Κιλά γιό γιό - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Ευχαριστώ. Κρατώ τα θετικά. Τρωμε για να επιβιωσουμε και για να το απολαυσουμε. Τωρα που ειμαστε συνεχως σπιτι ειναι αρκετα δύσκολο ειδικα οταν ο συζυγος εφοδιαζει τα ντουλαπια με γλυκα και ανθυγιεινες τροφες. Πολλες ειναι οι μερες που ξεκινησα σωστα κ το εχασα στην πορεία. Απο την αλλη ειναι μια περιοδος που δεν εχουμε εξοδους για ποτο κ φαγητο οποτε μπορουμε να εστιασουμε στη σωστη διατροφή. Θετικη ψυχολογια μας χρειαζεται

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ενοοω οτι βλεπει τον καφε σαν ουσια ασ πουμε καφεινη φαε κ γιουβαρλακια με καφεινη θα θεωρησει οτι ηπιεσ καφε ασχετοι ολοι απορω πωσ εισαι αθλητησ και δεν το πηρεσ χαμπαρι κανε συνδυασμουσ τιποτα δε θα παθεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Και παλι δε σε καταλαβα ακριβως, θα μπορουσες να μου εξηγήσεις πιο συγκεκριμενα αφου τα γνωριζεις ως αθλητης. Ως μαραθωνοδρομος γνωριζω τα βασικά πρωτεΐνη - υδατανθρακας-λιπος. Οσο καιρο προσεχω τηρω τις ποσοτητες κ τις αναλογιες, κοβω ζαχαρη κ ανθυγιεινες τροφες. Μετα μου τη δινει καποια στιγμη. Τα κιλα δεν μπαινουν απο μόνα τους, μα απο ακατασχετη βουλιμια γλυκα μπισκοτα σοκολατες.

  4. #19
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Marathon Runner View Post
    Και παλι δε σε καταλαβα ακριβως, θα μπορουσες να μου εξηγήσεις πιο συγκεκριμενα αφου τα γνωριζεις ως αθλητης. Ως μαραθωνοδρομος γνωριζω τα βασικά πρωτεΐνη - υδατανθρακας-λιπος. Οσο καιρο προσεχω τηρω τις ποσοτητες κ τις αναλογιες, κοβω ζαχαρη κ ανθυγιεινες τροφες. Μετα μου τη δινει καποια στιγμη. Τα κιλα δεν μπαινουν απο μόνα τους, μα απο ακατασχετη βουλιμια γλυκα μπισκοτα σοκολατες.
    Ο ελις μιλάει με γρίφους.. Είναι το στυλ του.
    Σήμερα πως ήσουν όσο αφορά το φαγητό?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ελα ρε ψηλε πρωτεινεσ δεν παιρνεισ αμινοξεα κατι ειναι σαν να εχεισ bmw x1 με κινητηρα δυνατοτητων 150 αλογων και να του βαζεισ νεφτι οχι βενζινη οπωσ σκαει το φαγητο οταν καιγεται η ενεργεια που εκλυεται ειναι πολυ μικρη ασ πουμε οτι ειναι μια μολοτοφ μια μολοτοφ καιει αλλα λιγο παρε πρωτεινεσ να γινει μπομπα που σκαει γι αυτο εχεισ λυσσαξει στην πεινα θεσ την ενεργεια μιασ τουρτασ σε επεξεργασιμη τροφη η τουρτα γινεται λιποσ γτ ο μεταβολισμοσ δεν την διασπαει γι αυτο εμεισ τρωμε σιροπιαστα που ειναι μισο ενεργεια μισο λιποσ αμα θεσ φαε σκασε και μετα κανε γραμμωση για καλυτερα ομωσ παρε πρωτεινεσ το φαι δεν φτανει αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    πρεπει να παιξεισ λιγο με τισ λειτουργιεσ του οργανισμου καυση λιποσ ενεργεια νομιζω δεν ξερουν οι γιατροι λιγοι εχουν παει σε εκεινο το επιπεδο λιγο μονοσ λιγο με γιατρο θα το βρεισ κι αν παρεισ κανενα μεταλλιο να πεισ ευχαριστω τουσ ερασιτεχνεσ που ειναι φιλοι μασ και μασ στηριζουν αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Καλημέρα. Χτες ηταν μια σωστή μερα διατροφικά. Με βοηθάτε πολυ. Οσον αφορα τα συμπληρώματα ειμαι άσχετη, δεν τα ηθελα ποτέ. Μονο κανενα μαγνησιο παιρνω στην προετοιμασια κ κανα τζελακι στον αγωνα. Ισως πρεπει να το δω λοιπον κι αυτο, νομιζα πως με καλυπτε η σωστη διατροφη εκεινη την περιοδο. Η πρωτεΐνη κ τα συμπληρώματα νομιζα σε φορτωνουν έξτρα θερμιδες κ χρειαζονται για αυξηση του μυικου ογκου, κατι που οι δρομεις δεν αναζητουμε.Αν σου κοβουν βέβαια την πεινα κ σε βοηθούν στην προπόνηση ισως πρεπει να το ξαναδω.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Σημερα ειναι μια μερα δυσκολη. Παλευω να παραμείνω στο σωστο δρομο. Πολλες ωρες στο σπίτι κ το μυαλο παιζει παιχνιδια. Μια στο καλο μια στο κακό

  9. #24
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Marathon Runner View Post
    Σημερα ειναι μια μερα δυσκολη. Παλευω να παραμείνω στο σωστο δρομο. Πολλες ωρες στο σπίτι κ το μυαλο παιζει παιχνιδια. Μια στο καλο μια στο κακό
    Να απασχολείς το σώμα σου - το μυαλό σου..

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Το προσπαθώ. Τρεχω ευτυχώς, κανω κ γυμναστική στο σπίτι, δουλειες παιχνιδια διαβασμα μα ολο κ μενει χρόνος. Η χτεσινη μερα δεν πηγε καλα

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Marathon Runner View Post
    Το προσπαθώ. Τρεχω ευτυχώς, κανω κ γυμναστική στο σπίτι, δουλειες παιχνιδια διαβασμα μα ολο κ μενει χρόνος. Η χτεσινη μερα δεν πηγε καλα
    Έτσι όπως είναι η όλη κατάσταση πάντα μένει χρόνο γιατί ότι κάνουμε το κάνουμε μέσα στο σπίτι..

    Στην φάση που είσαι θες να μείνεις σταθερή στα κιλά σου? Γιατί είναι τόσο σημαντικό για σένα να έχεις συγκεκριμένα κιλά? Και γιατί είναι τόσο τραγικό όταν βάζεις κάποια κιλά?

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Νιωθω απαισια, χοντρη. Δε μου κανουν τα ρουχα μου κ η ψυχολογια πεφτει στα πατωματα

  13. #28
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Marathon Runner View Post
    Νιωθω απαισια, χοντρη. Δε μου κανουν τα ρουχα μου κ η ψυχολογια πεφτει στα πατωματα
    Υπήρχε κάποια περίοδος στην ζωή σου που δέχτηκες κάποια άσχημη κριτική? Είτε για την εμφάνιση σου, είτε για οτιδήποτε άλλο?

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    18
    Κριτικη οχι. Στην εφηβεια πήρα κιλα ενώ η κολλητή μου ειχε πολυ ωραιο σωμα. Τα αγορια ηθελαν μονο εκεινη. Νομιζω τοτε μου δημιουργηθηκε το κομπλεξ. Απο τα φοιτητικα χρονια ημουν αδυνατη στα κιλα ομως το κομπλεξ παρέμεινε

  15. #30
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Marathon Runner View Post
    Κριτικη οχι. Στην εφηβεια πήρα κιλα ενώ η κολλητή μου ειχε πολυ ωραιο σωμα. Τα αγορια ηθελαν μονο εκεινη. Νομιζω τοτε μου δημιουργηθηκε το κομπλεξ. Απο τα φοιτητικα χρονια ημουν αδυνατη στα κιλα ομως το κομπλεξ παρέμεινε
    Με γονείς? Ποια ήταν η σχέση σας?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. 150+ ΚΙΛΑ
    By Juice in forum Παχυσαρκία
    Replies: 224
    Last Post: 30-03-2020, 05:52
  2. Κιλά ..
    By ranti in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 58
    Last Post: 22-06-2017, 11:42
  3. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 02:39
  4. κιλα κιλα κιλα
    By maroulaki_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 29-07-2010, 21:04
  5. -30 Κιλά!!!
    By bionic_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 04-06-2010, 10:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •