Να μείνω σπίτι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398

    Να μείνω σπίτι?

    Να σας ρωτήσω ρε παιδιά..Σε μια βδομάδα μου λήγει το παραπεμπτικό για ένα τεστ κοπώσεως και κάτι αίματος..Αν είναι να πάω θα πάω σε ιδιωτικό ιατρικό κέντρο με μάσκα και γάντια εννοείται...το θέμα είναι να τις κάνω τώρα η να το αφήσω για αργότερα?Ο καρδιολόγος δεν θα μπορεί να μου τις ξαναγράψει όμως,ποιος γιατρός θα μπορεί,παθολόγος ίσως?Ποιος άλλος γιατρός θα μπορεί να μου τις γράψει?Και λέω να τις κάνω αργότερα γιατί γίνεται ο χαμός με τον κορονοιο και φοβάμαι μην αρπάξω τίποτα.
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

  2. #2
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Να σας ρωτήσω ρε παιδιά..Σε μια βδομάδα μου λήγει το παραπεμπτικό για ένα τεστ κοπώσεως και κάτι αίματος..Αν είναι να πάω θα πάω σε ιδιωτικό ιατρικό κέντρο με μάσκα και γάντια εννοείται...το θέμα είναι να τις κάνω τώρα η να το αφήσω για αργότερα?Ο καρδιολόγος δεν θα μπορεί να μου τις ξαναγράψει όμως,ποιος γιατρός θα μπορεί,παθολόγος ίσως?Ποιος άλλος γιατρός θα μπορεί να μου τις γράψει?Και λέω να τις κάνω αργότερα γιατί γίνεται ο χαμός με τον κορονοιο και φοβάμαι μην αρπάξω τίποτα.
    Απο οτι μας ελεγε σήμερα μια μικροβιολογος έχουν σταματήσει πλέον να κάνουν εξετασεις ρουτινας και τις αναβαλλουν για αργότερα.
    Καλό είναι και για σένα αν δεν συντρεχει κάποιος λόγος σημαντικός να αφήσεις να περάσει ένα ευλογο διαστημα για να τις κανεις.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Να σας ρωτήσω ρε παιδιά..Σε μια βδομάδα μου λήγει το παραπεμπτικό για ένα τεστ κοπώσεως και κάτι αίματος..Αν είναι να πάω θα πάω σε ιδιωτικό ιατρικό κέντρο με μάσκα και γάντια εννοείται...το θέμα είναι να τις κάνω τώρα η να το αφήσω για αργότερα?Ο καρδιολόγος δεν θα μπορεί να μου τις ξαναγράψει όμως,ποιος γιατρός θα μπορεί,παθολόγος ίσως?Ποιος άλλος γιατρός θα μπορεί να μου τις γράψει?Και λέω να τις κάνω αργότερα γιατί γίνεται ο χαμός με τον κορονοιο και φοβάμαι μην αρπάξω τίποτα.
    τηλεφωνο!! παρε τους τηλεωνο ! Μην πας απο εκει ασκοπα, οχι για να μην κολλησεις κατις, αυτο δεν νομιζω να γινει.Ειναι νοσοομεια και προσεχουν πολυ, φοβουντε για τον εαυτο τους πρωτειστος! θα το αφηναν να υπαρχει κινδυνος?
    Οι εξετασεις αιματος μπορουν να γραφτουν απο παθολογο , για το τεστ κοπωσεως δεν νομιζω να μπορει.

  4. #4
    blackcrow
    Guest
    Εγώ πάντως είχα να κάνω αξονική και ο γιατρός μου, μου είπε να την ακυρώσουμε. Πήρα το διαγνωστικό και με φυσικότητα μου είπε ότι το καλύτερο είναι αυτό. Να πάει για αργότερα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by blackcrow View Post
    Εγώ πάντως είχα να κάνω αξονική και ο γιατρός μου, μου είπε να την ακυρώσουμε. Πήρα το διαγνωστικό και με φυσικότητα μου είπε ότι το καλύτερο είναι αυτό. Να πάει για αργότερα.
    δηλαδη,οποιος εχει ραντεβου με γιατρους του ΕΟΠΥΥ , στα ιατρεια του ΙΚΑ , θα υπαρξει μεταθεση των ημερομιων? μημπως γνωριζεις σχετικα? διοτις αυριο εχω ραντεβου με τον ψυχειατρο μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    δηλαδη,οποιος εχει ραντεβου με γιατρους του ΕΟΠΥΥ , στα ιατρεια του ΙΚΑ , θα υπαρξει μεταθεση των ημερομιων? μημπως γνωριζεις σχετικα? διοτις αυριο εχω ραντεβου με τον ψυχειατρο μου.
    θα εχεις αυριο τηλεφωνο και θα ακυρωθει το ραντεβου σου..

    μπορεις να τους ρωτησεις τι ακριβως θα γινει... αν και δεν νομιζω πως θα εχουν καποια απαντηση κανεις δεν γνωριζει τι θα γινει ακομα..

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    θα εχεις αυριο τηλεφωνο και θα ακυρωθει το ραντεβου σου..

    μπορεις να τους ρωτησεις τι ακριβως θα γινει... αν και δεν νομιζω πως θα εχουν καποια απαντηση κανεις δεν γνωριζει τι θα γινει ακομα..
    Τελικα ισχυει το ραντεβουμου Ακη!! μαλιστα ειναι σε λιγες ωρες, στον Νεο Κοσμο! Παραξενο ε? ναι διοτις οπως κι εψαξα σε αλλα ειναι κλειστα και σε αλλα οχι! Περιεργαπραματα, Ευτηχως βεβαια για εμενα αλλα για καποια αλλα ατομα , θα ειναι το αντιθετο.Ειναι κριμας οπου το κρατος δεν μπορει σε τετοια πραματα να ειναι πιο ξεκαθαρο, παρα το οτι πιστευω πως στα σοβαρα τα πηγε πολυ καλα! Ηταν πολυ σωστη η κινηση του οπου εκλεισε τα σχολεια, και αλλα μεροι οπου μαζευοταν ο κοσμος! Αλλα υπαρχει προβλημα δυστυχως σε κρεβατια με μηχανισμο αναπνευστικης υποστιριξης, δυστυχως εχουμε αν δεν κανω λαθος γυρο στα 600? Απο τους πιο φτωχους αρυθμους στην ευρωπη Ακη.
    Ακη, εσυ πως τα πας? η συντροφος σου? Σπο οσα λενε για τον ιο, κραταει το πολυ 4-5 μερες , ειναι ετσι?

Similar Threads

  1. Φοβάμαι να μείνω μόνος στο σπίτι
    By mikel_kurti_ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 12-01-2020, 20:29
  2. Θα μείνω μόνη στο σπίτι απόψε κι ανησυχώ λίγο...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 16-04-2018, 05:11
  3. Hρθα για να μεινω!!!
    By ΛΟΡΑ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 179
    Last Post: 07-09-2011, 12:12
  4. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΩ..
    By ME&I in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 11-04-2011, 13:43
  5. Κι αν μείνω μόνη?
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 14-04-2010, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •