ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 101
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 101 of 258 FirstFirst ... 519199100101102103111151201 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 3862
  1. #1501
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Τι διαταραχή μπορεί να έχει μια κοπέλα που ζηλεύει παθολογικά την μάνα της και είναι ερωτευμένη με τον μπαμπά της; Ψύχωση; Παλιά ήταν ερωτευμένη με ξάδερφο. Επίσης έχει περάσει ψυχωσικό επεισόδιο. Υπήρχε διάστημα που έδωσε όλα τα ρούχα της σε ναό και ήθελε να γίνει μοναχή από την πλύση εγκεφαλού.


    Αυτό με την παθολογική ζήλια όμως και τον έρωτα με ξεπερνάει. Ανατριχιάζω...
    δεν ειναι απαραιτητο να εχει ψυχικη διαταραχη. μπορει να εχει νοητικα προβληματα.

  2. #1502
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ρέμεντι το 90% των φαρμάκων της ψυχιατρικής πλην των βενζοδιαζεπινων και καποιων άλλων που είναι ναρκωτικά, πας σε ένα φαρμακείο του λες δώσε μου το Χ φάρμακο το πληρώνεις ολόκληρο και σου το δίνει. Δεν έχω συναντήσει φαρμακοποιό να μου πει όχι και δεν υπάρχει κιόλας, όλοι θα σου πουλήσουν δεν λέει κανείς όχι.

    Οταν κάποιος σκέφτεται την διακοπή αυτός θα το κόψει, δεν πας να λες εσύ και ολοκληρή η ψυχιατρική εταιρία ό,τι θέλει. Απαξ και το βάλει στο μυαλό του τέλος, είναι θέμα χρόνου να μπει σε αυτή τη διαδικασία. Και συνήθως σε αυτή την διαδικασία μπαίνουν καλοκαιρινούς μήνες που δεν μπορούνε να πάνε για μπάνιο, ντρέπονται για το σώμα τους και τρώνε φρίκη και εκεί ξεκινάει το παιχνίδι που τους κάνει το μυαλό!

  3. #1503
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρέμεντι το 90% των φαρμάκων της ψυχιατρικής πλην των βενζοδιαζεπινων και καποιων άλλων που είναι ναρκωτικά, πας σε ένα φαρμακείο του λες δώσε μου το Χ φάρμακο το πληρώνεις ολόκληρο και σου το δίνει. Δεν έχω συναντήσει φαρμακοποιό να μου πει όχι και δεν υπάρχει κιόλας, όλοι θα σου πουλήσουν δεν λέει κανείς όχι.

    Οταν κάποιος σκέφτεται την διακοπή αυτός θα το κόψει, δεν πας να λες εσύ και ολοκληρή η ψυχιατρική εταιρία ό,τι θέλει. Απαξ και το βάλει στο μυαλό του τέλος, είναι θέμα χρόνου να μπει σε αυτή τη διαδικασία. Και συνήθως σε αυτή την διαδικασία μπαίνουν καλοκαιρινούς μήνες που δεν μπορούνε να πάνε για μπάνιο, ντρέπονται για το σώμα τους και τρώνε φρίκη και εκεί ξεκινάει το παιχνίδι που τους κάνει το μυαλό!
    δεν συμφωνω με αυτα που λες, τα καταλαβα και την πρωτη φορα. απλα διαφωνω.
    Η ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΗ. κατα περιπτωσεις μπορει και να επηρεασει.
    δεν ειναι μονο αυτος που ειναι αποφασισμενος, ειναι και αυτος που προβληματιζεται, αμφισβητει, ειναι στο τσακ.
    δεν υπαρχει μονο μαυρο και ασπρο (παλι εκει καταληγουμε).
    αν ειναι καποιος στην ακρη του γκρεμου, αλλο ειναι να του πεις, ελα να συζητησουμε τι σκεφτεσαι κι αλλο να του φωναζεις ΠΗΔΑ ΡΕ!!
    τοσο απλο ειναι...

    οσο για τα φαρμακα, δεν ειδα κανεναν να λεει σε κανεναν να παει να παρει φαρμακα οτι ναναι. ολοι οσοι εχω δει να μιλανε λενε ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΙΑ Ν ΣΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΠΑΡΕ. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΟΥ.
    το να προτεινεις συγκεκριμενα φαρμακα, ειναι το ιδιο κακο με το να προτρεπεις σε διακοπη. κιε δω μεσα, το ιδιο αντιμετωπιζονται.

  4. #1504
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μεχρι τωρα εχω μετρησει καμια χιλιαδα φορες που καθε φορα που βλεπω ενα συγκεκριμενο συμβολο εξω οταν περπαταω στη συνεχεια ακουω γκαπ γκουπ συνεχεια οπου και να παω και αυτοκινητα να κορναρουν απ οτι φαινετε εχεις μαλον την εντυπωση οτι εχεις να κανεις με καπιον αλτσχαιμερ απο τους αεροψεκασμους τοσο καιρο που δε καταλαβαινει τι βλεπει και πιστευεις οτι θα γινεις πρωτος με σηματα μορς που τα βλεπεις μονο εσυ και κανενας αλλος οπως νομιζεις οπως τοσο καιρο που μου πασαρες ενα βιντεο σε μια τηλεοραση μποστα στα ματια μου απο ενα σημειο που συνηθιζα να περναω εξω το οπιο εδειχνε κατι που χρησιμοποιω ενω μετα εξαφανηστηκαν τα κουμπια απ αυτο αφου το βαλες εκει επιτηδες για να ξερουν τι θα χακαρουν οι αδελφοι σου και μετα περνεις αμεσως το υφος του αθωου που οι αλλοι ειναι οι κακοι που σου επιτιθονται και εσυ ο καλος και αθωος που ως τωρα σε εχει πιασει μια αδιανοητη λυσσα για οτι ειναι εμπνευση απο μενα ενα διαστημα μαλιστα που εβγαινα εξω καθε φορα που εβλεπα ενα συγκεκριμενο συμβολο εμφανιζοντουσαν ασχετοι αδελφοι σου και μου ελεγαν ασυναρτησιες γιατι επρεπε κατι να πουν για να σε υποστηριξουν και ας ηταν και οτι να ναι ΕΣΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΕΤΣΙ και τωρα παριστανεις το θυμα μετα απ οσα τραβηξα εξαιτιας σου

  5. #1505
    ntinti
    Guest
    Επιμένω σε έναν άλλο κοσμο.
    Τον έχω τόσο ονειρευτεί,
    τόσο πολύ έχω σεργιανησει μέσα του

    Που τώρα πια
    είναι αδύνατο να μην υπάρχει !!!!

    Τι όμορφη μέρα έχει ξημερώσει!Καλημέρα!!!!

  6. #1506
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εχω πυρετο απο τα πρησμενα δοντια και δε μπορω να ανοιξω καλα το στομα μου. Ξεκινησα μονος αντιβιωση αλλα φοβαμαι να παω σε οδοντιατρο. Εχω βρει δυο με λεηζερ αλλα φαινονται λιγο μουρλακηδες στις φωτο. Χωρις λεηζερ δεν παω, εχω θεμα με την ακοη.

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εχω πυρετο απο τα πρησμενα δοντια και δε μπορω να ανοιξω καλα το στομα μου. Ξεκινησα μονος αντιβιωση αλλα φοβαμαι να παω σε οδοντιατρο. Εχω βρει δυο με λεηζερ αλλα φαινονται λιγο μουρλακηδες στις φωτο. Χωρις λεηζερ δεν παω, εχω θεμα με την ακοη.
    ορεστη, να μην φοβασαι, πρεπει να πας οπωσδηποτε στον οδοντιατρο. δεν γινεται με λειζερ αυτο που εχεις, θα σου βαλει αναισθησια ομως, δεν θα πονεσεις.
    η αντιβιωση θα παρει τον πυρετο και το πρηξιμο και μολις τηνσ ταματησεις θα ξαναρθουν χειροτερα.
    δεν μπορεις να συνεχιζεις την αντιβιωση, πρεπει μολις παρεις τον κυκλο, να σταματησεις.
    παρε τηλεφωνο τον οδοντιατρο, συνεννοησου αν παιρνεις το σωστο αντιβιωτικο, και μολις περασει ο πονος και το πρηξιμο, πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πας να στο διορθωσει. μην το αμελησεις, δεν θα περασει μονο του.

  8. #1508
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ωχου, εχεις δικιο, το ξερω. Αλλα αν ο ανθρωπος ειναι αναβλητικος... Πηγα να πεθανω απο τον πονο και αντι να παρω τον γιατρο πηρα γαρυφαλελαιο και αμοξιλ απο το φαρμακειο. Πρεπει να αφαιρεθει ο φρονιμητης, κατα πασα πιθανοτητα το σπασμενο δοντι στην αλλη πκευρα, και να μου κανει μια απονευρωση, γιατι χτυπησε μαζι με το φρονιμητη αλλο δοντι. Η απονευρωση γινεται με λεηζερ.

  9. #1509
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα ετσι τη βρισκετε καθηστε να σφυριζετε 24 ωρες αλλα παρα το οτι σας εχω προηδοποιησει χιλιαδες φορες γι αυτο οταν δε θα μινει ουτε ενα εγκεφαλικο κυτταρο ορθιο στον εγκεφαλο σας μετα θα το ριχνετε στη κλαψα για να γινετε συμπαθης και θα κανετε τα θυματα που τοσο καιρο απαιτητε σαν χουντα να φοραω οτι γουσταρετε εσεις να πηγαινω οπου θελετε εσεις και να αγοραζω οτι θελετε εσεις γιατι βλεπω κατι πατριωτες τελεευταια που κυριξαν κρυφο πενθος επηδη ειναι σε παρακμη η παγκοσμια διακυβερνηση που υποτιθετε οτι τα εχουν μαζι της γιατι ο καλος τους χαρακτηρας ειναι για να φαινονται καλοι στο κοσμο

  10. #1510
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αμα βεβαια καπιος παει κοντρα στους φασιστες μετα αυτοι θα ειναι τα θυματα και αυτος ο κακος παντα αυτο θα λενε στο κοσμο ενω εχουμε δημοκρατια υποτιθετε θα μου πουν αυτοι τι θα κανω γιατι ειναι τοσο υψιλης ποιοτητας οτι φορανε αυτοι που θα πρεπει να τα φορανε ολοι ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΑΛΑΞΕΙ Η ΜΟΔΑ και δε βρισκουν πλεον ρουχα χλιδης να βαλουν και θα κανουν οτι ρουχα φοραω σαν χαρτοπολεμος για να φορεσω οτι θελουν αυτοι επειδη δε μπορει κανενας να εχει αποψη για οτι κανει αφου θελουν ανθρωπους οπως ακριβως οι μασκες αυτες που φορανε ΚΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΩΠΟΥΣ οπως αυτες οι πλαστικες κουκλες που βλεπουμε στις βιτρινες οσο πιο απροσωπος και κενος τοσες περισσοτερες καλοσυνες τους πιανουν οι προσφορες θα πεφτουν με τη σεσουλα αρκει καπιος να ειναι φακελωμενος στο συστημα γιατι αν δεν ειναι φακελωμενος στο συστημα και απολαμβανει τα προνομια του τους πιανει μια λυσσα που δε περιγραφετε

    εχτισαν ενα σωρο ναυσολεια τερμα θεου που τα εθαψαν μεσα στο σκοταδι και το κρυο για να μη τα δει ανθρωπος και οταν καπια στιγμη τα εβγαλα στο φως τους επιασε μια απιστευτη λυσσα να γεμισουν τα παντα προπαγανδες γιατι αυτο που τους ενδιαφερει ειναι να μη χαρει τιποτα κανενας και να ειναι ολοι μεσα σε ενα σκοταδισμο υποταγμενοι στο φοβο αλλα το θεμα ειναι οτι αυτος που ειναι χαρουμενος δε μπορει να ειναι στο σκοταδισμο αυτο που θελουν αλλα για να ειναι στο σκοταδισμο αυτο πρεπει να ειναι γεματος λυπη και στο κεφαλι του να υπαρχει ενα μονιμο ραδιο αρβυλα απο προπαγανδιστικα κειμενα και τανιες που εχουν ο σκοπο να ειναι σε ακμη ο πλανητης αυτος εισβαρος των ανθρωπων

    τους χαλασα το σκοταδισμο θα μου πεις γι αυτο λυσσαξαν με τις φωτογραφιες αρχικα λυσσαξαν γιατι για να ειμουν καλος επρεπε να συμφωνησω με αυτο το χαλι που αποκαλουσαν φωτογραφια που εβλεπες φωτογραφιες στο ιντερνετ απο αλλες χωρες και φαινοντουσαν ολα μαυρα ενω οσοι τουριστες τα ειδαν απο κοντα ελεγαν δε φανταζομουν οτι ηταν τοσο ωραια εδω και οταν καταλαβαν οτι εχω δικιο δεν ηξεραν μετα πως να με ψαρωσουν γιατι νομιζαν οτι θα τους φοβηθω οπως τους φοβουνται ολοι με το ραδιο αρβυλα ως μονιμο οπλο τους και το να λενε ψεματα μονο ετσι μπορουν να κυριαρχησουν με ψεματα αφου ενα ψεμα ειναι και οι ιδιοι

  11. #1511
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι απαραιτητο να εχει ψυχικη διαταραχη. μπορει να εχει νοητικα προβληματα.
    Μπορεί να έχεις δίκαιο γιατί όντως έχει νοητικά προβλήματα.

  12. #1512
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    https://www.youtube.com/watch?v=TFjmvfRvjTc

    Ελις φοβαμαι οτι ο τοιχος ειναι πολυ ψηλος

  13. #1513
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ωχου, εχεις δικιο, το ξερω. Αλλα αν ο ανθρωπος ειναι αναβλητικος... Πηγα να πεθανω απο τον πονο και αντι να παρω τον γιατρο πηρα γαρυφαλελαιο και αμοξιλ απο το φαρμακειο. Πρεπει να αφαιρεθει ο φρονιμητης, κατα πασα πιθανοτητα το σπασμενο δοντι στην αλλη πκευρα, και να μου κανει μια απονευρωση, γιατι χτυπησε μαζι με το φρονιμητη αλλο δοντι. Η απονευρωση γινεται με λεηζερ.
    αν δεν αποφασισεις να πας αμεσα, θα αναγκαστεις να πας οταν θα εισαι πολυ χειροτερα και μπορει και να κινδυνευσεις.
    και τοτε θα λες γιατι να μην το κανεις μια ωρα αρχυτερα να σου φυγει κι ο πονος και το αγχος που τωρα τραβας με τις αναβολες.
    σε καταλαβαινω γιατι ειχα πολλα χρονια φοβια με τον οδοντιατρο. οταν αρχισα να πηγαινω τακτικα, την ξεπερασα τελικα.

  14. #1514
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=TFjmvfRvjTc

    Ελις φοβαμαι οτι ο τοιχος ειναι πολυ ψηλος
    "Όταν θα φτάσεις στην κορυφή του θα καταλάβεις πόσο χαμηλός ήταν", λέει μια σοφή ρήση, παρότι μιλά για βουνό ισχύει πιστεύω και για τον τοίχο που εννοείς. Αλληγορική, ως μάθημα ζωής.
    γιάννης

  15. #1515
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Επιμένω σε έναν άλλο κοσμο.
    Τον έχω τόσο ονειρευτεί,
    τόσο πολύ έχω σεργιανησει μέσα του

    Που τώρα πια
    είναι αδύνατο να μην υπάρχει !!!!

    Τι όμορφη μέρα έχει ξημερώσει!Καλημέρα!!!!
    Κι εγώ μέσα στο κεφάλι μου, αρκετές από τις στιγμές ή ώρες που η σκέψη μου κυριαρχείτο από ευχάριστα, ονειρευόμουν έναν κόσμο που θα τον χαρακτήριζα με μια λέξη ως φωτεινό, που κυριαρχείτο δηλαδή από πάλλευκο φως, ατόφιο πέρα από το φυσικό φως, συνοδευόμενο από ανεξήγητη χαρά, γαλήνη και καθαρότητα ψυχής, τόσο στο χώρο, μέσα στους ανθρώπους και στις διαπροσωπικές σχέσεις.
    Τώρα που εμβάθυνα στον κόσμο βιώνοντας τον από κοντά αυτά τα όνειρα σχεδόν χάθηκαν από τη σκέψη μου.
    γιάννης

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •