ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 200
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 200 of 258 FirstFirst ... 100150190198199200201202210250 ... LastLast
Results 2,986 to 3,000 of 3862
  1. #2986
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    αυτο που σκεφτομαι τελευταια συνεχως ,οπου με αγχωνει απο την μια , με χαροποιει απο την αλλην.
    Σκεφτομαι οτι η φραση "κανε το καλο και θα στο ανταπωδοσει ο Θεος" δεν το εχω ζησει ,δεν μου εχει συμβει εκτος εαν δε το καταλαβα.
    Ο λογος ειναι οτι ειμαι πολυ καλος σαν ανθρωπος, βοηθαω οσο μπορω βεβαια κι αναλογα της οικονομικης μου δυσκολιας, φερομαι καλα στους συνανθρωπους μου,δεν εχω συναισθηματα αρνιτηκα για κανενα. Ειμαι αυτο που λενε "πολυ καλο παιδι"., Αν δλδ μπορουσαμε να μετρησουμε οπως το τεστ εξυπναδας κατι αντιστοιχο σε καλοσυνη, αγνοτητα ψυχης και ευγενιας, θα ειμουν στις κορυφες.
    Προσπαθω και τα καταφρνω να εχω πολυ θετικα αισθηματα, δεν κανω κακο σε αλλους κι οχι μονο δεν εχω φερθει λαθος, αλλα ειμαι υπερβολικα δοτικος ανθρωπος, σημεριζομαι τις δυσκολειες των αλλων και γινομαι "χαλι να με πατησεις" . Επισης ειναι και η αθωοτητα των σκεψεψων μου, το οτι ειμαι με ολουςκαλοπροαιρετος.
    Φοβαμαι οτι η υπερβολη αυτων ολων θα με βαλει σε προβληματα, διοτι ο κοσμος δεν ειναι σαν εμενα,υπαρχουν και πονηροι και ασυναισθητοι και εκμεταλευτες. Απο την αλλη εγω δεν μπορω να εκμεταλευτω ουτε μυρμιγκι, ποιο ευκολα μπορει να με κερδησει το μυρμηγκι παρα εγω!, διοτις ειναι τοσο παρθενα η σκεψη μου που δεν μπορω ουτε να προφυλακτω απο το κακο.Νιωθω σαν ενα εφηβο κορητσακι αναμεσα σε φυλακησμενους ανδρες!! τοσο αθωοτητα εχω μεσα μου, τοσο ψυχουλα που λενε, σε σημειο επικηνδυνο πλεον.
    Το οτι θα μπω στον παραδησο κι λογικα σ θεση κοντα στου ΧΡΙΣΤΟΥ ναι μεν με ανακουφιιζει ,απο την αλλη ομως φοβαμαι οσο ζω τους γυρο μου, που ειμαι τοσο ευαισθητος .
    ....
    δεν δινεις καθολου την εντυπωση αυτου που περιγραφεις, παντως...
    ειτε χωρις να το θελεις, χωρις να το ξερεις, φερεσαι ετσι, ωστε να σε παρεξηγουν, ειτε εχεις λαθος εντυπωση για τον εαυτο σου.

  2. #2987
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν σκέφτομαι τίποτα...Κατέβασα 1 μπουκάλι κόκκινο κρασί και νοιώθω το καλύτερο που έχω νοιώσει εδώ και μληνες.
    Αύριο μπορεί να είμαι πάλι χάλια αλλά τώρα πετάω...γουηηη!!!!!
    Ξέρεις οτι αυτο επηρεάζει την αγωγη σου ?
    Το ποτο ειναι παγιδα και προσεχε ...Μην μαγεύεσαι απο την προσωρινή ¨σειρηνη ¨και πέσεις στην παγίδα του ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #2988
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Σε λίγες μέρες έχω να πάω σε μια βάφτιση κι αυτό με έκανε να σκεφτώ ξανά πόσο θα ήθελα κι εγώ ένα παιδί αλλά το έχω χάσει αυτό το τρένο λόγω ηλικίας κι αυτό με πικραίνει γιατί ο λόγος που είμαι ακόμα μόνη μου δεν είναι ούτε από επιλογή ούτε ότι δεν αρέσω σε κανέναν αλλά ένα από τα ψυχολογικά μου προβλήματα που μου το προκάλεσε ένα καθίκι που δεν ξέρει να σέβεται το "όχι"... Είναι άδικο να πληρώνω την κακία κάποιου χωρίς να φταίω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #2989
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σε λίγες μέρες έχω να πάω σε μια βάφτιση κι αυτό με έκανε να σκεφτώ ξανά πόσο θα ήθελα κι εγώ ένα παιδί αλλά το έχω χάσει αυτό το τρένο λόγω ηλικίας κι αυτό με πικραίνει γιατί ο λόγος που είμαι ακόμα μόνη μου δεν είναι ούτε από επιλογή ούτε ότι δεν αρέσω σε κανέναν αλλά ένα από τα ψυχολογικά μου προβλήματα που μου το προκάλεσε ένα καθίκι που δεν ξέρει να σέβεται το "όχι"... Είναι άδικο να πληρώνω την κακία κάποιου χωρίς να φταίω...
    Κοριτσι μου (((((((((((((()))))))))))))))))))
    Ειλικρινα δεν ξερεις πως με εκανες τωρα ....ποση ευαισθησια κρυβει αυτο το θεμα για μια γυναιακα πραγματικα και να ξερεις οτι αυτο το συναισθημα υπαρχει ακομα και στις γυναικες που εχουν παιδια και εχουν πλεον μεγαλωσει και φυγει ...
    Ειναι ολη αυτη η στοργικοτητα και η αγαπη που εχει μεσα της καθε γυναικα και θελει να την διοχετευει εκει ..Ειναι αστειρευτο αυτο το πραγμα οταν σου γεννηθει .Γι αυτο και λεμε οτι μια γυναικα ξερει πολυ καλα αν θελει να γινει μανουλα ή οχι ακομα και οταν τυχαινει μια απροσμενη εγκυμοσυνη ...

    Δωσε αυτη την αγαπη εκει που ξερεις εσυ και οπως το κανεις τοσο καιρο και ποτε δεν ξερεις ..Μανα δεν γινεσαι μονο οταν γεννας ενα παιδι ,αυτο να το θυμασαι και μην το ξεχασεις οσο χρονων και να φτασεις .

    Μην το σκεφτεσαι αλλο το τι εγινε ,φτανει κοριτσι μου .Δωσε ολο αυτο που εχεις στους γυρους σου ,να καλυφθει οσο γινεται με αυτο τον τροπο αυτη σου η αναγκη !
    Δεν ειναι το ιδιο το ξερω ,αλλα τουλαχιστον βοηθαει πολυ πιστεψε με !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #2990
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κοριτσι μου (((((((((((((()))))))))))))))))))
    Ειλικρινα δεν ξερεις πως με εκανες τωρα ....ποση ευαισθησια κρυβει αυτο το θεμα για μια γυναιακα πραγματικα και να ξερεις οτι αυτο το συναισθημα υπαρχει ακομα και στις γυναικες που εχουν παιδια και εχουν πλεον μεγαλωσει και φυγει ...
    Ειναι ολη αυτη η στοργικοτητα και η αγαπη που εχει μεσα της καθε γυναικα και θελει να την διοχετευει εκει ..Ειναι αστειρευτο αυτο το πραγμα οταν σου γεννηθει .Γι αυτο και λεμε οτι μια γυναικα ξερει πολυ καλα αν θελει να γινει μανουλα ή οχι ακομα και οταν τυχαινει μια απροσμενη εγκυμοσυνη ...

    Δωσε αυτη την αγαπη εκει που ξερεις εσυ και οπως το κανεις τοσο καιρο και ποτε δεν ξερεις ..Μανα δεν γινεσαι μονο οταν γεννας ενα παιδι ,αυτο να το θυμασαι και μην το ξεχασεις οσο χρονων και να φτασεις .

    Μην το σκεφτεσαι αλλο το τι εγινε ,φτανει κοριτσι μου .Δωσε ολο αυτο που εχεις στους γυρους σου ,να καλυφθει οσο γινεται με αυτο τον τροπο αυτη σου η αναγκη !
    Δεν ειναι το ιδιο το ξερω ,αλλα τουλαχιστον βοηθαει πολυ πιστεψε με !
    Αυτό το κάνω Μαριλού μου και θα συνεχίσω να το κάνω και σίγουρα είναι μια παρηγοριά για μένα αλλά είναι στιγμές σαν αυτή που νιώθω ένα κενό και δυστυχώς δεν μπορώ να τις εξαφανίσω, μερικές φορές λυγίζω...

    Όσο για το παρελθόν δεν το σκέφτομαι ιδιαίτερα απλώς διευκρίνισα τον λόγο που δεν με βλέπω να κάνω παιδιά... Μακάρι να γίνει αλλιώς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #2991
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αυτό το κάνω Μαριλού μου και θα συνεχίσω να το κάνω και σίγουρα είναι μια παρηγοριά για μένα αλλά είναι στιγμές σαν αυτή που νιώθω ένα κενό και δυστυχώς δεν μπορώ να τις εξαφανίσω, μερικές φορές λυγίζω...

    Όσο για το παρελθόν δεν το σκέφτομαι ιδιαίτερα απλώς διευκρίνισα τον λόγο που δεν με βλέπω να κάνω παιδιά... Μακάρι να γίνει αλλιώς...
    Δεν υπάρχει σημαντικότερο πράγμα στην ζωή από την αγάπη, με την αγάπη αισθάνεσαι την πλήρης ολοκλήρωση. Εγώ δυστυχώς είμαι μακριά ακόμα.

  7. #2992
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σκέφτομαι ότι τελικά είμαι ευαίσθητο ανθρωπάκι, ακούω το τραγούδι τι να το κάνω και δακρύζω!!

  8. #2993
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν υπάρχει σημαντικότερο πράγμα στην ζωή από την αγάπη, με την αγάπη αισθάνεσαι την πλήρης ολοκλήρωση. Εγώ δυστυχώς είμαι μακριά ακόμα.
    Συμφωνώ απόλυτα... Νομίζω πως κι εγώ είμαι μακριά... Την είχα νιώσει παλιότερα την αγάπη και μαζί της την απόλυτη ευτυχία κι ολοκλήρωση που λες αλλά δυστυχώς δεν ήταν γραφτό να διαρκέσει για πάντα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2994
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ακουσα τις λεξεις.. νοσηλεια μπορει.. και τρεμω απο το φοβο μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #2995
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Τελικα μετα απο 13 χρονια συνομιλιασ με τισ γυναικεσ κατι μαθαινεισ απο γυναικεσ κι εχει δραση το φορουμ για τουσ αντρεσ ειναι εντελωσ αδιαφορο

  11. #2996
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Καλύτερα να μην σκέφτομαι δεν αντέχω άλλο αυτές τις σκέψεις....

  12. #2997
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    σκέφτομαι τί έχει τραβήξει κι η Λέιντι Γκάγκα,
    σκέφτομαι ότι και η Μέγκαν Μαρκλ είναι μία απο εμάς,
    τα λεφτά δεν είναι αυτοσκοπός
    όλοι είμαστε φτιαγμένοι απο το ίδιο υλικό,
    τί μακάκες αφεντικά κυκλοφορούν εκεί έξω

  13. #2998
    Πολύ ασχημο πράγμα να θες να μιλήσεις σε κάποιον για κάτι πριν ή μετά που θα το κάνεις και να μην εχεις κανέναν.

  14. #2999
    Πολύ άσχημο πράγμα να σε έχουν γονατίσει οι ιδεοληψίες, για κάτι όμως που εχει πραγματική βάση, κι εκεί που το εξωτερικό σου περιβάλλον έχει αλλάξει καπως προς το καλύτερο εν σχεσει με το πως ηταν υπο εκείνη την πραγματικη βαση, να συμπεριφερεσαι με πώς σε κατεύθυνε να συμπεριφερθείς η ιδεοληψια και πολύ ασχημο μεσα σ αυτό το καλο περιβάλλον να αναμενεις τα αποτελεσματα της συμπεριφορας που σε κατεύθυνε η ιδεοληψία.

    Ο ιδεοληπτικος, πρωτα απ ολα δεν είναι σε θέση να γνωρισει αντικειμενικα τον εαυτο του στο πού φτάνουν οι δυναμεις του και τι γνώμη εχει γι αυτον το περιβάλλον του. Απλα ώρες ώρες θολώνει κυριολεκτικά ο νους του εστω και αν σκεψεις του έχουν λογικο πραγματικό υπόβαθρο.

  15. #3000
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Είναι στιγμές που όσα πράγματα κι αν κάνω για να ευχαριστήσω τον εαυτό μου νιώθω ένα κενό... Μακάρι να εξαφανίζονταν αυτό το αίσθημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •