ασχημες σκεψεις ασχημες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 77
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τι περιμενεις απο γονεις που στα 30 μου δεν με εχουν ρωτησει πως εισαι?πως πηγε το σχολειο? εχεις φιλους? μη χαλας λεφα για εσενα αλλα να μας τα δινεις γιατι εχουμε αναγκες κλπ κλπ παντα τους ενοι;αζαν οι βαθμοι και αν επαιρνα καπου απο 18 και κατω με χωνανε σε φροντιστηρια για τι δεν ηταν αρκετος ο βαθμος
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Στα λόγια μου έρχεσαι. Μην αισθάνεσαι ενοχικά λοιπόν.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τις αυτοκτονικες σκεψεις πως τις διωχνουμε?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νομίζω με συνδυασμό αγωγής και ψυχοθεραπείας. Πέρασε η ώρα, σε λίγο ο γιατρός σου θα σε κατευθύνει τι να κάνεις. Μην του κρύψεις τι σκέφτεσαι και τι περνάς boo.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    πηγα στο κψυ και με διωξανε γιατι λογω κορονοιου αλλα ξε το ωραριο του και μου ειπαν να παω αυριο ποσο γκαντεμια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    απελπιστικα περιμενα μερες να παω θελω να κοπω ή να δωσω τελος
    δεν αντεχω αλλο εκληπαρω για βοηθεια αλλα μαλλον ειναι γραφτο μου μουτο λενε οι φωνες κοψου ή αυτοκτονα ανικανη αχρηστη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    μπου μπορεις να τον βρεις στο τηλ τον γιατρο; Να του πεις πως ειναι αναγκη να μιλησετε εστω στο τηλ;

    Τωρα ειναι η ωρα να δειξεις ποσο δυνατή είσαι μπου, εμεις όλοι εδώ το ξέρουμε, εσύ δεν το πιστεύεις. Εχεις περάσει πολλά και δύσκολα που άλλοι δεν θα άντεχαν. Θα το περάσεις κι αυτό. Τίποτα δεν θα πάθεις. Οι σκιές δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα.
    Θυμάσαι την ιστορία με τα ποντίκια;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειναι στο νοκομειο μου ειπαν..αντε βρεστον και απο κοντα θα ητν καλυτερα πιστευω..
    ειμαι τρελη? παλαβη? δεν εχω σωας τα φρενας? τι μου συμβαινει? εγωω νοιωθω περιργα δε ξερω που ανηηκω να παραδεχτω αααααν το εγκρινει η ψυχη και το μυαλο μου καποια πραγματα γιατι αυτα που γινονται τα θεωρω ιδιαιτερες ικανοτητες εμου και αλλων με παρομοιες εμπειριες. το τιμημα βεβαια ειναι το στιγμα, απωλεια ανθρωπων φιλων γονιων κλπ δυσκολια για σπουδασες, εργασια, οικογενεια..τοσα που θα ηθελα να ζησω και βλεπω απο τα 16 μου την κατρακυλα.τι παει να πει εχει καποιος σχιζοφρενεια? τι μπορει και τι δεν μπορει να κανει? να ξερω ως που να ελπιζω..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω το ξυραφακι στα χερια.πεειτε μου κατι καλο μπας και το γλιτωσω νοιωθω πολυυ πονο και στεχωρια μεσα μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #25
    ntinti
    Guest
    boo άσε τα χαζά δεν αξίζει για κανέναν αυτό ότι σκέφτεσαι.....

    Μην τους κάνεις το χατήρι Κάνε τουλάχιστον υπομονή μέχρι αύριο να δεις το γιατρό σου...

    Μια υποτροπή είναι θα αλλάξει την αγωγή σου και όλα θα γίνουν όπωςπριν.....


    Έλα κοριτσάκι μου γράφε μας συνέχεια σήμερα θα είμαστε εδω

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    εχω το ξυραφακι στα χερια.πεειτε μου κατι καλο μπας και το γλιτωσω νοιωθω πολυυ πονο και στεχωρια μεσα μου
    Μια μέρα μπου με βάρεσε η μάνα μου με το κλαδί της κληματαριάς (σαν μαστίγιο) και μου έκανε τα χέρια, την πλάτη και τα πόδια με γραμμές.. Εκείνη την μέρα έφυγα από το σπίτι και πήγα σε ένα βουνό και στάθηκα στην άκρη του γκρεμού και φωναξα δυνατά. Τα έβαλα με τον Θεό. Του έλεγα ότι γέρασε και δεν με ακούει που κλαίω, δεν ακούει ότι δεν αντέχω άλλο και ότι πονάω. Ήμουν αποφασισμένος να πέσω από εκεί να ηρεμησει το σώμα μου και η ψυχή μου. Αλλά δεν το έκανα. Ξέρεις γιατί? Γιατί δεν φταίω εγώ για το τι έχει η μάνα μου μέσα στο κεφάλι της, δεν φταίω εγώ που δεν έχει αισθήματα.. Από τότε πείσμωσα και είπα πως από αυτά τα σκατα θα βγω και άλλαξα. Άρχισα να βλέπω διαφορετικά τα πράγματα.
    Τι σου αξίζει boo? Σίγουρα όχι η αυτοκτονία. Είσαι ένας πανέξυπνος άνθρωπος, με πολύ δύναμη. Αν πάρεις απόφαση πως για ότι περνάς δεν φταις εσύ αλλά όλοι αυτοί που σε πληγωσαν θα δεις πως το "πρόβλημα" σου δεν είναι τόσο μεγάλο! Ας πάρουν τις ευθύνες που τους αναλογούν, εσύ προσπάθησε να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Οτι βλέπεις, ότι ακούς (φωνές και σκιές) είναι παιχνιδια του μυαλού... Τίποτα παραπάνω.. Εδώ τώρα θα του πας κόντρα και σιγά σιγά θα πάρεις τον έλεγχο ξανά.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κοπηκα δεν ααντεχω αλλο.εχω παρει 4μγ ζααναχ ξαι δεν ηρενω καθολου δε ξερω οπου μου πσνε τσ 4
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #28
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μια μέρα μπου με βάρεσε η μάνα μου με το κλαδί της κληματαριάς (σαν μαστίγιο) και μου έκανε τα χέρια, την πλάτη και τα πόδια με γραμμές.. Εκείνη την μέρα έφυγα από το σπίτι και πήγα σε ένα βουνό και στάθηκα στην άκρη του γκρεμού και φωναξα δυνατά. Τα έβαλα με τον Θεό. Του έλεγα ότι γέρασε και δεν με ακούει που κλαίω, δεν ακούει ότι δεν αντέχω άλλο και ότι πονάω. Ήμουν αποφασισμένος να πέσω από εκεί να ηρεμησει το σώμα μου και η ψυχή μου. Αλλά δεν το έκανα. Ξέρεις γιατί? Γιατί δεν φταίω εγώ για το τι έχει η μάνα μου μέσα στο κεφάλι της, δεν φταίω εγώ που δεν έχει αισθήματα.. Από τότε πείσμωσα και είπα πως από αυτά τα σκατα θα βγω και άλλαξα. Άρχισα να βλέπω διαφορετικά τα πράγματα.
    Τι σου αξίζει boo? Σίγουρα όχι η αυτοκτονία. Είσαι ένας πανέξυπνος άνθρωπος, με πολύ δύναμη. Αν πάρεις απόφαση πως για ότι περνάς δεν φταις εσύ αλλά όλοι αυτοί που σε πληγωσαν θα δεις πως το "πρόβλημα" σου δεν είναι τόσο μεγάλο! Ας πάρουν τις ευθύνες που τους αναλογούν, εσύ προσπάθησε να βοηθήσεις τον εαυτό σου. ότι βλέπεις, ότι ακούς (φωνές και σκιές) είναι παιχνιδια του μυαλού... Τίποτα παραπάνω.. Εδώ τώρα θα του πας κόντρα και σιγά σιγά θα πάρεις τον έλεγχο ξανά.

    ................................

  14. #29
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    ................................
    Τι????.....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    κοβομαι ισα να πονεσω να μου φυγει οο πονο; που νοιωθω τελια δεν κρατηκα και νιομιζω θα τμου ερθει παλι ηδη νοιθω τις φλεβες μιου να πετανε ααο την ενταση
    απο πριν 7-8 χρονια τελικα και μου λετε να μη τα παραατησω.τι πιο τραγικον μπορει να μου συμβει? χω να βγω νεβδομαδα αο το σπιτι δχολη δεν παιζει να παω λεφτα να παω σε μια καλη ψυχολογο στην αθηνα δεν εχω γιατι ειμαι σπο επσρχια.. εφταα στο μηδεν
    ολαα γυρισαν στο μηδεν
    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ασχημες σκεψεις με την αδερφη μου
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 22-01-2021, 02:10
  2. Αυτοπεποιθηση και άσχημες σκέψεις.
    By sunset in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 14
    Last Post: 31-01-2020, 14:26
  3. Φοβος>Ανυσηχια>Ασχημες/Αρνητικες σκεψεις ή κατι αλλο;;Τι κανω λαθος;;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-2014, 00:27
  4. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 07:32
  5. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!
    By astrid in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 04-09-2009, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •