ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 190
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 190 of 258 FirstFirst ... 90140180188189190191192200240 ... LastLast
Results 2,836 to 2,850 of 3862
  1. #2836
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Άκρως συγκινητικο το μνμ σου! Και στη κατασταση που ειμαι ομολογω πως με πηραν τα ζουμια..Ναι δυστυχως αυτο που περναω τωρα εχει τις ριζες του απο παλια και δημιουργεί μια πληθωρα αλλων προβληματων..Θέλει όντως δουλειά ώστε να μπορεσώ να αισθανθώ άνετα και να τα βγάλω όλα απο μέσα μου.Αυτό καταλαβαινώ πως θέλει χρόνο χρήματα και υπομονή...Μόνο ετσι θα φύγουν οι σκέψεις οι δυσλειτουργικές και θα παρω τις αποφάσεις που είναι σήμαντικες με καθαρό μυαλό.Οσον αφορα τα προβλήματα μου,μου ειχε και πει και ο ιδιος οτι δεν μπορει να δωσει λυση μονο να μου δωσει καποια εργαλεια ωστε να διαχειριζομαι τα πραγματα οπως ειπες..Στους φιλους εχω την ιδεα οτι τους φορτωνομαι και δεν πολυ μιλαω ο καθενας αυτο τον καιρο περναει το γολγοθα του..Μεχρι και σε εσενα να φανταστεις εδω, αισθανομαι ηδη οτι σε κουρασα! Σε ευχαριστω παρα πολυ ομως,με βοηθησες αρκετα! Καταλαβαινω βεβαια,πως για να τα γνωριζεις ολα αυτα εχεις περασει και εσυ ασχημα..Οποιαδηποτε στιγμη χρειαστεις να μιλησεις θα ειμαι εδω για να το ανταποδωσω! Σε ευχαριστω παραπολυ και παλι!!!!
    Καλημερα!

    Εγω νομιζω οτι θελεις μια μεγαλη αγκαλια απο ενα δικο σου ανθρωπο, να σου δινει δυναμη και να σου πει οτι αργα ή γρηγορα η λυση που αναζητας θα βρεθει γιατι δεν θα τα παρατησεις και το κυριοτερο δεν θα αφησεις ολο αυτο που νοιωθεις να σε ριξει κατω .

    Το καλυτερο ομως ειναι να αποβαλεις αυτή την ενοχικοτητα οσο αφορα τους αλλους .Οι φιλοι γι αυτο ειναι ,δεν ειναι μονο για τις χαρες και τα πανηγυρια .Ισα ισα αν και εκεινοι εχουν θεματακια τι καλυτερο να τα μοιραζεσται και να βρισκεται δυναμη και ισως και καποιες λυσεις γι αυτα .
    Αυτο συμβαινει και εδω ...πραγματικα μην ξανανοιωσεις ολο αυτο οταν μιλαμε ,δεν μας υποχρεωνει κανενας να το ξερεις .Εγω το κανω επειδη το θελω και επειδη οπως ειπες εχω μπει σε αρκετα παπουτσια εδω μεσα και ξερω τι χρειαζονται καποιοι για να νοιωσουν οτι δεν ειναι οι μονοι που αισθανονται ετσι και το κυριοτερο οτι ξεπερνιεται.
    Αυτο ειναι που με βοηθησε περισσοτερο εμενα περαν απο την ψυχολογικη υποστηριξη.Ηαγαπη και η αγλακια των δικων μου ηταν και συνεχιζει να ειναι φαρμακο!Το εχω τοσο αναγκη αυτο στην ζωη μου και πραγματικα οταν το εχουμε και απο την οικογενεια μας αλλα και απο τα φιλαρακια μας ,νομιζω δεν πρεπει να μας τρομαζει τιποτα.
    Οτι και να περασα ομως ,οσο δυσκολο και ψυχοφθορο ηταν σημασια εχει οτι περασε και με εκανε να πιστευω ακομα περισσοτερο σε εμενα,στην δικη μου δυναμη .Αυτο να κραταμαι και να λεμε οτι επρεπε να περασουμε και αυτη την αναποδια γιατι μαλλον καναμε κατι λαθος και πρεπει να το διορθωσουμε .

    Εγω σε ευχαριστω,θα το εχω υπ όψιν μου και να ξερεις για οτιδηποτε σε βαραίνει ειμαι εδω να σε ακούσω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #2837
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Εγω νομιζω οτι θελεις μια μεγαλη αγκαλια απο ενα δικο σου ανθρωπο, να σου δινει δυναμη και να σου πει οτι αργα ή γρηγορα η λυση που αναζητας θα βρεθει γιατι δεν θα τα παρατησεις και το κυριοτερο δεν θα αφησεις ολο αυτο που νοιωθεις να σε ριξει κατω .

    Το καλυτερο ομως ειναι να αποβαλεις αυτή την ενοχικοτητα οσο αφορα τους αλλους .Οι φιλοι γι αυτο ειναι ,δεν ειναι μονο για τις χαρες και τα πανηγυρια .Ισα ισα αν και εκεινοι εχουν θεματακια τι καλυτερο να τα μοιραζεσται και να βρισκεται δυναμη και ισως και καποιες λυσεις γι αυτα .
    Αυτο συμβαινει και εδω ...πραγματικα μην ξανανοιωσεις ολο αυτο οταν μιλαμε ,δεν μας υποχρεωνει κανενας να το ξερεις .Εγω το κανω επειδη το θελω και επειδη οπως ειπες εχω μπει σε αρκετα παπουτσια εδω μεσα και ξερω τι χρειαζονται καποιοι για να νοιωσουν οτι δεν ειναι οι μονοι που αισθανονται ετσι και το κυριοτερο οτι ξεπερνιεται.
    Αυτο ειναι που με βοηθησε περισσοτερο εμενα περαν απο την ψυχολογικη υποστηριξη.Ηαγαπη και η αγλακια των δικων μου ηταν και συνεχιζει να ειναι φαρμακο!Το εχω τοσο αναγκη αυτο στην ζωη μου και πραγματικα οταν το εχουμε και απο την οικογενεια μας αλλα και απο τα φιλαρακια μας ,νομιζω δεν πρεπει να μας τρομαζει τιποτα.
    Οτι και να περασα ομως ,οσο δυσκολο και ψυχοφθορο ηταν σημασια εχει οτι περασε και με εκανε να πιστευω ακομα περισσοτερο σε εμενα,στην δικη μου δυναμη .Αυτο να κραταμαι και να λεμε οτι επρεπε να περασουμε και αυτη την αναποδια γιατι μαλλον καναμε κατι λαθος και πρεπει να το διορθωσουμε .

    Εγω σε ευχαριστω,θα το εχω υπ όψιν μου και να ξερεις για οτιδηποτε σε βαραίνει ειμαι εδω να σε ακούσω !
    Σιγούρα και ποιος δεν θελει μια αγκαλια! Ειναι θεραπευτικες αλλωστε..Ναι αυτο θα το ηθελα να μου πει καποια η καποιος πως δεν εισαι μονος θα τα καταφερουμε!Αυτο με τις ενοχες μου ξεκινησε τελευταια και φταιει νομιζω πως εγω ειχα παθητικο ρολο και ετρεχα να ακουσω φιλους και γνωστους για να τους βοηθησω και τωρα που ειμαι στην αλλη πλευρα,αισθανομαι οτι κανεις δεν μπορει να κανει αυτο που εκανα εγω και θα ερθουν σε δυσκολη θεση..Να ξερεις οτι μονο και μονο η προθυμια σου,και η θετικη ενεργεια σου με βοηθησε παρα μα παρα πολυ! Ειμαι σιγουρος οτι περασες δυσκολα,αλλα οπως ειπες βγηκες δυνατη εμαθες,σηκωθηκες και με τα λογια σου βοηθησες και εμενα <3..Οφειλω να πω ακομη ενα ευχαριστω!

  3. #2838
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Σιγούρα και ποιος δεν θελει μια αγκαλια! Ειναι θεραπευτικες αλλωστε..Ναι αυτο θα το ηθελα να μου πει καποια η καποιος πως δεν εισαι μονος θα τα καταφερουμε!Αυτο με τις ενοχες μου ξεκινησε τελευταια και φταιει νομιζω πως εγω ειχα παθητικο ρολο και ετρεχα να ακουσω φιλους και γνωστους για να τους βοηθησω και τωρα που ειμαι στην αλλη πλευρα,αισθανομαι οτι κανεις δεν μπορει να κανει αυτο που εκανα εγω και θα ερθουν σε δυσκολη θεση..Να ξερεις οτι μονο και μονο η προθυμια σου,και η θετικη ενεργεια σου με βοηθησε παρα μα παρα πολυ! Ειμαι σιγουρος οτι περασες δυσκολα,αλλα οπως ειπες βγηκες δυνατη εμαθες,σηκωθηκες και με τα λογια σου βοηθησες και εμενα <3..Οφειλω να πω ακομη ενα ευχαριστω!
    Καλημέρα !

    Νομίζω έχεις βάλει λάθος ταμπέλες στις ενέργειες σου και αυτό σε κάνει να νοιωθεις ενοχικά .
    Δεν ενήργησε παθητικά στις δεδομένες καταστάσεις .
    Εκτός και αν εννοείς το αποτελέσματα όλου αυτού ..

    Απλά είσαι άνθρωπος ευαίσθητος και κυρίως με αναπτυγμένο το αίσθημα της ενσυναίσθησης .
    Επειδή ακριβώς έχεις περάσει από δύσκολα μονοπάτια με ψυχολογική πίεση είσαι άνθρωπος όπου αντιλαμβάνεσαι ότι οι φίλοι σου σε χρειάζονται είσαι εκεί για να βοηθήσεις .
    Αυτό συνήθως το έχουν τα άτομα που παίρνανε τα ίδια δύσκολα και ανακαλυπτουν πως όλο αυτό κάνει απίστευτη δουλειά ακόμα και από το καλύτερο χάπι ή τον καλύτερο ψυχοθεραπευτή .

    Άλλωστε το καταλαβαίνεις και από τις αντιδράσεις του καθενός .
    Αυτός που έχει πάντα την πρόθεση να σου κουνήσει το δάκτυλο σαν αλλανθαστος είναι και αυτός που δεν έχει ιδέα ποσο ευάλωτος είναι ψυχολογικά ένας τέτοιος άνθρωπος ώστε να φτάνει στο σημείο που είναι την δεδομένη στιγμή .

    Νομίζω ήρθε η ώρα στην ζωή σου να δώσεις αυτή την ευκαιρία και στους φίλους σου.
    Πλησίασε τους και άνοιξε τα χαρτιά σου οποία είναι αυτά .
    Αν μπορούν θα σε βοηθήσουν ,αν πάλι όχι θα εξαρτηθεί από τον τρόπο που θα σε αντιμετωπίσουν .
    Με βάση λοιπόν τον εκάστοτε τρόπο τους μήπως θα πρέπει να αναλογιστείς αν αξίζει την επόμενη φορά να ξανασυζητήσει μαζί τους κάτι ανάλογο ώστε να μην είσαι στην θέση της αμφισβητησεις μαζί τους για το πώς θα σε αντιμετωπισουν ?

    Κοινός αν δεν κάνεις προσπάθεια και βηματακια δεν θα ανακαλύψεις ποτέ αν έχεις κοντά σου ανθρώπους που πραγματικά η φιλία σας θα αντέξει σε όλες τις συνθήκες ...

    Αν η αγκαλιά και η τρυφερότητα είναι και το δικό σου φάρμακο γιατί δεν το αναζητάς ?
    Δεν είναι ανάγκη να είναι καθαρά ερωτικό ..
    Αυτό.μπορει να έρθει από έναν πολύ καλό σου φίλο-φιλη ή από ένα άνθρωπο της οικογένειας σου!

    Για κάνε μια αναζήτηση σε αυτό !
    Ξεκινα να αντλείς δύναμη από όπου την έχεις ανάγκη ώστε να συμπληρώνεται λιγάκι το παζλ που θα σε οδηγήσει σε μια καλύτερη,ολοκληρωμένη ψυχολογική κατάσταση και κατ επέκταση στη διαύγεια του μυαλού ώστε να δωθούν και οι σωστές λύσεις στα θέματακια σου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #2839
    Οπως ξαναγραψα είμαι απο τους πολύ λιγους που δεν τους ενόχλησαν καθόλου τα μετρα περιορισμού του κορονοιου. Μαλλον νιώθω καλυτερα που δεν θα βγω το βραδυ διότι θα κυκλοφορώ χωρις φιλους, με το ψυχοφθορο να πρέπει να πλησιασω γυναίκα και να βρω γυναίκα, να μην βρεθώ με περιπτωσαρα και να δημιουργηθεί επεισόδιο.

    Τα απωθημενα των τελευταιων ετων είναι πολύ πιο εντονα στη σκεψη σε σχέση με αυτα που σπάθα χρονια πριν, ισως επειδή είναι φρέσκα στη μνήμη. Είχα ατομο που επαγγελματικα με κατεξευτελιζε για χρονια κι αυτο μου γίνεται έντονο τώρα λες και είναι ο απολογισμος της συνεργασιας και η συνείδηση μου δεν ηρεμα, θελω να ξέσπασω να ηρεμησω εναντιον του. Τον έπαιρνα τηλ αλλα η συζήτηση εξελίχθηκε ομαλα αν και καταλαβε οτι υπηρξαν και οι κακες στιγμες, όμως αυτό που κατάλαβε δεν αφορα τον εξευτελισμό στον οποιο αναφερομαι. Σημασία έχει οτι δεν ηρεμω.

    Είναι κρίσιμο για ολους εσάς να εχετε καταλληλα ατομα διπλα σας και να πάρετε σώστες αποφασεις για θέματα που αφορούν στο μελλον σας, στην επαγγελματική ζωή και στα προσωπικά σας. Αν στον ουσιώδη χρονο δεν κάνεις, βασικά λόγω κακης ψυχολογίας, τις αρμοζουσες με βαση το είναι σου κινήσεις τοτε τα λάθη που έκανες θα παλευεις μια ζωή να τα διορθωσεις κι οσο περνανε τα χρονια τα τετελεσμένα δυσκολα αλλαζουν και απλα κάνεις ατέρμονες προσπάθειες που δεν αποδίδουν απλα για να πεις πετυχα κι εγω κάτι σ αυτον τον τομεα της ζωής και γενικά στη ζωή μου, και ο κοπος και ο μοχθος γι αυτο γίνεται ολο και πιο αφορητος. Δυστυχώς η χαλια ψυχολογία με κατεύθυνε σε πολύ λαθος δρομους ενω σε διλήμματα αντι ο νους μου να είναι στο διλημμα ηταν σε ασχετο με το διλημμα θέμα το οποίο ταρακουνούσε τη ψυχολογία μου.

    Καποτε τρελλαινομουν επειδη δεν με επαιρναν τηλέφωνο ή με παραγνωριζαν και δεν με εκαναν παρεα, κι αυτο κατεστρεφε ολόκληρη τη ψυχολογία μου. Σήμερα και πάλι συμβαίνει το ίδιο αλλα δεν με απασχολεί καθολου.

    Ψάχνω μεσα μου και σε διαφορους χωρους γαληνη, φυγή απο τις σκέψεις και δη με όλες τις μεθοδους που συζηταμε εδώ. Πηγαίνω σε χώρους που μου δίνουν ας πουμε θετική ενέργεια ή κάνω πράγματα πχ μελετη, σερφ στο ίντερνετ που με κανουν να ξεφευγω αλλά και να βρισκω λιγη γαλήνη έστω για οσο χρονο ειμαι σ αυτα. Απλα προσπαθώ εκει που πρέπει να δείξω καλόν εαυτο να τον δειχνω κι αυτο παρα το χάλι ψυχολογία το κανω επιμελώς και στον ύψιστο βαθμο, κι αυτό ειναι κατι σαν θαυμα αφού καποιες στιγμές με βρίσκω να πιστεύω πως θα πρεπε να παραμιλω.

  5. #2840
    Ναι δεν το εθεσα σωστα! Περιληπτικα οταν ετρεχα να ακουσω τους παντες,φιλους γνωστους και να δωσω μια συμβουλη ισως κουραζομουν ενδομυχα,διοτι ειμαι ετσι ολη μου την ζωη και δεν θα ηθελα να μεταφερω το ιδιο πραγμα στους φιλους,φιλες

    Εχεις καταλαβει τι ανθρωπος ειμαι,μεσα απο λιγα κατεβατα! Η εγω ειμαι τοσο ανοιχτο βιβλιο η εσυ οπως ειπα και τις προαλλες εχεις περασει πολλα και ξερεις να ψυχολογεις τους ανθρωπους! Ναι καμια φορα αναρωτιεμαι αν τελικα το να εισαι ευαισθητος ειναι μειονεκτημα η πλεονεκτημα νομιζω το πρωτο.Οσον αφορα το αισθημα της ενσυναισθησης,διαβαζοντας καποια βιβλια αρχισα να ταυτιζομαι με αυτο..

    Οποτε θα δωσω αυτην την ευκαιρια στους φιλους μου,αν και φοβαμαι το επικριτικο κομματι,αλλα ειναι κατι που ειναι καλο να γινει για να καταλαβω και εγω τι ανθρωπους εχω διπλα μου,ποιοι αξιζουν και ποσο μπορουν να με βοηθησουν..

    Σαν εσωστρεφης ανθρωπος χρονια τωρα,και η αγκαλια φανταζει δυσκολο κομματι,αλλα επειδη ειμαι σιγουρος πως θα μου δωσει δυναμη και θα σταμτησει αυτο το αισθημα της μοναξιας σιγουρα θα την επιζητησω!Ευελπιστω,να αρχισω να βλεπω ενα φως και να αλλαξει οπως λες εστω και λιγο η ψυχολογικη κατασταση γιατι ειναι δυσκολα τα πραγματα..Τελος,θα πω για ακομη μιαφορα και ας γινω κουραστικος,το ποσο πολυ με βοηθησες και το κανεις ακομα!!!!

  6. #2841
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Ναι δεν το εθεσα σωστα! Περιληπτικα οταν ετρεχα να ακουσω τους παντες,φιλους γνωστους και να δωσω μια συμβουλη ισως κουραζομουν ενδομυχα,διοτι ειμαι ετσι ολη μου την ζωη και δεν θα ηθελα να μεταφερω το ιδιο πραγμα στους φιλους,φιλες

    Εχεις καταλαβει τι ανθρωπος ειμαι,μεσα απο λιγα κατεβατα! Η εγω ειμαι τοσο ανοιχτο βιβλιο η εσυ οπως ειπα και τις προαλλες εχεις περασει πολλα και ξερεις να ψυχολογεις τους ανθρωπους! Ναι καμια φορα αναρωτιεμαι αν τελικα το να εισαι ευαισθητος ειναι μειονεκτημα η πλεονεκτημα νομιζω το πρωτο.Οσον αφορα το αισθημα της ενσυναισθησης,διαβαζοντας καποια βιβλια αρχισα να ταυτιζομαι με αυτο..

    Οποτε θα δωσω αυτην την ευκαιρια στους φιλους μου,αν και φοβαμαι το επικριτικο κομματι,αλλα ειναι κατι που ειναι καλο να γινει για να καταλαβω και εγω τι ανθρωπους εχω διπλα μου,ποιοι αξιζουν και ποσο μπορουν να με βοηθησουν..

    Σαν εσωστρεφης ανθρωπος χρονια τωρα,και η αγκαλια φανταζει δυσκολο κομματι,αλλα επειδη ειμαι σιγουρος πως θα μου δωσει δυναμη και θα σταμτησει αυτο το αισθημα της μοναξιας σιγουρα θα την επιζητησω!Ευελπιστω,να αρχισω να βλεπω ενα φως και να αλλαξει οπως λες εστω και λιγο η ψυχολογικη κατασταση γιατι ειναι δυσκολα τα πραγματα..Τελος,θα πω για ακομη μιαφορα και ας γινω κουραστικος,το ποσο πολυ με βοηθησες και το κανεις ακομα!!!!
    Καλημερα !

    Αν διαβασει καποιος αυτες τις προτασεις σε ενα κειμενο ενος άγνωστου ανθρωπου δεν του αφηνει και πολλα περιθώρια να μην καταλαβει με ποιον συνομιλει.

    Ειναι καποιες λεξεις που οταν εντοπιζονται στα κειμενα σου (και τα προηγουμενα κυριως ) ειναι ο ο λογος που καταλαβα καποια πραγματακια παραπανω για εσενα .Οι αναγνωριστικες που λεγονται αλλιως ....

    Αυτο που θα σου πω και αργησα και εγω να το καταλαβω πολυ ,ειναι πως οι ευαισθησίες που κουβαλαει ενας ανθρωπος ειναι το μεγαλοτερο πλεονεκτημα του, ΑΡΚΕΙ να τις χρησιμοποιεί σωστα και το κυριοτερο ΝΑ ΜΗΝ γίνεται " βορά "εκμεταλευσεις απο ανθρωπος που θελουν να αντλουν θετικοτητα καθαρα και μονο για δικο τους συμφέρων και φυσικα χωρις καμια προθεση ανταποδοσεις ολου αυτου ,οταν εσυ εισαι σε θέση αναζήτησής του (ειναι ο δικος μου ορισμος που προυποθετει πλεον απαραίτητη βαση ωστε να χτιστει μια υγιης φιλια ).

    Να συνεχίσεις να εισαι ενας ευαίσθητος ανθρωπος, αλλα να βάζεις ενα φρενο σε ολο αυτο και οταν χρειαζεται να παραμερίζεις αυτο το στοιχείο (ξερω ποσο δύσκολο ειναι )και να βγαινει μπροστα στον ιδιο βαθμο το πειμσα και η θεληση για την ύπαρξη γεγονοτων και ανθρωπων που θα ειναι σε θεση να στο αναταποδωσουν .
    Δεν σου κρυβω οτι οταν ανακαλυψεις οτι καποιοι φιλοι σου δεν ηταν αυτοι που νόμιζες, θα πληγωθείς αρκετά ,σε σημειο ευθυξιας,να το ξερεις και να εισαι υποψιασμενος και έτοιμος ωστε αυτο να μην σε παρασύρει.

    Ειναι ενα στοιχειο που εχουν οι ευαιασθητοι ανθρωποι .Ακομα και αν μια σχεση χαλασει με καθαρη υπαιτιότητα του αλλου, παντα στο πισω μερος του μυαλους του θα υπάρχει η αμφιβολια μηπως εφταιξαν και αυτοι σε μεγαλυτερο βαθμο απο οτι τους αναλογει με αποτελεσμα να οδηγουνται σε ενεργειες που στο τελος μονο αυτους θα ξαναπληγωσουν...

    Γι αυτο οταν πλεον μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες πρεπει να εισαι πολυ καλα προετοιμασμενος ψυχολογικα ,το κυριοτερο, για να αντικρούσεις το καθε αρνητισμό που θα υπάρξει και φυσικα να εισαι πληρως κατασταλαγμενος πως η απογοητευση σου που θα πηγάζει απο ολη αυτη την εξέλιξη δεν θα γινει αιτία για μια ακομα χειρότερη ψυχολογική σου πτώση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #2842
    σκεφτομαι οτι θελω να σπαω κ να χτυπαω πραγματα για ωρες κ να ουρλιαζω σαν υστερικος, νομιζω παθαινω νευρικο κλονισμο, αχ δεν θελω να εθιστω στα ζαναξ... δεν εχω κ θεραπευτη/ρια να μου συνταγογραφησει σωστα φαρμακα για να ηρεμησω.. δεν εχω βγει εδω κ μια βδομαδα κ πλεον απ τα κωλομετρα.. δεν εχω μιλησει με ανθρωπο πανω απο μια βδομαδα....

  8. #2843
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    αυτό που περιγράφεις πιο πολύ με απωθυμένο θυμό μοιάζει. αν ήταν νευρολογικό το πρόβλημα, θα ήταν ανεξέλεγχτο, εικάζω. δεν ξέρω.
    τα ζάναξ είναι εθιστικά; μόνο αν παρακούσεις τις εντολές του γιατρού. και πάλι, διορθώνεται το πρόβλημα.
    απο επιλογή ή τί; δεν έχεις γνωστούς να πάρεις κάποιον τηλέφωνο να δεις τί κάνει;

  9. #2844
    φιλε γιουζερ βγηκα εξω μιλησα, νιωθω πολυ καλυτερα, βλεπεις σαλταρω λιγο οταν μενω πολυ μεσα αλλα τωρα σ αναγκαζουν οι γαμιοληδες με τα σκατομετρα τους, μια συγχρονη χουντα... τελος παντων ειμαι καλα τωρα. τα ζαναξ ειναι εθιστικα ναι, αμα διαβασεις λιγο θα το δεις, εγω τα παιρνω φυσιολογικα οταν νιωθω οτι εχω μεγαλη αναγκη, αλλα κ παλι φοβαμαι. ναι ρε συ θυμος, θυμος που καθομαι στους 4 τοιχους με τη μιζερια μου για μοναδικη μου φιλη κ αντε να βγω μια φορα τη 1/2 βδομαδες... δε νομιζω να χω anger issues, πιο πολυ ταραχη ειναι κ στρες

  10. #2845
    τωρα οσον αφορα αλλα ατομα εκτος απο μια φιλη μου που δευτερη φορα βγαινουμε τους παλιους μου φιλους τους εκανα περα επειδη ειναι φουλ ομοφοβικοι κ εγω προσφατα σχετικα καταλαβα οτι ειμαι μπαι, κ εκτος αυτου ο ενας (που τον θεωρουσα κ κολλητο) μου πεταγε συνεχεια προσβολες κ ετσι, σαν να με ζηλευε, με τα αλλα ατομα απ το χομπι μου δεν πολυβρισκομαστε επειδη ειναι μακρια αρα ναι, πολυ περιορισμενα, δυο μηνες ημουν κυριολεκτικα ολομοναχος λογω του σεξουαλικου μου προσανατολισμου, γαμω την κοινωνια στην οποια μεγαλωσαμε κ στην οποια θα φερουμε κ τα παιδια μας αυριο μεθαυριο

  11. #2846
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Δεν αντέχω άλλο.... τις τελευταίες μέρες ειδικά έχω έντονες εναλλαγές στην διάθεση μου που δεν μπορώ να τις ελέγξω... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό...

  12. #2847
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Πρέπει να μάθω ποιες μέρες της εβδομάδας οι μπατσοι ξυλοκοπούν στο Αιγάλεω ποιες στη Γλυφάδα και ποιες στη παραλιακή. Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. Ευτυχώς που δεν έχω φιατ να τους επιτεθεί το φανάρι γιατί ξέρετε πως λοξοκοιτάζουν και αυτά ε;

  13. #2848
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    και οι κακομοίρηδες αβοήθητοι δεν συμμετείχαν και σε καμμιά επίθεση, ανυπεράσπιστοι, καλώς τα παρουσιάζουν οι τηλεοράσεις.. κουβέντες που θα ακούσεις για το σημερινο συμβάν.

    ντιακι μήπως γιατί δεν υπάρχει κάτι στο παρόν να διοχετεύσεις την ενέργειά σου;

    σιρρους για τα ζαναξ δεν ξέρω αν είναι κάτι τόσο σοβαρό όσο τα ναρκωτικά καθ αυτα. σε πιστεύω όμως, δεν το έχω ψάξει. απλώς υποθέτω πως αν προκληθεί εθισμός, ο γιατρός μπορεί να σε βοηθήσει, αφού με εντολή του τα παίρνεις. πχ.

  14. #2849
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by user View Post
    και οι κακομοίρηδες αβοήθητοι δεν συμμετείχαν και σε καμμιά επίθεση, ανυπεράσπιστοι, καλώς τα παρουσιάζουν οι τηλεοράσεις.. κουβέντες που θα ακούσεις για το σημερινο συμβάν.

    ντιακι μήπως γιατί δεν υπάρχει κάτι στο παρόν να διοχετεύσεις την ενέργειά σου;

    σιρρους για τα ζαναξ δεν ξέρω αν είναι κάτι τόσο σοβαρό όσο τα ναρκωτικά καθ αυτα. σε πιστεύω όμως, δεν το έχω ψάξει. απλώς υποθέτω πως αν προκληθεί εθισμός, ο γιατρός μπορεί να σε βοηθήσει, αφού με εντολή του τα παίρνεις. πχ.
    Δεν ξέρω μάλλον... Χθές είχα επηρεαστεί και από ένα θέμα στην δουλειά μου πιστεύω.. αλλά γενικά όμως έχω εναλλαγές στην διάθεση μου... σίγουρα θα το συζητήσω την Πέμπτη που έχω συνεδρία....

  15. #2850
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    Δεν ξέρω μάλλον... Χθές είχα επηρεαστεί και από ένα θέμα στην δουλειά μου πιστεύω.. αλλά γενικά όμως έχω εναλλαγές στην διάθεση μου... σίγουρα θα το συζητήσω την Πέμπτη που έχω συνεδρία....
    υπομονή μέχρι την Πέμπτη λοιπόν.
    φτιάξε ένα ζεστό τσάι και χαλάρωσε.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •