ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 180
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 180 of 258 FirstFirst ... 80130170178179180181182190230 ... LastLast
Results 2,686 to 2,700 of 3862
  1. #2686
    hlias1988
    Guest
    Το σκεπτικο ειναι οτι δεν μπορω αλλο τις παρενεργειες... και οσο να το κανεις ψυχοφαρμακα ειναι ειναι εθιστικά.. οπου και να διαβασεις αυτο λενε!

  2. #2687
    hlias1988
    Guest
    Αμα εβαζες 35 κιλα απο ενα κωλο φαρμακο και εσυ το ιδιο θα έκανες...

  3. #2688
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Αμα εβαζες 35 κιλα απο ενα κωλο φαρμακο και εσυ το ιδιο θα έκανες...
    Δεν σε ρωτησα Ηλια αυτο ,αυτα ειναι γνωστα ..

    Πως σκεφτεσαι να αντιμετωπισεις τις τυχων ψυχολογικες σου μεταπτωσεις ή και υποτροπες ακομα ...αυτο ρωταω οχι τι κανουν ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #2689
    hlias1988
    Guest
    Κοιτα ειμαι σταθερη κατασταση ψυχολογικα.. δεν εχω πολλες υποχρεωσεις να με αγχώνει κατι.. το μονο κομματι ειναι το συνδρομο στερησης.. αυπνιες, ταση για εμετο, και τωρα εχω ταχυκαρδιες και ενα πονο στο στηθος... ο βλακας καπνιζω και πολυ δυστηχως, απο την μια με βοηθαει να ξεχνιεμαι αλλα απο την αλλη επιβαρυνει την Υγεία μου. Πρεπει να ξεκινησω περπατημα. Ολο το αναβαλω... ο μεγαλυτεροε σκοπος ειναι να μην αποκτησω διαβητη. Επισης περνω ολανζαπινη εδω και 9 χρονια.. των 20μγ. Ε δεν γινετε αλλο.. τωρα είμαι στα 5μγ.. αυτα...

  5. #2690
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Κοιτα ειμαι σταθερη κατασταση ψυχολογικα.. δεν εχω πολλες υποχρεωσεις να με αγχώνει κατι.. το μονο κομματι ειναι το συνδρομο στερησης.. αυπνιες, ταση για εμετο, και τωρα εχω ταχυκαρδιες και ενα πονο στο στηθος... ο βλακας καπνιζω και πολυ δυστηχως, απο την μια με βοηθαει να ξεχνιεμαι αλλα απο την αλλη επιβαρυνει την Υγεία μου. Πρεπει να ξεκινησω περπατημα. Ολο το αναβαλω... ο μεγαλυτεροε σκοπος ειναι να μην αποκτησω διαβητη. Επισης περνω ολανζαπινη εδω και 9 χρονια.. των 20μγ. Ε δεν γινετε αλλο.. τωρα είμαι στα 5μγ.. αυτα...
    Αυτα παλευονται πανω κατω Ηλια και δε μιλαω για παθολογικα συπτωματα ...
    Τα ψυχολογικα ειναι το θεμα ....

    Εχεις αποφασιση δηλαδη οτι πριν ακομα βγεις προς αναζητηση δουλειας ,πριν κανεις καθοριστικά βηματα για το μελλον σου πρεπει πρωτα να κοψεις μια αγωγη που σε εφτασε σημερα να εισαι σε μια σταθερη κατασταση ,σωστα?

    Ετσι το βλεπεις ?Αυτο ειναι το πλανο σου?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #2691
    hlias1988
    Guest
    ο διαβητης παλευετε? το να ειμαι μια ζωη αρρωστος και με μεγαλα ποσοστα θνησιμοτητας?
    τα κιλα επισης παλευετε?
    αμα αποκτησω διαβητη να δεις καταθλιψη που θα παθω....
    κανω που κανω κακια ζωη... σκεψου μαζι με αυτα τα προληματα... τι να πω....

  7. #2692
    hlias1988
    Guest
    ο πρωιν ψυχιατρος μου ειχε μια κοιλια να εκει περα καπνιζε πολυ και λογικα θα επαιρνε και αυτο το χαπακι του.. πρεπει να ηταν πανω απο 50 χρονων.. πεθανε απο καρδια...
    ενας συγχωριανος μου ηλικιας 45 ετων πεθανε στον υπνο του... μου ειχε εκμηστηρευτει οτι επαιρνε το ιδιο χαπι με εμενα...

  8. #2693
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Ηλία αν κάθεσαι όλη μέρα μπροστά σε μια οθόνη ,τρως ότι να ναι ,καπνίζεις σαν φουγάρο και δεν αθλησε με συγχωρείς αλλά δεν φταίνε τα χάπια για τον διαβήτη ...μην τα περιμένουμε όλα στο πιάτο ..
    Θυμάμαι έλεγες ένα διάστημα ότι ήθελες μια το ποτό ..

    Τόσα χρόνια έβαλες ένα πρόγραμμα στην ζωή σου να περπατάς να τρως ελαφριά και υγιηνα και το κυριότερο να μειώσεις το κάπνισμα ώστε να μην φτάσεις στο σήμερα και να κατηγορείς τα χάπια για όλα αυτά ?

    Αν τα έκανες Ηλία όλα αυτά και οι εξετάσεις σου ήταν χάλια ,τότε ναι ,θα συμφωνούσαν μαζί σου !
    Γιατί τότε θα είχες βάλει την ζωή σου σε ένα πρόγραμμα θα έκανες πράγματα και μπορεί και ο ίδιος ο γιατρός να σου έλεγε Ηλία ήρθε η ώρα να μειώνουμε τα χάπια σου και σιγά σιγά να δούμε μπορεί και να τα κόψουμε ..

    Και πάλι όμως στο λέω στρέφεις την κουβέντα αλλού ..

    Να σου πω και εγώ περιστατικά ένα σωρό ..από ανθρώπους που ούτε κάπνιζαν ούτε φάρμακα έπιναν και όμως και καρδιά έπαθαν και πολλά άλλα ..

    Δεν σε ρωτάω για τα παθολογικά ..Σε ρωτάω για το ψυχολογικό κομμάτι ..
    Θα μπορέσεις χωρίς αυτά να είσαι ήρεμος και να κοινωνικοποιηθείς περισσότερο ώστε να φτιάξεις το επίπεδο της ζωής σου από εδώ και πέρα?

    Αυτό πεσμου.Θα νοιωθεις όμορφα πλέον να βγεις έξω να πας για δουλειά και όλα αυτά που θες ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #2694
    hlias1988
    Guest
    οταν αδυνατισω αυτοματος μου φτιαχνει την διαθεση... νομιζω ολα τα αλλα ειναι συνεπακολουθα...
    τεσπα.. εδω θα ειμαστε να τα λεμε... αμα αλλαξει κατι θα το μαθεις...μην γραφεις και κουραζεσαι!

  10. #2695
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οταν αδυνατισω αυτοματος μου φτιαχνει την διαθεση... νομιζω ολα τα αλλα ειναι συνεπακολουθα...
    τεσπα.. εδω θα ειμαστε να τα λεμε... αμα αλλαξει κατι θα το μαθεις...μην γραφεις και κουραζεσαι!
    Δεν κουράζομαι Ηλία απλά είναι αυτό που σου λέω και θέλω να το βλέπουν και οι άλλοι..

    Παίζεις με τις πιθανότητες για ένα θέμα τόσο λεπτό εδώ μέσα ..
    Βαδίζεις στα τυφλά με γνώμονα τελείως διαφορετικά πράγματα .

    Εδώ θα είμαστε και το μόνο που σου εύχομαι να μπαινεις και να μας λες πόσο καλά είσαι και τις εξελίξεις της ζωής σου ,τίποτε άλλο....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #2696
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν κουράζομαι Ηλία απλά είναι αυτό που σου λέω και θέλω να το βλέπουν και οι άλλοι..

    Παίζεις με τις πιθανότητες για ένα θέμα τόσο λεπτό εδώ μέσα ..
    Βαδίζεις στα τυφλά με γνώμονα τελείως διαφορετικά πράγματα .

    Εδώ θα είμαστε και το μόνο που σου εύχομαι να μπαινεις και να μας λες πόσο καλά είσαι και τις εξελίξεις της ζωής σου ,τίποτε άλλο....
    νασε καλα ρε συ!! καθε μερα μπαινω στο φορουμ ατελιωτες ωρες!
    εδω θα ειμαστε....

  12. #2697
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    σκέφτομαι ότι ό,τι επιλέγεις εσύ, δεν είναι λάθος, είναι μάθημα.
    λάθος είναι (πάντα ό,τι επιλέγουν οι άλλοι.

  13. #2698
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by user View Post
    σκέφτομαι ότι ό,τι επιλέγεις εσύ, δεν είναι λάθος, είναι μάθημα.
    λάθος είναι (πάντα ό,τι επιλέγουν οι άλλοι.
    ωραια!!!! Πολυ σωστο!!

  14. #2699
    Σκέφτομαι ότι έχω 3 μέρες αυπνος, ένα μήνα συνεχόμενα κ ακατάπαυστα ταχυπαλμιες, ότι πρέπει να ξεκολλήσω από αυτήν κ να συνεχίσω τη γαμημενη τη ζωή μου, ότι πρέπει να διαβάσω για την εξεταστική, είναι πολλά.... Με λέει η θεραπεύτρια μου να πάρω φυτικό ηρεμιστικό κ τονοτιλ, αντε να δούμε.. Είχα πάρει κ ladose λανθασμένα για κάτι μέρες, είδα εφιάλτη πρώτη φορά μετά από χρόνια τις προάλλες

  15. #2700
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    η υπομονή είναι μεγάλο προτέρημα.
    ο σεβασμός των ορίων του άλλου είναι μεγάλη παράβαση.
    κι όπως έλεγε κάποιος λόγιος του παρελθόντος, "το μίσος ταΐζεται με το κάθε τι"

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •