ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 183
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 183 of 258 FirstFirst ... 83133173181182183184185193233 ... LastLast
Results 2,731 to 2,745 of 3862
  1. #2731
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Παιδια οι φυσιολογικοι νομιζουν οτι η ζωη ειναι σαν την τηλεοραση ουτε αναλυουν σχεσεισ ουτε ξερουν τιποτα αλλο κι επειδη σασ διαβαζουν προσεχετε τι γραφετε μην αρχισετε τα φιλοσοφικα η τιποτα τετοιο γιατι θα τουσ μαζευουν με τα κουταλακια και να βγαινετε γτ αυτοι βλεπουν ολη μερα τηλεοραση και δεν τουσ νοιαζει τιποτα αυτα απο το μετωπο

  2. #2732
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ο τοξικός ποτέ δεν με κάνει τοξικό, όμως μου σπάει τα νεύρα και μου ρίχνει τη ψυχολογια, κι έπειτα αγωνίζομαι να μην μου αφήσει ζημιά.
    Το ερώτημα πάντα για μένα είναι γιατί πάντα να καταλήγω να συναναστρέφομαι, συγκεκριμένα να κάνω παρέα, με τοξικούς. Διότι μάλλον αυτοί είναι εύκολοι στη συναναστροφή μαζί μου, ήτοι συναπαντώνται με το απαισιόδοξο μέρος της ψυχής μου το οποίο εκ φύσεως συσχετίζεται πιο εύκολα με τους όμοιους του. Το δε αισιόδοξο μέρος καλύπτεται από πέπλο χαμηλής αυτοεκτίμησης και αυτοπεποίθησης γι αυτό όταν συναντάω θετικά άτομα η όποια προσπάθεια μου σκοντάφτει στα δύο αυτά. Βέβαια, σε κάποιο βαθμό είναι και θέμα ενός μινιμουμ κοινών ενδιαφερόντων.
    ο τοξικός δεν σε κάνει τοξικό. το να φέρεσαι σαν τοξικός σε κάνει τοξικό. να μην έχεις πια άλλες δυνάμεις και να καταλήγεις να μοιάζεις στον αφεντικό σου. ή απο την άλλη, μπορείς να πεις οτι το πώς φέρεσαι εσύ δεν έχει σχέση με το πώς φέρονται οι άλλοι. δηλαδή, δεν αναιρεί το γεγονός οτι είσαι εσύ τοξικός εξ αρχής. ανεξάρτητα πού και με ποιός βρίσκεσαι. να μην έχεις αντίληψη οτι είσαι τοξικός.
    το ερώτημα είναι γιατί δεν μαθαίνεις να εντοπίζεις τους τοξικούς πριν γίνουν τρόπος ζωής και να τους πετάς απ έξω όταν πρέπει.
    όχι τα κοινά ενδιαφέροντα είναι μπούρδες δικαιολογία. "άπληστοι υπάρχουν παντού" όπως λένε. άρα, και τοξικοί υπάρχουν παντού.

  3. #2733
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Παιδια οι φυσιολογικοι νομιζουν οτι η ζωη ειναι σαν την τηλεοραση ουτε αναλυουν σχεσεισ ουτε ξερουν τιποτα αλλο κι επειδη σασ διαβαζουν προσεχετε τι γραφετε μην αρχισετε τα φιλοσοφικα η τιποτα τετοιο γιατι θα τουσ μαζευουν με τα κουταλακια και να βγαινετε γτ αυτοι βλεπουν ολη μερα τηλεοραση και δεν τουσ νοιαζει τιποτα αυτα απο το μετωπο
    έχουν μεταθέσει όλες τους τις ευθύνες και τη δυστυχία τους στους άλλους. δεν μου αρέσουν αυτοί οι ανθρώποι.

  4. #2734
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Ο τοξικος αν τον αφήσεις οχι μονο θα σε κανει ιδιο με εκεινων αλλα μπορει ν΄αλλαξει και ολη την νοτροοπια σου.Εχουν απιστευτη επιροη συνηθως σε ατομα με ευαισθισιες,συνηθως ειναι τα ευκολα θυματα που λεμε.
    Γιατι πολυ απλα πατανε αρχικα στο φιλοτιμο σου και μετα διοχετεύουν οτι εχουν επανω σου .

    Ειναι μια να μην γνωρίσεις ενα τετοιο ατομο ,μετα τους καταλαβαινεις αμεσως ,πανω κατω εχουν ολοι τους κοινα χαρακτηριστικα που δυσκολα κρυβοντε μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    περιπου...
    ο τοξικος δεν εχει απαισοδοξο κομματι. συναπανταται με τις αδυναμιες σου, οχι με την απαισιοδοξια σου, ουτε ειναι ομοιος σου. ελκεται επειδη σε αντιλαμβανεται ως ευκολο θυμα, σε πλησιαζει, και μετα αρχιζει να σφυροκοπαει εκει που πονας..

    το οτι το προσχαρο/ κοινωνικο κομματι σου σκονταφτει πανω σε καποια συστολη, μειωμενη αυτοπεποιθηση κλπ, ειναι ο λογος που δεν συναναστρεφεσαι ατομα χωρις τετοιες κακες προθεσεις.

    Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σας. Μετά που θα καταλάβω (προφανώς κι ο οποιοσδήποτε) ότι το άτομο αυτό δεν αντέχεται αρχίζει η αντίδραση μου, είτε φεύγω είτε γίνεται καυγάς. Συνήθως το πρωτο επακολουθεί το δεύτερο. ΑΥτή είναι η τελική κατάληξη. Όταν καταλαβαίνω ότι ο άλλος είναι εκμεταλλευτής, ύπουλος, τοξικός αρχίζει η αντίδραση μου, το να του αντιμιλήσω, το να του δείξω ότι ενοχλούμε, κι εκει θα ξεκινήσει η αντιπαθεια του, οι προσπάθειες του για αντίποινα. Θα έχω φύγει από κοντά του, ίσως και να μην ψάξει να με βρει για να ξανασυσχετιστούμε ή απλά ξεκόψαμε, όμως θα μου μείνουν απωθημένα. Τώρα έχω ήδη απομακρυνθεί από πολλούς τέτοιους αλλά έγινα ως αποτέλεσμα αυτού και πολύ επιφυλακτικός στο να συσχετιστώ με τον οποιονδήποτε ακόμα και στο πλαίσιο μιας εφήμερης συναλλαγής, έως αντικοινωνικός. Κι όταν είσαι σε χάλια ψυχολογία ο καλός χαρακτήρας με τον οποίο θα επιδιώξεις να συσχετισθείς είτε θα σε κάνει παρέα επειδή σε λυπάται όπως λυπάται ένα φτωχό συνάνθρωπο είτε θα σε αποφύγει.

    Κια για άλλη μια φορά λέω πως είμαι από τους λίγους που δεν τους έχουν πειράξει τα περιοριστικά μέτρα λόγω κορονοιού αφού μέσα μου λειτουργούν ως μια καλή δικαιολογία γι αυτό που δεν θα μπορούσα να απολαύσω όπως το απολαμβάνουν οι άλλοι δλδ το έξω με παρέα και φιλίες.
    γιάννης

  5. #2735
    Ειναι σχεδόν εξω της πόρτας να φυγει κι αφενος ακομα με κοροϊδεύει πουλώντας μου κουφια λογια τα οποία είναι εμμονή του στη μη αναγνώριση και υποτίμηση που μου προσφερε, κι αφετέρου προσπαθει να βρει άλλοθι ή νιώθει τύψεις και θέλει να φύγει ήσυχα. Το ένστικτο μου χαίρεται για την αλλαγη, δηλαδή την φυγή. Δυστυχώς θα έπρεπε ή πρέπει να κάνω κάτι απ τη δικη μου πλευρά για να μην εχω τύψεις κι απωθημενα τα οποία θα προστεθουν σε ολα τα αλλα. Κι όλα αυτα στην σκατοκοινωνια που ζούμε και σε ολους αυτους που δεν μας εδωσαν τον τροπο και τις δυνάμεις να βγαινουμε απο πανω.

  6. #2736
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Μαλλον θα αναγκαστώ να κόψω τις επισκέψεις μου στην ψυχίατρο για οικονομικούς λόγους, οπότε θα επιστρέψω στο μίζερο παλιό εαυτό μου!!!

  7. #2737
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κατασκοποι απο αλλες χωρες εχουν κανει καταληψη στη συνδεση που συνδεομαι στο ιντερνετ επειδη στραφηκαν ολα τα βλεματα στην ελλαδα και συνενοουνται συνεχως με ακατανοητο τροπο αναλογα με τα συμβολα που βλεπουν και συνδεουν και αποσυνδεουν τη συνδεση για να συνενοηθουν χωρις να σεβονται τιποτα και κανενα αλλα επειδη δε μπορουν να βγαλουν μπροστα τις χωρες τους αφου εγω αποδειχτηκα καλυτερος απ αυτους νομιζουν οτι τρομοκρατοντας με θα ψαρωσω και θα κανω πισω για να αποδειξουν με το τροπο αυτο οτι ειναι καλυτεροι απο μενα αφου στην αρχη οταν τους ελεγα και τους ξαναλεγα οτι προσπαθοντας να μου αλαξουν μυαλα το μονο που θα πετυχουν ειναι να κανουν τα νευρα τους αγνωριστα αυτοι συνυνεχιζαν τις συνομωσιες ακουγοντας τους ....... που τους ελεγαν να παριστανουν οτι κανουν οτι θελω γιατι νομιζαν οτι με το τροπο αυτο θα με τρελανουν αμ δε αφου τη δικη μου τρελα δε τη φτανουν με τιποτα και αφου εβγαλαν μπροστα τους ομοιους μου με το τροπο αυτο τωρα δε ξερουν τι να κανουν για να αλαξουν τη κατασταση αυτη ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ παριστανοντας οτι υπερασπιζονται το δικαιο ξεφτυλιζαν οι ιδιοι το δικαιο ΑΠΑΙΤΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ να γινω συμπεθερος με το ατομο που ηθελαν να μου επιβαλουν χωρις να σκεφτονται αν εγω το κανω αυτο και επειδη δεν ειχαν απλα μουτρα να μου πουν οτι εχουν αναλαβει ρολο προξενητρας παριστανοντας το αντιθετο προσπαθουσαν να με τρομοκρατησουν κανοντας μου τους μπαμπουλες συνεχως και τους μαγκες γιατι απλα με ζηλευαν αφου αλαξαν οι ιδιοι το κοσμο ακουγοντας τους ειδικους τωρα εχουν και παραπονα με τη κατασταση ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ θελοντας να παραστησουν τους μαγκες δηθεν προστατες του δικαιου με επιβολη χουντας θα παντρετεις με το ζορι ανθρωπο μας για να σε εκμεταλευομαστε συνεχως και να αποδειξουμε οτι ειμαστε καλυτεροι απο σενα και επειδη δε τους βγηκε το ολο σχεδιο τωρα δε ξερουν τι να κανουν για να αλαξουν το ολο κλημα οσους μπαμπουλες και να βαλετε εγω δε καταλαβαινω τιποτα και αν ειστε μαγκες πραγματικα αποδειξτε αν μπορειτε με δικαιο τροπο οτι ειστε καλυτεροι απο μενα αντι να προσπαθητε συνεχως να καταστειλετε τις αντιδρασεις παριστανοντας τους μαγκες ΜΑΓΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ μαγκας δεν ειναι οποιος απαιτει με φασιστικο τροπο να παντρευτω το πεσκεσι αφου λοιπον ειμαι καλυτερος απο σας τι να σας κανω ειναι πολυ απλο ειμαι εξυπνοτερος απο σας και εσεις απλα κανετε τους εξυπνους προσπαθοντας να χρησιμοποιησετε το φοβο ως οπλο για να αποδειξετε την ανωτεροτητα σας

  8. #2738
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μετά τις 18:00 σκέφτομαι να οργωσω την Αθήνα που δεν θα κυκλοφορεί ψυχή και οι δρόμοι θα είναι άδειοι η καλύτερη βόλτα θα είναι σήμερα... θα πάρω και ένα καφέ να αράξω στην Βούλα να αγναντεύω τον Σαρωνικό...

  9. #2739
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Μαλλον θα αναγκαστώ να κόψω τις επισκέψεις μου στην ψυχίατρο για οικονομικούς λόγους, οπότε θα επιστρέψω στο μίζερο παλιό εαυτό μου!!!
    Μια χαρά είναι ο εαυτός σου. Μια χαρά είναι και η μζέρια μας. Όλα δώρα της φύσης είναι. από μας εξαρτάται πόσο θα τα δουλέψουμε. Κι αν δεν ξερουμε και δεν τα δουλέψουμε καλά και στο τέλος βγει κάτι στανάχωρο για μας... και πάλι δεν πειράζει.

  10. #2740
    Για τοξικούς που λέτε, θέλω να βάλω μια άποψη ώστε να την βλέπουμε λίγο αλλιώς.
    Διαφωνώ στον χαρακτηρισμό. όχι στον ίφδιο τον χαρακτηρισμό! (Πως αλλιώς άλλωστε θα εκφράσεις μία έννοια ή μία κατάσταση). Αλλά διαφωνώ στο να νομίζουμε ότι ένας άνθρωπο είναι αυτό το ένα πράγμα και τίποτα άλλο! Ότι δηλαδή ο τάδε είναι τοξικός. Ο Δείνα δεν είναι.
    Όλοι είμαστε συνθέσεις από χαρακτηριστικά και τα έχουμε όλα.σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό. Αλλά κι αυτό ακόμα δεν είναι σταθερό στο χρόνο και στις συνθήκες.
    Μπορεί να έχουμε "τοξικώσει" περισσοτερους ανθρώπους από ότι έχουμε "τοξικωθεί" και να μην το ξερουμε.

  11. #2741
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by Μπρουτάλ View Post
    Για τοξικούς που λέτε, θέλω να βάλω μια άποψη ώστε να την βλέπουμε λίγο αλλιώς.
    Διαφωνώ στον χαρακτηρισμό. όχι στον ίφδιο τον χαρακτηρισμό! (Πως αλλιώς άλλωστε θα εκφράσεις μία έννοια ή μία κατάσταση). Αλλά διαφωνώ στο να νομίζουμε ότι ένας άνθρωπο είναι αυτό το ένα πράγμα και τίποτα άλλο! Ότι δηλαδή ο τάδε είναι τοξικός. Ο Δείνα δεν είναι.
    Όλοι είμαστε συνθέσεις από χαρακτηριστικά και τα έχουμε όλα.σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό. Αλλά κι αυτό ακόμα δεν είναι σταθερό στο χρόνο και στις συνθήκες.
    Μπορεί να έχουμε "τοξικώσει" περισσοτερους ανθρώπους από ότι έχουμε "τοξικωθεί" και να μην το ξερουμε.
    σκέφτομαι οτι έχεις δίκαιο κι εσύ.
    επίσης. αν είμαι τοξικός σε σένα δε σημαίνει οτι είμαι τοξικός σε όλους.

  12. #2742
    Quote Originally Posted by user View Post
    σκέφτομαι οτι έχεις δίκαιο κι εσύ.
    επίσης. αν είμαι τοξικός σε σένα δε σημαίνει οτι είμαι τοξικός σε όλους.

    Πολύ σωστό και καλώς διευκρινίζεται.

  13. #2743
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Θεραπεια για κορονοιο η συνταγη που εψαχνα ακουστε χαπι για το ουρικο σαλοσπιρ και βιταμινη ντε ειναι σχεδον σιγουρο

  14. #2744
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    σκέφτομαι οτι θα πρέπει να συμβουλεύεσαι ειδικό υγείας όταν αρρωστήσεις, δεν είσαι μικρό παιδι να κάνεις πειράματα.

  15. #2745
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    [emoji837] ΠOΛY EΠEIΓON [emoji837]
    [emoji1630][emoji1630][emoji1630][emoji1630][emoji1630][emoji1630][emoji1630][emoji1630]

    [emoji832]️ΣTEIΛTE AYTO TO MHNYMA ΣTOYΣ ΔIKOYΣ ΣAΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ.....[emoji779][emoji779]

    [emoji837] AN ΔEN EIΣTE ENHMEPOI ΠPEΠEI NA TO ΔIABAΣETE

    [emoji837] OI XPHΣTEΣ ΛAMBANOYN KΛHΣEIΣ AΠO ΤΑ:......

    [emoji832]️THΛ .: +375602605281,

    [emoji832]️THΛ .: +37127913091

    [emoji832]️THΛ .: +37178565072

    [emoji832]️THΛ .: +56322553736

    [emoji832]️THΛ .: +37052529259

    [emoji832]️THΛ .: +255901130460

    [emoji837] H OΠOIOΣΔHΠOTE APIΘMO ΞEKINΩNTAΣ AΠO :....

    [emoji832]️ΤΗΛ : +371 +375 * 381

    [emoji722]️ KOYΔOYNIZOYN MONO MIA ΦOPA KAI KΛEINOYN[emoji722]️

    [emoji832]️ AN KAΛEΣETE ΠIΣΩ, MΠOPOYN NA ANTIΓPAΨOYN TH ΛIΣTA EΠAΦΩN ΣAΣ ΣE 3 ΔEYTEPOΛEΠTA KAI EAN EXETE ΣTOIXEIA TPAΠEZAΣ H ΠIΣTΩTIKHΣ KAPTAΣ ΣTO THΛEΦΩNO ΣAΣ, MΠOPOYN NA TA ANTIΓPAΨOYN...[emoji779][emoji779]

    [emoji832]️+ 375- KΩΔIKAΣ EINAI ΓIA TH ΛEYKOPΩΣIA.

    [emoji832]️+ 371- KΩΔIKAΣ ΓIA TH ΛETONIA.

    [emoji832]️+ 381 - ΣEPBIA

    [emoji832]️+ 563- Valparaiso

    [emoji832]️+ 370 - BIΛNIOYΣ

    [emoji832]️+ 255 - TANZANIA

    [emoji837] AYTEΣ OI KΛHΣEIΣ IΣΩΣ ΠPOEPXONTAI AΠO THN OPΓANΩΣH TPOMOKPATΩN ISIS

    [emoji722]️[emoji832]️* MHN AΠANTHΣETE *
    [emoji722]️[emoji832]️* ΜΗΝ KAΛEΣΕTE ΞANA. *

    [emoji837] EΠIΣHΣ, MHN ΠATATE....
    # 90 H # 09 ΣTO KINHTO ΣAΣ THΛEΦΩNO .....OTAN ΣAΣ ZHTHΘEI AΠO OΠOIONΔHΠOTE KAΛOYNTA.....[emoji779]
    [emoji832]️[emoji722]️ EINAI ENA NEO
    TEXNAΣMA ΠOY XPHΣIMOΠOIOYN ΓIA NA EXOYN ΠPOΣBAΣH ΣTHN KAPTA SIM ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣAΣ ΩΣΤΕ NA ΠPAΓMATOΠOIOYN KΛHΣEIΣ ME ΔIKA ΣAΣ EΞOΔA[emoji779][emoji779].

    [emoji837][emoji832]️[emoji722]️ ΠPOΩΘHΣTE EΠEIΓONTΩΣ AYTO TO MHNYMA ΣE OΣO TO ΔYNATON ΠEPIΣΣOTEPOYΣ ΦIΛOYΣ, ΓIA NA ΣTAMATHΣETE OΠOIAΔHΠOTE EIΣBOΛH[emoji832]️[emoji779][emoji837][emoji779][emoji722]️

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •