ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 102
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 102 of 258 FirstFirst ... 25292100101102103104112152202 ... LastLast
Results 1,516 to 1,530 of 3862
  1. #1516
    Δεν θέλω να πέσω κι αυτή τη φορά στην παγίδα να μην πάω, όπως έκανα άλλες δυο φορές, λόγω του όχι παράλογου φόβου της μοναξιάς. Μπορεί να ξέρεις να διοργανώνεις τις καλύτερες εκδρομές και ταξίδια αλλά δεν μπορείς να τις πραγματοποιήσεις ή να τις χαρείς λόγω έλλειψης παρέας λόγω της μη αποδοχής και αποτυχίας συσχέτισης που πάντοτε υπήρχαν. Το συναίσθημα μοναξιάς όταν είσαι μακρια από τους οικείους σου και τον οικείο χώρο προκαλεί σκέψεις απελπισίας και καταστροφικότητας.
    γιάννης

  2. #1517
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Κι εγώ μέσα στο κεφάλι μου, αρκετές από τις στιγμές ή ώρες που η σκέψη μου κυριαρχείτο από ευχάριστα, ονειρευόμουν έναν κόσμο που θα τον χαρακτήριζα με μια λέξη ως φωτεινό, που κυριαρχείτο δηλαδή από πάλλευκο φως, ατόφιο πέρα από το φυσικό φως, συνοδευόμενο από ανεξήγητη χαρά, γαλήνη και καθαρότητα ψυχής, τόσο στο χώρο, μέσα στους ανθρώπους και στις διαπροσωπικές σχέσεις.
    Τώρα που εμβάθυνα στον κόσμο βιώνοντας τον από κοντά αυτά τα όνειρα σχεδόν χάθηκαν από τη σκέψη μου.
    Πολλά όμορφα χάνονται από την ζωή μας ...
    Είναι στο χέρι μας όμως να τα κρατήσουμε και στη σκέψη μας και στη καρδιά μας !

  3. #1518
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η μανα μου κρυβεται στο μπανιο με κλειστο το φως για να ακουσει τι λεω και ο αδερφος μου πρεπει να εκρυψε ενα καταγραφικο μεσα σε μια τσαντα που εβαλε διπλα στον καναπε που ξαπλωνω.

  4. #1519
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν δε μαζεψεις ολους αυτους τους συνεργατες σου που εχεις απλωσει γυρω μου και τους εχεις δωσει εντολες να μου φερνουν εμποδια σε οτι και να κανω εγω θα συνεχισω να μιλω ακαταπαυστα απο παντου μεχρι να δουμε ποιος θα σπασει τα νευρα σε ποιον και σαν να μην εφταναν ολα αυτα εχεις και το θρασος να μου λες οτι θες και να συνεργαστουμε δεν εχω αντιπαθησει ποτε μου ανθρωπο τοσο πολυ οσο τη δικη σου περιπτωση

  5. #1520
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    στα λογια δεν ασχολουνται με τοξικους ανθρωπους ενω στη πραξη εχεις σκοπρισει παντου συνεργατες σου που μου εχουν γινει στενος κορσες γιατι του κοφτει που λεω αληθειες ενω εχουν ως οπλο τους το ψεμα και τις συνομωσιες αφου τελευταια βλεπω φωτογραφιες με φωτοσοπ που πολυ ευκολα προσθεσα και εγω φωτοσοπ για να δουν ποσο ευκολο ειναι και εκαναν τον υπολογιστη να πηγαινει σα χελωνα για να δυσκολευομαι να απαντησω και να αναγκαζομαι να γραφω εδω ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΞΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που ολο δεν ασχολουνται και ολο σπερνουν συνεργατες τους οπου σταθω και οπου βρεθω ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΒΓΑΛΩ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ και μετα μου λενε μην εισαι επικριτικος και αρνητικος οσο εκαναν τα ρουχα μου χαρτοπολεμο γιατι τρεμουν μηπως επειρεασω τη μοδα και δε βρισκουν ρουχα πολυτελειας για να γεμιζουν τονους ντουλαπες με ρουχα

  6. #1521
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ο αδερφος μου μετα τη μπλουζα της γερμανικης σχολης που ειχε φερει στο σπιτι, τωρα αφησε δυο βιβλια στα γαλλικα στο τραπεζι. Ελπιζω να φερει μια ισπανικη παεγια την επομενη φορα, να γουσταρουμε κιολας

  7. #1522
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δοκιμασα το πατινι λαιμ πρωτη φορα. Ρε σεις πολυ δυσκολο. Επιταχυνει και επιβραδυνει αποτομα. Ζαλιστηκα.

  8. #1523
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενω δεν ενδιφερεσε για τοξικους ανθρωπους συνεχιζεις να χρησιμοποιεις οτι εχει σχεση με εμενα και οτι χρησιμοποιω γιατι ειδες φως μεσα απ τα ματια μου και αφου χακαρες τη συσκευη αυτη που χρησιμοποιουσα γιατι ξερω τι προσπαθουσες να κρυψεις εγω αυτο θα το δειξω σε ολους ετσι για να σου αποδειξω οτι δε θα σου περασει εσυ ξεκινησες το πολεμο νευρων χωθηκες με ετσι θελω σε οπιδηποτε συσκευη χρησιμοποιουσα και προσπαθησες να τη κανεις οτι θες και τωρα εχεις και το θρασος να αυτοπαρουσιαζεσε ως θυμα γιατι βλεπεις ολα ειναι ιδιοκτησια σου ακομα και οτι δε σου ανηκει και να σου πω κατι αυτο που εχεις τωρα αυτο ακριβως σου αξιζει γιατι πραειμουν καλος μαζι σου κατι που δε σου αξιζε καν γιατι δεν ενδιαφεροσουν καν για μενα αν νομιζεις οτι δε το καταλαβα μου μιλαγες για να εξυπηρετισεις σκοπιμοτητες και να στειλεις μυνηματα στους αδελφους σου για να με ακολουιθουν παντου αλλα παρ ολα αυτα ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΕ ΓΙΑ ΤΟΞΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ! ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕΣ ΣΤΕΝΟΣ ΚΟΡΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΘΕς ΝΑ ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΕΙς να γινω καταναλωτικο ων ενω εγω δε το επιθυμω γιατι εισαι ενας φ................. που η θα κλαιγετε η θα επιβαλει τις αποψεις του στους αλλους γιατι αυτο ακριβως σε διακρινει και λοιπαμαι για τις τοσες ωρες που καθομουν και σου μιλαγα στο τουιτερ γιατι δε το αξιζες καν

  9. #1524
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Αξίζει να δοκιμάσεις να πετάξεις.

  10. #1525
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    καλα ρε αλεκο μην κανεισ ετσι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #1526
    Σκέφτομαι να ξαναξεκινήσω αυτό το λίγο κάπνισμα που σταμάτησα πριν μερικά χρόνια, αυτα τα 1 - 2 τσιαγαρα την ημέρα. Τοτε ηταν ενας πολυ καλός τροπος ηρεμίας του νου. Η κατάσταση πραγμάτων με πιέζει προς τα εκει.

  12. #1527
    Πόσο άσχημα νιώθω όταν βλέπω νέους ανθρώπους ολο αισιοδοξία, αυθορμητισμό και ζωή οι οποίοι βρίσκονται τωρα στο ίδιο ακριβώς στάδιο επιλογών ζωής που ήμουν κι εγώ πριν αρκετά τωρα χρόνια. Δεν νιώθω τοσο πολυ ζήλια όσο πόνο και λύπη για μένα για την καταπτωση ψυχολογίας στην οποια ζουσα και μίσος γι αυτους που θα μπορουσαν να έδειχναν ενδιαφέρον για μένα, να με έβγαζαν απο το βούρκο και να στέκονταν δίπλα μου. Η καταπτωση τωρα έρχεται υπο αλλες μορφές που οι αιτίες της ομως βρίσκονται στο τοτε.

  13. #1528
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Σκέφτομαι να ξαναξεκινήσω αυτό το λίγο κάπνισμα που σταμάτησα πριν μερικά χρόνια, αυτα τα 1 - 2 τσιαγαρα την ημέρα. Τοτε ηταν ενας πολυ καλός τροπος ηρεμίας του νου. Η κατάσταση πραγμάτων με πιέζει προς τα εκει.
    Όλα στο μυαλό είναι αν κατάφερες και το έκοψες μην το ξαναρχίζεις ...

    Και το λεω αυτο γιατι εγω που δεν εχω καπνισει ποτε στην ζωη μου, οχι γιατι δεν πρεπει, αλλά επειδη δεν μ αρεσει ουτε καν η μυρωδια του, ωρες ωρες ειδικα τωρα το καλοκαιρινα βραδακια παρεα με το κρασακι πολλες φορες σκεφτομαι μηπως να κανω και ενα τσιγαρο?

    Νομιζω οτι ετσι θα νοιωσω πιο καλα ....

    Πως γινεται να κανει το μυαλο τετοιες σκεψεις ενω στην πραγματικοτητα ουτε την μυρωδια του δεν μπορω.....

    Ατιμα παιχνιδια παιζονται εκει μεσα γι αυτο πρεπει να τα προσεχουμε και να μην υποκυπτουμε.

  14. #1529
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Όλα στο μυαλό είναι αν κατάφερες και το έκοψες μην το ξαναρχίζεις ...

    Και το λεω αυτο γιατι εγω που δεν εχω καπνισει ποτε στην ζωη μου, οχι γιατι δεν πρεπει, αλλά επειδη δεν μ αρεσει ουτε καν η μυρωδια του, ωρες ωρες ειδικα τωρα το καλοκαιρινα βραδακια παρεα με το κρασακι πολλες φορες σκεφτομαι μηπως να κανω και ενα τσιγαρο?

    Νομιζω οτι ετσι θα νοιωσω πιο καλα ....

    Πως γινεται να κανει το μυαλο τετοιες σκεψεις ενω στην πραγματικοτητα ουτε την μυρωδια του δεν μπορω.....

    Ατιμα παιχνιδια παιζονται εκει μεσα γι αυτο πρεπει να τα προσεχουμε και να μην υποκυπτουμε.
    Το κρασάκι το βραδάκι τρόπος ηρεμίας του νου είναι κι αυτό, όπως το τσιγαρο. Το υπόβαθρο της σκέψης σου που σου προκαλεί την σκέψη να κάνεις ένα τσιγάρο είναι προβλήματα που έχεις. Το ένα φέρνει το άλλο. Υπό ομαλές συνθήκες ζωης δεν θα σου πέρναγε η σκέψη για τσιγάρο. Αυτό είναι το παιχνίδι του μυαλού μας.
    γιάννης

  15. #1530
    Εμείς που έχουμε θέματα ψυχολογίας είμαστε πιο επιρρεπείς στα λάθη στη δουλειά μας.
    Διότι ο νους ώρες ή στιγμές που πρέπει να σαι με τεταμένη προσοχή για να αποδώσεις στη δουλειά σου αποσπάται, βυθίζεται σε αρνητικά συναισθήματα ή σκέψεις ή μπορεί να συμβεί και το άλλο, να αντιμετωπίσει το καθήκον στη δουλειά με επιπολαιότητα. Όμως, η απόσπαση του νου γι αυτό έστω το λίγο έχει ως συνέπεια λάθη που σε εκθέτουν έναντι των άλλων και περιορίζουν την εμπιστοσύνη τους στο άτομο σου.
    γιάννης

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •