Ψυχοθεραπεία μέσω διαδικτυου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Ψυχοθεραπεία μέσω διαδικτυου

    Έχω κοινωνικη φοβία,κάνω ψυχοθεραπεία εδώ και 3 χρόνια και πηγαίνει πολύ καλά.Τωρα λόγω κορονοιου αποφασίσαμε να κάνουμε μέσω skype.Γενικα δουλεύει το ίδιο; Έχουμε κάνει μια μέχρι τώρα και μου αρέσει πάρα πολύ,ίσως είναι επειδή έχω και κοινωνική φοβία και μέσω διαδικτύου νιώθω πολύ πιο άνετα,βέβαια φοβαμαι μην μετά επειδή έχω συνηθησει,δεν θέλω να πηγαίνω εκεί.Απο την άλλη δεν ξέρω,για να πάω εκεί πρέπει να πάρω μέσα μεταφοράς κάτι που αποφεύγω τώρα λόγω του ιού για αυτο κάνουμε μέσω ίντερνετ.Εσεις τώρα κάνετε συνεδρίες κανονικά? Γενικά είναι το ίδιο μέσω ίντερνετ?
    Last edited by ariana; 20-03-2020 at 14:37.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ariana View Post
    Έχω κοινωνικη φοβία,κάνω ψυχοθεραπεία εδώ και 3 χρόνια και πηγαίνει πολύ καλά.Τωρα λόγω κορονοιου αποφασίσαμε να κάνουμε μέσω skype.Γενικα δουλεύει το ίδιο; Έχουμε κάνει μια μέχρι τώρα και μου αρέσει πάρα πολύ,ίσως είναι επειδή έχω και κοινωνική φοβία και μέσω διαδικτύου νιώθω πολύ πιο άνετα,βέβαια φοβαμαι μην μετά επειδή έχω συνηθησει,δεν θέλω να πηγαίνω εκεί,βέβαια από το τίποτα καλύτερα είναι μέσω ίντερνετ.Απο την άλλη δεν ξέρω,για να πάω εκεί πρέπει να πάρω μέσα μεταφοράς κάτι που αποφεύγω τώρα λόγω του ιού για αυτο κάνουμε μέσω ίντερνετ.Εσεις τώρα κάνετε συνεδρίες κανονικά? Γενικά είναι το ίδιο μέσω ίντερνετ?
    Στην αρχή θα είναι άβολα αλλά θα χαλαρώσεις και θα εξελιχθεί μια χαρά. Να μην σε αγχώνει αυτό.. Όταν θα επιστρέψεις δεν θα έχεις δεύτερες σκέψεις γιατί ήδη γνωρίζεις τον γιατρό σου άρα κανένα άγχος.
    Δεν έχω κάνει συνέδρια μέσω σκαιπ αλλά δεν θα είχα θέμα, ίσως μου το προτείνει την Δευτέρα (ααααν πάω).

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 31-12-2019, 09:28
  2. Ψυχοθεραπεία μέσω Skype
    By gdgreece in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 14
    Last Post: 18-10-2018, 14:42
  3. Επικοινωνία μέσω msn.
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-05-2012, 16:14
  4. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 02:45
  5. Γνωσιακή-Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεία μέσω διαδικτύου
    By alex30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 06-08-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •