ασχημες σκεψεις ασχημες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    κοβομαι ισα να πονεσω να μου φυγει οο πονο; που νοιωθω τελια δεν κρατηκα και νιομιζω θα τμου ερθει παλι ηδη νοιθω τις φλεβες μιου να πετανε ααο την ενταση
    πιω 7-8 χρονια τελικα και μου λετε να μη τα παραατησω.τι πιο τραγικον μπορει να μου συμβει? χω να βγω νεβδομαδα αο το σπιτι δχολη δεν παιζει να παω λεφτα να παω σε μια καλη ψυχολογο στην αθηνα δεν εχω γιζτι ειμαι σπο επσρχια.. εφταα στο μηδεν
    Γιατί κανεις κακό στον εαυτό σου?

  2. #32
    Μπου χρειαζεσαι αμεσα εισαγωγη. Βασανιζεσαι υποφερεις. Αν οι γονεις σου ειχαν ενσυναίσθηση θα ελεγαν σε αγαπαμε όπως και αν εισαι. Ζητησε τους τωρα να σε πανε αθηνα. Γινετε χαμος λογω ιού αλλά τον πονο που βιωνεις μονο ειδικοι θα τον καταλάβουν. Σε παρακαλω ζητησε βοηθεια τωρα!!! Μιλα στην αδερφή σου. Αδιαφόρησε πληρως για το τι θα πουν αυτοι. Οσοι ζούμε με ψυχικη νοσο ζουμε υποτροπες και πρεπει να σώσουμε τη ζωη μας. Οταν ειμαστε σε υποτροπη πιστεύουμε μονο στην αυτοχειρια. Ειναι η απελπισία. Μιλα. Μην σε αυτο μαστιγωνεις στην εσωστρέφεια σου. Αξιζεις. Εισαι ενα υπεροχο πλασμα.
    Επειδη το περιβάλλον σου δεν βοηθά να μειωνεται το στρες σου δεν ευθυνεσαι εσυ!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    boo πάρε τηλέφωνο στο 1018 να σε κατευθύνουν. Μπορεί να σε βοηθήσουν, να μιλήσεις με κάποιον άλλο ειδικό να σε κατευθύνει ή και να μιλήσουν αυτοί με το γιατρό σου να μπορέσει να σε δει. Συνέχισε να μας μιλάς εδώ και μην κάνεις άσχημες σκέψεις.
    http://suicide-help.gr/ean-skefteste-tin-autoktonia/

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    περιμενω τι θα πει αυριο ο ιατρος.αν μου πει για νοσηλεια τι να πω στους δικους μου θα μαλλιοτραβηχτουν και θα τα ακουσω ασχημα το στιγμα βλεπεις δεν αποδεχτηκαν ποτε τι εχω θα γινει της ποππης και δεν ειμαι σε φαση για εντασεις καθολουεχω ιθανοτητες να με στειλει ο γιατρος για εισαγωγη? και δεν παιζει και χρημα για να ανεβω αθηνα.απο τι εξαρταται να καποιος μπαινει για νοσηλεια ή οχι?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν θα πει για νοσηλεία, θα δώσεις βάση στο τι είναι καλό για εσένα και όχι στο τι θα πουν οι δικοί σου. Δηλαδή αν είχες διαβήτη ή έσπαγες τα πλευρά σου θα έπρεπε να αποφεύγεις θεραπείες και νοσηλείες για να μην μαλλιοτραβιούνται οι γονείς σου;;; Αν δεν αποδέχτηκαν τι έχεις είναι δικό τους το πρόβλημα, όχι το δικό σου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ολο κοβομαι δε μορω να σταματησω.προβλεπω 3ο αντιψυχωτικο, αντικαταθλιπτικο και αγχολυτικομκαι μετα θα μου πει για νοσηλεια πιστευω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μην κόβεσαι boo, μίλα μας εδώ, πως μπορούμε να σε κάνουμε να αισθανθείς λίγο καλύτερα;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καπως βοηθαει η κουβενα.απλα κανω οτι μου λενε οι φωνες μου λενε να κοπω κοβομαι απο την απελπισια μου, μου λνε να φουνταρω και το σκεφτομαι παρολο που δε θελω αλλα τι ζωη ειναι αυτη?.οι δαιμονες σκιες θελουν να με σκοτωσουν να με παρουν μακρυα και εμφανιστηκαν ξαφνικα.οι φωνες με βριζουν και με υποτιμανε ασχημζα και με κατευθυνουν στο τι να κανω ή μου λενε ποιος διαβαζει το μυαλο μου κααι οτι ξερουν οτι ειμαι πειραματοζωο του εχουν βαλει εξωγηινοι να παρακολουθουν καποιος απο εμας για να μας κανουν δοκιμασιες και πειραματα ειμαστε αναλωσιμοι για αυτους που στο τελος μασ εξαφανιζζουν και μα ςσκοτωνουν οταν μαθουμε την πληρη αληθεια τους.οι φωνες με βριζουν μου λενε οτι δε θα φυγουν ποτε κσι με βριζουν και με υποτιμανε.ξαφνικα εμφανιστηκαν οι σκιες δαιμονες το βραδυ την εβγαλα ολη μερα στην καρεκλα πλατη στο παραθυρο αλλα δε τη γλιτωσα ειδα κι αλλους 2 μεσα στο δωματιο θελουν να με σκοτωσουν.δεν εχω ξασναφοβηθει τοσο πολυ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που περνάς boo. Ωστόσο έχει ξανασυμβεί, σου λένε οι φωνές και οι σκιές ένα σωρό βλακείες ότι είσαι πειραματόζωο, ότι θα σε βλάψουν, ότι δεν αξίζεις κι όμως, μετά έχουν εξαφανιστεί για καιρό και δεν σου έχουν κάνει κάτι. Διότι είναι παιχνίδια του μυαλού και καταφέρνεις πάντα και τα νικάς στο τέλος. Αυτό να σκέφτεσαι, ότι θα περάσει κι αυτό και είσαι πιο δυνατή από όλα αυτά. Μην κάνεις ότι σου λένε, μην αυτοτραυματίζεσαι. Προσπάθησε boo να στρέψεις τις σκέψεις σου σε κάτι άλλο πιο ευχάριστο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θυμάσαι το καλοκαίρι, το φθινόπωρο που είχαν εξαφανιστεί όλα αυτά; Που ήσουν αισιόδοξη και έκανες πράγματα; Θα ξαναέρθουν αυτές οι μέρες σύντομα, αυτό να σκέφτεσαι.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εγω σκεφτομαι πως αν κανω οτι μου λενε οι φωνες θα με κλεισουν μεσα.δε μπορω να βρω κατι ευχαριστο με εχει κατακλησει αυτο που συμβαινει.εχασα τον υπνο μου εχω παρει 4μγ ζαναξ και καθε μια ωρα το αγχος επανερχεται και ξαναχαπακωνομμαι.εχω να κοιμηθω απο χτες στις 5 το απογευμα.δε μπορω να χαλαρωσω θα καταφερω να ξκοιμηθω αραγε σημερα ή θα το παω παλι σερι?δε μπορω να στο εξηησω σε κατακλιζει δε σκεφτεσαι τιποτσα αλλο φοβος αγχος.το μαη που εστρωσα ειχα απλα φωες κατα πολυ τωρα ομως δεν ειναι μονο αυτοημουν 8 μηνες μια χαρα με πολυ μικρα επεισοδιακια. να δω κατι ειχα 7-8 χρονια

    υ.γ ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #42
    george1520
    Guest
    Boo.. Για ένα διάστημα είχες γενικά ηρεμήσει.. Τι έκανες και έγινε αυτή η αλλαγή? Εννοώ τι σε βοήθησε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαι αγαπητή και συμπαθής σε όλους μας εδώ μέσα και φυσικά σε νοιαζόμαστε boo, δεν χρειάζεται να ευχαριστείς.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    απο το μαρτη μεχρι τελη δεκεμβρη ημουν μια χαρα ολα ξεκησαν τελος δεκεμβρη τελη.ξεκινησε απο αυπνια μετα ηρθε το αγχος και η υπνηλια μου κοπηκε η ορεξη σιγα σιγα ξεκινησα την εξετααστικη 13 μαθηματα 13 χαναχ.με το καιρο εμφανιστηκαν για κανα μηνα μεα πηγα διακοπες ξεχαστηκσα καμποσο.τωρα προχτε αρχισαν οι σκιες
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #45
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    απο το μαρτη μεχρι τελη δεκεμβρη ημουν μια χαρα ολα ξεκησαν τελος δεκεμβρη τελη.ξεκινησε απο αυπνια μετα ηρθε το αγχος και η υπνηλια μου κοπηκε η ορεξη σιγα σιγα ξεκινησα την εξετααστικη 13 μαθηματα 13 χαναχ.με το καιρο εμφανιστηκαν για κανα μηνα μεα πηγα διακοπες ξεχαστηκσα καμποσο.τωρα προχτε αρχισαν οι σκιες
    Οπότε τι καταλαβαίνεις με όλο αυτό? Τι νομίζεις φταίει που ακούς φωνές κτλ?

    Γενικά τι σε αγχωσε και έπεσες πάλι?

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ασχημες σκεψεις με την αδερφη μου
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 22-01-2021, 02:10
  2. Αυτοπεποιθηση και άσχημες σκέψεις.
    By sunset in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 14
    Last Post: 31-01-2020, 14:26
  3. Φοβος>Ανυσηχια>Ασχημες/Αρνητικες σκεψεις ή κατι αλλο;;Τι κανω λαθος;;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-2014, 00:27
  4. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 07:32
  5. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!
    By astrid in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 04-09-2009, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •