Γιατί έχω τόση ανάγκη εναν γκόμενο ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52
  1. #16
    Miliva21
    Guest
    Γιατί όπως πάρα πολύς κόσμος έτσι και εσύ φοβάσαι να έρθεις σε επαφή με τον εαυτό σου ....με τους φόβους σου και τις επιθυμίες σου .....

    Τρέμεις τη μοναξιά...τη νιώθεις σαν κατάντια....σαν εγκατάλειψη ή απομόνωση που θα κρατήσει για πάντα

    Ενώ άλλο μοναξιά και άλλο μοναχικότητα......το ότι είναι μόνος κάποιος χωρίς σχέση δεν σημαίνει απαραιτητα ότι βιώνει μοναξιά....

    Και η μοναχικότητα μπορεί να αποδειχτεί ωφέλιμη και αναλγητικη....να μας ηρεμεί και να κλεινει πληγές

    Συνήθως πάει και με την εσωστρέφεια κάποιου....Πχ αν είσαι εξωστρεφής δεν μπορείς εύκολα την ηρεμία...πληττεις...

    Θες να έχεις την ασφάλεια κάποιου δίπλα σου......να νιώθεις ότι μπορείς να "μοιραστείς" την "ευθύνη" του εαυτού σου .....

    Είναι φυσιολογικό οι άνθρωποι να επιζητούμε την παρέα και το "μαζι" αρκεί αυτή μας η ανάγκη να μη μας ωθεί στο να συμβιβαζόμαστε με ανθρώπους και καταστάσεις που δεν μας αξίζουν ή δεν μας ικανοποιουν και στο να συντηρούμε σχέσεις τοξικές...

    Εκεί θέλει δουλειά....

  2. #17
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γιατί όπως πάρα πολύς κόσμος έτσι και εσύ φοβάσαι να έρθεις σε επαφή με τον εαυτό σου ....με τους φόβους σου και τις επιθυμίες σου .....

    Τρέμεις τη μοναξιά...τη νιώθεις σαν κατάντια....σαν εγκατάλειψη ή απομόνωση που θα κρατήσει για πάντα

    Ενώ άλλο μοναξιά και άλλο μοναχικότητα......το ότι είναι μόνος κάποιος χωρίς σχέση δεν σημαίνει απαραιτητα ότι βιώνει μοναξιά....

    Και η μοναχικότητα μπορεί να αποδειχτεί ωφέλιμη και αναλγητικη....να μας ηρεμεί και να κλεινει πληγές

    Συνήθως πάει και με την εσωστρέφεια κάποιου....Πχ αν είσαι εξωστρεφής δεν μπορείς εύκολα την ηρεμία...πληττεις...

    Θες να έχεις την ασφάλεια κάποιου δίπλα σου......να νιώθεις ότι μπορείς να "μοιραστείς" την "ευθύνη" του εαυτού σου .....

    Είναι φυσιολογικό οι άνθρωποι να επιζητούμε την παρέα και το "μαζι" αρκεί αυτή μας η ανάγκη να μη μας ωθεί στο να συμβιβαζόμαστε με ανθρώπους και καταστάσεις που δεν μας αξίζουν ή δεν μας ικανοποιουν και στο να συντηρούμε σχέσεις τοξικές...

    Εκεί θέλει δουλειά....
    Ωραίο αυτό που έγραψες!!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    μιλιβακι βρηκεσ ξανα τη γκαυλεροτητα σου φιλακια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    γιατι αναρωτιεσαι για κατις οπου ειναι φυσιολογικο?? γιατι να μην θελεις να εχεις ερωτικη σχεση στην ηλικια που εισαι?
    το αντιθετο θα επρεπε να σου εφερνε αποριες!! Εισαι σ μια ηλικια οπου οι ορμωνες σου εαν δεν τις εγκρατεις δλδ εχουν την αναγκη του να διεγεροντε! , βεβαια ο.κ. δεν ειμαστε γατια, ¨)χαχα οι ανθρωποι ξεχωριζουμε στο οτι εχουμε την εγκρατια αλλα και το να μην ,,δεν ειναι κακο, ειναι αποδηξη οτι το σωμα σου δουλειει σωστα.
    Απο την αλλη θα μπορουσες να εχεις σεξουαλικη ζωη χωρις εν αναγκη και σχεσεις! ,ειμαστε στο 2020 δεν ειναι αναγκη να εχεις σχεση. Ομως τωρα με τον κορονοιο και σχεση να χεις ,αστα να πανε! .Εν ολιγις υπομονη παιδια! ,ειδικα εσεις τα νεα παιδια θα πρεπει να κανετε λιγο υπομονη!
    Ο κορονοιος εφερε χιλια μιρια οσα κακα! εφερε μονο ενα καλο! την ευκερια να μπορεσεις να τα βρεις με τον εαυτο σου! , η παρεξηγημενη εννοια της μοναξιας ειναι ευκερια να βρει την ελπιδα της γνωριμιας της απο ατομα σαν εσενα οπου οπως γραφεις εισουν ολο του εξω.Πιστεψεμε το να γνωριαεις τον εαυτο σου θα σο φερει κατις πολυ θετικο οταν μεθαυριο μας ξανα ανοιξουν το μαντρι!

    Υ.Γ. εαν δεν υπαρξει η μεταλλαξει του ιου στην προτεινη του "δ" οπου οπςλει ο δοκτορ Παουελ τωτες ο ιους θα εχει θνησιμοτητα στυλ ΕΜΠΟΛΑ γυρο στο 39/100 ανεξαρτητος ηλικιας! αρα δλδ θα εξαφναηστει σχεδον το 1/3 του πλυθησμου της γης! με το 70/100 να ειναι ανδρες! ,να σας δω τωτες τι θα κανετε γυναικες!!! τουλαχιστον δεν θα εχουμε πολεμους! χαχαχα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Καθόλου απωθητικό δεν είναι,ίσα ίσα.
    Δεν εννοούσα αυτό.

    Ως απωθητικό εννοούσα ότι μπορει να εκπεμπεις απελπισία σε αυτό το θεμα.
    Χμμ καταλαβα. Δεν ξερω αν το εκπέμπω αυτό..Δεν ειμαι σιγουρη ρε συ αν παιζει ρολο. Αν αρεσω σε καποιον εκει θα κολλησει?..Ασε που δεν μπορει να φαίνεται κτ τετοιο, δεν γινεται να το γραφει στο κούτελο μου. Ειναι κτ που νιώθω εγω μεσα μου απλως

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ε 24 ειμαι..δεν με λες και υπερβολικα μικρή. Η αλήθεια ειναι πως δεν ειναι τυχαίο ότι δε με θελουν για κτ σοβαρο γτ πχ αυτον τον γνώρισα στο τιντερ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα.
    Η ανάγκη σου να έχεις μια σχέση είναι και η αιτία που απογοητευεσαι τόσο. Όσο λιγότερο θες κάτι τόσο λιγότερη είναι κι απογοήτευση σου. Στην ζωή μας θα μπουν πολλοί άνθρωποι και ο καθένας θα αφήσει κάτι. Άλλος κάτι μεγάλο, άλλος κάτι μικρό. Με τον συγκεκριμένο άνθρωπο έμαθες κάτι για σένα, ότι δηλαδή έχεις ανάγκη ο άλλος να σου δινει σημασία. Ότι δηλαδή η "αδιαφορία" δεν ταιριάζει με τα γούστα σου. Στον επόμενο δεν θα είσαι τόσο ελαστική και θα το "λήξεις" πριν φτάσει στο σημείο να σε πληγώσει. Όταν ένας άνθρωπος θέλει να είναι μέρος της ζωής μας θα κάνει ότι μπορεί για να είναι. Δεν χρειάζεται να είσαι πάνω από μια οθόνη περιμένοντας ένα μήνυμα γιατί η απογοήτευση θα είναι μεγαλύτερη αν δεν στείλει.. Πάντα ήμουν της θεωρίας πως όταν έχουμε κάτι στην ζωή μας πάντα κρατάμε ένα παράθυρο ανοιχτό και όταν δεν φερθεί σωστά φεύγουμε από εκεί. Για να σε σεβαστεί κάποιος θα πρέπει αυτά που πιστεύεις, αυτά που θες να μην τα αλλαξεις για κανένα.
    Κάποια στιγμή στην ζωή σου θα μπει ο άνθρωπος που θα έχει περισσότερα στοιχεία απο αυτά που χρειάζεσαι σαν άνθρωπος και θα ταιριάξεις. Μην ψάχνεις να βρεις το απόλυτο, δεν υπάρχει. Για να έρθει αυτό όμως θα πρέπει να σταματήσεις να το κυνηγάς τόσο.
    Ισχυει πως απο τον καθενα κατι μαθαινεις. Ομολογώ πως την εχω ξαναπατήσει ετσι οποτε αυτη τη φορα δεν έμαθα και κατι καινουριο.. Ισως να μην ξαναχρησιμοποιησω ποτε ξανα τιντερ. Αλλα τότε μπορεί να περάσει και ενας χρονακος και να μην εχω βρει τίποτα ✌️Νταξει μεχρι να βρεθει αυτός ο άνθρωπος που λες..Μπορει να είναι και σε 5 χρονια. Τοσο επιλεκτική που ειμαι εγω.. Σωθηκες

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γιατί όπως πάρα πολύς κόσμος έτσι και εσύ φοβάσαι να έρθεις σε επαφή με τον εαυτό σου ....με τους φόβους σου και τις επιθυμίες σου .....

    Τρέμεις τη μοναξιά...τη νιώθεις σαν κατάντια....σαν εγκατάλειψη ή απομόνωση που θα κρατήσει για πάντα

    Ενώ άλλο μοναξιά και άλλο μοναχικότητα......το ότι είναι μόνος κάποιος χωρίς σχέση δεν σημαίνει απαραιτητα ότι βιώνει μοναξιά....

    Και η μοναχικότητα μπορεί να αποδειχτεί ωφέλιμη και αναλγητικη....να μας ηρεμεί και να κλεινει πληγές

    Συνήθως πάει και με την εσωστρέφεια κάποιου....Πχ αν είσαι εξωστρεφής δεν μπορείς εύκολα την ηρεμία...πληττεις...

    Θες να έχεις την ασφάλεια κάποιου δίπλα σου......να νιώθεις ότι μπορείς να "μοιραστείς" την "ευθύνη" του εαυτού σου .....

    Είναι φυσιολογικό οι άνθρωποι να επιζητούμε την παρέα και το "μαζι" αρκεί αυτή μας η ανάγκη να μη μας ωθεί στο να συμβιβαζόμαστε με ανθρώπους και καταστάσεις που δεν μας αξίζουν ή δεν μας ικανοποιουν και στο να συντηρούμε σχέσεις τοξικές...

    Εκεί θέλει δουλειά....
    Μα εχω μεινει πολυ καιρο μονη μου. Εχω γνωρίσει τον εαυτό μου . Και ξερω πολυ απλα οτι οταν ειμαι μονη μου νιωθω ανολοκληρωτη συναισθηματικά και σωματικα. Ειδικα εγω που εχω 4 κολλητές φιλες που ολες τους εχουν 3 χρονια σχεση. Με ποιες να βγω να παρταρω? Ποιος μπορει να με νιωσει? Δυσκολα τα πράγματα
    Και με αυτόν συμβιβάστηκα για λιγο αλλα ειδα ότι δεν παει.. και το εληξα. Ενώ θα μπορούσε να τραβηξει καποιο καιρο ακομη. Και ναι ειμαι μαλλον εξωστρεφής, θελω κοσμο. Μ αρεσει κάποιες ωρες να ηρεμω μονη στο σπιτι, να εχω την ησυχία μου και να καθομαι να σκεφτομαι :p Αλλα οκ οχι καθε μερα, καθε βραδυ αυτο το πράγμα. Πληξη, πλήξη

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    γιατι αναρωτιεσαι για κατις οπου ειναι φυσιολογικο?? γιατι να μην θελεις να εχεις ερωτικη σχεση στην ηλικια που εισαι?
    το αντιθετο θα επρεπε να σου εφερνε αποριες!! Εισαι σ μια ηλικια οπου οι ορμωνες σου εαν δεν τις εγκρατεις δλδ εχουν την αναγκη του να διεγεροντε! , βεβαια ο.κ. δεν ειμαστε γατια, ¨)χαχα οι ανθρωποι ξεχωριζουμε στο οτι εχουμε την εγκρατια αλλα και το να μην ,,δεν ειναι κακο, ειναι αποδηξη οτι το σωμα σου δουλειει σωστα.
    Απο την αλλη θα μπορουσες να εχεις σεξουαλικη ζωη χωρις εν αναγκη και σχεσεις! ,ειμαστε στο 2020 δεν ειναι αναγκη να εχεις σχεση. Ομως τωρα με τον κορονοιο και σχεση να χεις ,αστα να πανε! .Εν ολιγις υπομονη παιδια! ,ειδικα εσεις τα νεα παιδια θα πρεπει να κανετε λιγο υπομονη!
    Ο κορονοιος εφερε χιλια μιρια οσα κακα! εφερε μονο ενα καλο! την ευκερια να μπορεσεις να τα βρεις με τον εαυτο σου! , η παρεξηγημενη εννοια της μοναξιας ειναι ευκερια να βρει την ελπιδα της γνωριμιας της απο ατομα σαν εσενα οπου οπως γραφεις εισουν ολο του εξω.Πιστεψεμε το να γνωριαεις τον εαυτο σου θα σο φερει κατις πολυ θετικο οταν μεθαυριο μας ξανα ανοιξουν το μαντρι!

    Υ.Γ. εαν δεν υπαρξει η μεταλλαξει του ιου στην προτεινη του "δ" οπου οπςλει ο δοκτορ Παουελ τωτες ο ιους θα εχει θνησιμοτητα στυλ ΕΜΠΟΛΑ γυρο στο 39/100 ανεξαρτητος ηλικιας! αρα δλδ θα εξαφναηστει σχεδον το 1/3 του πλυθησμου της γης! με το 70/100 να ειναι ανδρες! ,να σας δω τωτες τι θα κανετε γυναικες!!! τουλαχιστον δεν θα εχουμε πολεμους! χαχαχα
    Χαχα ανα γεια σου, φυσιολογικό το θεωρώω κι εγω. Οταν μου λενε ατομα που εχουν σχεση 3 χρονια ξερω γω οτι ελα μωρέ ωραια ειναι και η μοναξιά, παρε λιγο χρονο με τον εαυτο σου, μην το κυνηγας..Και οι ίδιοι τους δεν εχουν υπαρξει σινγκλ για πάνω από 2 μήνες..Απλα γελαω. Παντως δεν θελω σκετο σεξ μωρε. Τι ειμαι αντρας 20 χρόνων?? Ω μπο. Είμαι κλαισσικη γυναικα που εν τελει θελει και σχεση . Δεν αλλαζουν αυτα. Παντως , το ειπα και πιο πάνω, παρόλο που είμαι πολυ του εξω, εχω περάσει πολυ πολυ χρόνο μόνη στο σπιτι με τον εαυτό μου. Το ζω ζήσει. Και τωρα με τον ωραιότατο χαμουλη που επικρστει το ξαναζω, θελοντας και μη. Οι ανθρωποι ειμαστε κοινωνικα οντα. Το να ειμαστε κλεισμενοι σε ενα σπιτι με τον εαυτό μας επί ωρες, επι μερες δεν ειναι υγιες. Αλλο λίγες ωρες τη μερα για να ηρεμισουμε και να διαλογιστουμε, κι αλλο αυτο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Chill out λίγο εσύ έχεις δεδομένο πως ψάχνεις κάτι σοβαρό το οποίο είναι παράλογο και θανσου το εξηγήσω το γιατί, εδώ ζευγάρια έχουν πολυετή σχέση και όταν συγκατοικούν χωρίζουν στο πρώτο μήνα, εσύ πας με δεδομένο ότι θα κάνω σοβαρή σχέση; Γνώρισε κόσμο χαλαρά και αν όντως αξίζεις δεν είναι κορόιδο ο άλλος να σε χρησιμοποιήσει και να πάει στην επόμενη. Μαζί σου θα είναι αν ταιριάζετε αλλά θέλει το χρόνο του και αυτος να δει ταιριάζετε δεν ταιριάζετε. Εσυ θέλεις ο άλλος με το καλημέρα να σου πει ότι έχει πρόθεση πως πάει σοβαρα; Γιατί ξέρει ότι θα του βγει; Με το καιρό θα το διαπιστώσει

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    οταν λες οτι εχεις κατσει για πολυ καιρο μοναχη σου ποσο εννοεις -αν επιτρεπεται?- διοτις ολα ειναι σχετικα σε αυτην την ζωη και σε αυτο το φορουμ.
    Σχετικα με την απομονωση οπου αναφερεις πως εισαι αυτο τον καιρο θα σου πω κατις οπου εν μερη το αναφερες.Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο πλασματακι ,κι στην ταυτοχρωνη φαση ακομα πιο πολυ! δλδ , εαν εισουν αυτον τον καιρο κλεισμενη μεσα και ο γυρο κοσμος δεν ειχε θεμα με τον κορονοιο, ηταν εξω! σαββατοβραδο και γλεντουσε! εσυ θα "βαραγες φρικες" αυτην την στιγμη σε ακριβως ιδιες συνθηκες για εσενα.Ενω , τωρα , με ακριβως τι ιδιες συνθηκες για εσενα αλλα επειδη ολοκληρη η κοινωνια εχει "φαει πακετο" και ειναι εσωκλειστη, δεν σε ενοχλει τοσο πολυ το οτι εισαι μεσα! Αυτο το συμβαν ειναι λιγακι περιεργο κι εν μερη ντροπη για τον ανθρωπο κι για την σκεψη του, διοτις ειναι σαν να λεμε οτι αα ,δεν ειμαι καλα εγω?? αν δεν ειναι και οι αλλοι καλα δεν με πολυ ενοχλει!!" τι ειμαστε τελικα ε?
    Τελος, σχετικα με τον μελοντικο σου συντροφο -διοτις δεν νομιζω να σκεφτεσαι ακομα τον αλλον!! ημαρτον - ο μελοντικος σου ερωτας συνφορμιτησα μου να ξερεις οτι θα ειναι αυτος που υποσυνειδητα θελεις! σε συνδιασμο βεβαια με το παντοτινο πρωτιπο,τον πατερα σου δλδ. Ετσι λοιπον εαν λες συνεχως οτι σε βλεπουν μονο για συμβιβαστικη σχεση! ετσι θα γινετε! και ναι! το γραφεις στο κουτελο1 -συγνωμη, αστεευομαι- , αλλα φαντασου, εγω που δε σε ξερωκαθολου, που δεν σε βλεπω ερωτικα κι λογο ηλικιας, αν ενδιαφερομουν να συνεχιζα μαζι σου ερωτικα! απο τωρα η ψυχη μου ειχε αρχισει να ψυχοπλακονεται! να νιωθω πως εχω να φλερταρω μια κοπελα ,οπου λογικα κι απο τον τροπο που γραφεις πρεπει να εισαι αρκετα εμφανισιμη, αλλα ταυτοχρωνος εισαι αρκετα μισαλοδοξη για το μελον ! θα επρεπε λοιπον να βρω και τα αντιστοιχα λογια, επιχειρηματα ωστε να σε φερω πιο κοντα μου, ωστε να σου κερδισω το ενδιαφερον σου, οπου θα ειχαν θεμα,το ποσους νεκρους εχει η ιταλια!, τον σεισμο στην πραγα, την οικονομικη κριση, και φυσικα οτι την δευτερα ο καιρος θα γινει μουντος!! θα βρεχει!! εκει θα σε εριχνα!!¨)χαχαΣυγνωμη για τα τελευταια, καμω χιουμορ, απλα προσπαθω να σου δειξω με παραδηγματα αυτο που εννοω!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Chill out λίγο εσύ έχεις δεδομένο πως ψάχνεις κάτι σοβαρό το οποίο είναι παράλογο και θανσου το εξηγήσω το γιατί, εδώ ζευγάρια έχουν πολυετή σχέση και όταν συγκατοικούν χωρίζουν στο πρώτο μήνα, εσύ πας με δεδομένο ότι θα κάνω σοβαρή σχέση; Γνώρισε κόσμο χαλαρά και αν όντως αξίζεις δεν είναι κορόιδο ο άλλος να σε χρησιμοποιήσει και να πάει στην επόμενη. Μαζί σου θα είναι αν ταιριάζετε αλλά θέλει το χρόνο του και αυτος να δει ταιριάζετε δεν ταιριάζετε. Εσυ θέλεις ο άλλος με το καλημέρα να σου πει ότι έχει πρόθεση πως πάει σοβαρα; Γιατί ξέρει ότι θα του βγει; Με το καιρό θα το διαπιστώσει
    Με παρεξηγησες. Σοβαρο δεν εννοω γαμο. Εννοειται πως κι εγω θέλω να γνωρισω τον αλλον πρωτα για να διαπιστωσω αν ταιριάζουμε..Απλως υπαρχουν αγορια που με το καλημερα σου λενε εγω θελω κάτι χαλαρό, οχι σχεση. Ενώ δεν σε εχουν γνωρισει καν. Εγώ θέλω να γνωρισω κάποιον και να δούμε πώς θα παει..Αυτο. Δεν ειμαι εξαρχης απόλυτη ούτε προς την μια ούτε προς την αλλη πλευρά

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    οταν λες οτι εχεις κατσει για πολυ καιρο μοναχη σου ποσο εννοεις -αν επιτρεπεται?- διοτις ολα ειναι σχετικα σε αυτην την ζωη και σε αυτο το φορουμ.
    Σχετικα με την απομονωση οπου αναφερεις πως εισαι αυτο τον καιρο θα σου πω κατις οπου εν μερη το αναφερες.Ο ανθρωπος ειναι κοινωνικο πλασματακι ,κι στην ταυτοχρωνη φαση ακομα πιο πολυ! δλδ , εαν εισουν αυτον τον καιρο κλεισμενη μεσα και ο γυρο κοσμος δεν ειχε θεμα με τον κορονοιο, ηταν εξω! σαββατοβραδο και γλεντουσε! εσυ θα "βαραγες φρικες" αυτην την στιγμη σε ακριβως ιδιες συνθηκες για εσενα.Ενω , τωρα , με ακριβως τι ιδιες συνθηκες για εσενα αλλα επειδη ολοκληρη η κοινωνια εχει "φαει πακετο" και ειναι εσωκλειστη, δεν σε ενοχλει τοσο πολυ το οτι εισαι μεσα! Αυτο το συμβαν ειναι λιγακι περιεργο κι εν μερη ντροπη για τον ανθρωπο κι για την σκεψη του, διοτις ειναι σαν να λεμε οτι αα ,δεν ειμαι καλα εγω?? αν δεν ειναι και οι αλλοι καλα δεν με πολυ ενοχλει!!" τι ειμαστε τελικα ε?
    Τελος, σχετικα με τον μελοντικο σου συντροφο -διοτις δεν νομιζω να σκεφτεσαι ακομα τον αλλον!! ημαρτον - ο μελοντικος σου ερωτας συνφορμιτησα μου να ξερεις οτι θα ειναι αυτος που υποσυνειδητα θελεις! σε συνδιασμο βεβαια με το παντοτινο πρωτιπο,τον πατερα σου δλδ. Ετσι λοιπον εαν λες συνεχως οτι σε βλεπουν μονο για συμβιβαστικη σχεση! ετσι θα γινετε! και ναι! το γραφεις στο κουτελο1 -συγνωμη, αστεευομαι- , αλλα φαντασου, εγω που δε σε ξερωκαθολου, που δεν σε βλεπω ερωτικα κι λογο ηλικιας, αν ενδιαφερομουν να συνεχιζα μαζι σου ερωτικα! απο τωρα η ψυχη μου ειχε αρχισει να ψυχοπλακονεται! να νιωθω πως εχω να φλερταρω μια κοπελα ,οπου λογικα κι απο τον τροπο που γραφεις πρεπει να εισαι αρκετα εμφανισιμη, αλλα ταυτοχρωνος εισαι αρκετα μισαλοδοξη για το μελον ! θα επρεπε λοιπον να βρω και τα αντιστοιχα λογια, επιχειρηματα ωστε να σε φερω πιο κοντα μου, ωστε να σου κερδισω το ενδιαφερον σου, οπου θα ειχαν θεμα,το ποσους νεκρους εχει η ιταλια!, τον σεισμο στην πραγα, την οικονομικη κριση, και φυσικα οτι την δευτερα ο καιρος θα γινει μουντος!! θα βρεχει!! εκει θα σε εριχνα!!¨)χαχαΣυγνωμη για τα τελευταια, καμω χιουμορ, απλα προσπαθω να σου δειξω με παραδηγματα αυτο που εννοω!
    Χωρις σχεση είμαι απο τον προηγούμενο ιουνιο. Δηλαδη κοντα 2 χρονια. Κοιτα ισχυει αυτό που λες για το Σαββατόβραδο, συγγνωμη παράλογο είναι? Και δεν λεω αχ μακαρι να ηταν και οι αλλοι μεσα. Λεω μακαρι να ημουν κι εγω εξω ..
    Ουτε για αστειο δε θα με εριχνε καποιος με απαισιοδοξες συζητησεις στα πρώτα ραντεβού. Και θεωρώ πως τα όσα λεω είναι απλα ρεαλιστικα και οχι απαραίτητα απαισιοδοξα..Και αν ήμουν χαρούμενη και κουλ και αισιοδοξη για το μέλλον αυτή τη στιγμη δενθα έμπαινα σε αυτό το φορουμ

  14. #29
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Μα εχω μεινει πολυ καιρο μονη μου. Εχω γνωρίσει τον εαυτό μου . Και ξερω πολυ απλα οτι οταν ειμαι μονη μου νιωθω ανολοκληρωτη συναισθηματικά και σωματικα. Ειδικα εγω που εχω 4 κολλητές φιλες που ολες τους εχουν 3 χρονια σχεση. Με ποιες να βγω να παρταρω? Ποιος μπορει να με νιωσει? Δυσκολα τα πράγματα
    Και με αυτόν συμβιβάστηκα για λιγο αλλα ειδα ότι δεν παει.. και το εληξα. Ενώ θα μπορούσε να τραβηξει καποιο καιρο ακομη. Και ναι ειμαι μαλλον εξωστρεφής, θελω κοσμο. Μ αρεσει κάποιες ωρες να ηρεμω μονη στο σπιτι, να εχω την ησυχία μου και να καθομαι να σκεφτομαι [emoji14] Αλλα οκ οχι καθε μερα, καθε βραδυ αυτο το πράγμα. Πληξη, πλήξη
    Ε είναι φυσιολογικό να νιώθεις βαρεμάρα με το κάθε μέρα μέσα ........
    Φταίει και η καραντίνα

    Όταν νιώθουμε τη ζωή μας στάσιμη πρέπει να τη φρεσκάρουμε με νέα ενδιαφέροντα και ανθρώπους....

    Τώρα είμαι λίγο δύσκολο σε αυτή τη φάση γτ όλοι μας μέσα είμαστε

    Αλλά αν αυτό σε ενοχλεί γενικά άλλαξε το

    Φυσικά νιώθεις ολοκληρωμένη με σχέση και φίλους στη ζωή σου όπως οι περισσότεροι (για να μη πω όλοι γτ μερικοί μπορεί να είναι ευχαριστημένοι μόνο να αράζουν και να βλέπουν νετφλιξ)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Με παρεξηγησες. Σοβαρο δεν εννοω γαμο. Εννοειται πως κι εγω θέλω να γνωρισω τον αλλον πρωτα για να διαπιστωσω αν ταιριάζουμε..Απλως υπαρχουν αγορια που με το καλημερα σου λενε εγω θελω κάτι χαλαρό, οχι σχεση. Ενώ δεν σε εχουν γνωρισει καν. Εγώ θέλω να γνωρισω κάποιον και να δούμε πώς θα παει..Αυτο. Δεν ειμαι εξαρχης απόλυτη ούτε προς την μια ούτε προς την αλλη πλευρά
    Οκ μηπως πας και χτυπας αγορια με υψηλά στάνταρ που θελουν γραψουν στο βιογραφικό τους οσες περισσοτερες μπορουν γιατι οκ αν πηγαινεις και μου χτυπας μοντελλά αυτό θα σου λένε δεν θα σου λένε κάτι άλλο;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. γιατι τοση εμμονη με το φαγητο
    By aiglh! in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 10
    Last Post: 17-12-2012, 18:01
  2. Γιατι τοση κακια??
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 84
    Last Post: 28-03-2012, 00:58
  3. Γιατί να βγάζουμε τόση κακία;
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 03-08-2011, 11:32
  4. Τόση μοναξιά...
    By valentini in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 29-03-2009, 23:52
  5. Η αγάπη για έναν είναι βαρβαρότητα : γιατί εφαρμόζεται σε βάρος όλων των άλλων.
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 272
    Last Post: 03-11-2007, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •