ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 137
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 137 of 258 FirstFirst ... 3787127135136137138139147187237 ... LastLast
Results 2,041 to 2,055 of 3862
  1. #2041
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση..
    Εγώ σου έκανα αναφορά, όχι ο Γιώργος... Μάθε να μιλάς σαν άνθρωπος για να μη σου σβήνουν τα μηνύματα...
    Last edited by Aeon; 21-07-2020 at 11:19.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2042
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Γενικά, αυτοί που ακούνε πολλά ερωτικά τραγούδια και είναι συναισθηματικοί κι ευαίσθητοι χαρακτήρες, κυρίως στο ερωτικό κομμάτι, που είναι άτομα που ονειρεύονται ιδανικές ερωτικές σχέσεις, στο τέλος μένουν μόνοι. Κερδίζουν αυτοί που δεν εχουν σχέση με τέτοια, που έχουν όμως τον ισχυρό, δυναμικό χαρακτήρα.
    Ισχυει.
    Σονια, αυτα που γραφεις ειναι δικες σου παρεμηνειες οσων εχω γραψει. Να ενας ακομα λογος να μη δινει κανεις πολλες λεπτομερειες για τα προσωπικα του. Τα συμπερασματα μου φυσικα εμπλουτιστηκαν και αλλαξαν εκ των υστερων, αφου ξαναδιαβασα τους διαλογους, εντοπισα τα λαθη μου, εξετασα αλλες οπτικες γωνιες. Με κατηγορεις για κατι σωστο, ισως γιατι εσυ εισαι ξεροκεγαλη και εμμενεις σε μια αποψη

  3. #2043
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Με συγχωρεις τοτε, αλλα εχεις κανει παμπολλες αναφορες μηνυματων στο παρελθον.
    Last edited by Aeon; 21-07-2020 at 11:20.

  4. #2044
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-07-2020 at 11:20.

  5. #2045
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Με συγχωρεις τοτε, αλλα εχεις κανει παμπολλες αναφορες μηνυματων στο παρελθον.
    Σε συγχωρώ.
    Και θα συνεχίσω να το κάνω. Μπορείς να λες την άποψη σου χωρίς να προσβάλεις κανένα. Όταν θα το κάνεις θα δεις πως οοοοοοσες αναφορές και να σου κάνουν, ποινή από την διαχείριση δεν θα φας..

    *Αλλά αυτή την φορά δεν μπήκα καν στον κόπο να διαβάσω τι έγραψες..

  6. #2046
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Οποιοσ κραζει θαυμαζει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #2047
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by led View Post
    Λένε ότι με την κρυφή ωορρηξία αποτράπηκε η βρεφοκτονία από τα αρσενικά αφού δεν ήξεραν αν το παιδί είναι δικό τους ή ξένο, ώστε να το σκοτώσουν . Ηθικά αν ερμηνεύαμε ότι οι άντρες είναι φονιάδες ,για να βγάλουμε το άχτι μας, θα ήταν χαζό. Είναι χαζά αυτά που λέτε.
    Υπαρχουν και αλλες ερμηνειες για την κρυφη ωορηξια. Επειδη ειμαστε πολιτισμενοι δε σημαινει οτι τα ενστικτα δεν συνδιαμορφωνουν τη συμπεριφορα μας

  8. #2048
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ποιος σου είπε πως δεν είχε κάβλες?
    Τι να κάνεις την άποψη της Σόνιας άμα κατόρθωσες και την έβγαλες για ραντεβού?
    Το πλατωνικό δημιουργήθηκε επειδή εσύ δεν κατόρθωσες να της ξυπνήσεις το ερωτικό για σένα.
    Αυτη με εβγαλε ραντεβου. Το ερωτικο το ξυπνησα, αλλα δεν εδωσα συνεχεια. Δεν ηξερα οτι αυτο θα μπορουσε να απογοητευσει μια γυναικα. Να ενας σημαντικος κανονας που θα πρεπει να θυμομαστε ολοι οι αντρες.

  9. #2049
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το μισογυνικο σου παραληρημα, τελειωμο δεν εχει....
    δεν αποκρυπτουν την σεξουαλικοτητα τους οι γυναικες, απλα δεν ειναι διαθεσιμες στον καθενα!!!!
    ειναι διαθεσιμες σε αυτους που επιθυμουν οι ιδιες!!!
    δεν σημαινει οτι μια γυναικα επειδη ειναι ενεργη σεξουαλικα, επιθυμει σεξουαλικα, οποιον βλεπει μπροστα της!!! ελεος πια!!
    μπορει καποια να βγηκε μαζι σου, χωρις συγκεκριμενο σκοπο, και να μην της αρεσες απο κοντα και να ξενερωσε!!! μπορει να ειναι αλεργικη στους μισογυνηδες.
    μπορει καποια αλλη να μην ηθελε ουτε καφε να πιει μαζι σου, ενω με καποιον αλλον και καφε θα επινε και αλλα πραγματα θα εκανε προθυμα, γιατι θα τον επιθυμουσε.
    δεν καταλαβαινω τον τροπο που επιρριπτεις ευθυνες στο γυναικειο φυλο για την δικη σου κακη σχεση με τις γυναικες.

    τα υπολοιπα περι γονιμοτητας και ωορρηξιας που λες ειναι ασυναρτησιες...

    υ.γ. τους γνωστους της καθηγητριας, στους εβγαζε σαν προτεινομενους επειδη ΕΣΥ σκαλιζες το προφιλ της καθηγητριας, της κινεζας, και δεν ξερω ποιου αλλου απο εκει μεσα... ειτε και επειδη σε ειχε φιλο στο προφιλ της η καθηγητρια. αυτα το οτι πηγε η κοπελα στην καθηγητρια να της παραπονεθει και να σε μαλωσει, ειναι παραλογισμος. δεν μπορει κανεις ενηλικος καθηγητης να μαλωσει ενηλικες μαθητες για συναντησεις και κουβεντες εκτος ταξης...
    Δεν το σκαλιζα. Ο αλγοριθμος ειναι πολυπλοκος, ισως δε σημαινει τιποτα, ισως σημαινει κατι. Το σιγουρο ειναι οτι ολοι ειναι εναντιον μου. Ολη η κοινωνια εναντιον μου. Σας ειπα και για τα ρατσιστικα βλεμματα πιυ δεχτηκαμε λιγω κορονοιου. Εχω γραψει διαφορα σοβαρα και ενδιαφεροντα κοινωνιολογικα αλλα εσεις εστιαζετε οπου θελετε και με αποκαλειτε μισογυνη.

    Δε νομιζω οτι οι γυναικες ειναι τοσο ανοιχτες σχετικα με την προσωπικη τους ζωη οσο οι αντρες. Εχω παρατηρησει οτι θελουν να την κρυβουν. Να παρουσιαζονται σαν να μην ξερουν τι ειναι το σεξ. Να μειωνουν δραματικα τον αριθμο των πρωην τους.

    Οσο για εμενα, πασχω απο ενοχικοτητα και ανασφαλεια. Ειμαι ηττοπαθης, μεμψιμοιρος και εχω το συνδρομο του Πυγμαλιωνα. Ενω θελω να συνδεθω με τους ανθρωπους θεωρω τον εαυτο μου αναξιο και ταυτοχρονα ειμαι καχυποπτος προς αυτους - τουλαχιστον στην αρχη. Ολα αυτα εξηγουνται απο την κακοποιηση που εχω δεχτει σε ολη μου τη ζωη απο τους παντες. Πως θα μπορουσα να πιστεψω σε κατι καλο οταν ερχοταν κοντα μου;
    Ισως μπορω να ειμαι ευτυχισμενος με καποια μονο οταν βρισκεται μακρια μου.

  10. #2050
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-07-2020 at 11:23.

  11. #2051
    ntinti
    Guest
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 21-07-2020 at 11:23.

  12. #2052
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όποιος προσπαθεί να σε προσγειώσει στην πραγματικότητα δεν είναι εχθρός σου. Εσύ βλέπεις παντού εχθρούς και παρερμηνεύεις πράγματα. Κι όταν σου λένε κάτι που δεν συνάδει με τους άκυρους συλλογισμούς σου και την αλλοιωμένη οπτική σου, πας να βγάλεις τους άλλους φάουλ ενώ φάουλ είσαι ο ίδιος Ορέστη. Το ποιος είναι ο ξεροκέφαλος και ποιός παραλογίζεται συνεχώς φαίνεται.
    Όσο βρίσκεσαι σε άρνηση να κάνεις κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου, η κατάσταση θα χειροτερεύει.

  13. #2053
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είμαι γυναίκα και δεν είμαι ρουφιάνα έλις. Ούτε έκοψα τα αρχίδια κανενός. Κάπου το έχετε παρακάνει εδώ μέσα!

  14. #2054
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    σκληρο αλλα θα συμφωνήσω....
    Καλο ειναι να μην κανουμε τετοια αστεια.

  15. #2055
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Το κεφαλι μου κοντευει να σπασει απο τον πονοκεφαλο. Μου βαλανε τα ιδια φαρμακα πιυ μου ειχαν βαλει το 2001

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •