ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 171
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 171 of 258 FirstFirst ... 71121161169170171172173181221 ... LastLast
Results 2,551 to 2,565 of 3862
  1. #2551
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αντι να μου λες ολες αυτες τις χιλιες δυο .............. που ακουγα τις προαλες που ελεγες στις διαφημισεις θα μπορουσες να πεις καλυτερα οτι τοσο καιρο τρωγοσουν μαζι μου γιατι με ζηλευεις επειδη το ξερεις καλυτερα απο μενα οτι ειμαι καλυτερος ανωτερος και εξυπνοτερος απο σενα και δε θα με φτασεις ΠΟΤΕ και ολα αυτα τα εκανες γιατι ηθελες να με παρεις μαζι σου και να με κανεις εξισου διστυχισμενο οπως εισαι εσυ γι αυτο λυσαξες να λες ο αλεκος ο αλεκος και ο αλεκος γιατι ξερεις οτι το δικο μου βασιλειο δε θα τελειωσει ποτε και αν δε σ αρεσει ο χαρακτηρας μου στο ψευτικο κοσμο που ζουμε δε μπορω να καταλαβω τι σε υποχρεωνει να βρεις καλυτερο απο μενα μπουρ μπουρ μπουρ ο αλεκος το ενα ο αλεκος το αλλο ο αλεκος εκεινο το θεμα ειναι πολυ απλο ΔΕ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ δε προκειται να κανω αυτο που μου ζητας τι νομιζεις οτι ειμαι .......... να ειμαι αρχοντας σε ενα αλλο κοσμο και να παρω στα σοβαρα αυτον λοιπαμαι λαθος καταλαβες εγω ετσι ειμαι και σε οποιον αρεσω τσαμπα τρωγεσε μαζι μου οσο και να το αναλυεις εσυ τα λες εσυ τα αναλυεις και εγω .........

  2. #2552
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι για μένα, επειδή μετά λέω "καλά, αυτό εννοούσε; τί χαζή! δεν το κατάλαβα! " κι ακριβώς το αναλύω ύστερα επειδή με πείραξε ενώ έπρεπε -και καλά- να μην με πειράξει. τύπου, όλα αυτά που λένε "πολύ ωραίο αυτό που φοράς ΑΛΛΑ πάχυνες" ή "πώς κάνεις έτσι;δεν σε βλέπει και κανείς!" τέλος πάντων, όταν νομίζουν ότι μπορούν να έχουν άποψη για όλα ενώ εσύ δεν θες να έχουν άποψη. κι έχουν άποψη επειδή θεωρούν οτι σε ξέρουν και θέλουν το καλό σου.

    εγώ πάλι επειδή δεν έχω μάθει ( να αντιδρώ, φροντίζω απλά να μην συναναστρέφομαι τέτοιους ανθρώπους, όποτε τους καταλαβαίνω δηλαδή. επειδή ακριβώς αυτό εκμεταλεύονται, τους προλαβαίνω. το να θέτεις όρια στον άλλο δεν είναι προσβολή, ούτε εγωισμός. είναι υγεία και εγώ πολύ θα το εκτιμούσα αν κάποιος το έκανε σε εμένα ή το έκανα εγώ και δεν το έπαιρνε προσωπικά. κάποια πράγματα είναι αυτονόητα. αλλιώς μάθε πρώτα. όλα διορθόνωνται αν το θες.

    η συγχώρεση πού κολάει; απαιτούν να τους συγχωρέσεις σαν-βουάρ που λένε; μα, άρα αναγνωρίζουν οτι σου φέρθηκαν άκομψα. το πότε εσύ θα το ξεπεράσεις, είναι δικό σου θέμα κι αν σε ενοχλεί ακόμη, μην το κάνεις. κι όντως πολύ συχνά βλέπουμε ανθρώπους άλλα να λένε κι άλλα να κάνουν πχ να σου λένε " δε θέλω να αργείς στο ραντεβού μας" και να αργεί ο άλλος. δηλαδή, κρίμα.

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    user αλλά και οποίος αλλος θέλει ν απαντησει διότι δεν ελαβα πληρη απαντηση. Οταν λες χαμηλή νοημοσύνη εννοεις δική μου, ρωταω καλόβουλα και υποβοηθητικα ως αποψη για μενα για να μην παρςξηγιομαστε, δηλαδή τρεφω ψευδαισθησεις οτι μου συμπεριφέρονται καλα και μ αγαπανε ενω κάτι τετοιο δεν ισχυει? Οντως αν ποναει κάτι δεν είναι αγάπη.

    Και δεύτερο, για ν ηρεμησει η ψυχή μας και η συνείδηση μας και να μην χτυπιομαστε μέσα μας χρειάζεται αντίδραση. Αν δεν αντιδρασεις, αν δεν κανεις κατι που ήρεμα τη συνεισδη σου προς αυτον που νιωθεις πως σε προσβάλλει δεν ηρεμας. Έτσι θα βγαλεις και πιο ακριβή συμπερασματα για το πως σκέφτεται ο άλλος, ασε που θα τον βάλεις στη θέση του, έστω θα γίνει πιο προσεκτικος εναντι σου. Εστω κατι πρεπει να κανεις οταν κατι θεωρεις ως προσβολή ειτε αμεσως ειτε μετα.

    Και μην ακουω κουρουφεξαλα περί συγχωρεσης. Διοτι συγχώρεση είναι καταπίεση της ψυχής, είναι επιβολή απο εσένα, ως θύμ, γαλήνης στη ψυχή σου.

    Όταν διδάσκουμε τους αλλους, αυτοι που διδάσκουν δηλαδή, να λένε μην πειραξεις, μην βλαψεις, μην προσβαλεις τον άλλο διότι του έκανες βλάβη κι ας αφήσουν τη συγχώρεση κατα μέρος. Επιμένουν για συγχωρεση αυτοι που είναι αδαείς επι του θέματος.

  3. #2553
    Quote Originally Posted by user View Post
    εγώ αυτό αντιλαμβάνομαι για μένα, επειδή μετά λέω "καλά, αυτό εννοούσε; τί χαζή! δεν το κατάλαβα! " κι ακριβώς το αναλύω ύστερα επειδή με πείραξε ενώ έπρεπε -και καλά- να μην με πειράξει. τύπου, όλα αυτά που λένε "πολύ ωραίο αυτό που φοράς ΑΛΛΑ πάχυνες" ή "πώς κάνεις έτσι;δεν σε βλέπει και κανείς!" τέλος πάντων, όταν νομίζουν ότι μπορούν να έχουν άποψη για όλα ενώ εσύ δεν θες να έχουν άποψη. κι έχουν άποψη επειδή θεωρούν οτι σε ξέρουν και θέλουν το καλό σου.

    εγώ πάλι επειδή δεν έχω μάθει ( να αντιδρώ, φροντίζω απλά να μην συναναστρέφομαι τέτοιους ανθρώπους, όποτε τους καταλαβαίνω δηλαδή. επειδή ακριβώς αυτό εκμεταλεύονται, τους προλαβαίνω. το να θέτεις όρια στον άλλο δεν είναι προσβολή, ούτε εγωισμός. είναι υγεία και εγώ πολύ θα το εκτιμούσα αν κάποιος το έκανε σε εμένα ή το έκανα εγώ και δεν το έπαιρνε προσωπικά. κάποια πράγματα είναι αυτονόητα. αλλιώς μάθε πρώτα. όλα διορθόνωνται αν το θες.

    η συγχώρεση πού κολάει; απαιτούν να τους συγχωρέσεις σαν-βουάρ που λένε; μα, άρα αναγνωρίζουν οτι σου φέρθηκαν άκομψα. το πότε εσύ θα το ξεπεράσεις, είναι δικό σου θέμα κι αν σε ενοχλεί ακόμη, μην το κάνεις. κι όντως πολύ συχνά βλέπουμε ανθρώπους άλλα να λένε κι άλλα να κάνουν πχ να σου λένε " δε θέλω να αργείς στο ραντεβού μας" και να αργεί ο άλλος. δηλαδή, κρίμα.
    Τα ορια προσπαθώ να τα βάζω εστω εκ των υστέρων για να μην επακολουθησει νέα προσβολή. Τη στιγμή της αρχικής ή των αρχικών ας τις πουμε προσβολής ή προσβολών ειτε ειμαι ο χαζοχαρουμενος που φαντάζεται πως ολα βαίνουν άψογα ή αυτος που παλαβωνει απο φοβο κι απλα ως υπέρβαση βγάζει καποια κουβέντα απλα για να μην πει απο μεσα του δεν έκανες τίποτα. Η αντιδραση στη δευτερη φορά ή όταν η κατασταση φτασει στα ακρα ειναι απλα καπως καλύτερη απ την πρώτη με αποτελεσμα, καποτε αλλαγή της συμπεριφοράς του αλλου, καποτε απλα καλύτερη κατάσταση και καποτε απλα ξεκοψαμε.
    Ολα είναι θεμα ανατροφής απ τα παιδικά χρόνια. Η αντίδραση του σημερα πηγαζει απο το τοτε. Επειτα απλα παλευεις να ξεπεράσεις αυτα που σε φορτωσαν τοτε.

  4. #2554
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Ότι το 2020 μας αποτελείωσε.......

  5. #2555
    Χθες ειδα λιγο τον τελικο του Big Brother.Το θεαμα με την νικητρια ηταν πραγματικα τρομακτικο.
    Παλι καλα που ειχε Αρχοντα των Δαχτυλιδιων χθες

  6. #2556
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Quote Originally Posted by maragel View Post
    Ότι το 2020 μας αποτελείωσε.......
    Εγω φοβαμαι ακομα πιο πολυ το 2021...μακαρι να βγω ψευτης,και απλα να ειναι η γενικη μου απαισιοδοξια...

  7. #2557
    Είδατε κανεναν με σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα να παντρεύεται ή να γίνεται επιτυχημένος επαγγελματίας?

    Ο νους ενος ταλαιπωρου απο τα ψυχολογικά βασανίζεται. Η μνήμη του αναμοχλευει συνεχως τραυματικες εμπειρίες, απωθημένα, δεν μπορεί να συγκεντρωθει. Οι αλλοι βλεποντας τον τον εχουν για κλειστο, χαζό, ήσυχο και κατα κανονα ειτε τον αποφευγουν ειτε τον εκμεταλλεύονται ειτε τον έχουν για το θυμα τους. Μεσα του ζει με άσχημα αρνητικά συναισθήματα και η καθημερινή του άσχημη κατάσταση όλο και παγιωνεται αφού ο χαρακτήρας του ίδιος η παλιοκοινωνια ίδια τα αρνητικά βιώματα, τα απωθημενα και η χαλια ψυχολογία ολο παγιωνονται.

    Αποτέλεσμα ειναι ο νους του δεν μπορει να αφεθει ελεύθερος να προσηλωθει, να κατευθυνθεί στην κατάσταση σκεψης και στα συναισθήματα που είναι αναγκαια για να κανει μια καλή γνωριμια που θα του βγει σε γάμο ή να γίνει ενας εξειδικευμένος επαγγελματιας ιδιως στο τελευταίο αν απαιτείται υψηλό επιπεδο συγκεντρωσης και επικοινωνιακα ταλέντα. Για παράδειγμα δεν μπορεί ουτε να ενθουσιάσει με δυναμισμό και να προκαλεσει τη φαντασια και το ενδιαφέρον μιας γυναικας ούτε να κανει διάλεξη απο στήθους ή παρουσιαση και να μιλαει για εξειδικευμένο θέμα για μια ώρα.

    Έτσι, οι άνθρωποι αυτοι, και εχω δει αρκετά παραδειγματα, καταντανε μονοι και σε μια δουλεια απλα για τα προς το ζην. Δεν αναφέρομαι σε νευρικούς ή βίαιους διότι αυτοι μπορει να μην εχουν τέτοιο πρόβλημα ή σε τέτοιο βαθμό.

  8. #2558
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Εγω φοβαμαι ακομα πιο πολυ το 2021...μακαρι να βγω ψευτης,και απλα να ειναι η γενικη μου απαισιοδοξια...
    Και εγώ!ποτέ δεν λέω μας βρήκαν τα χειροτερα... υπάρχουν πάντα χειροτερα

  9. #2559
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΜΑΝΟΣ 14 View Post
    Εγω φοβαμαι ακομα πιο πολυ το 2021...μακαρι να βγω ψευτης,και απλα να ειναι η γενικη μου απαισιοδοξια...
    Kι επειδη θαλλαξει ημερολογιακα ο χρονος , θαλλαξει κατι ? θεωρω σαχλαμαρες τα ποδαρικα , το σπασιμο των ροδων ( δεν ξερω αν υπαρχει ακομα αυτο ) , και ολες τις προληψεις ....ακομη και το ' χτυπα ξυλο ' ξερετε απο εχει βγει ? υπαρχει στην Ευρωπη , Αμερικη , Αυστραλια ( ω , ναι κι εκει ) .....πολυ παλια οι ανθρωποι που δεν υπηρχαν πολεις , αλλα ζουσαν στο δασος , οτι στους κορμους των δεντρων ζουσαν τα πνευματα , τα κακα , και οταν λεγανε κατι κακο , χτυπαγαν με ξυλα τους κορμους , να φυγουν τα πνευματα, μπας και ακουσουν τον φοβο τους για κατι, και τον κανουν πραματικοτητα ......

  10. #2560
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kι επειδη θαλλαξει ημερολογιακα ο χρονος , θαλλαξει κατι ? θεωρω σαχλαμαρες τα ποδαρικα , το σπασιμο των ροδων ( δεν ξερω αν υπαρχει ακομα αυτο ) , και ολες τις προληψεις ....ακομη και το ' χτυπα ξυλο ' ξερετε απο εχει βγει ? υπαρχει στην Ευρωπη , Αμερικη , Αυστραλια ( ω , ναι κι εκει ) .....πολυ παλια οι ανθρωποι που δεν υπηρχαν πολεις , αλλα ζουσαν στο δασος , οτι στους κορμους των δεντρων ζουσαν τα πνευματα , τα κακα , και οταν λεγανε κατι κακο , χτυπαγαν με ξυλα τους κορμους , να φυγουν τα πνευματα, μπας και ακουσουν τον φοβο τους για κατι, και τον κανουν πραματικοτητα ......
    Και έτσι να είναι Mac ,τίποτα δηλαδή να μην αλλάξει το γεγονός ότι θα μπει ένας καινούργιος χρόνος,είναι καλό να μας γεμίζει με θετικά συναισθήματα .

    Αν σταματήσουμε να ελπίζουμε και να περιμένουμε ότι όλα αυτά θα αλλάξουν και θα έρθουν επιτέλους πολύ καλές μέρες τότε με συνγχωρεις που θα το πω έτσι ωμά ,αλλά αν είναι να είμαστε τόσο απαισιόδοξοι καλύτερα να ανοίξουμε από τώρα ένα λακό και να μπούμε μεσα ...

    Ειλικρινά δεν μπορώ άλλη μιζέρια ...
    Δεν κάνει καλό πως να το πω ..Αν δεν αλλάξουμε εμείς τρόπο σκέψεις πως θα αλλάξει και η ψυχολογία μας ..

    Κατανοώ πλήρως τις θέσεις κάποιων γιατί υπήρξα και εγώ σε αυτές ίσως και ξαναυπαρξω, αλλά είμαστε που είμαστε μέσα σε μια δύσκολη κατάσταση αν σταματήσουμε να ελπίζουμε κιόλας καηκαμε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #2561
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και έτσι να είναι Mac ,τίποτα δηλαδή να μην αλλάξει το γεγονός ότι θα μπει ένας καινούργιος χρόνος,είναι καλό να μας γεμίζει με θετικά συναισθήματα .

    Αν σταματήσουμε να ελπίζουμε και να περιμένουμε ότι όλα αυτά θα αλλάξουν και θα έρθουν επιτέλους πολύ καλές μέρες τότε με συνγχωρεις που θα το πω έτσι ωμά ,αλλά αν είναι να είμαστε τόσο απαισιόδοξοι καλύτερα να ανοίξουμε από τώρα ένα λακό και να μπούμε μεσα ...
    ...
    Δεν ειπα να σταματησουμε να ελπιζουμε , αλλοιμονο , αλλα δεν αντεχω τις προληψεις .......κανω αναφορες σε πολλες απο αυτες .....οχι μονο στον νεο χρονο ....βλεπω σε τηλεπαιχνιδια , ολοι εχουν εναν τυχερο αριθμο, χαζο το βρισκω κι αυτο ....και τα γουρια , σαχλαμαρες ειναι κι αυτα .......

    δεν εννοω οτι ο νεος χρονος θα φερει κακα και ντε , μπορει καλα , μπορει και κακα , οπως λεει κι η ρεαλιστρια maragel ......δεν ειναι θεμα χρονιας ομως .....ας εχουμε παντα θετικα συναισθηματα , οσο μπορουμε βεβαια ......δεν ειμαι υπερ της κλαψας .......ουτε ομως και υπερ της ακρατης και αναιτιας αισιοδοξιας .....

    θυμαμαι σε καποιο ποστ ειχα γραψει τελος οκτωβριου / αρχες Νοεμβρη , οτι δεν βλεπω να κανουμε νορμαλ Χριστουγεννα , διοτι ειχα προβλεψει οτι βλεπω λοκνταουν ακορντεον , δλδ. θα κλεινουμε και θανοιγουμε , και μουγραψες , ελα βρε μακ , μην εισαι αρνητικος , ολοι μαζι ενωμενοι θα το ξεπερασουμε το προβλημα , τι εχεις να πεις τωρα ? οχι δεν ειμαι πιο εξυπνος απο σας......απλα ρεαλιστης ειμαι .....

  12. #2562
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Είδατε κανεναν με σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα να παντρεύεται ή να γίνεται επιτυχημένος επαγγελματίας?

    Ο νους ενος ταλαιπωρου απο τα ψυχολογικά βασανίζεται. Η μνήμη του αναμοχλευει συνεχως τραυματικες εμπειρίες, απωθημένα, δεν μπορεί να συγκεντρωθει. Οι αλλοι βλεποντας τον τον εχουν για κλειστο, χαζό, ήσυχο και κατα κανονα ειτε τον αποφευγουν ειτε τον εκμεταλλεύονται ειτε τον έχουν για το θυμα τους. Μεσα του ζει με άσχημα αρνητικά συναισθήματα και η καθημερινή του άσχημη κατάσταση όλο και παγιωνεται αφού ο χαρακτήρας του ίδιος η παλιοκοινωνια ίδια τα αρνητικά βιώματα, τα απωθημενα και η χαλια ψυχολογία ολο παγιωνονται.

    Αποτέλεσμα ειναι ο νους του δεν μπορει να αφεθει ελεύθερος να προσηλωθει, να κατευθυνθεί στην κατάσταση σκεψης και στα συναισθήματα που είναι αναγκαια για να κανει μια καλή γνωριμια που θα του βγει σε γάμο ή να γίνει ενας εξειδικευμένος επαγγελματιας ιδιως στο τελευταίο αν απαιτείται υψηλό επιπεδο συγκεντρωσης και επικοινωνιακα ταλέντα. Για παράδειγμα δεν μπορεί ουτε να ενθουσιάσει με δυναμισμό και να προκαλεσει τη φαντασια και το ενδιαφέρον μιας γυναικας ούτε να κανει διάλεξη απο στήθους ή παρουσιαση και να μιλαει για εξειδικευμένο θέμα για μια ώρα.

    Έτσι, οι άνθρωποι αυτοι, και εχω δει αρκετά παραδειγματα, καταντανε μονοι και σε μια δουλεια απλα για τα προς το ζην. Δεν αναφέρομαι σε νευρικούς ή βίαιους διότι αυτοι μπορει να μην εχουν τέτοιο πρόβλημα ή σε τέτοιο βαθμό.
    Εντάξει δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο. Εξαρτάται τι εννοείς με "σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα".. Γιατί και ο Einstein αυτιστικος ήταν αλλά μια χαρά έμεινε στην ιστορία.
    Τώρα για τον γάμο, ένα δίκιο το' χεις...
    Δεν είναι ότι δεν συμβαίνει. Απλά είναι δύσκολο να κρατήσει.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #2563
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    και ο μαθηματικός, ο Νας με τη γυναίκα του ήταν μέχρι το τέλος.
    και ο Ρομπιν Γουίλιαμς, αν και είχε συμπτώματα ψυχολογικής ασθένειας, είχε πολύ δεμένη οικογένεια, παρά το γεγονός ότι ξαναμπαντρεύτηκε κλπ.
    επίσης, διπολική έχει δηλώσει και μεγάλο μέρος ηθοποιών του Χόλιγουντ.
    αυτό συμβαίνει επειδή οι ανθρώποι στιγματίζονται.
    πρόσφατο γεγονός, η "βρισιά" προς μια δημοσιογραφο ως "καταθιπτικιά" απο μια πολιτικό.
    όταν υπάρχει σύστημα υποστήριξης στο στενό περιβάλλον, όλα τα άλλα παραβλέπονται.

  14. #2564
    Elenia781
    Guest
    και η Γκρετα Γκαρμπο ηταν καταθλιπτικη και γι'αυτο δεν εδινε αυτογραφα ,αποσυρθηκε απο την δημοσιοτητα.Δεν παντρευτηκε καν. Το να παντρευτει καποιος για να εκπληρωσει εναν σκοπο/να γινει θυσια δεν ειναι σωστο, για μενα

  15. #2565
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Παιδιά είναι πάρα πολλοί οι διάσημοι που είχαν/έχουν διάφορα ψυχολογικά προβλήματα. Απλά το ανέφερα πιο πάνω γιατί ο θεματοθετης μίλησε για επαγγελματικη αποκατάσταση. Και το είπα σαν παράδειγμα.
    Και για τον γάμο ναι, σωστά αυτά που λέτε, αλλά δεν είναι λίγοι αυτοί που παντρεύτηκαν. Εκτός από αυτό, και οι μακροχρόνιες σχέσεις το ίδιο πράγμα είναι. Η υπογραφή δεν κάνει την διαφορά.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •