ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 179
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 179 of 258 FirstFirst ... 79129169177178179180181189229 ... LastLast
Results 2,671 to 2,685 of 3862
  1. #2671
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Τι κρίμα να θέλεις να βοηθηθεις και να μην μπορείς λόγο χρημάτων και να φταίς και εσύ για αυτό!!
    Για ψυχολόγο οκ το καταλαβαίνω. Αλλά για ψυχίατρο γιατί δεν πας στο δημόσιο για να σε βοηθήσει με τα φάρμακα? Μη τα κόψεις μόνος σου γιατι απ ότι ξέρω πρέπει να τα κόψεις σταδιακά.
    Υ.Γ. Εδώ ένα χάπι του θυρεοειδή έκοψα μόνη μου (σου λέω το πιο απλό) και έχω πάθει φρίκη από το άγχος.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #2672
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    κάποια προβλήματα που στο παρελθόν ήταν σε πολύ ένταση και πλέον νιώθω ότι δεν τα έχω ξεπεράσει τελείως.... και ήταν λάθος μου να μην πάω τότε σε ψυχολόγο αν και ποτέ δεν είναι αργά και όπως λες κάθε αρχή και δύσκολη. Δεν μου ήταν εύκολο σήμερα που πήγα και μίλησα αλλά έπρεπε να γίνει δεν πήγαινε άλλο.....
    Πώς πήγε; θυμάμαι εμένα την πρώτη μου φορά ήμουν τέρμα κομπλαρισμενος αλλά σταδιακά αυτό έφυγε..

  3. #2673
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Για ψυχολόγο οκ το καταλαβαίνω. Αλλά για ψυχίατρο γιατί δεν πας στο δημόσιο για να σε βοηθήσει με τα φάρμακα? Μη τα κόψεις μόνος σου γιατι απ ότι ξέρω πρέπει να τα κόψεις σταδιακά.
    Υ.Γ. Εδώ ένα χάπι του θυρεοειδή έκοψα μόνη μου (σου λέω το πιο απλό) και έχω πάθει φρίκη από το άγχος.
    Δεν έχει καλή φήμη ο γιατρός ο ένας που έχουμε του δημοσίου, λένε ότι όταν μπαίνεις στο γραφείο του αφήνει την πόρτα ανοιχτή, φαντάσου να περιμένουν άτομα έξω και να ακούνε εσένα!!

  4. #2674
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Για ψυχολόγο οκ το καταλαβαίνω. Αλλά για ψυχίατρο γιατί δεν πας στο δημόσιο για να σε βοηθήσει με τα φάρμακα? Μη τα κόψεις μόνος σου γιατι απ ότι ξέρω πρέπει να τα κόψεις σταδιακά.
    Υ.Γ. Εδώ ένα χάπι του θυρεοειδή έκοψα μόνη μου (σου λέω το πιο απλό) και έχω πάθει φρίκη από το άγχος.
    Εκτός εάν τα κόψω σταδιακά από μόνος μου!

  5. #2675
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν έχει καλή φήμη ο γιατρός ο ένας που έχουμε του δημοσίου, λένε ότι όταν μπαίνεις στο γραφείο του αφήνει την πόρτα ανοιχτή, φαντάσου να περιμένουν άτομα έξω και να ακούνε εσένα!!
    Και επειδή κάποιοι λένε έτσι, δεν πας να δοκιμάσεις? Δεν πιστεύω ότι αφήνει την πόρτα ανοιχτή, ψυχίατρος είναι. Δεν επιτρέπεται κατ αρχήν να αφήνει ανοιχτή την πόρτα.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #2676
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Και επειδή κάποιοι λένε έτσι, δεν πας να δοκιμάσεις? Δεν πιστεύω ότι αφήνει την πόρτα ανοιχτή, ψυχίατρος είναι. Δεν επιτρέπεται κατ αρχήν να αφήνει ανοιχτή την πόρτα.
    Το είχα πει στην πρώτη μου ψυχολόγο αυτό το πράγμα ότι άκουσα ότι δεν είναι καλός και μου είχε πει ότι το έχει ακούσει και από άλλους. Βέβαια εάν δεν πας ο ίδιος να δεις πως θα ξέρεις θα μου πεις!!

  7. #2677
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Το είχα πει στην πρώτη μου ψυχολόγο αυτό το πράγμα ότι άκουσα ότι δεν είναι καλός και μου είχε πει ότι το έχει ακούσει και από άλλους. Βέβαια εάν δεν πας ο ίδιος να δεις πως θα ξέρεις θα μου πεις!!
    Καλημερα!
    Αυτό, αν δεν πας δεν ξέρεις. Και δεν έχεις και πολλές επιλογές αν θέλεις να μειώσεις τα φάρμακα. Καλύτερα να πας. Πάντως μη τα μειώσεις μόνος σου.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #2678
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by theslaya500 View Post
    Πώς πήγε; θυμάμαι εμένα την πρώτη μου φορά ήμουν τέρμα κομπλαρισμενος αλλά σταδιακά αυτό έφυγε..
    Καλά πιστεύω θα ξανά πάω πάλι την Παρασκευή.... το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι πέφτει απότομα η διάθεση μου κάποιες στιγμές όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι.... και μετά πάλι ανεβαίνει και συμβαίνει πλέον πιο έντονα μετά από την 1η συνεδρία δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό....

  9. #2679
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by user View Post
    η επιστήμη εξελίσσεται και ίσως στο μέλλον τα φάρμακα να μην έχουν τόσες παρενέργειες.

    κανείς δε νοιάζεται για κανένα. εκτός αν είναι δικός του. εγώ αυτό έχω καταλάβει τελευταία. γι αυτό φρόντισε οι δικοί σου να μη νοιάζονται μόνο για την πάρτη τους. κάπως έτσι αλλάζει ο κόσμος. ξερω γω.

    φαντάσου μια ελεύθερη ζωή χωρίς τόλμη. φαντάσου μια τολμηρή ζωή χωρίς ελευθερία.
    Η οικογενεια μου δεν ξερω εαν κοιτουν την παρτη τους... δεν μπορω να το αξιολογησω αυτο... το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχω παρει καποιες αποφασεις, εχουν μπει σε σειρα, νομιζω οτι τα καταφερνω.. στοχος? Να μειωσω εως κοψω τα φαρμακα. Το καταφερα!!!! Θελει πολυ επιμονη και θεληση..

  10. #2680
    hlias1988
    Guest
    Ξερετε κατι! Το γουσταρω αυτο που γινετε με τα φαρμακα! Δηλαδή! Το να νιωθεις τις επιδρασεις τις αποσυρσης μου δινει δυναμη! Περιεργο? Δεν ξερω.. ειμαι μαζοχα δεν ξερω!!

  11. #2681
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τις τελευταίες μέρες δεν παρακολουθώ στενά το φόρουμ. Αν θες πες μου.Λες ότι σκοπός σου είναι να κόψεις τα φάρμακα, που αν έχω καταλάβει καλά σου κρατάνε τη διάθεση σε μία κάποια σταθερότητα. Θες να τα κόψεις για ποιο λόγο; Είναι ενδιάμεσος στόχος με απώτερο στόχο κάτι άλλο ή αυτοσκοπός;

  12. #2682
    hlias1988
    Guest
    Δεν εχει νοημα να το συζητησουμε! Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχουν πολλες παρενεργειες και κανουν κακο στην υγεία μακροπροθεσμα.. επισης εισαι σε καταστολη.. περισοτερες πιθανοτητες υπαρχουν να κανω στην ζωη μου κατι χωρις τα φαρμακα παρα με αυτα.. δεν ειναι υγειης τροπος αυτο που κανω, δηλαδή να τα κοψω μονος αλλα η ψυχιατρος δεν περνει ρισκο.. δεν εχω αλλη επιλογη.. και στην τελικη συζητηση κανουμε, δεν μπορω να κανω τις επιλογες μου?! Εχω προετοιμαστεί ψυχολογικα για αυτα που θα αντιμετωπισω.. οποτε.. δεν υπαρχει νοημα! Δεν θα γινω προφητης παιδια κοψε ολοι τα φαρμακα αλλα αυτη ειναι η επιθυμια μου!!!

  13. #2683
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Για εμένα είναι πολύ λάθος αυτό που κάνεις, αλλά αν δεν θες να το συζητήσουμε, δεν το συζητάμε, ΟΚ : )

  14. #2684
    Σκέφτομαι... τι σκέφτομαι; Έλα ντε!

  15. #2685
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Δεν εχει νοημα να το συζητησουμε! Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχουν πολλες παρενεργειες και κανουν κακο στην υγεία μακροπροθεσμα.. επισης εισαι σε καταστολη.. περισοτερες πιθανοτητες υπαρχουν να κανω στην ζωη μου κατι χωρις τα φαρμακα παρα με αυτα.. δεν ειναι υγειης τροπος αυτο που κανω, δηλαδή να τα κοψω μονος αλλα η ψυχιατρος δεν περνει ρισκο.. δεν εχω αλλη επιλογη.. και στην τελικη συζητηση κανουμε, δεν μπορω να κανω τις επιλογες μου?! Εχω προετοιμαστεί ψυχολογικα για αυτα που θα αντιμετωπισω.. οποτε.. δεν υπαρχει νοημα! Δεν θα γινω προφητης παιδια κοψε ολοι τα φαρμακα αλλα αυτη ειναι η επιθυμια μου!!!
    Καλημερα

    Για πες πως εχεις προετοιμαστει ?θα ηθελα πολυ να μαθω το σκεπτικο σου
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •