ΣΟΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: ΣΟΣ

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Παιδια μολις εβαλα θερμομετρο.κ εχω 37..ειναι δεκατα ή οχι? Μηπως ειναι απο το πολυ εντονο αγχος μου σηνερα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Αυτο μου συμβαίνει κ εμένα που λες, μια μπορώ να το ελέγξω μια είμαι σε απόλυτο πανικό.. Ναι το. Άγχος κάνει δέκατα, αν και 37 στρογγυλό δε. Ξέρω αν είναι δέκατα. Βάλε πάλι σε μια ώρα, όχι ενδιάμεσα.

    Εμένα φίλη μου είχε 2 μερες 37.2 και τίποτα άλλο, και της πέρασε, χωρίς ντεπον χωρίς τίποτα. Από το άγχος της προφανώς.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Αυτο μου συμβαίνει κ εμένα που λες, μια μπορώ να το ελέγξω μια είμαι σε απόλυτο πανικό.. Ναι το. Άγχος κάνει δέκατα, αν και 37 στρογγυλό δε. Ξέρω αν είναι δέκατα. Βάλε πάλι σε μια ώρα, όχι ενδιάμεσα.

    Εμένα φίλη μου είχε 2 μερες 37.2 και τίποτα άλλο, και της πέρασε, χωρίς ντεπον χωρίς τίποτα. Από το άγχος της προφανώς.
    Ξανα εβαλα πριν λιγο κ εχω 36.8..προφανως ηταν απο το αγχος μου γτ σηνερα δν εχω ηρεμησει σχεδον καθολου..θα το παρακολουθησω ομως

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Παιδια μολις εβαλα θερμομετρο.κ εχω 37..ειναι δεκατα ή οχι? Μηπως ειναι απο το πολυ εντονο αγχος μου σηνερα?
    η φυσιολογική θερμοκρασία σώματος κυμαίνεται από 35,8 μέχρι 37 και έχει πολλές διακυμάνσεις το 24ωρο. Αν δεν έχεις μετρήσει τακτικά τη θερμοκρασία σου επί αρκετό διάστημα, μια μέτρηση 37 δεν δείχνει κάτι.
    Ειδικά για τις γυναίκες έχω διαβάσει ότι ορισμένες μέρες του κύκλου - δεν ξέρω ποιές ακριβώς- η θερμοκρασία ψιλοανεβαίνει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    η φυσιολογική θερμοκρασία σώματος κυμαίνεται από 35,8 μέχρι 37 και έχει πολλές διακυμάνσεις το 24ωρο. Αν δεν έχεις μετρήσει τακτικά τη θερμοκρασία σου επί αρκετό διάστημα, μια μέτρηση 37 δεν δείχνει κάτι.
    Ειδικά για τις γυναίκες έχω διαβάσει ότι ορισμένες μέρες του κύκλου - δεν ξέρω ποιές ακριβώς- η θερμοκρασία ψιλοανεβαίνει.
    Ναι το γνωριζω απλα εχω αγχωθει σήμερα κ εχω παρατηργσει οτι τοτε ανεβαινει η θερμοκρασια μου..γενικα περνω τη θερμοκρασια μου καθε μερα 2 φορες κ μονο σημερα ειχα 37 ολες τις λλες φορες ηταν φυσιολογικα..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μη σας πιανει πανικος ολοι ψιλοαρρωσταινουμε. Δεν ειναο κορωνοιος.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Εχω κανει ψυχοθεραπεια αλλα χωρις ιδιαιτερο αποτελεσμα..πριν 10.χρονια που ειχα σοβαρο θεμα αρχισα να ηρεμω οταν ξεκινησα δουλεία κ αναγκαστικα καταφερα να το ξεπερασω..μπηκα σε μια ρουτινα κ ηρεμησα..για 10 χρονια ημουν απολυτα καλα..αγχωνομουν πολυ φυσιολογικα χωρις κρισεις..παντρευτηκα εκανα 2 παιδακια κ ολα Καλα..πριν τις γιορτες ξεκινησαν διαφορα οικογενειακό προβληνατα κ ξεκινησαν κ οι κρισεις..μεχρινπριν τον ιο εβγαινα βολτες με τα μικρα μοθ κ τη παλευα ετσι..τωρα ομως κλεισμενη σπιτι κ με το να σε βομβαρδιζουν καθε μερα τοσες πληροφοριες κ με το αγχος του ιου κ με ολα ξεκινησαν οι κρισεις σε καθημερινη βαση κ πιο εντονες..προσπαθω να ξεχνιεμαι με το σπιτι με τα μικρα αλλα σηνερα πραγνατικα μου ειναι δυσκολο..φοβαναι μν κολησω τα μικρα μου αν οντως εχω..
    Afroula. Όπως καταλαβαίνεις είναι όλα θέμα ψυχολογίας. Όλα στο μυαλό είναι και αυτό δημιουργεί τα σωματικά συμπτώματα όπως διάρροια κτλ. Η ψυχοθεραπεία είναι καλή λύση βέβαια χρειάζεται προσπάθεια από τον ίδιο ασθενή και διάρκεια. Αγόρασε από το ίντερνετ ένα ωραίο βιβλίο να ξεκινήσεις να διαβάζεις ώστε να ξεχαστεί και να αφήσεις τις αρνητικές σκέψεις με τον Κορονοιο κτλ. Άμα θέλεις μπορώ να σου προτείνω κάνενα βιβλίο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Atrotos View Post
    Afroula. Όπως καταλαβαίνεις είναι όλα θέμα ψυχολογίας. Όλα στο μυαλό είναι και αυτό δημιουργεί τα σωματικά συμπτώματα όπως διάρροια κτλ. Η ψυχοθεραπεία είναι καλή λύση βέβαια χρειάζεται προσπάθεια από τον ίδιο ασθενή και διάρκεια. Αγόρασε από το ίντερνετ ένα ωραίο βιβλίο να ξεκινήσεις να διαβάζεις ώστε να ξεχαστεί και να αφήσεις τις αρνητικές σκέψεις με τον Κορονοιο κτλ. Άμα θέλεις μπορώ να σου προτείνω κάνενα βιβλίο.
    Ναι ναι, πρότεινε κανένα και για μας, γιατί τελειώνουν αυτά που έχω στην καραντίνα!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    να κατσεις στο σπιτι σου σε παρακαλω πολυ αυτες της ημερες....... μην πας πουθενα........ το παραμικρο συμπτπτωμα μπορει να ειναι ο ιος αυτος..... πολυ δεν ξερουν καν αν το εχουν...... εγω ειμαι θετικος στον ιο και παλι καλα το καταλαβα ημουν σπιτι και δεν κολησα κανεναν.......! το πως ειμαι η να σου πω τα συμπτωματα που εχω ξεχνα το...... γιατι απο το ανχος σου πολυ πιθανων να τα παθεις ειναι σαν μια γριπη πανω κατω........ αλλη το περναν ελαφρια και αλλη πιο βαρια....... οπως και να εχει μην πας πουθενα......!!

    ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ..!!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    να κατσεις στο σπιτι σου σε παρακαλω πολυ αυτες της ημερες....... μην πας πουθενα........ το παραμικρο συμπτπτωμα μπορει να ειναι ο ιος αυτος..... πολυ δεν ξερουν καν αν το εχουν...... εγω ειμαι θετικος στον ιο και παλι καλα το καταλαβα ημουν σπιτι και δεν κολησα κανεναν.......! το πως ειμαι η να σου πω τα συμπτωματα που εχω ξεχνα το...... γιατι απο το ανχος σου πολυ πιθανων να τα παθεις ειναι σαν μια γριπη πανω κατω........ αλλη το περναν ελαφρια και αλλη πιο βαρια....... οπως και να εχει μην πας πουθενα......!!

    ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ..!!!!
    Καλημερα! Ενοειτε πως θα μεινω σπιτι μου..ηδη ειμαι μεσα 1 εβδομαδα! Απλα ανησυχω για τα μικρα μου γτ δν υπαρχει κανενας εκτος απο εμενα να τα φροντισει..σήμερα παντως ειμαι οκ..ουτε διαροια ουτε δεκατα αλλα κ παλι μενουμε σπιτι μεχρι να περασει ολο αυτο!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Εγώ πάλι εχω μια απορία, το φαγητο delivery ειναι ασφαλές?

    προχθες παρήγγειλα 2 μακαρονάδες, μου τις εφερε ντελιβερας χωρις να φοραει γαντια. Τις εφαγα

    εχθες πήγα μόνος μου και πήρα ενα πιτογυρο, το εφαγα και μετα σκέφτηκα ποιος άραγε εκοψε ντομάτα και κρεμμύδι, αντε τα άλλα ψήνονται. Αγχώθηκα λίγο και φοβήθηκα μήπως αρρωστήσω

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Atrotos View Post
    Afroula. Όπως καταλαβαίνεις είναι όλα θέμα ψυχολογίας. Όλα στο μυαλό είναι και αυτό δημιουργεί τα σωματικά συμπτώματα όπως διάρροια κτλ. Η ψυχοθεραπεία είναι καλή λύση βέβαια χρειάζεται προσπάθεια από τον ίδιο ασθενή και διάρκεια. Αγόρασε από το ίντερνετ ένα ωραίο βιβλίο να ξεκινήσεις να διαβάζεις ώστε να ξεχαστεί και να αφήσεις τις αρνητικές σκέψεις με τον Κορονοιο κτλ. Άμα θέλεις μπορώ να σου προτείνω κάνενα βιβλίο.
    Ναι φυσικα κ θελω να μου προτινεις βιβλιο..αυτες τις μερες εχω ξεκινησε κ διαλογισμο μονη μου με καποια βίντεο κνβιηθαει αρκετα..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Εγώ πάλι εχω μια απορία, το φαγητο delivery ειναι ασφαλές?

    προχθες παρήγγειλα 2 μακαρονάδες, μου τις εφερε ντελιβερας χωρις να φοραει γαντια. Τις εφαγα

    εχθες πήγα μόνος μου και πήρα ενα πιτογυρο, το εφαγα και μετα σκέφτηκα ποιος άραγε εκοψε ντομάτα και κρεμμύδι, αντε τα άλλα ψήνονται. Αγχώθηκα λίγο και φοβήθηκα μήπως αρρωστήσω
    αυτο ειναι κατι που δεν μπορει κανεις να το ξερει ακομα λογικα.... προφανως ομως και θα ειναι ασφαλες..... αν τηρουν τα μετρα ασφαλειας... με την ιδια λογικη και οτι περνουμε απο το super market δεν ειναι ασφαλες... παρολαυτα για να ειναι ανοιχτα ακομα λογικα ειναι οκ... αρκετος κοσμος περνει καθημερινα delivery.......

  15. #30
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Σου προτείνω να αγοράσεις το βιβλίο Νικώ τον Πανικό της Κατερίνας Αγγελή. Είναι με σκίτσα και βοηθάει πολύ τις κρίσεις πανικού. Εγώ το διαβάζω μια φορά το μήνα απαραίτητα ολόκληρο. Το διαβάζεις όλο σε μια ώρα το πολύ. Υπενθυμίζεις στο μυαλό σου γτ παθαίνεις κρίσεις και πως να τις αντιμετωπίσεις. Όταν διαβάσεις αυτό θα σου προτείνω και άλλα.καλη επιτυχία.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •