Έχω απελπιστει. .βοηθήστε με
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242

    Έχω απελπιστει. .βοηθήστε με

    Καλησπέρα. Καταρχάς να πω ότι δεν έχω επισκεφθεί κάποιον ψυχολογο ποτέ ώστε να μου πει τι ψυχικό πρόβλημα έχω γιατί έχω σίγουρα και το αναγνωρίζω ευτυχώς η δυστυχώς. Πέρα από τις κρίσεις πανικου , το υπερβολικο άγχος χωρίς λόγο οι ιδεοψυχαναγκαστικες σκέψεις καθημερινά και συνέχεια να είμαι στην κοσμαρα μου χαμένη στις σκέψεις που με πλημμυριζουν (οι περισσότερες ακυρες χωρίς ουσία) που μου έχουν ρίξει την ψυχολογία μου στα πατώματα με αποτέλεσμα να έχω κλειστει αυστηρα στον εαυτό μου και να αυξανω κατά πολύ τον ύπνο μου για να μπορώ να ηρεμησω αλλιώς ότι και να κάνω δεν γίνεται. Ένα άλλο θέμα που έχω είναι ότι μπορεί να γνωρίσω έναν άνθρωπο (η να τον ξέρω ήδη) και να μου είναι συμπαθης και σε λίγες ώρες η την επόμενη μέρα χωρίς να μου έχει δώσει αφορμή η να έχει κανει κάτι να τον δω και να μην θέλω καν να τον βλέπω να τον βριζω από μέσα μου και πολλές φορές να νιώθω πολύ μίσος χωρίς ΚΑΝΈΝΑΝ λόγο χωρίς να μου έχει κάνει κάτι. Αυτό μου συμβαίνει και στον ίδιο μου τον άντρα . Μπορείται να μου πείτε σας παρακαλώ πολύ αν ξέρετε απο τι διαταραχή Πάσχω για να ξέρω;

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by deneimaikala View Post
    Καλησπέρα. Καταρχάς να πω ότι δεν έχω επισκεφθεί κάποιον ψυχολογο ποτέ ώστε να μου πει τι ψυχικό πρόβλημα έχω γιατί έχω σίγουρα και το αναγνωρίζω ευτυχώς η δυστυχώς. Πέρα από τις κρίσεις πανικου , το υπερβολικο άγχος χωρίς λόγο οι ιδεοψυχαναγκαστικες σκέψεις καθημερινά και συνέχεια να είμαι στην κοσμαρα μου χαμένη στις σκέψεις που με πλημμυριζουν (οι περισσότερες ακυρες χωρίς ουσία) που μου έχουν ρίξει την ψυχολογία μου στα πατώματα με αποτέλεσμα να έχω κλειστει αυστηρα στον εαυτό μου και να αυξανω κατά πολύ τον ύπνο μου για να μπορώ να ηρεμησω αλλιώς ότι και να κάνω δεν γίνεται. Ένα άλλο θέμα που έχω είναι ότι μπορεί να γνωρίσω έναν άνθρωπο (η να τον ξέρω ήδη) και να μου είναι συμπαθης και σε λίγες ώρες η την επόμενη μέρα χωρίς να μου έχει δώσει αφορμή η να έχει κανει κάτι να τον δω και να μην θέλω καν να τον βλέπω να τον βριζω από μέσα μου και πολλές φορές να νιώθω πολύ μίσος χωρίς ΚΑΝΈΝΑΝ λόγο χωρίς να μου έχει κάνει κάτι. Αυτό μου συμβαίνει και στον ίδιο μου τον άντρα . Μπορείται να μου πείτε σας παρακαλώ πολύ αν ξέρετε απο τι διαταραχή Πάσχω για να ξέρω;
    Πρώτα από όλα μην ανοίγεις συνέχεια θέματα με τα ίδια λόγια για να είναι μαζεμένες όλες οι απόψεις σε ένα. Δεύτερο το φόρουμ είναι μέρος για συζητήσεις και όχι διάγνωση...ειμαστε άνθρωποι που για τον άλφα ή βήτα λόγο μπήκαμε εδώ να πούμε το πόνο μας και να ακούσουμε απόψεις και όχι γιατροί.

    Γενικά πως είσαι στην καθημερινότητα σου? Δουλεύεις? Ασχολίες? Φίλους έχεις?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    1
    Εχω το ιδιο Πρόβλημα.. Ουτε εγω εχω μιλήσει σε καποιον ειδικό... Παρα μονο σε ενα δικο μου άτομο... Ανακουφιζομαι οταν λεω τι έχω αλλα το προβλημα παραμένει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Έχεις δίκιο ναι, απλά είναι πρώτη φορά που τα βγαζω από μέσα μου και τα λέω κάπου και επείδη δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκω και εγώ γιατι κάπου ανήκω και θέλω να γνωρίζω τουλάχιστον, την ονομασία η ψυχικής διαταραχής που έχω. Έχεις απόλυτο δίκαιο στο ότι δεν είστε γιατροι απλώς και εγώ είμαι πάρα πολύ μπέρδεμενή και δεν ήξερα πως να τα γράψω και πως να τα εκφράσω απλά άν κάποιος με νιώθει και έχει βιωσει αυτά που βιώνω θα μπορέσει να μου πει και τι έχω γιατί δεν ξέρω καθόλου. Φίλους ναι έχω αλλά μετρημενους. Δηλαδή μόνο με 2 άτομα μπορώ και ξεχνιεμαι τις πιο πολλές φορές και νιώθω πολύ οικία και χαλαρή αλλά όχι για να τους πω αυτά που μου συμβαινουν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    #Kevin Σε καταλαβαίνω..εσύ τι ακριβώς έχεις; μπορεις να μου εξηγήσεις θα χαρώ πολύ να μου πεις μήπως και βρω και εγώ έναν άνθρωπο που να τα έχει περάσει αυτά και να με καταλάβει απόλυτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Kevin22 View Post
    Εχω το ιδιο Πρόβλημα.. Ουτε εγω εχω μιλήσει σε καποιον ειδικό... Παρα μονο σε ενα δικο μου άτομο... Ανακουφιζομαι οταν λεω τι έχω αλλα το προβλημα παραμένει
    Kevin Σε καταλαβαίνω..εσύ τι ακριβώς έχεις; μπορεις να μου εξηγήσεις θα χαρώ πολύ να μου πεις μήπως και βρω και εγώ έναν άνθρωπο που να τα έχει περάσει αυτά και να με καταλάβει απόλυτα.

Similar Threads

  1. Εχω απελπιστει/ειναι καταθλιψη?
    By lms12 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 19-01-2016, 11:27
  2. γιατί ολο αυτο? εχω απελπιστει
    By ΜΙΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 05-05-2013, 19:28
  3. έχω απελπιστεί.....
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2012, 01:52
  4. έχω απελπιστεί
    By candice in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 06-06-2012, 20:13
  5. ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΠΙΑ
    By athens1404 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 24-11-2010, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •