωτες υπηρχσν αρκετ ατομα και υπηρχε πιο αμεσως ελεγχος. Δυστυχως ομως και λογο της εποχης και λογο της ταχυτητας των μηνυματων δεν ειναι ευκολο κατις τετοιο πλεον.Αυτο ομως εχει δυστυχως το κακο προβλημα οτι ατομα που δεν εχουν καμια απολυτος σχεση με την φυση του φορουμ να μπαινουν εδω μεσα και να μας χαλαν την αρμονια οπου ειχαμε τοσα χρονια! Αυτο το φορουμ ειχε την μοναδικοτητα του οτι αφορουσε ανθρωπους με ψυχικες ασθενειες και με προβληματα τετοιου ειδους.Οπου υπηρχε αλληλοβοηθει μεταξυ μας, υπηρχε ενα κλιμα αλληλεγγυης ,αφου σχεδον ολοι μας ανοιγαμε τα εσωψυχα μας και γραφαμε υο προβλημα οπου μας τυρανουσε, αυτο μας εκανε πιο δεκτικους σε βοηθεια και γενικα γραφαμε με σκοπο την βοηθεια του αλλου η την δικη μας.Υπηρχαν χρηστες που μπορει να μην νοσουσαν αλλα ηταν θεραπευτες! δυστυχως πλεον δεν βλεπω να υπαρχουν τετοια ατομα εδω μεσα, ο τελευταιος που τα ελεγα μου ειχε πει οτι για επαγγελματικους λογους δεν εχει χρονο να μπαινει .
    ΡΕΜΕΝΤΙ , εαν νομιζεις οτι το μηνυμα μου προτρεπει σε ξυλοδαρμο να μου το πεις, δεν εχω προβλημα. Οπως θα σου ελεγα ,αν θες βεβαια να παρατηρησεις και το μενος του συγκεκριμνου μελους, να ανατριχιασεις σαν δεις το ποσο κολημα εχει φαει μαζι μου.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχω μια απορια, πανου.
    εφοσον το μηνυμα λεει οτι η κοπελα τον αγνοει, οταν προτεινεις να κανει βιαιο σεξ μαζι της, πως ειναι δυνατον να το κανει εφοσον τον αγνοει; πως γινεται να κανεις βιαιο σεξ με καποια που σε αγνοει αν δεν το επιβαλεις;
    στο μηνυμα ελεγε οτι ειχε σχεση με την κοπελα, οτι ταυτοχρωνα ανακαληψε πως μηλαει με αλλον στο μεσεντσερ, οχι οτι τον απαταει αποδεδηγμενα! Αρα ,ειναι ακομα μαζι απλα ειναι στα τελευταια τους, εκει λοιπον υπεθεσα οτι εαν μπορεσει και την κερδισει ξανα θα μπορεσει με το να γινει καλος εραστης.ΜΕτα εμαθα το στορυ, οτι δεν ηταν σοβαρη σχεση, οτι δεν υπηρχε καιρος μαζι. Δεν εκατσα να διαβασω τα προηγουμενα μηνυματα οπου ηταν διασπαρτα σε αλλα θεματα.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχω μια απορια, πανου.
    εφοσον το μηνυμα λεει οτι η κοπελα τον αγνοει, οταν προτεινεις να κανει βιαιο σεξ μαζι της, πως ειναι δυνατον να το κανει εφοσον τον αγνοει; πως γινεται να κανεις βιαιο σεξ με καποια που σε αγνοει αν δεν το επιβαλεις;
    και οπως γραφεις, λεει οτι τον αγνοει! οχι οτι τα χαλασανε! δεν λεει οτι του ειπε να τα σπασουνε! Το ζητημα ειναι οτι μηλησα με τον ενδιαφερομενο και εμαθα το στορυ μετα! Αυτον που αφορα δεν ειχε προβλημα αρα πως γινετε ο ξεκαρφωτος να σχολειτε? γινετε ομως οταν δει καποιος τα μηνυματα του και παρατηρησει οτι εχει κολημα μαζι μου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    γιωργο, μετα την προσθηκη του υ.γ. οτι δεν μιλας για ξυλο, αλλαζει ελαφρως το νοημα, αλλα αυτη η προσθηκη δεν υπηρχε οταν το εγραψες και σε αυτο αναφερονται τα παιδια.
    επισης, δεν μου απαντησες, αν δεν εννοεις βια η βιασμο, πως μπορει να επιβαλει ενας ανδρας βιαιο σεξ σε μια γυναικα που τον αγνοει, αν δεν την υποχρεωσει/ βιασει...
    η αποψη μου γι αυτο που λες, εχει διαμορφωθει απο οταν μας ειχες πει οτι εχεις βιαιοπραγησει εναντιον μιας συντροφου σου στο παρελθον, γι αυτο κι εγω εβγαλα το συμπερασμα οτι για το ιδιο πραγμα μιλας κι εδω.
    αυτα.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιωργο, μετα την προσθηκη του υ.γ. οτι δεν μιλας για ξυλο, αλλαζει ελαφρως το νοημα, αλλα αυτη η προσθηκη δεν υπηρχε οταν το εγραψες και σε αυτο αναφερονται τα παιδια.
    επισης, δεν μου απαντησες, αν δεν εννοεις βια η βιασμο, πως μπορει να επιβαλει ενας ανδρας βιαιο σεξ σε μια γυναικα που τον αγνοει, αν δεν την υποχρεωσει/ βιασει...
    η αποψη μου γι αυτο που λες, εχει διαμορφωθει απο οταν μας ειχες πει οτι εχεις βιαιοπραγησει εναντιον μιας συντροφου σου στο παρελθον, γι αυτο κι εγω εβγαλα το συμπερασμα οτι για το ιδιο πραγμα μιλας κι εδω.
    αυτα.
    ειναι ξεκαθαρο οτι δεν πρωτρεπω σε ξυλοδαρμο! βεβαια καθε τι που διαβαζει καποιος παιζει ρολο και η προκαταλυψη οπου εχει για τον συντακτη του μηνυματος.
    Δεν μπορω να γραφω σεξουαλικες λεπτομεριες , θα ηταν λαθος, αλλα οσοι εχουν μια οριμη εμπειρια απο σεξουαλικες επαφες γνωριζουν οτι υπαρχει το ειδους του σεξ οπου ειναι λιγο βαρβαρο! και αυτο συνηθως αρεσει σε οσες και οσους κανουν αθληματα! για αυτο κι το εγραψα! αφου η κοπελα του εκανε αθληματα!
    Πουθενα δεν ειπα για βιασμο! και ειναι προσβλητικο κατις τετοιο ποσο μαλον οταν δεν υπαρχει ουτε καν ενδηξ για τετοιο! Ξανα λεω οτι σε μια σχεση οταν υπαρχει αγνοια και αδιαφορια δεν σημαινει οτι εχει οριστικα λυξη .
    Οσο για το ν συμπληρωνω κατις, αυτο το κανω συνεως, διοτις μετα που τα αναιβαζω τα διαβαζω, κι λογο δυσλεξιας προσπαθω να διορθωνω παντα καποιες εννοιες.
    Απο την στιγμη ομως οπου ξεκαθαριζω οτι δεν αναφερω για ξυλοδαρμο ολο αυτο που κανουμε τωρα ειναι τελειως ακυρο! και ο ξυλοδαρμος περιλαμβανει και τον βιασμο ΡΕΜΕΝΤΙ!! αρα ειναι τελειως ανυπαρκτος ο λογος υπαρξης αυτου που κανουμε τωρα. Ποσο μαλον οταν εχουν αναφερθει πολυ χειροτερα πραγματα εδω μεσα.
    Οσο για την προσωπικη μου ζωη, ναι στο παρελθον εχω υπαρξει βιαιος ,μαλιστα ειδικα σε ανδρες! δεν ειμαι ο μοναδικος νομιζω! απλα εγω το αναφερα, διοτις δεν ντρεπομαι για τα σφαλματα μου.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν νομιζω να εχει καμια ασυλια ο πανου. νομιζω ομως οτι η διαχειριση εχει ολο και λιγοτερο χρονο να ασχοληθει...
    Απο περσυ την ανοιξη εχει γινει διψηφιος αριθμος αποκλεισμων για πολυ λιγοτερα και πολυ λιγοτερο σοβαρα παραπτωματα απο αυτα που κανει το συγκεκριμενο μελος το ιδιο διαστημα. Με βαση τους αποκλεισμους που εχω δει να γινονται, θα επρεπε να εχει ηδη αποκλειστει μονιμα 5-6 φορες. Ο αριθμος των ριπορτ που του εχει γινει απο τη βαση μελων ειναι απλα τεραστιος με βαση τις πληροφοριες που μου δινουν αυτες τις μερες.

    Δεν ξερω αν εχει ασυλια. Ξερω ομως οτι εχουμε ματια.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Απο περσυ την ανοιξη εχει γινει διψηφιος αριθμος αποκλεισμων για πολυ λιγοτερα και πολυ λιγοτερο σοβαρα παραπτωματα απο αυτα που κανει το συγκεκριμενο μελος το ιδιο διαστημα. Με βαση τους αποκλεισμους που εχω δει να γινονται, θα επρεπε να εχει ηδη αποκλειστει μονιμα 5-6 φορες. Ο αριθμος των ριπορτ που του εχει γινει απο τη βαση μελων ειναι απλα τεραστιος με βαση τις πληροφοριες που μου δινουν αυτες τις μερες.

    Δεν ξερω αν εχει ασυλια. Ξερω ομως οτι εχουμε ματια.
    Επειδη εχεις καποια εμονη μαζι μου, χωρις λογο απο πλευρας μου βεβαια, εαν θελεις μπορουμε να επικοινωνισουμε με καποιον αλλο τροπο ,και να μου εξηγησεις ακριβως το τι θελεις,

    oboro εισαι κατοικος Αττικης?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος
    By tmvngocdung99 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 24-03-2018, 06:41
  2. Replies: 25
    Last Post: 27-05-2014, 09:23
  3. εχω μπερδευτει! δεν ξερω ποιανου γιατρου-ψυχολογου προτροπη να ακολουθησω!!!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-09-2012, 16:52
  4. Προς διαχείριση: θέλω να διαγραφώ από μέλος
    By σανυ in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 01-05-2012, 19:02
  5. Ιδεοψυχαναγκασμοί βίας προς τρίτα πρόσωπα/ ζώντας με τον φόβο των αντιποίνων
    By vasilianna85 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 31-10-2011, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •