ασχημες σκεψεις ασχημες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    ασχημες σκεψεις ασχημες

    καλημερα
    πως διωχνουμε τις σκεψεις αυτοκτονιας?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    σκεφτομαι πως μονο ετσι θα λυτρωθω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #3
    george1520
    Guest
    Σχολιασα και το άλλο σου θέμα.. Έχεις περάσει πολλά σαν άνθρωπος και έχεις πεισμωσει, πηγες κόντρα σε όλα και στάθηκες στα πόδια σου.. Πάντα επελεγες το καλύτερο για σένα χωρίς να έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε στηρίζουν. Ξέρεις πόσοι άνθρωποι υπάρχουν που όταν συναντανε μια δυσκολία κάθονται σε μια γωνιά και κλαίνε χωρίς να κάνουν κάτι για να σταθουν στα πόδια τους? Και εσυ που όχι μόνο στάθηκες στα πόδια σου, όχι μόνο πηγες κόντρα αλλά κατάφερες τόσα σκέφτεσαι την αυτοκτονία? Ας αυτοκτονησουν οι φωνές που ακους, όχι εσυ!
    Όταν δεν θα είσαι καλά, θα μπαίνεις φόρουμ να συζητάς αυτά που σκέφτεσαι για να ηρεμεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ Γιωργο μου...
    γυρισα σε κατασταση 7 χρονια πριν
    παιρνω και τα παλιοξαναξ κι δε μου κανουν αποψε εχω παρει μεχρι στιγμς 2μγ και θα παρω κι αλλα μεχρι το πρωι που θα παω στο γιατρο πνιγομαι.φπβος τρομοςεγω πο επαιρνω 0.5μγ στην εξεταστικη τις μερες που εδινα μαθηματα μετ τα σταματσα 1.5 μηνα τωρα
    απελπιστηκα μου εφυγε η δυναμη που ειχα
    για να σου δωσω να καταλαβεις τες εξω ειδα 2 σκιες δαιμονες και σημερα ειναι μεσσα στο φδωμαατιο εχω χεστει πανω μου δε τολμαω να μην κοιταω απλα τη οθονη και τιποτα γυρω μου οσο γινεταιθα γινω ζομπι και θα εχω και τη μανα μου να με κραζει που παιρνω τοσα φαρμακα.αμα σσυνεχισει θα της το πω να με παει σε κλινικη.τα εχω παιξει ειμαι σε αππογνωση
    τι επαθα τι πο=ισογυρισμα ειναι αυτο.φο βα μαι δε μορω να σας περιγραψω τι γινεται

    αραγε κανεις εχει περασει τετοιε ςκαταστασεις
    θελω να δωσω ενα τελος κανεναν δεν εχω διπλα μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    george1520
    Guest
    Είμαι εγώ δίπλα σου.

    Ας τις σκιές εκεί να σε κοιτανε και έλα να συζητήσουμε (αν θες). Τι έκανες σήμερα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αλλες φιλες απο το παρελθον εχουν δουλεια συζυγο παιδια και 16 χρονια τωρα μια τρυπα στο νερο..τους θαυμαζω.εγ δε θα εχω ποτε φυσιολογιη ζωη. για αυτο και εχω ξεμεινει απο επιλογες.καθε τοσο μου συμβαινουν διαφορα που με πανε ισω.τα αυτονοητα γιατους αλλους εμενα αειναι ολγοθας και αππελπιζομαι ουτε δουλεια ουτε οικογενεια ουτε φιλοι.οι κατστασεις αυτες εχουν πολυ μονξια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ευχαριστω πολυ γιωργο.σηκωθηκα 6 το απογευμα.υπολογιστης μουσικη φορουμ τσιγαρο καφε και απομονωση ακομη και απο την αδερφη μου που ειναι για μενα το πιο σημαντικο ατομο της ζωης μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θελω να κοπω να βγαλω λιγο την ενταση και τον πονο μου αλλα θα απογοητευτω αν το κανω γιατι με τρελη δυσκολια το ειχα σταματαησει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μην το κάνεις boo, μην αυτοτραυματίζεσαι, κάνε λίγες ώρες υπομονή να μιλήσεις με τον γιατρό, θα πάνε καλύτερα τα πράγματα, θα δεις!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις δει κάτι αθλητές καταδύτες που ρίχνουν μια βουτιά στα πολύ βαθιά της πισίνας, μπορεί να πιάσουνε και πάτο, αλλά μετά με πολύ μεγάλη ταχύτητα ανεβαίνουν πάλι στην επιφάνεια σε χρόνο dt; Καμια φορά μία απότομη πτώση μπορεί να φέρει και απότομη άνοδο boo, ίσως είναι ένα καμπανάκι αυτό το πισωγύρισμα για να μάθεις να χειρίζεσαι καλύτερα τα άγχη σου όταν όλα σου πάνε καλά. Διότι το καλοκαίρι και το φθινόπωρο τα πήγαινες πολύ καλά και μετά άρχισες να βρίσκεις να αγχώνεσαι για βλακείες. Ίσως από αυτή την τελευταία περιπέτεια να μάθεις να μην αγχώνεσαι για πράγματα χαζά και να μάθεις να επιβραβεύεις πιο πολύ τον εαυτό σου και να χαλαρώνεις όταν τα πηγαίνεις καλά αντί να σε κρίνεις αυστηρά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειμαι στο τσακ
    θα κανω υπομονη σε 1 ωρα και κατι θα παω να τον περιμενω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    η ψυχολογοος μου λεει επανηλειμενα οι ειναι φουλ ενοχικη.τι ενεοει? μηπως που παινω την ευθυνη των τσακωμων πανω μου?γιατι πιστευω οττι φταιω ή θελει να πει κατι αλλο?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, στο έχουμε πει κι εμείς αυτό σε πολλές συζητήσεις εδώ μέσα. Επηρεάζεσαι πολύ και αισθάνεσαι τύψεις για πράγματα που δεν είναι δικό σου λάθος ή δική σου ευθύνη. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι τσακωμοί, αν έχουν οι δικοί σου θέματα να λύσουν δικά τους, είναι πρόβλημά τους, όχι δικό σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μα εεγω φταιω τους απογοητευω πολλες φορεςς αναφερονται σε εμενα απαξιωτικα και εμνα η μανα μου μου το εχει πει το μεγαλυτερο αγκαθι τους ειναι η υγεια μου που δεν ειμαι καλα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Και επίτηδες το κάνεις και δεν έχεις πάντα καλή υγεία; Και μήπως φταίνε κάπου κι αυτοί που βρίσκονται σε άρνηση και αρνούνται να καταλάβουν τι σου συμβαίνει και
    δεν σε στηρίζουν; Αυτοί θα έπρεπε να αισθάνονται άσχημα, όχι εσύ! Έχουν πολύ μεγάλες ευθύνες για αυτά που περνάς boo, αυτοί θα έπρεπε να αισθάνονται ενοχικά.
    Επίσης ένα ζευγάρι που τα έχει ο καθένας καλά με τον εαυτό του και μεταξύ τους, κάθονται ήρεμα κι ωραία αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, το συζητάνε και βρίσκουν λύσεις, δεν εκτοξεύουν κατηγορίες και προσπαθούν να φορτώσουν την ευθύνη ο ένας στον άλλο ή σε κάποιον τρίτο. Δεν φταις εσύ για την δική τους ανευθυνότητα!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ασχημες σκεψεις με την αδερφη μου
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 22-01-2021, 03:10
  2. Αυτοπεποιθηση και άσχημες σκέψεις.
    By sunset in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 14
    Last Post: 31-01-2020, 15:26
  3. Φοβος>Ανυσηχια>Ασχημες/Αρνητικες σκεψεις ή κατι αλλο;;Τι κανω λαθος;;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-2014, 01:27
  4. ΙΔΨ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ -PLEASE HELP!!
    By mariak19 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2011, 08:32
  5. ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!
    By astrid in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 04-09-2009, 18:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •