ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 149
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 149 of 258 FirstFirst ... 4999139147148149150151159199249 ... LastLast
Results 2,221 to 2,235 of 3862
  1. #2221
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Μάζεψα σε μια βαλίτσα όλα τα ¨και αν....¨της ζωή μου.Τα κοίταξα ένα -ένα και τα χάιδεψα τρυφερά.Μείναν μαζί μου πολύ καιρό.
    Κάποια τα κουβαλάω από παιδί .Μεγαλώσαμε μαζί.....μόνο που όσο πέρναγε ο καιρός μεγάλωναν εκείνα,και μίκραινα εγώ.
    Τα πήρα στα χέρια μου προσεκτικά .Δεν τα μισώ,δεν θέλω να εξαφανιστούν ,δεν θέλω να ρίξω πάνω τους τα λάθη και ανάθεμα.
    Πορευτήκαμε χρόνια ολόκληρα μαζί κι ας μην καταλάβαινα ποτέ πως καταφέρνουν να πολλαπλασιάζονται.
    Ένα -ενα τα έβαλα μέσα στη μπλε βαλίτσα .Εκείνη την κατά-ταλαιπωρημένη από τα ταξίδια μου.Τους άφησα και χώρο μεταξύ τους για να απλωθούν, αν θέλουν...
    Τους άφησα και μια φωτογραφία μου μαζί,μην τυχόν και τους λείψω.Κι έκλεισα την βαλίτσα.

    Έβαλα τον κωδικό που κουβαλάω από τα εφηβικά μου χρόνια ....και την έβαλα στο πατάρι.....
    Κουράστηκα να κουβαλάω τόσα ¨και αν...¨Πνίγηκα μέσα τους .Τους χάρισα το χαμόγελο και την ξεγνοιασιά μου.
    Τους χάρισα το πιο αθώο ,το πιο αγνό,το πιο παιδικό κομμάτι του ευατου μου.

    Και αν.......κάποιος στεναχωρηθεί?
    Και αν.......γίνουν όλα λάθος?
    Και αν.....δεν τους αρέσει και πρέπει κάποιος να το αλλάξει?
    Και αν.....δεν είναι ασφαλές?
    Και αν...και αν....και αν.....
    Και αν ξεχάσεις να ζήσεις ?Αν ξέχασες προσπαθώντας να χτίσεις μια ασφάλεια και μια τελειότητα να ζήσεις ,
    όχι απλά να προετοιμάσεις μια ζωή?Αν ξέχασες να παίξεις στην ίδια την ταινία της ζωής σου?
    Αν για να τα κάνεις όλα τέλεια,σωστά και ασφαλή δεν πρόλαβες ούτε μια σκηνή να ζήσεις από την ζωή σου?

    Λάθη θα γίνονται πάντα. Άνθρωποι θα σε στεναχωρούν και θα τους στεναχωρείς.
    Άνθρωποι θα μπαίνουν για να βολευτούν κι όταν τους βολέψεις ,δεν θα θυμούνται ούτε το όνομα σου.
    Άνθρωποι θα μπαίνουν για να σε κάνουν την καλύτερη εκδοχή του ευατού σου κι εσύ αν χαθείς στα ¨και αν...." δεν θα το παρατηρήσεις ποτέ.
    Δεν μπορείς να τα προβλέψεις όλα.Δεν μπορείς να είσαι εκεί που είναι η έννοια σου κάθε στιγμή,δεν μπορείς να είσαι η ασπίδα για τα βέλη
    των ανθρώπων σου.Δεν είναι καν ηρωικό να νομίζεις πως μπορείς να σώσεις τους πάντες και τα πάντα.

    Μπορείς όμως να ζήσεις .Μπορείς να γίνεις πρωταγωνιστής της ταινία σου.Να την κόψεις και να τη ράψεις στα δικα σου μέτρα.
    Να χωρέσεις μέσα της όσους ζητά η ψυχή σου. Μπορείς να ζησεις. Οφείλεις να τη ζήσεις .
    Γιατί υπάρχει ένα μυστικό πολυειπωμένο τόσο,που το ακούμε και το ξεχνάμε.Δεν έχει πρόβα .δεν έχει επανάληψη,
    δεν έχει δεύτερη προβολή αυτή η ταινία .
    Ει νια μια και έξω.....

    Σ.Παπαηλιάδου

    Διαβάζοντας αυτό το κείμενο δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην ταυτίζεται ......
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #2222
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μάζεψα σε μια βαλίτσα όλα τα ¨και αν....¨της ζωή μου.Τα κοίταξα ένα -ένα και τα χάιδεψα τρυφερά.Μείναν μαζί μου πολύ καιρό.
    Κάποια τα κουβαλάω από παιδί .Μεγαλώσαμε μαζί.....μόνο που όσο πέρναγε ο καιρός μεγάλωναν εκείνα,και μίκραινα εγώ.
    Τα πήρα στα χέρια μου προσεκτικά .Δεν τα μισώ,δεν θέλω να εξαφανιστούν ,δεν θέλω να ρίξω πάνω τους τα λάθη και ανάθεμα.
    Πορευτήκαμε χρόνια ολόκληρα μαζί κι ας μην καταλάβαινα ποτέ πως καταφέρνουν να πολλαπλασιάζονται.
    Ένα -ενα τα έβαλα μέσα στη μπλε βαλίτσα .Εκείνη την κατά-ταλαιπωρημένη από τα ταξίδια μου.Τους άφησα και χώρο μεταξύ τους για να απλωθούν, αν θέλουν...
    Τους άφησα και μια φωτογραφία μου μαζί,μην τυχόν και τους λείψω.Κι έκλεισα την βαλίτσα.

    Έβαλα τον κωδικό που κουβαλάω από τα εφηβικά μου χρόνια ....και την έβαλα στο πατάρι.....
    Κουράστηκα να κουβαλάω τόσα ¨και αν...¨Πνίγηκα μέσα τους .Τους χάρισα το χαμόγελο και την ξεγνοιασιά μου.
    Τους χάρισα το πιο αθώο ,το πιο αγνό,το πιο παιδικό κομμάτι του ευατου μου.

    Και αν.......κάποιος στεναχωρηθεί?
    Και αν.......γίνουν όλα λάθος?
    Και αν.....δεν τους αρέσει και πρέπει κάποιος να το αλλάξει?
    Και αν.....δεν είναι ασφαλές?
    Και αν...και αν....και αν.....
    Και αν ξεχάσεις να ζήσεις ?Αν ξέχασες προσπαθώντας να χτίσεις μια ασφάλεια και μια τελειότητα να ζήσεις ,
    όχι απλά να προετοιμάσεις μια ζωή?Αν ξέχασες να παίξεις στην ίδια την ταινία της ζωής σου?
    Αν για να τα κάνεις όλα τέλεια,σωστά και ασφαλή δεν πρόλαβες ούτε μια σκηνή να ζήσεις από την ζωή σου?

    Λάθη θα γίνονται πάντα. Άνθρωποι θα σε στεναχωρούν και θα τους στεναχωρείς.
    Άνθρωποι θα μπαίνουν για να βολευτούν κι όταν τους βολέψεις ,δεν θα θυμούνται ούτε το όνομα σου.
    Άνθρωποι θα μπαίνουν για να σε κάνουν την καλύτερη εκδοχή του ευατού σου κι εσύ αν χαθείς στα ¨και αν...." δεν θα το παρατηρήσεις ποτέ.
    Δεν μπορείς να τα προβλέψεις όλα.Δεν μπορείς να είσαι εκεί που είναι η έννοια σου κάθε στιγμή,δεν μπορείς να είσαι η ασπίδα για τα βέλη
    των ανθρώπων σου.Δεν είναι καν ηρωικό να νομίζεις πως μπορείς να σώσεις τους πάντες και τα πάντα.

    Μπορείς όμως να ζήσεις .Μπορείς να γίνεις πρωταγωνιστής της ταινία σου.Να την κόψεις και να τη ράψεις στα δικα σου μέτρα.
    Να χωρέσεις μέσα της όσους ζητά η ψυχή σου. Μπορείς να ζησεις. Οφείλεις να τη ζήσεις .
    Γιατί υπάρχει ένα μυστικό πολυειπωμένο τόσο,που το ακούμε και το ξεχνάμε.Δεν έχει πρόβα .δεν έχει επανάληψη,
    δεν έχει δεύτερη προβολή αυτή η ταινία .
    Ει νια μια και έξω.....

    Σ.Παπαηλιάδου

    Διαβάζοντας αυτό το κείμενο δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην ταυτίζεται ......
    Και να υπάρχει, δεν είμαι εγώ...
    Πολύ όμορφο!

    ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    Αποκαλούσε τον εαυτό του «ερευνητή της ζωής»
    Του άρεσε να ρωτά το «γιατί» των πραγμάτων.
    Να διεισδύει στην αιτία, να ανασύρει τα κρυμμένα νοήματα,
    κι ύστερα να τα ταξινομεί σε μικρά κουτάκια
    που είχε φτιάξει γι αυτό το σκοπό
    Σχολαστικότητα, μεθοδικότητα και τάξη.
    Το αποκαλούσε αυτάρεσκα «οργάνωση του χαοτικού κενού»
    και προχωρούσε στο επόμενο ερώτημα, στην επόμενη απάντηση.
    -και είχε απάντηση για όλα-
    Το μόνο ερώτημα που δε μπόρεσε ποτέ να απαντήσει ,
    ήταν το «γιατί δεν έζησες…»

  3. #2223
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Και να υπάρχει, δεν είμαι εγώ...
    Πολύ όμορφο!

    ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    Αποκαλούσε τον εαυτό του «ερευνητή της ζωής»
    Του άρεσε να ρωτά το «γιατί» των πραγμάτων.
    Να διεισδύει στην αιτία, να ανασύρει τα κρυμμένα νοήματα,
    κι ύστερα να τα ταξινομεί σε μικρά κουτάκια
    που είχε φτιάξει γι αυτό το σκοπό
    Σχολαστικότητα, μεθοδικότητα και τάξη.
    Το αποκαλούσε αυτάρεσκα «οργάνωση του χαοτικού κενού»
    και προχωρούσε στο επόμενο ερώτημα, στην επόμενη απάντηση.
    -και είχε απάντηση για όλα-
    Το μόνο ερώτημα που δε μπόρεσε ποτέ να απαντήσει ,
    ήταν το «γιατί δεν έζησες…»
    Εγώ νομίζω ότι ζούμε ,διαλέγοντας ασυναίσθητα αυτό τον δρόμο .
    Νομίζοντας οτι μέσα από αυτό θα ειμαστε καλά ....και λέω νομίζοντας γιατί όταν κάποια στιγμή το συνηδητοιποιεις όλο αυτό,
    λες άξιζε τελικά?
    Μια ακόμη ερώτηση που μόνο οι άνθρωποι που είναι κοντά σου μπορούν να σου δώσουν μια απάντηση που ίσως σε καλύψει....


    Τον τελευταιο καιρό με έπιασε μια ¨μανία¨να διαβάζω μαρτυρίες ανθρώπων που κατάφεραν και βγήκαν από τον δικό τους λαβύρινθο.
    Άνθρωποι που πραγματικά έπιασαν πάτο και όμως με το σθένος και την αποφασιστικότητα τους κατάφεραν και βγήκαν πιο δυνατοί από ποτέ.
    Άνθρωποι που κατέρρευσαν στον επαγγελματικό τομέα ( οι περισσότεροι στην εποχή μας έφτασαν σε αυτό το σημείο) , που δέχτηκαν σεξουαλική παρενόχληση στην παιδική τους ηλικία(τι κουράγιο πραγματικά έχουν να συνεχίσουν όταν κάποιος τους ¨έκλεψε¨ ότι πιο αγνό και αθώο κουβαλάει ένας άνθρωπος) ,που έχασαν δικούς τους ανθρώπους( μέσα απο ένα χωρισμό ή μέσα από τον θάνατο) και πολλές άλλες περιπτώσεις που πραγματικά παίρνεις τεράστια δύναμη για να προχωρήσεις και εσύ παρακάτω...
    Respect σε όλους αυτούς τίποτε άλλο!

    Πραγματικά μαθήματα ζωής και αξίζει μέχρι και η τελευταία τους λέξη...Ότι καλύτερο " για να φας την σφαλιάρα που χρειάζεσαι" και να πεις πως κάποια από τα δικά σου θέματα είναι άπλα λεπτομέρειες και να σταματήσεις να μιζεριάζεις...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #2224
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγώ νομίζω ότι ζούμε ,διαλέγοντας ασυναίσθητα αυτό τον δρόμο .
    Νομίζοντας οτι μέσα από αυτό θα ειμαστε καλά ....και λέω νομίζοντας γιατί όταν κάποια στιγμή το συνηδητοιποιεις όλο αυτό,
    λες άξιζε τελικά?
    Μια ακόμη ερώτηση που μόνο οι άνθρωποι που είναι κοντά σου μπορούν να σου δώσουν μια απάντηση που ίσως σε καλύψει....


    Τον τελευταιο καιρό με έπιασε μια ¨μανία¨να διαβάζω μαρτυρίες ανθρώπων που κατάφεραν και βγήκαν από τον δικό τους λαβύρινθο.
    Άνθρωποι που πραγματικά έπιασαν πάτο και όμως με το σθένος και την αποφασιστικότητα τους κατάφεραν και βγήκαν πιο δυνατοί από ποτέ.
    Άνθρωποι που κατέρρευσαν στον επαγγελματικό τομέα ( οι περισσότεροι στην εποχή μας έφτασαν σε αυτό το σημείο) , που δέχτηκαν σεξουαλική παρενόχληση στην παιδική τους ηλικία(τι κουράγιο πραγματικά έχουν να συνεχίσουν όταν κάποιος τους ¨έκλεψε¨ ότι πιο αγνό και αθώο κουβαλάει ένας άνθρωπος) ,που έχασαν δικούς τους ανθρώπους( μέσα απο ένα χωρισμό ή μέσα από τον θάνατο) και πολλές άλλες περιπτώσεις που πραγματικά παίρνεις τεράστια δύναμη για να προχωρήσεις και εσύ παρακάτω...
    Respect σε όλους αυτούς τίποτε άλλο!

    Πραγματικά μαθήματα ζωής και αξίζει μέχρι και η τελευταία τους λέξη...Ότι καλύτερο " για να φας την σφαλιάρα που χρειάζεσαι" και να πεις πως κάποια από τα δικά σου θέματα είναι άπλα λεπτομέρειες και να σταματήσεις να μιζεριάζεις...
    Βάλε στη λίστα και αυτούς που έχουν κάποιο χρόνιο νόσημα...
    Συχνά σκέφτομαι τι είναι αυτό που κρατάει τη θέληση για ζωή των ανθρώπων που ανέφερες τόσο δυνατή. Καταλήγω στην ύπαρξη νοήματος, σε ένα σκοπό που έχουν στη ζωή. Όχι κατά ανάγκη κάτι βαρύγδουπό. Η γυναίκα ενός ξαδέλφου μου ζει εδώ και 20 χρόνια με καθολικό καρκίνο. Έχει παρά φύση έδρα. όταν γέννησε την κόρη της είπε "εγώ δεν θα πεθάνω. Θα δω αυτό το πλάσμα να μεγαλώνει και να προκόβει".

    Το κοινό σε αυτούς τους ανθρώπους είναι οτι ο σκοπός που βάζουν στη ζωή τους είναι για κάτι που τους ξεπερνά. Δεν αφορά τη ζωούλα τους, αλλά κάτι μεγαλύτερο, κάποια προσφορά σε άλλους ανθρώπους, πέρα από το καθαρά εγωιστικό πλαίσιο. Κι αυτό είναι υπέροχο...

  5. #2225
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Βάλε στη λίστα και αυτούς που έχουν κάποιο χρόνιο νόσημα...
    Συχνά σκέφτομαι τι είναι αυτό που κρατάει τη θέληση για ζωή των ανθρώπων που ανέφερες τόσο δυνατή. Καταλήγω στην ύπαρξη νοήματος, σε ένα σκοπό που έχουν στη ζωή. Όχι κατά ανάγκη κάτι βαρύγδουπό. Η γυναίκα ενός ξαδέλφου μου ζει εδώ και 20 χρόνια με καθολικό καρκίνο. Έχει παρά φύση έδρα. όταν γέννησε την κόρη της είπε "εγώ δεν θα πεθάνω. Θα δω αυτό το πλάσμα να μεγαλώνει και να προκόβει".

    Το κοινό σε αυτούς τους ανθρώπους είναι οτι ο σκοπός που βάζουν στη ζωή τους είναι για κάτι που τους ξεπερνά. Δεν αφορά τη ζωούλα τους, αλλά κάτι μεγαλύτερο, κάποια προσφορά σε άλλους ανθρώπους, πέρα από το καθαρά εγωιστικό πλαίσιο. Κι αυτό είναι υπέροχο...
    Έχεις δίκιο!

    Ανέφερες όμως ίσως τον μοναδικό ¨παράδειγμα" που κάνει μια γυναίκα να βάζει στην άκρη τα πάντα (ακόμα και αυτό) προκείμενου να ζήσει αυτό το θαύμα.
    Για εμένα δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευλογιά να κράτας στα χέρια σου αυτό το πλασματακι !!!! Αξίζει όλες τις θυσίες του κόσμου!
    Ψυχικές ,σωματικές ,τα πάντα!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #2226
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Το μεσημέρι παραδόξως κατάφερα να κοιμηθώ για ένα δίωρο και σκέφτομαι ότι είναι καλό σημάδι... Και μου έκανε και καλό, ξεκουράστηκα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #2227
    Όπου και να παω η σκεψη μου βρίσκει τρόπους για να περναω καλά ακόμα κι αν εκεί είμαι μόνος, απορροφημένη στην αλληλοδιαδοχή των ωραίων παραστάσεων οι οποίες με έστειλαν εκει. Όμως όπου κσι να παμε παίρνουμε τον χαρακτήρα που κουβαλάμε, οι παρενοχλησεις επίσης συνεχίζουν αφού αυτο το σμαρτφον επίσης το κουβαλάμε.
    Όταν θέλουμε να πειραμστιστουμε να πειραματικό ζετέ σ αυτα που πραγματικά μας αρέσουν. Το να δώσαμε τον καλύτερο εαυτό σε 5-7 ραντεβού τοτε, απλα ωραία κουβέντα και τίποτα άλλο, πριν χρόνια, πόσο πειραματισμός μπορεί να είναι? Καποιοι άνθρωποι δημιουργούν στη φαντασία τους ονειρικές εικόνες με άτομα τα οποία δεν ενδιαφέρονται.
    Το σπάσιμο νεύρων και ο φόβος καταστροφικότητας δλδ μας συνοδεύουν κι αυτα παντού.
    γιάννης

  8. #2228
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    'Ασε το smart phone στην άκρη και απόλαυσε το ταξίδι σου : )

  9. #2229
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εκατσα και έγραψα την μουσική για ένα τραγούδι που ειχα γράψει το έπαιξα στη γυναίκα μου η οποια το αποκάλεσε διαμάντι αλλά μισογύνικο. Της λέω οκ και αντιστρέφω τα πρόσωπα της το παίζω πάλι και μου λέει τέλειο..... Οκ της λέω και ποια θα μπορούσε να το πει; Η Πάολα μου απαντάει.... Αυτό ήταν πήρα αναπτήρα και έκαψα και τους στίχους και την μουσική

  10. #2230
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εκατσα και έγραψα την μουσική για ένα τραγούδι που ειχα γράψει το έπαιξα στη γυναίκα μου η οποια το αποκάλεσε διαμάντι αλλά μισογύνικο. Της λέω οκ και αντιστρέφω τα πρόσωπα της το παίζω πάλι και μου λέει τέλειο..... Οκ της λέω και ποια θα μπορούσε να το πει; Η Πάολα μου απαντάει.... Αυτό ήταν πήρα αναπτήρα και έκαψα και τους στίχους και την μουσική
    Γιατί το εκαψες?Άνετα ακούς Πάολα αν βέβαια πιεις πρώτα δύο μπουκάλια ουίσκι χαχα!πλάκα κάνω φυσικά!!

    Δεν έπρεπε πάντως να το πετάξεις ...ότι μας εκφράζει και μας αρέσει δεν ειναι πάντα απόλυτο να αρέσει και στους άλλους.Εκατο γνώμες να ζητήσεις ,εκατό διαφορετικές απόψεις θα πάρεις....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #2231
    λετε να εχει ο θεος κ για μας? γτ λενε πως εχει γοια ολλοθς...

  12. #2232
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί το εκαψες?Άνετα ακούς Πάολα αν βέβαια πιεις πρώτα δύο μπουκάλια ουίσκι χαχα!πλάκα κάνω φυσικά!!

    Δεν έπρεπε πάντως να το πετάξεις ...ότι μας εκφράζει και μας αρέσει δεν ειναι πάντα απόλυτο να αρέσει και στους άλλους.Εκατο γνώμες να ζητήσεις ,εκατό διαφορετικές απόψεις θα πάρεις....
    Να σου πω κάτι τα τραγούδια που γράφει καποιος και πραγματικά τον αγγίζουν δεν τα ξεχνάει ποτέ ούτε αυτά ούτε τη μουσική τους. Απλώς καλως ή καλώς τα τραγουδια μου ειναι για πέντε ερμηνευτές Μελάς, Τερλέγκας, Ζαζόπουλος, Χριστοδουλόπουλος και Σαραμάντης. Οι άλλοι δεν έχουν την ψυχή που χρειάζονται για να τα ερμηνεύσουν. Και φυσικά η συντροφος μου μισει ολους όσους ανέφερα. Είνσι του έντεχνου εκείνη, εγώ είμσι του πόνου, είμαι πονεμένη ψυχή τι να κάνω...

  13. #2233
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου πω κάτι τα τραγούδια που γράφει καποιος και πραγματικά τον αγγίζουν δεν τα ξεχνάει ποτέ ούτε αυτά ούτε τη μουσική τους. Απλώς καλως ή καλώς τα τραγουδια μου ειναι για πέντε ερμηνευτές Μελάς, Τερλέγκας, Ζαζόπουλος, Χριστοδουλόπουλος και Σαραμάντης. Οι άλλοι δεν έχουν την ψυχή που χρειάζονται για να τα ερμηνεύσουν. Και φυσικά η συντροφος μου μισει ολους όσους ανέφερα. Είνσι του έντεχνου εκείνη, εγώ είμσι του πόνου, είμαι πονεμένη ψυχή τι να κάνω...
    Όλα χρειάζονται στην Ζωή !Ανάλογα την φάση που βρίσκεσαι!
    Εχουμε περάσει τέλεια και με ροκ και με έντεχνα ...
    Την πρώτη φορά που ακολούθησα την παρέα για Οικονομόπουλο και Πάολα πήγα καθαρά για αυτούς και όμως ήταν μια από τις καλύτερες βραδυες και φυσικά επαναλήφθηκε αρκετές φορές...

    Οπότε για εμένα όλα αυτά είναι σχετικά! Μπορούμε να περνάμε καλά με όλα αρκεί να υπάρχει διάθεση και καλή παρέα!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #2234
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εδω και καιρο βλεπω μυνηματα απο σελιδες που μπαινω στο ιντερνετ οτι εχουν εισβαλει καποιοι στη συνδεση μου που εχω καταλαβει ποιοι ειναι και διιαχειρηζονται αλλες συσκευες που χρησιμοποιω σα να ειναι τα παντα σουρωτηρια και το αντιβαιρους ειναι διακοσμητικο και το θεμα ειναι να πληρωνουν τα κοροιδα συνδρομη και οποιος γουσταρει να μπαινει στα σκοτεινα δωματια που εχουν οι επεξεργαστες και να κανει οτι θελει ενω αυτοι δε γνωριζουν ταχα πως να το φτιαξουν ολο αυτο γιατι οσο υπαρχουν προβληματα υπαρχει καταναλωση και απαιτουν να γινω ομοιος με αυτους επειδη δε μππορουν να με φτασουν γιατι σου λεει δε μπορει εσυ να διασκεδαζεις και εμεις να ειμαστε οι ............ που βασανιζομαστε και εσυ ο εξυπνος θα γινεις σαν εμας για να ειμαστε ισα ισα ομως δε θα σας περασει να πηγενετε ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΙΖΕΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗς ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΤΑΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥ ΚΟΒΑΛΑΩ ΓΙΝΑΤΕ Η ΣΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥς ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΕΛΚΥΟΝΤΑς ΤΟΥΣ ΜΕ ΚΟΛΠΑ ΚΑΙ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΣΑ να πατε να δουλεψετε κανενα αλλο με ψευτικουσ θαυμαστες και οσο κανετε καταληψη στη διευθυνση που γραφω θα σας ψελνω μερα νυχτα μεχρι να δουμε ποιος θα τρελανει πιον ποιοι νομιζετε οτι ειστε που θα κανετε τους παντες αδελφους σας επειδη εχετε γνωριμιες παντου εγω με μπαμ μπουμ δε ψαρωνω αν νομιζετε οτι ετσι θα με κανετε υποχειριο σας με τους αδελφους σας που εμφανιζονται καθε φορα που τους στελνουν σηματα μορς και ακομα και χιλιαδες να ειστε εμενα το ιδιο μου κανει αν νομιζετε οτι θα μου λετε οτι βρισκεστε παντου και εγω θα ψαρωσω και εκατομυρια να γινετε εγω θα συνεχιζω το χαβα μου και δε προκειτε να μου αλαξει μυαλα κανενας ξερω πολυ καλα γιατι παριστανετε τους καλους φυσικα για να προοθησετε τα συμφεροντα σας

  15. #2235
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εδω και πολυ καιρο βλεπω καπιους που μου εγιναν κολητηρι χωρις εγω να το δεχομαι και μετα σχεδον αμεσως εμφανιζονται διαφοροι αδελφοι του που προσπαθουν να με ψαρωσουν κανοντας τα παλικαρια σα να μου λενε ειμαστε χιλιαδες και εσυ ενας οσοι και να ειστε εγω δε καταλαβαινω τιποτα και ξερω και εγω να κανω μαγκιες καλυτερες απ τις δικες σας που η δυναμη σας ειναι τα ψεματα που λετε που με αυτο το τροπο εχετε υποδουλωσει τους παντες σε σας αλλα ψεματα δε προκειτε να ακουσω να πατε να δουλεψετε κανενα αλλο και εγω δε ψαρωνω οσα παλικαρια και αν μου κουβαλησετε γιατι ξερετε να τα κανετε ολα αυτα πολοι μαζι

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •