ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 158
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 158 of 258 FirstFirst ... 58108148156157158159160168208 ... LastLast
Results 2,356 to 2,370 of 3862
  1. #2356
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ξεκινησε να με σκαει παλι

  2. #2357
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Λοιπον ακουστε γτ ολο το κρατοσ πιστευει οτι ειναι αχρηστο το ενα ειναι η πληροφορια δεν διαχετε στον πλυθησμο ομοιομορφα πχ εγω ξερω οτι βρηκαν τη θεραπεια για τον κωρονοιο αλλα δεν ηξερα απο πολιτικα δηλαδη ξερω οτι χρειαζεται αλλα δεν ξερω τα βασικα που ασχολουνται ολοι το ερωτημα ειναι γτ ασχολουνται ολοι με αυτα γτ τουσ επεισαν οτι εχει σημασια με διαφορεσ τακτικεσ εξουσιασ που κυριο ρολο παιζει το positioning δηλαδη τι θεση εχεισ στην κοινωνια αναλογα κ η πληροφορια αυτο δημιουργει ανισοτητεσ υστερα εμεισ ειμαστε μαθημενοι οτι ακουσουμε αναλογα αντιδρουμε πολυ απλοικα πιστευω οτι η διαχειριση του πληθουσ επειδη γινεται με αρχαιεσ μεθοδουσ χωρισ τεχνολογια εκει πασχει η ελλαδα πουθενα αλλου οι πολιτεσ ειμαστε μια χαρα πασχουμε στην επικοινωνιακη διαχειριση των παντων αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #2358
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αφου επαιξε μονη της η ιδια διαφημιση για πεμπτη φορα βγηκα εξω και εμφανιστηκαν καμια 30αρια αδελφοι σου που προσπαθουσαν συνεχως να με μπερδεψουν για να γυρισω πισω και ολα αυτα επειδη δεν ειναι αρκετα υψιλου επιπεδου οσα αγοραζω ενω τρεμεις οσο με βλεπουν μηπως αρχιζουν να τα αγοραζουν και αυτοι και ξεμινεις απο προιοντα πολυτελειας δεν εχω ακαταλαβει ομως με ποιο δικαιομα θα αποφασισεις εσυ τι θα αγοραζω εγω επειδη εχεις γνωστους παντου και νομιζεις οτι αυτο σου δινει δυναμη με ακολουθεις παντου οπου και να βρεθω και μετα το παιζεις σνομπ υψιλου επιπεδου δε μπορω να καταλαβω γιατι δε πας στη χωρα σου αφου δε σου αρεσει αυτη εδω οπου και να παω σε οποια σελιδα και να μπω στελνεις πρακτορες δε βαρεθηκες ποια να αδιαφορω και εσυ να συνεχιζεις το σοου

  4. #2359
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μετρησα πεντε η εξι φορες στη συσκευη αυτη που χρησιμοποιω που οταν εμφανιστηκε η λεξη αυτη απ τη διαφημιση με εβγαζε εξω με τη μια και τωρα φυσικα το παιζεις αθωος βγαζεις λεφτα πανω στις συσκευες που χρησιμοποιω και πουλας και μαγκια κι ολας σα να λες το παρακρατος απ τους χακερς διαχειρηζετε τα παντα και θα εισαστε ολοι υπο καθεστως αορατου κλειου ετσι συνενοησαι με τους αδελφους σου τους εχεις πει καθε φορα που θα διχνω κατι σχετικο με οτι εχει σχεση με εμενα η οτι ασχολουμε με αυτο θα τη πεφτετε σε αυτο στη ψυχρα και τωρα φανταζομαι εισαι και αδικημενος και ολας

  5. #2360
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνεχιζουν να εχουν βαλει στο ματι τους γυρω μου και οσους συναναστρεφομαι γιατι εχουν την εντυπωση οτι θα διαχειρηστουν αυτοι οτι ανηκει σε μενα γιατι την εχουν δει διαχειριστες των παντων και προσπαθουν συνεχως με τεχνικες ψυχολογικου πολεμου να με τρελανουν αλλα αυτο ειναι αδυνατο γιατι τη δικη μου τρελα δε προκειτε να τη φτασουν με τιποτα τωρα ξαφνικα τους εχει πιασει η καλοσυνη να ασχολουνται συνεχως μαζι μου και να αναπαραγουν οτι χρησιμοποιω και ολα αυτα δε τα κανουν για καλο γιατι ποτε δεν εχουν το καλο στο μυαλο τους αλλα το πως θα στησουν συνομωσιες το πως θα τους εχουν ολους ανισους πχ ο ενας ειναι καλυτερος απ τον αλλο και εσεις θα το βλεπετε και θα εξαγριονεστε και οτι καλοσυνη τους πιανει ειναι για να προοθησουν το κακο παντου παριστανοντας παντοτε τους σωτηρες ενω παντοτε κανουν το ακριβως αντιθετο απ αυτο και αυτο που με εξαγριωνει περισσοτερο ειναι οτι τωρα τελευταια εχουν βαλει ενα προσωπειο και παριστανουν οτι σκιζονται για την υγεια μου ενω τοσο καιρο δεν αφησαν τιποτα και να μη το κανουν προσπαθοντας να με τρελανουν ενω αυτο δε γινετε γιατι τη δικη μου τρελα δε τη φτανουν με τιποτα και να με μετατρεψουν σε ενα κενο σωμα που αυτος ειναι ο στοχος τους στη πραγματικοτητα για να αποδειξουν οτι ειναι οι διαχειριστες των παντων και μετα απο ολο αυτο το κακο που μου εκαναν εμφανιζονται απ το πουθενα παριστανοντας τους σωτηρες και εξαπατουν μονιμως τους γυρω μου σκοπιμα για να μας βαζουν να τσακωνομαστε γιατι νομιζουν οτι ετσι θα μου πασαρουν το προσωπο που θελουν αυτοι για να με βαλει εκει που θελουν αυτοι αυτο ομως εγω θα τους κανω να το βγαλουν απ το μυαλο τους τους αρεσει δε τους αρεσει γιατι ξερω πολυ καλα ποιοι κρυβονται πισω απο ολα βαζοντας απο μπροστα αλλους που νομιζουν οτι ετσι δε φαινονται οι ιδιοι αλλα αυτοι ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ

  6. #2361
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοσο καιρο οσο εκανες επιδειξη πνευματος και εξυπναδας και εισουν απολυτως σιγουρος οτι στο προηγουμενο επεισοδειο δε καταλαβα τιποτα απο οσα ειδα αν εισουν πραγματικα τοσο εξυπνος οσο περηφανευεσαι θα ειχες παρει χαμπαρι οτι εκανα τη παπια γιατι περιμενα να δω ποιος ηταν ο εμπνευστης αυτης της τεραστιας αφισσας που τη στολισες μπροστα στα ματια μου και τωρα εκανες παλι το ιδιο μπροστα μου στολιζοντας μια διαφημιση και οσο το επαιζες ασχετος και αθωος περιμενες απλα να περασει το ολο θεμα στους αδελφους σου που τους εδωσες εντολες να στηνουν σκηνικα προπαγανδας και εξαπατησης καθε φορα που με βλεπουν να αγοραζω κατι ενω στο προηγουμενο επεισοδειο που εκανες το ιδιο ακριβως πραγμα ειχα μισοκαταλαβει τι γινοταν ενω εσυ ελεγες οτι δε πηρα χαμπαρι τιποτα γιατι απλως νομιζες οτι δε πηρα χαμπαρι και τωρα νομιζεις οτι χακαροντας οτι χρησιμοποιω θα με κανεις να σταματησω να μιλαω ενω μοιραζες χαρτια μπροστα στα ματια μου για τριτη φορα εκει που καθομουν συνηθως και ξερω πολυ καλα ποιοι ειναι οι συνεργατες σου που τους φυτευεις παντα εκει που συνηθιζω να καθομαι και τους εχεις πει να γεμιζουν το κοσμο ψεματα και να βαζουν παραπλανητικες επιγραφες οπως τοτε που οταν περναγα απο αγνωστα μερη εμφανιζοντουσαν καποιοι και συζητουσαν επιτηδες για να τους ακουω και ελεγαν ψεματα απο δω πας εκει απο κει πας αλλου και προσπαθουσαν να με εξαπατησουν για να χασω το δρομο και επισης καθε φορα που παιρνεις αυτο το αθωο υφος οπως τοτε που μπροστα στα ματια μου τους εξηγουσες και τους εκανες το δασκαλο για το πως θα στηνουν συνομωσιες οπου σταθω και οπου βρεθω διχνοντας τους παντα το τι να κανουν και ποτε μιλοντας τους και αυτο το εχεις μονιμη τακτικη για να μη μπορει κανεις να καταλαβει τι λες οσο τους αποσπας τη προσοχη με αυτο το ανηξερο και αθωο υφος καποιος καταλαβε τι γινοντας ενω εσυ γεματος αυτοπεποιθηση φοσκωνες σα το παγωνι που δε θα φτασει κανενας το υψηλο επιπεδο του

  7. #2362
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εκανες παλι το ιδιο λαθος για τριτη φορα στο σημειο που εχεις εγκαταστησει ολους τους συνεργατες σου επειδη περναω συνηθως απο κει που προσπαθουσαν να συνομωτησουν για να χακαρουν οτι συσκευη χρησιμοποιω με νοηματα οπως παντα οπως συνηθως αφου το δικτυο απο τους χακερς που εχεις στησει ετσι λειτουργει πηγαινει οπου βλεπει τα σηματα μορς σου και στο σημειο αυτο που συνηθιζει να καθετε καποιος τους βαζει ολους μαζι μπροστα στα ματια του ετσι οστε οι αλλοι να μη ξερουν καν τι συμβαινει ενω αυτος θα βρισκετε σε μια περιοχη φαντασμα που οπτι βλεπει θα ειναι στημενο και σκηνοθετημενο απο σενα με αυτο το τροπο δημιουργεις φημες και τωρα που κατανοησα πληρως το συστημα σου και τους συνεργατες σου να δω πως θα το κρυψεις οταν τους εχεις βαλει ολους εκει που καθομαι συνηθως για να σου λενε ποτε φευγω και ποτε ερχομαι δηλαδη στην αρχη και οταν γυριζω δηλαδη εσυ με το ετσι θελω θα σημαδευεις περιοχες μοιραζοντας διαφημιστικα φυλαδια η κολοντας διαφημισεις και μετα θα κατακλυζετε η περιοχη απο συνεργατες σου οπως ακριβως εγινε τη πρωτη φορα και μετα θα αρχιζει το οργιο προπαγανδας με τους συνεργατες σου που θα κανουν κολπα επιτηδες για να δημιουργουν φημες οτι η περιοχη ειναι κακοφημη και ετσι με αυτο το τροπο να ειναι ο αορατος διαχειρηστης ολων

  8. #2363
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οσο παριστανες τον αδυναμο και τον καημενο εγκαινιασες ενα νεο συστημα παρακρατους απο χακερς που τους εδωσες εντολες να με ακολουθουν παντου για να γεμισουν ψεματα τα παντα και τωρα τα εβαλες και με το ρολοι του υπολογιστη μου γιατι εχεις και το θρασος να θες να σταματησω να μιλαω γιατι απαιτεις να κανεις το διαχειρηστη στα παντα ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΕΛΑΒΕς ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΟΤΙ ΣΥΣΚΕΥΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙς ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΤΟΥς ΕΔΩΣΕΣ ΕΝΤΟΛΕς ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΝΑ ΧΑΚΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΟΣΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕΣ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ ΔΙΑΔΑΣΚΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΟΟΥ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΣΕΙ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙς ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΑΜΠΟΤΑΖ ΣΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΓΕΛΑΣΑΝΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΟΗΣΑ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙς ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΟΛΑ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΟ ΧΑΒΑ ΣΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΜΟΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΣΕΠΩΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΑΝ Η ΣΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΚΛΙΣΕΙς ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΚΟΥΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΑΠΟ ΧΑΚΕΡς ΠΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΞΕΦΤΥΛΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΥΨΙΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΔΙΚΝΙΕΣΑΙ ΜΕΤΑ Ως Η ΜΟΝΗ ΙΔΙΟΦΥΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΞΙΑ και τωρα περιμενεις να ξεχασω το θεμα οπως νομιζεις για να αρχισει το προπαγανδιστικο σοου που εκανες στο προηγουμενο επεισοδειο γιατι με αυτο το τροπο υποδουλωνεις τα παντα στο φοβο αφου ολοι σε φοβουνται και δε λενε λεξη για ολα αυτα απ οτι φαινετε εχεις γνωστους μεχρι και στα προγραματα που χρησιμοποιω στον υπολογιστη μου γιατι απο εκεινη τη μερα που οι αδελφοι σου προσπαθουσαν να με εξαπατησουν για να μη ξερω που να παω και να τους κανεις μαθημα εξαπατησης συνεχιστηκε το ιδιο ακριβως πραγμα και στον υπολογιστη μου και μη νομιζεις οτι θα ξεχασω τι εγινε οπως τη πρωτη φορα που ελεγες οτι ειμαι ηλιθιος και δε καταλαβα τι εγινε τωρα που σηκωθηκα και καταλαβα πληρως τι εγινε θα παρω τη ρεβανς σταματα να μου κουβαλας αδελφους σου να παρουσιαζουν τον συναδελφο σου ως σπουδαιο προσοπο γιατι εγω δε προκειται να σηκωσω κουβεντα σε τιποτα ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙς ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΛΗΣΕΣ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ

  9. #2364
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με αυτο το τροπο δε λεει κανεις λεξη για ολα αυτα ετσι οποιος επειχηρει να μιλησει σαμποταρεις το ρολοι της συσκευης του και μετα τα κανει ολα γαργαρα ετσι εξηγιται γιατι ολοι σου κανουν υποκλισεις και το παιζουν οτι σε σεβονται τους εχεις επιβαλει το σεβασμο με τη χουντα απ τους χακερς αφου λοιπον νομιζεις οτι σε σεβονται επειδη δε τολμουν καν να σου πουν τι πιστευουν για σενα ζησε με ψευδαισθησεις και παραμυθια οτι εισαι σπουδαιος και ανεπαναληπτος

  10. #2365
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εδω και κατι μερες γυροφερνουν κατι αδελφοι σου τους γονεις μου που τους εβαλες να το παιξουν σωτηρες και οτι νιαζονται ταχαμ για μενα και τωρα που πηρα χαμπαρι ολα οσα εκανες και τρεμεις μηπως μαθουν ολοι το πως σκεφτεσαι εκανες αγνωριστο το ρολοι του υπολιγιστη μου τωρα καταλαβα ποιος ηταν ο εμπνευστης αυτου που ειδα οταν βρισκομουν εκει ακριβως που θα φευγαμε και ρωτησα ενα υπαληλο αν βρισκομαι στο σωστο σημειο και αυτος ενω βρισκομουν ακριβως εκει μου απαντησε οτι δε γνωριζει τιποτα και οτι δε μπορει να με βοηθησει ενω ενας αλλος εκανε ενα ολοκληρο σοου για να με πανικοβαλει δε ντραπηκες λιγακι να τους βαλεις να τα κανουν ολα αυτα ενα ιχνος φιλοτιμου δεν εχεις και παρ ολα αυτα τοσο καιρο μου το επαιζες φιλος εσυ και ο κολλητος σου που ενω νιαζεσε για μενα εβαζες τοσα χρονια τωρα τους αδελφους σου να με μπερδευουν να με τρομοκρατουν και να με εξαπατουν με οτι τροπο βρουν προσποιουμενος οτι κανεις το αντιθετο ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΜΕ ΖΗΛΕΥΕΙΣ επειδη εσυ δεν εχεις καν γονεις και βγαζεις αφρους οταν με εξυπηρετουν ποτε σου δεν εισουν φιλος μου ουτε θα γινεις ποτε με ειχες απο κοντα για να τους δινεις εντολες τραβηξα τα πανδινα εξαιτιας σου και το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να μου κλεισεις το στωμα για να μη μαθουν οσα μου εκανες και καταλαβουν το συστημα σου ποτε σου δε μετανιωσες για τιποτα και ξερεις πολυ καλα οτι αυτο σου αξιζει να σου διχνω τη περιφρονηση μου με οτι τροπο μπορω και εσυ μαζι με τους συνεργατες σου να με ακολουθεις σα σκια παντου γιατι αν ειχες ελαχιστη αξιοπρεπεια πανω σου δε θα εκανες τιποτα απ ολα αυτα ουτε τον εαυτο σου σεβεσε ουτε εμενα με σηκωνεις πρωτα απο κει που καθομαι ενω απαιτεις να διαχειρηστεις εσυ οτι χρησιμοποιω και αφου πας οπου παω σα τη σκια μου εισαι σνομπ υψιλου επιπεδου και δε καταδεχεσε να γυρισεις να κοιταξεις τιποτα ολοι ειναι υποχρεωμενοι να ζουν μαζι με τους διαδυκτιακους συνεργατες σου που θελουν δε θελουν θα ειναι οι κολιτσιδες που θα τους ακολουθουν παντου ενω εισαι φιλος μου οπως δηλωνεις ετσι και χρειαστω καμια βοηθεια απ τους συνεργατες σου σε καποιο σημειο που δεν γνωριζω μετα θα μινω εκει ετσι και δε το βρω μονος μου ετσι με εσωνες τοσα χρονια οπως τοτε που περναγα απο ενα σημειο που δεν ηξερα που ειμουν ενω ο αλλος που οδηγουσε μου ελεγε να με παει αλλου ξερω πολυ καλα ποσο νιαζεσε για μενα εισαι γεματος ζηλια γιατι εσυ δεν εκανες ουτε το 1/3 απο οσα εκανα εγω στη ζωη μου και οταν σκεφτεσαι οτι μια ζωη καλοπερναγα γινεσε πυραυλος και δεν εχεις που να σταθεις και εκανες σκοπο της ζωης σου να ρημαξεις οτι αγαπουσα ομως πριν προλαβεις να τα ξεφτυλισεις ολα προλαβα και εκανα παρα πολα που εσυ δε θα τα δεις ουτε στον υπνο σου

  11. #2366
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Βλέπω την πορεία της πανδημίας και κάνω σκέψεις για τη συμπεριφορά του ανθρώπου και τον τρόπο που βλέπει που αντιλαμβάνεται τον κόσμο γύρω του.
    Δηλαδή όπως υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν μια θρησκεία που ακολουθούν μια ιδεολογία που πρόσκεινται σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο που είναι οπαδοί μιας αθλητικής ομάδας κ.ο.κ. έτσι υπάρχουν και άνθρωποι που πιστεύουν στην ύπαρξη της πανδημίας και άλλοι όχι.

    Υπάρχουν πάντα και οι υποκατηγορίες δηλαδή αυτοί που δεν είναι απόλυτοι αλλά μπορεί και να αλλάξουν "στρατόπεδο".
    Για παράδειγμα από υποστηρικτές της μιας ομάδας να βρεθούν να υποστηρίζουν άλλη και εκεί που νόμιζαν πως ο κορονοιος είναι ψέμα, αλλάζουν και πιστεύουν στην ύπαρξη του ιού και στην επικινδυνότητα που έχει αλλά και το αντίθετο όμως.
    Και άλλες κατηγορίες που ναι μεν πιστεύουν σε κάτι, αλλά διαφοροποιημένο. Δηλαδή υπάρχει ο ιός και είναι θανατηφόρος αλλά εγώ δε θα προσβληθω και άλλα τέτοια παρόμοια.
    Επομένως είναι αδύνατο να πιστέψει όλος ο πλανήτης σε κάτι συγκεκριμένο όσες μα όσες αποδείξεις και αν υπάρχουν.
    Έτσι ήταν είναι και θα είναι ο άνθρωπος. Δεν είναι απαραίτητα άσχημο αυτό. Η διαφοροποίηση του κάθε ανθρώπου στον τρόπο που αντιλαμβάνεται τα πάντα γύρω του καποιες φορές ίσως να είναι και λυτρωτική.
    Αυτά σκέφτομαι. Αρκετές φορές τα σκέφτομαι είναι η αλήθεια, γιατί βρίσκομαι σε χώρο με ομάδα υψηλού κινδύνου κι εκεί που ανησυχώ για την υγεία συγκεκριμένων ατόμων βλέπω αρκετούς που δε πιστεύουν στον ιό που δεν τηρούν μέτρα προστασίας και στεναχωριέμαι ή και αγανακτώ ορισμένες φορές.
    Όμως ποιος ξέρει. Ίσως κι εγώ αν δε βρισκόμουν σε τέτοιο χώρο πιθανόν να ήμουν χαλαρός με το θέμα του κορονοιου και όχι τόσο σχολαστικός.
    Τελικά έχει και θετικά στοιχεία η ύπαρξη του κορονοιου. Βοηθά να αντικρίσουμε την πραγματικότητα και να κατανοήσουμε την ανθρώπινη συμπεριφορά και στάση ζωής.

  12. #2367
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Γραφετε τοσα πολλα που ειναι αδυνατον να σασ παρακολουθησω ολουσ λιγο πιο συντομα να τα λετε αν ειναι ευκολο γιατι δεν διαβαζω ολη μερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #2368
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #2369
    Σκεφτομαι γιατι ο κοσμος δεν προσεχει καθολου τωρα με τον ιο;
    Τι νομιζουν,οτι δεν υπαρχει;

  15. #2370
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Quote Originally Posted by Tyrion Baratheon View Post
    Σκεφτομαι γιατι ο κοσμος δεν προσεχει καθολου τωρα με τον ιο;
    Τι νομιζουν,οτι δεν υπαρχει;
    Ναι κι εγώ αυτό σκέφτομαι τώρα που δείχνει να εξαπλώνεται πλέον ο ιος σε όλη τη χώρα με τη μεγάλη αύξηση κρουσμάτων και εγραψα ένα κατεβατο δύο μηνύματα πριν το δικό σου.
    Μια ευχή μόνο να υποφέρουν όσο το δυνατό λιγότεροι και να βρεθεί σύντομα το εμβόλιο.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •