ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 167
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 167 of 258 FirstFirst ... 67117157165166167168169177217 ... LastLast
Results 2,491 to 2,505 of 3862
  1. #2491
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Διακρινω μια πικρια στην συμπεριφορα σου... ολοι πληγωμενοι ειμαστε... κουραγιο φιλε και εγω μαζι σου!

  2. #2492
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    αυτο με τον πρωτεα δεν το πιασα. το μελος πρωτεας ειναι επαγγελματιας και κανει συντονισμο ομαδων;

    Ναι, καπου τογραψε οτι ειναι συντονιστης ομαδων αυτοβοηθειας και κατθλψης , δεν ξερω αν ειναι επαγγελματιας ..........
    Last edited by Macgyver; 27-11-2020 at 09:59.

  3. #2493
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Διακρινω μια πικρια στην συμπεριφορα σου... ολοι πληγωμενοι ειμαστε... κουραγιο φιλε και εγω μαζι σου!

    Απλα πιστευω οτι ουτε εγω , ουτε κανεις δεν μπορει να βοηθηθει απο τιποτα και απο κανεναν αν δεν μπορει η δεν θελει βοηθησει ο ιδιος τον εαυτο του ....
    Last edited by Macgyver; 27-11-2020 at 10:01.

  4. #2494
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρε παιδια , αυτην την κατασταση με τον Μαραντονα αδυνατω να την χωνεψω ,τουδωσε ο Θεος , η τσπαντων ηταν προικισμενος με το χαρισμα του καλου ποδοσφαιριστη .......τωρα να τρεχουν ολοι να προσκυνανε την σωρο του , η να τον ανακηρυσσουν σε Θεο, δεν μπορω να το καταλαβω , ειμαστε τοσο καθυστερημενοι? ......... και τι εκανε με αυτο το χαρισμα ? τοριξε στα ναρκωτικα ........
    Last edited by Macgyver; 27-11-2020 at 10:11.

  5. #2495
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν βαρεθηκες, δεν σε υποχρεωνει κανεις να συνεχισεις αυτες τις επικοινωνιες.
    δεν καταλαβαινω γιατι καταπιεζεσαι.
    ;
    Μα και γι αυτο θα αραιωσω απο δω μεσα .......

  6. #2496
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μα και γι αυτο θα αραιωσω απο δω μεσα .......
    οπως νοιωθεις καλυτερα, να κανεις.
    απλα να σου θυμισω, οτι το "εδω μεσα" ειναι το δημοσιο φορουμ. τα προσωπικα μηνυματα ειναι αλλη δραστηριοτητα και δεν ειναι υποχρεωτικη... και ΟΛΑ μα ολα τα πρατραγουδα "εδω μεσα", γινονται στα προσωπικα μηνυματα. ..
    μπορει ο καθενας να συμμετεχει εδω μεσα και να μην στελνει/δεχεται προσωπικα μηνυματα.

  7. #2497
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι, καπου τογραψε οτι ειναι συντονιστης ομαδων αυτοβοηθειας και κατθλψης , δεν ξερω αν ειναι επαγγελματιας ..........
    α μαλιστα...

  8. #2498
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και ΟΛΑ μα ολα τα πρατραγουδα "εδω μεσα", γινονται στα προσωπικα μηνυματα. ..
    μπορει ο καθενας να συμμετεχει εδω μεσα και να μην στελνει/δεχεται προσωπικα μηνυματα.

    Εχεις δικιο , ρεμεντυ, ολα τα παρατραγουδα , οσον αφορα την περιπτωση μου , εχουν γινει σε προσωπικα μηνυματα που εχω δεχτει ......

  9. #2499
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν βαρεθηκες, δεν σε υποχρεωνει κανεις να συνεχισεις αυτες τις επικοινωνιες.
    δεν καταλαβαινω γιατι καταπιεζεσαι.

    αυτο με τον πρωτεα δεν το πιασα. το μελος πρωτεας ειναι επαγγελματιας και κανει συντονισμο ομαδων;
    Τραβάτε με κι ας κλαίω...

    Για να γίνει κάποιος συντονιστής σε ομάδες αυτοβοήθειας πρέπει να έχει τρεις προϋποθέσεις:
    1) Να είναι πάσχων ή να έχει νοσήσει στο παρελθόν (π.χ. να έχει περάσει κατάθλιψη)
    2) Να έχει παρακολουθήσει το σχετική εκπαίδευση από το ΜΑΖΙ
    3) Να ΜΗΝ είναι επαγγελματίας ψυχικής υγείας

    Και βέβαια, να είναι σε θέση ψυχολογικά να το υποστηρίξει. Φυσικά, υπάρχει στο ΜΑΖΙ ψυχολόγος επιφορτισμένος με ρόλο συμβουλευτικό εφ' όσον παραστεί ανάγκη.

    Macyver, δεν χρειάζεσαι το "ευχαριστώ" κανενός. Το βλέπεις στα μάτια τους. Όταν κάποιος παραδέχεται το καλό που έφερε στη ζωή του η συμμετοχή σε μιά τέτοια ομάδα, σε ευχαριστεί έμμεσα. Η προσφορά στο συνάνθρωπο είναι (ή θα έπρεπε να είναι) από μόνη της αρκετή για να τροφοδοτήσει την αυτοεκτίμησή σου

    Υ.Γ. Εδώ και δύο χρόνια δεν είμαι πλέον συντονιστής σε τέτοιες ομάδες λόγω ασυμβατότητας με την 3η προϋπόθεση

  10. #2500
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οπως νοιωθεις καλυτερα, να κανεις.
    απλα να σου θυμισω, οτι το "εδω μεσα" ειναι το δημοσιο φορουμ. τα προσωπικα μηνυματα ειναι αλλη δραστηριοτητα και δεν ειναι υποχρεωτικη... και ΟΛΑ μα ολα τα πρατραγουδα "εδω μεσα", γινονται στα προσωπικα μηνυματα. ..
    μπορει ο καθενας να συμμετεχει εδω μεσα και να μην στελνει/δεχεται προσωπικα μηνυματα.
    Ολα τα παρατράγουδα ξεκινάνε απο τα άτομα που στέλνουν μηνύματα για να που στον παραλληπτη "μπράβο τι καλα που έκανες και του την είπες δημοσιά "
    ή για καποιον που θελει να το παίζει ευγενικός και στα μηνύματα του βγάζει τον πραγματικό του ευατο ή γενικα γι αυτους που θελουν να εκμεταλευτουν καταστασεις αδυναμιας για να αντλησουν οτι θέλουν...

    Αν στειλεις μυνημα για να κανεις μια προσωπική ερωτηση στον αλλον ή γιατι κάποιος θελει να συζητηση κατι για το οποιο δεν θελει να παρεμβαίνουν ατομα και να του επιτιθονται δεν ειναι κακο..
    Ορια θελει και εκει, πολυ απλο πλεον....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #2501
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Macyver, δεν χρειάζεσαι το "ευχαριστώ" κανενός. Το βλέπεις στα μάτια τους. Όταν κάποιος παραδέχεται το καλό που έφερε στη ζωή του η συμμετοχή σε μιά τέτοια ομάδα, σε ευχαριστεί έμμεσα. Η προσφορά στο συνάνθρωπο είναι (ή θα έπρεπε να είναι) από μόνη της αρκετή για να τροφοδοτήσει την αυτοεκτίμησή σου
    Ειναι θεμα καλων τροπων και ευγενειας να σου πει ο-η αλλος ενα ευχαριστω , οπως σχεδον παντα λεω ' ευχαριστω για την προθυμια σου να βοηθησεις ' σε καλοπροαιρετα μελη , η για να μην υποχρεωσω το αλλο μελος να μπει στον κοπο να μου απαντησει, βαζω συχνα την υποσημειωση ' αυτο το π. μηνυμα μου δεν χρηζει απαντησης ' ........δεν εχω οπτικη επαφη για να το δω στα ματια του ............
    και δεν εχει καμμια σχεση με την αυτοεκτιμηση μου η προσφορα βοηθειας ........νομιζω , δεν ειμαι βεβαιος ....για πολλα δεν ειμαι βεβαιος .....

  12. #2502
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ειναι θεμα καλων τροπων και ευγενειας να σου πει ο-η αλλος ενα ευχαριστω , οπως σχεδον παντα λεω ' ευχαριστω για την προθυμια σου να βοηθησεις ' σε καλοπροαιρετα μελη , η για να μην υποχρεωσω το αλλο μελος να μπει στον κοπο να μου απαντησει, βαζω συχνα την υποσημειωση ' αυτο το π. μηνυμα μου δεν χρηζει απαντησης ' ........δεν εχω οπτικη επαφη για να το δω στα ματια του ............
    και δεν εχει καμμια σχεση με την αυτοεκτιμηση μου η προσφορα βοηθειας ..............
    Ααχ, δυστυχώς (ή ευτυχώς) ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο. Το να περιμένουμε από τους άλλους να φερθούν όπως φερόμαστε εμείς, μπορεί να μας οδηγήσει σε απογοήτευση χωρίς λόγο.

  13. #2503
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    αυτο με τον πρωτεα δεν το πιασα. το μελος πρωτεας ειναι επαγγελματιας και κανει συντονισμο ομαδων;
    Οι επαγγελματίες είναι μη αποδεκτοί σε ομάδες αυτοβοήθειας. Ούτε καν σαν παρατηρητές δεν τους θέλουν σε κάποιες ομάδες.

  14. #2504
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν στειλεις μυνημα για να κανεις μια προσωπική ερωτηση στον αλλον ή γιατι κάποιος θελει να συζητηση κατι για το οποιο δεν θελει να παρεμβαίνουν ατομα και να του επιτιθονται δεν ειναι κακο..
    Ορια θελει και εκει, πολυ απλο πλεον....
    marilou, δεν αναφερομαι σε τετοια π.μηνυματα , αλλα σε αυτα που δινεις την παλαμη σου σε καποιον , και αυτος θελει να σου ' αρπαξει ' ολο το χερι .......

  15. #2505
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Ααχ, δυστυχώς (ή ευτυχώς) ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο. Το να περιμένουμε από τους άλλους να φερθούν όπως φερόμαστε εμείς, μπορεί να μας οδηγήσει σε απογοήτευση χωρίς λόγο.
    Σωστο ειναι αυτο ...........κρινουμε εξ ιδιων τα αλλοτρια ........

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •