ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 185
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 185 of 258 FirstFirst ... 85135175183184185186187195235 ... LastLast
Results 2,761 to 2,775 of 3862
  1. #2761
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το παιδί που αγνοούταν και το ψάχνανε δεν είναι αυτός;
    Πολύ κρίμα που έπεσε σε τέτοια περίπτωση.
    Πρέπει όλοι να χτίζουμε άμυνες, όχι και να πάω να αυτοκτονήσω επειδή είναι οι άλλοι καθίκια!

  2. #2762
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πάντα απορούσα τι τους νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο κρεβατι του. Είναι για λύπηση αυτοί που ασχολούνται με τις προτιμήσεις των άλλων, πραγματικά.
    Εκβιασμός με σκοπό τη συνεχή αφαίμαξη, για αυτό έλεγα πως είναι πολύ δύσκολο να βρω γυναίκα να με δεχθεί όπως είμαι χωρίς να μπει στο τριπακι να με εκμεταλλευτεί. Σε μια να πέσεις και να είναι η λαθος περίπτωση σε καθάρισε, σε εγλκλωβιζει και γίνεσαι μετα η τράπεζα...

  3. #2763
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εκβιασμός με σκοπό τη συνεχή αφαίμαξη, για αυτό έλεγα πως είναι πολύ δύσκολο να βρω γυναίκα να με δεχθεί όπως είμαι χωρίς να μπει στο τριπακι να με εκμεταλλευτεί. Σε μια να πέσεις και να είναι η λαθος περίπτωση σε καθάρισε, σε εγλκλωβιζει και γίνεσαι μετα η τράπεζα...
    Γιατί τράπεζα mind?
    Το θεωρείς τόσο μεμπτό όλο αυτό?Άλλωστε συμμετέχει και αυτή νομίζω ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #2764
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το παιδί που αγνοούταν και το ψάχνανε δεν είναι αυτός;
    Πολύ κρίμα που έπεσε σε τέτοια περίπτωση.
    Πρέπει όλοι να χτίζουμε άμυνες, όχι και να πάω να αυτοκτονήσω επειδή είναι οι άλλοι καθίκια!
    Ναι Σονια αυτός είναι.. δεν είναι εύκολο να χτίσεις άμυνα και θα σου το πω διαφορετικά αν δεν ζούσε κάποιος από τον περίγυρο μου ουτε καν θα με ένοιαζε αν θα με έβγαζαν κάρτα όταν ζούνε δικοί μου ανθρωποι ομως που το μυαλό τους θα πάει στο πχ ο γιος μου είναι b-male είναι διαφορετικά

  5. #2765
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Γιατί τράπεζα mind?
    Το θεωρείς τόσο μεμπτό όλο αυτό?Άλλωστε συμμετέχει και αυτή νομίζω ...
    Δεν είναι το θέμα τι θα πω εγώ, το θέμα είναι πχ τι θα σκεφτεί η 70χρονη μάνα μ ή πχ ο 75χρονος γερος μου, εκεί πατάνε στον εκβιασμό, το να με ξέρουν πχ 20 γυναικες και να μάθουν ότι είμαι έτσι δεν με νοιάζει είναι επιλογή μου δεν θα κάτσω να το εξηγήσω στα δικά μου ατομα ομως είναι διαφορετικά

  6. #2766
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ναι Σονια αυτός είναι.. δεν είναι εύκολο να χτίσεις άμυνα και θα σου το πω διαφορετικά αν δεν ζούσε κάποιος από τον περίγυρο μου ουτε καν θα με ένοιαζε αν θα με έβγαζαν κάρτα όταν ζούνε δικοί μου ανθρωποι ομως που το μυαλό τους θα πάει στο πχ ο γιος μου είναι b-male είναι διαφορετικά
    Μα ακριβώς εκεί πατάνε στους εκβιασμούς. Στο φόβο. Έξυπνος άνθρωπος ήσουν, θα σκεφτόσουν ένα τρόπο να τους παγιδεύσεις ή να το χειριστείς αλλιώς, πριν γίνεις τράπεζα εφόρου ζωής. Κι αν έβγαινε κάτι τέτοιο προς τα έξω, άνθρωποι είμαστε, μπορεί π.χ. να μην είχα θάρρος να αντικρίσω τους δίκους μου όπως λες και να εξαφανιζόμουν για αλλού ή να αντιδρούσα με άλλο τρόπο, αλλά όχι και αυτοκτονία ρε 'συ! Η ένστασή μου είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις κάπως αλλιώς θα το χειριζόμουν, δεν θα σκεφτόμουν την αυτοκτονία!

  7. #2767
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι το θέμα τι θα πω εγώ, το θέμα είναι πχ τι θα σκεφτεί η 70χρονη μάνα μ ή πχ ο 75χρονος γερος μου, εκεί πατάνε στον εκβιασμό, το να με ξέρουν πχ 20 γυναικες και να μάθουν ότι είμαι έτσι δεν με νοιάζει είναι επιλογή μου δεν θα κάτσω να το εξηγήσω στα δικά μου ατομα ομως είναι διαφορετικά
    Σωστό αυτό αλλά να σου πω θα είναι κάτι που απλά θα ακούσουν οι γονείς σου έτσι?
    Αν το προχωρήσει τόσο πολύ ...
    Γιατί φαντάζομαι δεν θα θες να υπάρχει βιντεοσκόπηση.
    Συνήθως αυτές που πάνε εκβιαστικά έχουν τέτοιες αποδείξεις ...

    Σε τέτοιες ηλικίες θα τους κρατάς εσύ ενημέρως και φυσικά θα εμπιστεύονται εσένα .
    Ξέρω δεν είναι εύκολο ,θα λάβεις όμως τα μέτρα σου προκειμένου να μην στερήσε την προσωπική σου ευχαρίστηση .

    Και ύστερα βρε mind τα λέμε συνέχεια αυτά ,δεν θα το επιτρέψεις ,θα στραφείς και εσύ εναντίον της κατευθείαν ,δεν νομίζω να το προχωρήσει όταν καταλάβει ότι δεν παίζεις και αμέσως θα ενημερώσεις την δίωξη .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #2768
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εμένα να σου πω η κάσκα με ζορισε αν θες βάλε μάσκα στα μάτια υφασμάτινη επιτρέπετε και πρόσεχε αν έχεις θήκες στα δόντια θα το αναφέρεις ...

    Ποιο δύσκολο ειναι στην σπονδυλική στήλη γιατί ακόμα και η ανάσα πρέπει να είναι ελενχομενη .
    Κοίτα εφόσον κάνεις κεφάλι ζητά και αυχένα θα μπεις που θα μπεις γιατί οι ημικρανίες μπορεί να είναι και από το αυχενικό ...

    Η μαμά μου υποφέρει και με ιλλιγους μαζί από τις ημικρανίες ..
    Μου έχει γράψει δύο. Εγκεφάλου και αυχενα. Την Τρίτη έχω το ραντεβού, θα δείξει....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #2769
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Εκβιασμός με σκοπό τη συνεχή αφαίμαξη, για αυτό έλεγα πως είναι πολύ δύσκολο να βρω γυναίκα να με δεχθεί όπως είμαι χωρίς να μπει στο τριπακι να με εκμεταλλευτεί. Σε μια να πέσεις και να είναι η λαθος περίπτωση σε καθάρισε, σε εγλκλωβιζει και γίνεσαι μετα η τράπεζα...
    Εδω θα συμφωνήσω απόλυτα. Ότι μπορεί να συμβεί αυτό. Αλλά κάποια στιγμή θα φανεί όμως, δεν μπορεί να προσποιείται για πάντα.

    Και επίσης, δεν είναι ο κανόνας Mind. Δεν είναι όλες έτσι....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #2770
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Δεν είναι εύκολο παιδιά ο μοναδικός τρόπος για να το αποφυγει καποιος είναι να βρει κάποια γυναίκα που να θέλει να περνάει καλά να περνάει καλά το ζευγάρι και με το καιρό να το βγάλει προς τα έξω που σημαίνει από τη μια ότι αν διαφωνήσει της έφαγε το χρόνο της και θα πει κιόλας μετα γιατι δεν το έλεγες εξ αρχής και ακόμα και αν της εξηγήσει πως ήταν θέμα εμπιστοσύνης θα της ειναι παγερά αδιάφορο.

  11. #2771
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εδω θα συμφωνήσω απόλυτα. Ότι μπορεί να συμβεί αυτό. Αλλά κάποια στιγμή θα φανεί όμως, δεν μπορεί να προσποιείται για πάντα.

    Και επίσης, δεν είναι ο κανόνας Mind. Δεν είναι όλες έτσι....
    Εννοείται πως είναι μια μικρή μειοψηφία αυτες οι γυναίκες και πως η πλειοψηφία δεν ειναι έτσι.

  12. #2772
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι εύκολο παιδιά ο μοναδικός τρόπος για να το αποφυγει καποιος είναι να βρει κάποια γυναίκα που να θέλει να περνάει καλά να περνάει καλά το ζευγάρι και με το καιρό να το βγάλει προς τα έξω που σημαίνει από τη μια ότι αν διαφωνήσει της έφαγε το χρόνο της και θα πει κιόλας μετα γιατι δεν το έλεγες εξ αρχής και ακόμα και αν της εξηγήσει πως ήταν θέμα εμπιστοσύνης θα της ειναι παγερά αδιάφορο.
    Σίγουρα ότι αποκλίνει κάπως από το μέσο όρο στατιστικά είναι πιο δύσκολο να το βρεις, αλλά όχι ακατόρθωτο.
    Είναι αυτό που είναι, αφού το θες, μην απογοητεύεσαι . Το ότι δεν είναι εύκολο δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να το ψάχνεις.

  13. #2773
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι εύκολο παιδιά ο μοναδικός τρόπος για να το αποφυγει καποιος είναι να βρει κάποια γυναίκα που να θέλει να περνάει καλά να περνάει καλά το ζευγάρι και με το καιρό να το βγάλει προς τα έξω που σημαίνει από τη μια ότι αν διαφωνήσει της έφαγε το χρόνο της και θα πει κιόλας μετα γιατι δεν το έλεγες εξ αρχής και ακόμα και αν της εξηγήσει πως ήταν θέμα εμπιστοσύνης θα της ειναι παγερά αδιάφορο.
    Άρα mind έχεις ένσταση ως προς το να βγει προς τα έξω έτσι ?
    Για τους γονείς σου καθαρά και μόνο .

    Και τόσα χρόνια που δεν το είχες πέρασες καλά ?
    Δεν νομίζω ...άρα γιατί τώρα να λες για αυτοκτονίες .
    Προσπάθησε λιγάκι να το δεις και εσύ διαφορετικά .
    Καταλαβαίνω ότι ειναι δύσκολο όλο αυτό αλλά πιστεύω με ανάλογους χειρισμούς όχι και τόσο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #2774
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι εύκολο παιδιά ο μοναδικός τρόπος για να το αποφυγει καποιος είναι να βρει κάποια γυναίκα που να θέλει να περνάει καλά να περνάει καλά το ζευγάρι και με το καιρό να το βγάλει προς τα έξω που σημαίνει από τη μια ότι αν διαφωνήσει της έφαγε το χρόνο της και θα πει κιόλας μετα γιατι δεν το έλεγες εξ αρχής και ακόμα και αν της εξηγήσει πως ήταν θέμα εμπιστοσύνης θα της ειναι παγερά αδιάφορο.
    Mind κοίτα, δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την εντύπωση ότι οι συγκεκριμένες γυναίκες δεν είναι και τόσο σπάνιες...
    Βέβαια, είμαι έξω από το χορό, αλλά αυτή την εντύπωση έχω....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #2775
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Άρα mind έχεις ένσταση ως προς το να βγει προς τα έξω έτσι ?
    Για τους γονείς σου καθαρά και μόνο .

    Και τόσα χρόνια που δεν το είχες πέρασες καλά ?
    Δεν νομίζω ...άρα γιατί τώρα να λες για αυτοκτονίες .
    Προσπάθησε λιγάκι να το δεις και εσύ διαφορετικά .
    Καταλαβαίνω ότι ειναι δύσκολο όλο αυτό αλλά πιστεύω με ανάλογους χειρισμούς όχι και τόσο .
    Κοίτα εγώ δύσκολα θα γινόμουν θυμα αλλα ξερεις και τι λένε καμια φορά το έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται. Δεν θα αυτοκτονούσα για αυτό το λόγο απλώς θα ένιωθα άβολα τη στιγμή που θα γινόταν όλη αυτή η φάση.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •