voithiste me
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: voithiste me

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    7

    voithiste me

    edo ke mines exo klisti sto spiti.exo pati fovia apo to kino ke katatlipsi. denexo xara apo tipota ,exo xamili avtopepitesi,nomizo oti ime o katoteros antropos sto kosmo.denexo dinami ,den telo na vgo ekso.sinexia skeptome tin aftoktonia san moni lisi.o psixiatros mu edose to cipralex.to perno 4meres,ala estanome xalia.to proi ksipnao me angxos, den telo na ime moni sto spiti .fovame .iparxi kapios me paromio problima/ kserete kati gia to -cipralex///

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    42
    tania,
    σίγουρα δεν είσαι ο κατώτερος άνθρωπος στον κόσμο, ο μπαμπάς μου ας πούμε δεν ξέρει τι σημαίνει υπολογιστής, εσύ μπαίνεις εδώ και γράφεις..... χαμογέλασε λίγο βρε, αξίζεις πολλά περισσότερα απ\' όσο νομίζεις...
    κι εγώ που στα λέω αυτά, μη νομίζεις, ζόρια τραβάω, και κλεισμένη μέσα στο σπίτι ήμουνα και ν\' αυτοκτονήσω ήθελα.... ΑΛΛΑ, βρήκα κάτι να ασχολούμαι έστω μέσα στο σπίτι για αρχή, μετά σκέφτηκα ότι η αυτοκτονία είναι λύση για δειλούς κι εγώ δειλή δεν είμαι, ούτε εσύ φαντάζομαι...
    Αφού, πας σε ψυχίατρο, είσαι σε καλό δρόμο, άνοιξε την καρδιά σου και πες τα προβλήματά σου σ\' αυτόν, ότι και να σου συμβαίνει...
    Για τα φάρμακα που λες, δεν τα ξέρω, αλλά να έχεις υπόψη σου πως όλα τα αγχολυτικά ή αντικαταθλιπτιά θέλουν τουλάχιστον μιά εβδομάδα για να αρχίσουν να έχουν αποτελέσματα... μη περιμένεις θαύματα μέσα σε 4 μέρες, προσπάθησε να χαλαρώσεις λίγο γιατί όλα θα φτιάξουν, μίλα με τους δικούς σου, παίρνε τηλέφωνο τους φίλους σου όταν νοιώθεις άσχημα, και να έρχεσαι κι απο εδώ να μας λες ό,τι θέλεις...
    καλό κουράγιο, όλα θα περάσουν

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    ΘΡΑΚΗ
    Posts
    17
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΟΣΑ ΕΙΠΕ Η BLACK ROSE .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΧΕΔΩΝ ΠΟΤΕ ΜΟΥ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ , ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΥΣΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ .ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΑΝ Ή ΘΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΚΟ.ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΟΜΩΣ .ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΑ ΛΑΘΟΣ .ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ .ΚΑΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΠΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΡΧΙΖΩ ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΚΛΑΜΑ ........ΩΣΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ .ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΞΑΛΑΦΡΩΝΩ .ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΗΛΘΕ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΟΥ , ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ Η ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΞΑΝΑ ΣΕ ΣΕΝΑ Η ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΨΑΞΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗΣ .ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ , ΟΛΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ .ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ .ΧΤΥΠΑ ΤΙΣ ΑΙΤΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ; ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΕΧΕΙΣ .ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΛΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ , ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΛΑΦΡΩΝΕΙΣ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ .ΦΙΛΑΚΙΑ!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    127
    Τάνια γεια σου.
    Καταλαβαίνω απολυτα,τι περνας,γιατί και εγώ τα ίδια περνάω. Πιστεύω δηλ.,ότι είμαι το χειρότερο άτομο του κοσμου και ότι,ό,τιδηποτε και να κάνω πάντα οι άλλοι θα υπερτερούν. Δεν είναι όμως έτσι και παρόλο που το σκεφτομαι λογικά και έχω διαβάσει και αρκετά,συνεχίζω να αισθάνομαι το ίδιο.Ένα από τα κλασικά συμπτωματα της κατάθλιψης είναι η έλλειψη αυτοπέποιθησης,πρέπει όμως να την πολεμησουμε και να μην την αφήσουμε να κυριαρχήσει. Εσύ,που πας σε ψυχίατρο,προσπάθησε με τη βοήθειά του,να καταλαβεις τον εαυτό σου,όλα όσα σε στενοχωρούν και έφτασες στην κατάθλιψη,αλλά και τα κάλα σου στοιχεία. Γιατί δεν κάνεις μια λίστα με τα προτερήματά σου? Μπορεί να δυσκολευτείς,αλλά προσπάθησε.
    Δεν πρέπει να παραμελούμε τον εαυτό μας,να τον υποτιμάμε και να θέλουμε να του κάνουμε κακό. Πρέπει να τον αγαπάμε σωστά και να τον σεβόμαστε. Θέλει δουλειά,αλλά ίσως αυτή να είναι η πιο ωραία δουλειά,που μπορούμε να κάνουμε.
    Δεν παίρνω φάρμακα και δε ξέρω το συγκεκριμένο,αλλά λέγε στο γιατρό σου,ότι σε ενοχλεί,μπορεί και να στο αλλάξει. Πάντως έχω διαβάσει,ότι για να αρχίσουν να έχουν κάποιο αποτέλεσμα τα φάρμακα,πρέπει να περάσει περίπου ένας μήνας.
    Να είσαι καλά!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    7
    sas efxaristo para poli . i katatlipsi my proerxete apo tin emfanisi my. travmatistika psixologika apo to dermatologo py episkeftika. my afise simadia sto prosopo. den mboro na iremiso.apo tote de telo na vgo apo to spiti .exo xasi tin xara my ton ipno my.iparxi kapios me to idio problima//

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    63
    Μην στεναχωριεσαι tania ολα θα περασουν και η καταθλιψη και θα ανεβει η αυτοπεποιθηση σου μονο υπομονη χρειαζεται,υπομονη και θεληση οπως και ολοι μεσα στο forum!ολα θα πανε καλα σου ευχομαι και η αγαπη ευχομαι να φωλιασει στην καρδουλα σου!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Τανια μου,

    καταλαβαίνω ότι στα νεα παιδιά η εμφάνιση ειναι μεγάλο θέμα για συζητηση. Πως να το κάνουμε, είναι αλήθεια! Τα νειάτα ειναι δροσιά, ειναι ομορφιά, είναι υγεία. Η παραμικρή ατέλεια επιδρά φοβερά στη ψυχολογία σας.

    Να σας πω το παραδειγμα της ανηψιάς μου. Ειναι 15 ετών, πανυψηλη, φοβερό σώμα. Τι πρλοβλημά έχει? Το ένα δάκτυλο των ποδιών της , της φαίνεται λέει μεγάλο. Ε, έχει κολήσει εκεί!

    Θέλω να πω ότι τα νεαρά παιδιά μεγαλοποιούν κάποια προβλήματα , διογκώνονται στη αντίληψή τους και βασανίζονται.

    Είναι πραγματικά τόσο μεγάλο το προβλημά σου Τάνια? ΑΝ ειναι τόσο δραματικά μεγάλο μπορεις να καταφύγεις σε πλαστική, αν όμως με ένα καλό μεικ απ καλύπτεις την ατέλεια γιατί σταναχωριέσαι?

    Μηπως έχεις δει απο κοντά τη Number 1? To προσωπό της ειναι κυριολεκτικά σκαμμένο. Αυτο δεν την εμπόδισε να είναι η πρώτη στην ευρώπη!

    Πολλές φορές αυτές οι διαφορές που έχουμε από τους άλλους ανθρώπους είναι που μας κάνουν ξεχωριστούς ,και είναι το συν στην προσωπικότητά μας.

    Σε σένα αυτό επέδρασε καταλυτικά γιατί δεν θα ειναι μονο αυτό. ισως θα ειχες προβλημα αυτοπεποιθησης και το δέρμα σου ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι της ψυχούλας σου, ίσως κάποιος έκανε κάποιο σχόλιο που σε τραυμάτισε.

    Πάρε τα πράγματα με την σειρά. Συζήτησε με πλαστικό χειρούργο για το προσωπό σου και να επισκεφτείς ψυχολόγο να σε βοηθήσει να ανακαλύψεις αυτόν τον θυσαυρό που έχεις μέσα σου.

    Εμείς απο δω τον βλέπουμε και τον αντιλαμβανόμαστε , αλλά σημασια έχει εσύ να βρεις τον εαυτό σου και να τον εκτιμήσεις, να τον αγαπήσεις .. και τότε θα δεις ότι όλοι θα σε θαυμάζουν και θα σε αγαπούν!

    Αν εσυ δεν αγαπάς τον εαυτό σου ποιός άλλος μπορει να το κάνει Τάνια μου?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    7
    pedia sas efxaristo para poli .na ste kala .sas evxome to kalitero.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •